konec (0:1, 2:2, 0:1)

14.11.2014, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Vojtěch Drbohlav (@Vojta_Drbohlav)

Tipsport: 2.93 4.25 2.05 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z města automobilů je to pro dnešní den vše. Přeji vám ničím nerušený prodloužený víkend a budu se těšit opět v neděli napočtenou u onlajnu z Tipsport extraligy mezi Mladou Boleslaví a Hradcem Králové. Hezký večer. (19:50:42)
V Mladé Boleslavi skončil další zápas. Bruslaři prohráli již po páté v řadě a stále drží domácí černou sérii. Ve ŠKOENERGO Aréně totiž naposledy vyhráli 26. září! Třinec si naopak po několika nezdarech připisuje povedené vítězství. Rozhodla především efektivita a proměněná přesilovka pět na tři, kterou hráli hosté. Boleslavští ji sice měli také k dispozici, ale neproměnili ji.

60:00

59:18

Lencova střela skončila ve spárech Šimona Hrubce.

58:42

I v závěru zápasu se Oceláři drží v útočném pásmu. Lidé už odcházejí ze stadionu. Zdá se tedy, že o osudu dnešního zápasu je již rozhodnuto.

58:13

57:49

Boleslavským bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti. Pár sekund po hvizdu rozhodčího vstřelili domácí branku, ta ale logicky nemůže být uznána. Vhazuje se tedy ve středním pásmu.

57:40

Toto byla velká příležitost domácích. David Výborný byl sám před brankou, jenže z ideální příležitosti přestřelil!

57:21

Do Stříteského střely si obětavě lehl Roufer.

56:53

Bruslaři se stále nemohou usadit před Hrubcem.

56:21

Prakticky ihned se hosté osvobozují.

56:13

Dokáží Boleslavští ještě zkorigovat skóre zápasu?

56:13

Hosté jsou znovu vyloučení. Na trestnou lavici putuje Jakub Orsava (TRI). Odpyká si dvouminutový trest za nedovolené bránění.

55:40

Milan Doudera z dálky jen těsně minul.

54:45

Závěrečný tlak se nejspíše konat nebude. Bruslaři mají dost práce zejména v obranné třetině.

54:11

Krepsovu střelu vytěsnil boleslavský gólman svým betonem.

53:06

Obraz hry je v posledních minutách poměrně monotónní. Třinec si pozorně hlídá obranné pásmo, zatímco Bruslaři se snaží něco vymyslet, ale většinou si nedokáží vytvořit gólové příležitosti.

52:35

Roman Čermák se prezentoval od modré razantnější střelou. I tu však brankář ve službách Třince polapil.

51:26

Luka Vidmar se prokličkoval až do útočného pásma. S jeho střelou ale neměl Hrubec s pomocí svých betonů sebemenší problém.

ROTH - 2:4

50:14

Třinec právě vstřelil branku!
Nakonec hráli Třinečtí svou dvojnásobnou přesilovku jen velmi krátkou chvíli. Z obrovského závaru se přesnou střelou prosazuje VLADIMÍR ROTH. Zdá se, že tento náskok už si hosté pohlídají. Asistence: Jiří Polanský, Marek Trončinský.

49:59

Bruslaři jdou do tří! Za vyhození kotouče mimo hrací plochu si odpyká dvouminutový trest Peter Trška (MBL). 118 sekund ve třech by měli hrát hrát Bruslaři proti pěti Ocelářům.

49:59

Doudera míjí Rittichovu svatyni.

48:57

Matěj Stříteský (MBL) byl vyloučen na dvě minuty za hrubost.

48:09

Nyní se dokonce vhazuje u Ritticha.

47:31

A zásluhou Růžičky, který má puk na holi se dlouho drží v útočném pásmu.

47:14

Oceláři se osvobozují.

46:37

Šance pro Boleslav. Vyloučen byl Jiří Polanský (TRI) na dvě minuty za držení hole.

46:27

Ruferův pokus zblokoval Vidmar.

45:46

Dnešní utkání sleduje 3 873 diváků.

45:42

Roman Čermák byl v útočném pásmu nikým nehlídaný a měl čas na vyslání střely. Ta ale postrádala potřebnou razanci.

44:45

Rufer orazítkoval plexisklo za brankou domácího týmu.

44:31

Icing Mladé Boleslavi.

