7:0

konec (0:0, 6:0, 1:0)

14.11.2014, 17:00 • CSKA Universal Sports Hall • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.6 4.5 4.17 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Skončilo utkání, o jehož osudu rozhodla druhá třetina. V ní hráči CSKA potupili Ufu hned šesti zásahy, z toho čtyři góly padly v závěrečné pětiminutovce periody. V poslední části se trefil už jen domácí Hjalmarsson a CSKA tak deklasovalo Ufu 7:0.

Střely na branku ve 3. třetině – 5:8, celkem – 26:19 (19:26:12)

60:00

59:36

Kotouč vypadl z ledové plochy, buly ve středovém kruhu.

59:14

Stas dostal ve skrumáži před hostující klecí ránu pukem do nohy. Nyní se těžce sbírá z ledu.

59:01

Poslední minuta zápasu.

58:27

Domácí kompletní.

58:00

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:37

Domácí vyhazují.

56:48

Kevin Lalande pochytal hned několik střel soupeře. Nakonec ukryl puk pod sebou po ráně Bodrova.

56:27

Ještě se bude vylučovat. Grigorij Panin podrazil pronikajícího soupeře a dopřál Ufě šanci na korekci.

55:46

Domácí se již nikam neženou a zápas spíše dohrávají.

54:32

Nulu na hostujícím střeleckém kontě mohl zrušit Kajgorodov, který u tyče neprocpal puk za záda Lalanda.

53:43

Domácí jsou v plném počtu. Teď už jde především o čisté konto pro brankáře Lalanda.

53:11

Domácím se podařilo vyhodit.

52:51

Od modré vypálil Zubarev, kotouč byl tečován mimo hrací plochu.

52:09

Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.

51:42

Hosté budou hrát přesilovku. Igor Grigorenko je vyloučen za sekání.

50:12

Čtvrtá řada CSKA soupeře zatlačila, Sochackij se musí mít na pozoru.

49:38

Hostující obránci se nepřesnými přihrávkami sami zahnali do středního pásma. Když to nelepí, tak to prostě nelepí.

48:43

Nahození Zubareva až na Lalanda neprošlo, puk byl sražen do rohu.

48:06

Armějci si třetí třetinu viditelně užívají, naopak hosté by již raději byli na cestě domů.

Simon HJALMARSSON - 7:0

46:33

CSKA právě vstřelilo branku!
Sedmý gól domácích! Puk se po Jegorševově střele odrazil k SIMONOVI HJALMARSSONOVI, který ho bekhendem uklidil nad levý beton Sochackého – 7:0. Druhý gól švédského útočníka v zápase. Asistence: Stanislav Jegoršev.

46:13

Domácí to teď s množstvím přihrávek přehnali a vytlačili se z nebezpečných palebných pozic.

44:54

Tentokrát Ljubimov prokráčel až před Sochackého, puk ale zamířil jen do klína brankáře hostí.

44:32

Do střely Hjalmarssona vložil hůl jeden z obránců Ufy a puk končí někde v hledišti.

43:15

U mantinelu se opřel do kotouče Ljubimov, Sochackij vyráží do ochranné sítě.

42:50

Andrej Zubarev si sjel s kotoučem do střelecké pozice. Lalande s přehledem zakročil.

42:32

Ufa se ve třetí třetině snaží zapomenout na hororový závěr druhé periody a dohrát utkání se ctí.

41:46

Domácí v postavení mimo hru.

40:55

Úvod třetí třetiny hosté tráví ve svém útočném pásmu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:50.
Tak co dodat? V první třetině jsme gól neviděli, ale ve druhé části uhodilo hned šestkrát a všechny puky navíc padly do branky Ufy. Skóre zápasu otevřel ve 25. minutě Stas, ve 32. minutě pak zvyšoval na 2:0 Kiselevič, ale největší smršť přišla až v závěrečné pětiminutovce periody, kdy se postupně trefili Andronov, Žarkov, Hjalmarsson a Kuzmenko. Domácí tedy vedou 6:0 a o vítězi zápasu je s největší pravděpodobností rozhodnuto.

