14.11.2014, 14:00 • Sport Complex • Václav Petrů

Tipsport: 2.61 4.0 2.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro dnešek všechno, užijte si zbytek pátečního dne i celý následující prodloužený víkend. (16:27:13)
Československá stopa v utkání

Vladimír Sobotka (OMS) – 2 body (0+2), čas na ledě: 18:48
Miroslav Blaťák (OMS) – 1 bod (1+0), čas na ledě: 22:31
Ján Laco (AST) – odchytal 53 minut, inkasoval 1 branku
Ve třetí třetině byli aktivnější domácí hokejisté, ti však nedokázali spolehlivého Barulina překonat. O vítězi utkání tak zřejmě rozhodl moment z 53. minuty, kdy musel z brány Barysu kvůli nějakému zranění odstoupit Ján Laco. Mezi tři tyče se postavil Poluektov a i když za následnou branku Perežogina v 55. minutě nemohl, výměna brankářů očividně svěřenců trenéra Andreje Nazarova rozhodila. Dnešní výhru Omsku poté pečetil výbornou dalekonosnou střelou do prázdné branky Miroslav Blaťák.

60:00

Miroslav BLAťÁK - 1:3

59:25

Avangard právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto. Český obránce MIROSLAV BLAŤÁK předvedl perfektní mušku, když z vlastního obranného pásma poslal obloučkem kotouč do prázdné branky. Asistence: Vladimír Sobotka.

59:10

Poluektov zamířil na střídačku, Barys to zkouší v šesti!

59:03

Dawes se ocitl u levé tyčky Barulina, kotouč za záda brankáře Omsku nepropasíroval.

59:00

První přesilovková formace Barysu ve velkém tlaku.

58:36

Boyd zakončoval typickou rychlou kombinaci kvůli teči soupeře pouze do ochranné sítě.

57:46

Snad Ruděnko stal sám před brankou, kotouč však dostal na brusle a nedokázal jej zavčasu přetavit v dobrou šanci.

57:29

Však také trenér Barysu Andrej Nazarov bere do ruky tabuli a fixu a snaží se při oddechovém času svým svěřencům naordinovat účinnou taktiku.

57:29

To bude hodně zajímavý konec zápasu, Nigel Dawes byl při své útočné akci zaháčkován Denisem Paršinem a domácí mají velkou šanci vyrovnat.

56:38

Hosté jsou momentálně na konci a svého soupeře jasně převyšují. Domácí s tím musí něco udělat, jestli chtějí pomýšlet na body. Konec zápasu se kvapem blíží.

56:09

Perežogin nahrával pod sebe na Mozera, jenž pálil v blízkosti Poluektova, brankář Barysu zasáhl.

54:45

Poluektov si po střele Wandella poprvé sáhl na kotouč a přerušil hru.

Alexander PEREŽOGIN - 1:2

54:26

A hosté nerozchytaného Poluektova záhy překonávají. Popov našel na pravém kruhu ALEXANDERA PEREŽOGINA, jenž neomylně trefil odkrytou část branky. Nutno podotknout, že na tomto neměl Poluektov ani část viny. Asistence: Alexander Popov.

53:50

Hostům se nabízí šance překonat nerozchytaného gólmana. Už také hokejisté ze Sibiře vyrážejí do útoku.

52:59

A pozor! Ján Laco nakonec nemůže kvůli bolestem pokračovat v zápase! Mezi třemi tyčemi domácí brány jej nahradí Pavel Poluektov, jenž dosud odchytal v letošní sezoně pouze dvě klání.

52:59

Slovenský brankář udělal asi nějaký nešikovný pohyb, kvůli němuž teď trpí bolestí.

52:59

Až nyní hru přerušil Ján Laco, jenž se svíjí ve vlastním brankovišti v bolestech.

52:30

Hraje se prakticky bez přerušení.

52:05

Perežogin objel bránu a vypálil k bližší tyči, domácí svatyni přestřelil.

51:18

Protiútok Barysu zakončoval Dawes, trefil však pouze horní část výstroje Barulina.

51:09

Hosté hrají v plném počtu.

50:39

Dallman vypálil od modré čáry, Barulin zasáhl betonem.

50:38

Dawesův pokus zpoza mezikruží byl sražen obranou na ochrannou síť.