44:01

Třinec si dobře hlídá své obranné pásmo a Bruslaře do větších šancí nepouští.

43:07

Orsava se výborně prokličkoval až před domácí branku. Nikdo z jeho spoluhráčů mu však nenahrál.

42:12

Látal to zkoušel z otočky, ale netrefil se.

40:48

Střela Adamského minula jen těsně tyč Rittichovy branky.

40:13

Domácí jsou v útočném pásmu.

40:01

Skončila druhá třetina. I v té byli lepší Třinečtí. Ti zasadili domácím tvrdou ránu v podobě dvou svých gólů, které padly v rozmezí necelé minuty! V závěru měli sice Boleslavští příležitost dvojnásobné přesilovky (dokonce 112 sekund), jenže v tu trestuhodně neproměnili i přes nespočet vyložených šancí. Bruslaři nejsou o tolik horšími, jenže zbytečnými hrubkami v obraně přišli o své vedení.
Další třetina začne přibližně v 19:14.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:34

Stříteský ve výborné pozici nedokázal propasovat puk za Hrubce. Třinecký brankář drží skvělými zákroky hosty.

39:19

Třinec se znovu osvobozuje.

39:07

Výborný jen těsně míjí.

38:51

Michal Broš se pokusil překvapit reprezentanta Hrubce. Ten však předvedl bravurní zákrok svou lapačkou!

38:42

Hosté vyhazují.

37:59

Pozor! Hosté jdou do tří. Erik Hrňa (TRI) vyhodil kotouč mimo hrací plochu a inkasuje za to dvouminutový trest. To je obrovská příležitost pro domácí, kteří mohou hrát skoro dvě minuty 5 na 3.

37:51

Za podražení odjíždí na trestnou lavici Jakub Orsava (TRI). Dokáže Boleslav vyrovnat?

35:14

Hrňova střela se málem otřela o pravou tyč Rittichovy branky.

34:33

Znovu to podobné. Tomáš Hyka byl slibně rozjetý, jenže jeden ze Slezanů jeho střelu výborně zblokoval.

33:48

Kubicovi Třinečtí vůbec nic nedovolili. Opět se ukazuje problém domácích se zakončením.

33:17

Vedení domácího celku se rozplynulo jako pára nad hrncem. Opět za to mohou nedostatky v obranné hře Mladé Boleslavi.

ORSAVA - 2:3

32:23

Tak to je neskutečné. Rittich znovu loví puk ze své sítě. Přihrávku Noska tečoval do branky domácích JAKUB ORSAVA. Asistence: David Nosek.

HRŇA - 2:2

31:56

Hosté se prakticky z ničeho prosazují. Nedáš – dostaneš se právě potvrzuje. Třinečtí ujeli a za Ritticha propasoval kotouč ERIK HRŇA. Asisntece: Marek Trončinský.

31:41

Střelu Vrbaty zblokoval výtečně Roufer.

31:19

Domácí mají nyní velký tlak.

30:28

O chvilku později se tentýž hráč neprosadil ani z mezikruží.

30:00

Obrovská příležitost v podání domácího kapitána Davida Výborného. Do odkryté branky se však netrefil.

29:47

Marek Trončinský (TRI) sedí na trestné lavici. Provinil se nedovoleným bráněním.

29:18

Roman Čermák obdržel dobrou přihrávku, trefil ale jen rameno Šimona Hrubce.

28:38

Jiří Rys byl sice rozjetý, ale zakončení už do branky Třince nevedlo.

27:40

Třinec působí poněkud zaskočeně a do šancí se dostává jen výjimečně.

BÁRTA - 2:1

26:36

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Pěknou akci předvedl střelec druhé branky Bruslařů MICHAL BÁRTA, jenž byl nikým nehlídaný, a neměl tudíž problém prosadit se. Asistence: Tomáš Hyka, David Výborný.

26:07

Třineckým je odpískán ofsajd.

25:58

Před rozjetým Brošem Hrubec raději přerušuje hru.

25:41

V této početní výhodě byli Třinečtí bezzubí. Uvidíme, jaký bude další vývoj zápasu.

25:29

24:44

Dění na ledě příliš neodpovídá přesilovce hostů. Boleslav už několikrát vyhodila kotouč až za Hrubce.