Střely na branku ve 2. třetině – 10:5, celkem – 21:11

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

Andrej KUZMENKO - 6:0

39:42

Neuvěřitelné! Střídající Sochackij si ani nesáhl na kotouč a už ho loví ze své sítě. Ljubimov oslovil přesnou přihrávkou ANDREJE KUZMENKA, který puk pohodlně uklidil za padajícího hostujícího gólmana – 6:0. Asistence: Roman Ljubimov.

38:44

Hosté střídají brankáře. Místo Irvinga se do brankoviště staví Vladimir Sochackij.

Simon HJALMARSSON - 5:0

38:44

To je neskutečná demolice, kterou hráči CSKA v závěru třetiny rozjeli! Po zmatcích za brankou Ufy zůstal před brankovištěm zcela nepokrytý SIMON HJALMARSSON, který bekhendem přidává pátý gól domácích. Asistence: Jevgenij Arťuchin.

Vladimir ŽARKOV - 4:0

38:26

Čtvrtý gól domácích ve druhé třetině i v zápase! Na 4:0 zvyšuje VLADIMIR ŽARKOV, který si u tyče našel odražený kotouč a doklepl ho přes beton Irvinga do sítě. Asistence: Michail Naumenkov.

38:00

Dvě minuty do konce třetí třetiny, která patří domácímu týmu.

Sergej ANDRONOV - 3:0

35:41

Jak je to jednoduché! Těsně po skončení domácí přesilovky přišlo vyhrané buly na Panina, který z první vypálil a letící kotouč před Irvingem ještě stačil tečovat SERGEJ ANDRONOV – 3:0. Asistence: Grigorij Panin.

34:54

Branka neplatí pro postavení Prochorkina v brankovišti! Skóre tedy zůstává 2:0 pro CSKA.

34:54

Kotouč se po důrazném průniku Prochorkina ocitl v hostující brance, ale gól zatím potvrzen nyní. Bude se telefonovat!

34:38

Hosté to zkoušeli i v oslabení, prudkou střelu Mereškina z pravé strany však Lalande chytil do lapačky.

33:39

Vyloučen je hostující Dmitrij Makarov, který sekl Hjalmarssona. začíná přesilovka CSKA.

32:57

Hosté se snaží odpovědět. Hartikainen, Slepyšev a Makarov se v brankovišti sápali po volném kotouči, ale ani jeden z nich ho nedokázal zamést za Lalanda.

Bogdan KISELEVIČ - 2:0

31:25

Domácí přesilovku využívají a vedou už 2:0! Hjalmarsson našel na modré BOGDANA KISELEVIČE, který vypálil a jeho projektil zapadl k levé tyčce z pohledu brankáře Irvinga, jenž asi mnoho neviděl. Asistence: Simon Hjalmarsson a Nikita Zajcev.

30:50

Hosté dobře brání svou modrou čáru a Armějci se přes ni nemohou dostat.

30:05

Důrazný výjezd Kuzmenka do brankoviště málem skončil vychýlenou brankou a hlavně krosčekem Andreje Zubareva, který Ufu na dvě minuty oslabuje.

28:21

Domácí jsou již v plném počtu. Přesto ještě hosté zůstali v pásmu a do zakončení se dostal Sjomin, jenž z pravého kruhu neprostřelil Lalanda a následně se svou dorážkou neuspěl ani Slepyšev.

27:48

Ve vlastním oslabení zaútočil Muršak, slovinský reprezentant vystřelil šikovně přes obránce, Irving ovšem stačil zareagovat a kotouč vyrazil.

26:43

Přihrávku na pravý kruh dostal Pihlström, který se z voleje opřel do kotouče. Lalande se rychle přesunul a připsal si úspěšný zákrok.

26:09

Na trestnou lavici usedl zlý muž domácího týmu, Jevgenij Arťuchin. Přesilovku si zahraje Ufa.

Andrej STAS - 1:0

24:38

Armějci jdou do vedení! Vladimir Žarkov vybojoval za brankou kotouč a předložil ho před brankoviště ANDREJOVI STASOVI, který puk sklepl mezi betony brankáře Irvinga. Asistence: Vladimir Žarkov a Denis Děnisov.