50:17

Druhou polovinu přesilovku zahajují domácí za vlastní bránou.

49:39

Hru musel přerušit sám frustrovaný Barulin po další střele Lundina, tentokrát z pravého kruhu.

49:28

Lundin od modré čáry trefil masku Konstantina Barulina, jenž se dožadoval přerušení hry, rozhodčí mu nevyhověl, což se ruskému brankáři vůbec nelíbilo.

49:09

Vladimír Sobotka vyrobil chybu v útočném pásmu, následně se dostal do šance jeden z hráčů Barysu a český útočník zatáhl za ruční brzdu. Nyní si půjde odpykat dvouminutový trest.

48:50

Perežoginův propagační pokus z úhlu ukryl Laco v lapačce.

48:40

Bez větších šancí se hraje v posledních chvílích.

47:50

Ofsajd Avangardu.

47:00

Bez větších problémů se hosté ubránili oslabení a nyní již mohou vyrazit do útoku.

46:39

Domácí tým nyní zastavil ofsajd.

46:07

A opět přišlo vysvobození, Barys musí začínat útočnou akci z hloubi vlastní třetiny.

45:52

Hostům se povedlo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

45:23

Bochenski dostal za bránou nečekaně mnoho času, vyjel před bránu, tam však neudržel stabilitu a spadl.

45:12

Dawes si najel do levého kruhu a vypálil, mířil pouze Barulinovi na hruď.

45:00

Ruděnko byl dravý za bránou Barulina, Sergej Kalinin jej zastavil za cenu faulu, konkrétně podražení.

44:10

Dallman poslal od modré čáry kotouč do ohně. Barulin zasáhl.

43:40

Na druhé straně útočila třetí formace Omsku. Sibiřané se všek nedostali do zakončení.

42:47

Puškarjov to zkoušel z podobné pozice jako před chvílí Bochenski, ani on si na Barulina nepřišel.

41:27

Bochenski zakončoval útočný výpad Barysu, Barulin nastavil pravý beton.

40:56

Mozer zase vyslal ve chvíli, kdy už domácí hráli v plném počtu, střelu z první pouze na ochrannou síť.

40:36

Pivcakin si najel do levého kruhu a hledal nějakého svého spoluhráče před bránou, ovšem marně.

40:20

Hosté dohrávají na úvod třetí části přesilovou hru.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli o poznání zajímavější hokej, než v první části. Domácí hokejisté zhruba v půli prostřední části zapnuli na vyšší obrátky a zatlačili svého soupeře. Z tlaku vyústila přesilová hra, kterou ve 32. minutě bleskově proměnil Boyd. Hosté však udeřili o čtyři minuty později v oslabení, když ránou od modré čáry propálil vše před sebou Kuljaš. Obě mužstva měla i další slibné šance, dnes se však činí obra brankáři.
Na zajímavou zápletku ve třetí třetině je tedy zaděláno. Pokračujeme zhruba v 15:42.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:50

Po prudké ráně vyrazil Laco kotouč jen před sebe na Mozera, ten pohotově dorazil, ale slovenský brankář stačil vystrčit svůj beton.

39:19

Semjonov stál na pravém kruhu a obdržel přihrávku, Laco chytá.

38:50

A rozhodčí ještě jednou ve druhé části vyloučí. Dvě minuty za hákování dostal Dustin Boyd.

38:40

Na závěr třetiny ještě svého soupeře zlobí hokejisté Barysu.

37:45

Nyní hrají hosté v plném počtu.

37:25

Co je tohle za přesilovku? Domácí se ve vlastní početní převaze dostali do přečíslení tři na jednoho! Zakončujícího Žajlauova však vychytal Barulin.

37:00

Domácí pokračují v přesilové hře, která pro ně začala tím nejhorším možným způsobem.

Denis KULJAŠ - 1:1

35:59

Hosté paradoxně v oslabení poprvé překonávají dosud bezchybného Laca. Sobotka nabil v útočném pásmu DENISU KULJAŠOVI, jenž svou ránu poslal přesně ke vzdálenější tyčce domácí brány. Asistence: Vladimír Sobotka, Alexander Popov.