23:45

Bruslařům se podařilo ujet a navíc dokázal cenné sekundy nastřádat Tomáš Klimenta, který zaměstnal třineckého gólmana.

23:29

Oceláři hráli celkem dlouho výhodu. Michal Broš (MBL) byl vyloučen na dvě minuty za faul kolenem. Využijí Třinečtí tuto přesilovku?

23:04

Jakub Orsava je hodně aktivní v útočném pásmu. Třinečtí chtějí očividně strhnout vedení opět na svou stranu.

LENC - 1:1

22:19

Nyní už to tam Bruslařům přeci jen spadlo! Dobrou nahrávku vyslal na RADANA LENCE Martin Látal, přičemž první jmenovaný se nemýlil a chladnokrevně vyrovnal. Asistence: Martin Látal.

21:35

Nyní zívala na Bruslaře prázdná branka Třince. Hosté ale včas nebezpečí zažehnali tím, že vyhodili puk.

21:01

Na začátku druhé třetiny jsou domácí aktivnější. Kotouč dobře tečoval kapitán Výborný.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:21.
Skončila první perioda, která zpočátku nenabízela příliš divácky pohledný hokej. V závěru však úroveň zápasu o něco stoupla. Vliv na to měly asi i přesilové hry. V nich prokázali více efektivity hosté, kteří tedy vedou. Mladá Boleslav o sobě ale dávala hlavně v závěru třetiny vědět. Uvidíme tedy, s čím přijdou oba týmy do druhé periody.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:50

Hosté si Bruslaře hlídají a nepouští je ke střelám.

18:56

Domácí jsou v závěru třetiny jasně lepší. Jenže jak už to tak doma bývá, chybí jim potřebné štěstí.

18:31

17:47

Dominik Pacovský byl přímo před brankou, kotouč ale za záda Hrubce propasovat nedokázal.

17:15

Bruslaři si vytvořili několik dobrých šancí. Po několika sekundách se ale Třinec osvobozuje.

16:31

Vyloučení na straně hostů. Marek Růžička (TRI) si odsedí dvouminutový trest za sekání.

KREPS - 0:1

16:20

Třinec si však v závěru vytvořil velký tlak. Z dorážky se při velikém závaru prosazuje KAMIL KREPS. Asistence: Jakub Orsava, Vladimír Roth.

15:24

Ani Ocelářům se ale početní výhoda příliš nedaří.

14:29

Matěj Stříteský (MBL) byl vyloučen na dvě minuty za hákování. První přesilová hra Třince.

14:11

13:59

Hrubec měl s Klimentovou střelou docela problémy, ale gól z toho nebyl.

13:30

A nyní znovu. Obraz této početní výhody je zatím ještě o něco horší než té první.

13:10

Třinečtí se osvobozují.

12:11

Vladimír Dravecký (TRI) byl vyloučen na dvě minuty za sekání.

11:34

Oním hráčem je Milan Hruška, který odjíždí za potlesku publika na střídačku.

11:34

Na ledě zůstává ležet jeden z boleslavských hráčů.

11:21

Rufer dorážel podél tyčky. David Rittich se svým betonem ale nepohnul ani o píď, a drží tedy i nadále remízu.

10:56

Peteru Trškovi se podařilo nahodit do útočného pásma, tam se puku ujali hosté. Nakonec ale zahráli na zakázané uvolnění, a tak se hra stěhuje znovu před Hrubce.

10:27

Na ledě zůstává ležet Jakub Orsava. Nakonec však za pomoci svých spoluhráčů odjíždí na střídačku. Snad to nebude nic vážného.

10:06

Rys střílel hodně ze strany, i tak měl ale Hrubec co na práci a raději přerušuje.

09:45

O kotouč se svádějí boje v rohu klužistě po pravici Davida Ritticha.

09:13

Zatím jsme v Mladé Boleslavi stále svědky opatrného, ale zároveň také ne příliš atraktivního zápasu.

09:06

Třinečtí byli v ofsajdu. Vhazuje se tedy opět ve středním pásmu.

08:10

Nyní se hraje spíše ve středním pásmu.

07:50

Bárta se snažil vystřelit. Jeho úmysl mu však Třinečtí překazili obětavým zblokováním střely.

05:42

Skvěle rozjetý Zdeněk Kubica se pokoušel vymíchat Hrubce. Ten se ale nenechal. Stav je tedy i nadále bezbrankový.