24:13

Další zákrok Irvinga, který nyní přerušil hru.

23:48

Grigorenko nahazoval puk před branku, před Irvingem byl provoz, ale hostující gólman i tak stačil kotouč vyrazit.

22:19

Hosté jsou v plném počtu.

22:12

Nepříjemná situace pro obránce hostí Kutuzova. Ten vložil hůl do střely Grigorenka a puk se mu odrazil přímo do nosu. Zdá se, že se to obešlo bez krve, ale i tak to muselo být velmi bolestivé.

20:53

Zajcev dostal přihrávku na střed hřiště, ale neprostřelil obranný val hostí, který měl před sebou.

20:18

Český rozhodčí Jan Hribik vylučuje na hostující straně, Denis Chlystov je potrestán za hákování. Začíná přesilovka CSKA.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:52.
První třetina branku nepřinesla. Aktivněji začali zápas domácí, kteří poměrně často zaměstnávali brankáře Irvinga. Ufa však postupem času nápor CSKA otupila a v závěru třetiny se již hrál vcelku vyrovnaný hokej.

Střely na branku v 1. třetině – 11:6

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:59

Přerušení pouhou sekundu před koncem první třetiny. Vhazovat se bude v obranném pásmu CSKA.

19:34

Málem velká šance domácích. Ljubimov ani Andronov však před brankou na puk nedosáhli.

19:01

Začala poslední minuta první třetiny.

18:44

Icing hostí, buly v obranném pásmu Ufy.

18:11

Lalande raději přidržel puk v lapačce po nahození Sjomina.

17:31

Slyšet jsou i fanoušci Ufy, kterých do Moskvy dorazila početná skupina. Puk mají právě jejich miláčci.

16:39

Z pravé strany pálil Grigorenko, Irving má puk někde pod sebou.

15:38

15:32

Ani teď hosté neudrželi pásmo a jejich přesilovka je téměř u konce.

15:02

Ofsajd Ufy.

14:52

Hosté se nedokáží udržet v útočné třetině, CSKA dobře brání.

14:02

Domácí vyhodili až za branku soupeře.

13:37

Rozhodčí si všimli provinění na domácí straně – Jevgenij Arťuchin, hákování. Ufa si zahraje přesilovku.

12:42

Kutuzov dostal puk na modrou a z voleje vypálil. Lalande měl odkrytý výhled a betonem vyráží.

12:08

Do zakončení se dostal Sjomin, Lalande ukryl puk ve výstroji.

11:57

Zakázané uvolnění Salavatu Julajev.

10:19

Připomněli se i hosté. Od modré vypálil Heikkinen, Lalande však dobře viděl a vyrazil puk do ochranné sítě.

10:00

Další zákrok Irvinga, který zachytil Volkovovo nahození z rohu.

09:45

Domácí se dostávají do tlaku, hra se nyní odehrává převážně před brankou, kterou stráží Leland Irving.

09:07

Důrazný Hjalmarsson šel do brankoviště jako tank. Irvinga ale nepřekonal ani na několik pokusů.

08:21

Opět v akci lapačka hostujícího gólmana, tentokrát v ní skončil pokus Žafjarova.

07:40

Zahrozili domácí. Muršak našel od zadního mantinelu obra Arťuchina, kterého hostující obrana nedokázala od brankoviště odstavit. Domácí hráč však zakončil jen do lapačky Irvinga.

06:34

V dobré šanci se ocitl Tolpeko, nedokázal však najít recept na Lalanda.

06:07

Na icing teď zahráli také hráči CSKA.

05:20

Hned dvakrát pálil od modré Děnisov, ani jeden z jeho pokusů se však neujal.

05:03

Zakázané uvolnění Ufy, hra se stěhuje před Irvinga.

04:51

Armějci v postavení mimo hru.

04:32

Kotouč opustil hrací plochu, vhazuje se ve středovém kruhu.

03:18

Hosté oslabení přestáli a jsou kompletní.

03:05

Nyní přeci jen šance, do které se dostal Ljubimov. Zblízka však proti Irvingovi neuspěl.