35:45

Následně si však Sergej Kalinin počínal podle rozhodčích nedovoleně, a tak půjde za katr. Útočník Omsku obdržel dvě minuty za hrubost.

35:36

Kalinin vyjel zpoza brány nenápadně až před Laca, jehož se snažil překonat střelou k bližší tyči, tam však byl teno slovenského gólmana.

34:49

Na druhé straně mohlo být srovnáno, Pivcakin si najel před bránu a obdržel kotouč, v zakončení mu zabránil obětavý zákrok Bartulise.

34:26

Ou, tak to jsou věci. Kazašský celek postupně utahoval smyčku, až ji málem utáhl, Starčenko nejprve v dobré pozici trefil Barulina, následně z mezikruží pálil Cerenok, jemuž stačilo alespoň trochu zvednout puk a radoval by se z jisté branky. Trefil však jen Barulina, který zachytil kotouč netradičně vyrážečkou a vítězoslavně puk ukázal divákům.

33:55

A Barys je opět v náporu.

33:29

A další vyložená šance dravého Barysu, Bochenski stál prakticky sám před Barulinem, svou tutovku však americký útočník nevyužil, když přestřelil bránu.

Dustin BOYD - 1:0

31:21

Astana právě vstřelila branku!
Domácí svou druhou přesilovou hru bleskově využívají a otevírají skóre utkání. Po vyhraném buly přihrál na modré čáře Dallman Lundinovi, jenž ostře vypálil. Kotouč se odrazil na DUSTINA BOYDA, jenž stál před bránou a vymíchal Barulina. Asistence: Mike Lundin, Kevin Dallman.

31:16

Domácí jsou nyní lepším týmem. Dostanou navíc možnost přesilové hry, Miroslav Blaťák si v blízkosti brány svého týmu počínal nedovoleně, rozhodčí jej vyloučil na dvě minuty za držení.

30:40

První útočná formace Astany se usídlila v útočném pásmu, Bochenski nahrál do mezikruží Dawesovi, jenž pálil z první nebezpečně do Barulinových betonů.

30:06

Domácí hrají v plném počtu. I druhé oslabení zvládli bez ztráty kytičky.

29:45

A další úspěšné vyhození Barysu, s nadějemi Avangardu v této přesilové hře už to moc nadějně nevypadá.

29:15

Jinak se však hosté dostávají do zakončení jen sporadicky. Můžou za to různé nepřesnosti, například před malou chvílí nezachytil Něprjajev přihrávku na modré čáře.

28:51

Gustafsson pálil příklepem od modré čáry, Laco měl částečně zakrytý výhled, přesto si poradil.

28:21

Domácí vyhráli buly a Mike Lundin se odvážně vrhl do útoku, vjel však do ofsajdu.

28:06

Tlak Omsku má logický výsledek v podobě přesilové hry. Oskars Bartulis dostal dvě minuty za krosček.

27:51

Sobotka vjel do útočného pásma, najel do pravého kruhu a zkusil štěstí bekhendem, Laco zasáhl.

26:56

A hosté pokračovali v tlaku i po vystřídání pětíce, Lemtujogův tvrdý pokus od levého mantinelu zaplachtil mimo bránu.

26:26

Hosté si vytvořili velice slušný tlak, který rezultoval snad ve čtyři zajímavé střely, hru se podařilo uklidnit Lacovi až po dělovce Perežogina, kterou slovenský brankář našel ve výstroji.

25:36

Ke Kuljašově nahození se dostal Perežogin a vypálil bekhendem. Laco opět podržel svůj tým.

24:55

Bartulisovu tvrdou střelu od modré čáry vyrazil betonem do rohu kluziště Barulin.

24:10

Dramatickou úvodní pasáž druhé části vystřídalo opatrnější pojetí hry.

23:04

Upper vybojoval kotouč a zpětnou přihrávkou jej nahrál lépe postavenému Starčenkovi, jenž z mezikruží pálil do připraveného Barulina.

22:59

Kuljaš potřeboval jet vystřídat, ale nevěděl co s pukem. Proto zpoza červené čáry ostře vypálil, Laco musel zasahovat betony.

22:27

Paršin pálil z hranice levého kruhu na zadní mantinel.

22:14

Sobotka se snažil od levého mantinelu protlačit před brankáře, hokejku do jeho snažení vložil Lundin.