05:22

04:50

04:28

Hosté zatím Bruslaře velmi aktivně napadají. Domácí si tak nejsou schopni vytvořit vážnější šanci.

03:22

Vyloučení na straně Třince. Jiří Polanský (TRI) si odpyká dvě minuty za hákování.

03:15

Zatím je na obou stranách k vidění poměrně opatrný hokej.

02:37

Kreps vystřelil a domácí brankář raději přerušil.

02:26

Vhazuje se ve středním pásmu.

01:30

Z otočky vystřelil nikým nehlídaný Nosek a kotouč prosvištěl jen těsně kolem Rittichovy branky.

01:06

Ovčačíkovu přihrávku nikdo z jeho spoluhráčů nezachytil. Domácím je tak odpískán icing.

00:13

Puk mají na svých holích hned od začátku Třinečtí.

00:01

Na ledové ploše jsou již aktéři dnešního zápasu. Divácká návštěva však příliš vysoká nebude.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

BK Mladá Boleslav: Rittich (Málek) – Stříteský, Vidmar, Hruška, Ovčačík, Trška, Kučný, Čermák – Mikulík, Broš, Klimenta – Hyka, Výborný, Bárta – Látal, Vrbata, Lenc – Pacovský, Kubica, Rys – Jarůšek

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Lihnart, Roth, Trončinský, Nosek, Doudera M., Matyáš, Doudera L. – Orsava, Kreps, Hrňa – Adamský, Polanský, Dravecký – Rufer, Růžička, Rákos – Matuš, Kindl, Jašek

Rozhodčí: Šindler, Hejduk – Komárek, Ondráček.
Vzájemné zápasy
Letos se oba týmy potkaly zatím jen jednou. Nutno říci, že lepší byl rozhodně Třinec. Nadělil Bruslařům pět gólů, přičemž dva z nich padly dokonce při přesilových hrách Mladé Boleslavi. Na konci září tak Oceláři zvítězili 5:2.
BK Mladá Boleslav
Bruslařský klub se vrátil do extraligy po dvou letech. Boleslavští sice překvapili svým dobrým vstupem do sezony, záhy se však ukázala jejich slabina. To jsou domácí zápasy. V mladoboleslavské ŠKOENERGO Aréně totiž dokázali letos zvítězit zatím jen jednou. Bruslaři mají navíc problémy i se závěry zápasů. O tom vypodívá i jejich poslední duel, který odehráli ve středu v Karlových Varech. Na západě Čech sice ještě 11 minut před koncem 2:0, jenže nakonec zápas prohráli v prodloužení. Byla to tak jejich čtvrtá porážka v řadě. Boleslavští vyhráli doma naposledy 26. září 2014. Podaří se jim uspět 14. listopadu?

Nejproduktivnějším hráčem Mladé Boleslavi je kapitán David Výborný, který má na svém kontě 18 kanadských bodů (6+12). Jedničkou v brankovišti je pak David Rittich. Dvaadvacetiletý gólman má úspěšnost 89,19 %.
HC Oceláři Třinec
Tým z města, které leží na samé hranici s Polskem, podává v extralize solidní výkony, a tak není žádným překvapením to, že se vyhřívá na krásném druhém místě s 39 body. Poslední dva zápasy ale Oceláři prohráli, před začátkem reprezentační pauzy podlehli doma po nájezdech Liberci, přičemž ve středu si z Plzně odvezli nadílku 5:2. Nejproduktivnějším hráčem Slezanů je Zbyněk Irgl (11+8). V brankovišti se pak Třinec spoléhá na reprezentanta Šimona Hrubce, jenž má nejlepší procentuální úspěšnost v lize (94,67 %).
Pro většinu z nás dlouho očekávaný pátek je konečně tady a s ním i už 20. kolo Tipsport extraligy, ve kterém se potkají dva týmy z opačných pólů tabulky, Mladá Boleslav a Třinec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

2:4

Branky a nahrávky: 23. Lenc (Látal), 27. Bárta (Hyka, Výborný) – 17. Kreps (Orsava, Roth), 32. Hrňa (Trončinský), 33. Orsava (Nosek), 51. Roth (Polanský, Trončinský)

Rozhodčí: Šindler, Hejduk – Komárek, Ondráček

Diváci: 3 873