02:45

Tohne není dobrá přesilovka, CSKA se nemůže usadit v pásmu.

01:17

První vyloučení zápasu, přesilovku si zahrají domácí. Střídačka Ufy je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě.

00:15

Hned v úvodu se ke střele z levé strany dostal Tělegin. Kotouč prolétl kolem Irvingovy klece.

00:01

CSKA Moskva: Lalande (Galimov) – Děnisov, Jegoršev, Zajcev, Kiselevič, Panin, Mišarin, Naumenkov – Grigorenko, Prochorkin, Tělegin – Hjalmarsson, Muršak, Arťuchin – Žarkov, Stas, Volkov – Andronov, Ljubimov, Žafjarov – Kuzmenko.

Salavat Julajev Ufa: Irving (Sochackij) – Zubarev, Bodrov, Kutuzov, Heikkinen, Kolcov, Kulda, Višněvskij – Chlystov, Sjomin, Tolpeko – Slepyšev, Makarov, Hartikainen – Pihlström, Kajgorodov, Skačkov – Stěpanov, Mereškin, Dubrovskij.

Rozhodčí: Gofman – Otmachov, Raming.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

CSKA Moskva:
Slavný klub se letos rozjel k výborným výkonům. Dlouho měl na svém kontě jedinou prohru po normální hrací době, a i když za poslední měsíc přišly další tři, je CSKA druhým nejlepším týmem celé KHL. Lepší je pouze Petrohrad, který nasbíral ještě o tři body více. Armějci spoléhají především na druhou nejlepší defenzivu v lize a také na nejproduktivnějšího hráče soutěže, Alexandera Radulova. Nyní hráči CSKA drží sérii čtyř zápasů bez porážky, poslední dva duely vyhráli na nájezdy.

Nejproduktivnější hráč:
Alexander Radulov – 38b (13+25)

Brankář:
Stanislav Galimov – 20z, průměr 1,64, úspěšnost 92,7%
Salavat Julajev Ufa:
Hokejisté Ufy letos podávají na své poměry spíše průměrné výkony. 44 nasbíraných bodů však na Východě stačí na slušné páté místo. Aktuální forma Salavatu Julajev ale také není bůhví jaká, ambiciózní kluv z posledních deseti zápasů zvítězil pouze třikrát a nyní už by se potřeboval opět nastartovat k lepším výsledkům. Naposledy Ufa podlehla 1:2 po nájezdech Omsku. Ofenzivním tahounem mužstva je paradoxně obránce Kirill Kolcov, který nasbíral už 28 bodů.

Kirill Kolcov – 28b (8+20)

Brankáři:
Vladimir Sochackij – 16z, průměr 2,36, úspěšnost 92,0%
Vitalij Koval – 11z, průměr 2,03, úspěšnost 93,4%
Leland Irwing – 10z, průměr 3,03, úspěšnost 90,3%
Pěkné páteční odpoledne všem příznivcům dobrého hokeje. Program KHL svedl dohromady dva ambiciózní kluby, CSKA Moskva přivítá celek Salavatu Julajev Ufa. Armějci letos předvádí výborné výkony a v Západní konferenci i v rámci celé soutěže je lepší než oni pouze Petrohrad. To Ufa sice v této sezóně nijak nezáří, ale na Východě se i tak v pohodě drží mezi těmi lepšími týmy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

7:0

Branky a nahrávky: 25. Stas (Žarkov, Děnisov), 32. Kiselevič (Hjalmarsson, Zajcev), 36. Andronov (Panin), 39. Žarkov (Naumenkov), 39. Hjalmarsson (Arťuchin), 40. Kuzmenko (Ljubimov), 47. Hjalmarsson (Jegoršev)

Salavat Julajev Ufa: Irving (od 39. min. Sochackij) – Zubarev, Bodrov, Kutuzov, Heikkinen, Kolcov, Kulda, Višněvskij – Chlystov, Sjomin, Tolpeko – Slepyšev, Makarov, Hartikainen – Pihlström, Kajgorodov, Skačkov – Stěpanov, Mereškin, Dubrovskij.

Rozhodčí: Gofman, Hribik – Otmachov, Raming