21:58

Berdnikov si zpracoval kotouč až za útočnou modrou, logicky rozhodčí zapískal postavení mimo hru.

21:19

Následně bylo pořádně horko i před Barulinem, dotírající Starčenko mohl dorážet v dobré pozici, kotouč ovšem nezasáhl.

20:54

Mozer nejprve trefil jen soupeřova obránce, poté se však ke kotouči dostal a opět a vypálil, Laco podruhé ve druhé třetině zasahoval.

20:01

Nejen, že jsme v právě skončené první třetině neviděli jedinou branku, k vidění navíc nebylo ani závratné množství velkých šancí. Hosté sice své soupeře přestříleli jednoznačně 13:8, často však šlo pouze o propagační pokusy.
Zda se skóre dnešního utkání poprvé pohne ve druhé části, sledujte od zhruba 14:51 na onlajnech.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:26

Hosté hrají v plném počtu. První oslabení s odřenýma ušima zvládli.

18:52

Domácí dostali svého soupeře pod drtivý tlak. Stále však chybí to nejpodstatnější – gól.

17:49

Boyd hledal před bránou volného Dawese, ten ovšem nezasáhl jeho prudkou přihrávku.

17:26

Hosté svou první přesilovou hru nevyužili, nyní dostávají možnosti i domácí, dvě minuty za hákování dostal Ivan Něprjajev.

17:09

Paršin vyjel zpoza brány do mezikruží, obtočil se a Laco měl s jeho pokusem mezi betony co dělat.

16:13

Velká šance Barysu, Bochenski se ocitl před Barulinem, jenomže mu střela nesedla a vůbec netrefil bránu Avangardu.

16:04

Blochin opustil trestnou lavici a Barys hraje v plném počtu.

16:00

A další pokus Pivcakina od modré čáry, tentokrát to zkusil ruský obránce zápěstím, Laco opět neměl sebemenší problém s jeho pokusem.

15:45

Od modré čáry pálil ostře Pivcakin, Laco si připsal jistý zákrok, když nedopustil dorážku.

15:22

A další úspěšné vyhození puku na druhou stranu kluziště.

15:07

Domácím se nyní povedlo poprvé v oslabení vyhodit kotouč daleko od vlastní třetiny.

14:58

Hosté zavřeli svého soupeře v útočném pásmu, vážnější šance však z toho nebyla. Téměř minutovou kombinaci v útočném pásmu zakončoval od modré čáry Blaťák, Laco zasáhl.

14:04

Na řadu přichází první přesilová hra zápasu, dvě minuty za krosček dostal domácí hráč Jevgenij Blochin.

13:57

Semjonov objel bránu a v tlaku několika hráčů soupeře pálil z otočky, Laco vystrčil beton.

13:30

Hraje se ve svižném tempu, akce střídá akci. Kromě Wandellova pokusu ovšem chybí větší šance.

12:24

Sobotka našel pěknou zadovkou Paršina, který z osy hřiště trefil jen Lacův beton.

11:45

Wandell to zkusil z pravého kruhu, na Laca si ovšem nepřišel.

11:20

Dlouhou pasáž, v níž se hrálo bez přerušení, ukončilo vyhození kotouče na střídačku.

10:43

Lemtjugova v útočném pásmu ihned obestoupili dva bránící hráči a ruský útočník byl bezradný.

09:17

Až nyní tu hradbu narušil kličkou Perežogin a vzápětí vybídl na osu hřiště k šanci Popova, ten však netrefil bránu.

08:50

Domácí hokejisté se neváhají vracet do vlastní třetiny ve čtyřech mužích! Hosté se proto dostávají do nějakého lepšího zakončení sporadicky.

07:48

Po vyhraném vhazování pálil Sobotka, střela českého útočníka byla ještě před Lacem zpomalena.

07:43

Útočné snažení Omsku zhatila posunutá brána, kterou z původního postavení odsunul obránce Bartulis.

07:29

Zakázané uvolnění hostujícího týmu. Na úvod zápasu sledujeme poměrně opatrnou partii.

06:53

Po rutinním zákroku Laca proti střele od modré čáry bylo před brankovištěm domácího týmu horko. Semjonov srazil k zemi jednoho z protihráčů. Rozhodčí však nevylučovali.

06:10

Po vyhraném buly ve vlastním obranném pásmu se vydal do protiútoku Mozer, svou akci zakončil hodně nepřesnou střelou na ochrannou síť.

05:20

Na druhé straně pálil od modré čáry mimo bránu Dallman.

04:47

Kalinin zavezl kotouč do útočného pásma, ale následně se ocitl v tlaku třech bránících hráčů. Ruský útočník proti přesile neměl mnoho šancí a ztratil puk.

03:58

Gavrilin vystřelil z levého kruhu, Barulin byl připravený na tuhle variantu a sebejistě zasáhl.

03:40

Domácí nepříjemně napadali rozehrávku Avangardu. Hosté se těžko dostávali z vlastní třetiny.

02:40

Semjonov přejel modrou čáru a přes obránce vystřelil zápěstím, jeho projektil zamířil vedle levé tyčky.

02:12

Následně se stal ruský brankář opět středobodem kamery poté, co raději přerušil hru po nahození ze středního pásma.

01:54

Puškarjov pálil z levého kruhu, Barulin nastavil svůj levý beton.

01:09

Zakázané uvolnění domácího týmu. Vhazovat se bude před Lacem.

00:51

První zákrok si připsal po střele Gustafssona Laco. Ten vyrazil jeho tvrdý projektil helmou. Rozhodčí přerušil hru a slovenský brankář kontroloval, zda je maska po dělovce švédského zadáka v pořádku.

00:24

Dawes nahrál za bránou na protilehlou stranu na Boyda, jenž hledal před bránou Bochenského. Ten však kotouč netrefil.

00:01

Aktéři utkání jsou seřazeni na modrých čarách. Po zaznění ruské a kazašské hymny začne dnešní utkání.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Ján Laco (AST)
Vladimír Sobotka (OMS)
Miroslav Blaťák (OMS)
Avangard Omsk

Sibiřskému celku se zatím daří velmi dobře zapomenout na loňský nevyvedený ročník, kdy se hokejisté Omsku nepodívali po dlouhých letech do play off. Po dvou a půl měsících letošní sezony patří Avangardu druhé místo ve Východní konferenci se ziskem 55 bodů.

Barys Astana

Kazašskému celku pod taktovkou svérázného trenéra Andreje Nazarova patří čtvrtá příčka Východní konference. Hokejisté z kazašské metropole nasbírali 47 bodů. Dnes sehrají již své sedmé domácí utkání v řadě. První utkání této vydatné série sice těsně prohráli s Jugrou Chanty – Mansijsk, následných šest klání však opanovali.

Barys Astana: HK Soči 5:4sn
Barys Astana: Slovan Bratislava 6:1
Barys Astana: Medveščak Záhřeb 4:1

Brandon Bochenski – 32 bodů (10+22)
Dustin Boyd – 31 bodů (13+18)
Nigel Dawes – 27 bodů (15+12)
Pěkné páteční odpoledne při sledování online přenosu z KHL. Šlágrem dnešního hracího dne v nadnárodní soutěži bude patrně duel mezi předními týmy Východní konference. Čtvrtý Barys Astana vyzve na souboj druhý Avangard Omsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

1:3

Branky a nahrávky: 32. Boyd (Lundin, Dallman) – 36. Kuljaš (Sobotka, Popov), 55. Perežogin (Popov), 60. Blaťák (Sobotka)

Barys Nur-Sultan: Laco (53.Poluektov) – Dallman, Lundin, Bartulis, Savčenko, Cerenok, Blochin, Ibrajbekov, Ryspajev – Dawes, Boyd, Bochenski – Ruděnko, Upper, Starčenko – Gavrilin, Žaljauov, Puškarjov – Popovič, Rachmanov, Romanov

Avangard Omsk: Barulin (Šilin) – Blaťák, Gustafsson, Kuljaš, Ljamin, Gluchov, Pivcakin, Vasiljev – Sobotka, Paršin, Wandell – Lemtjugov, Berdnikov, Kalinin – Mozer, Perežogin, Popov – Pervušin, Pauta, Něprjajev, Semjonov

Rozhodčí: Bukin, Olenin – Metalnikov, Sirotkin