Česko – Finsko

5:4

po s.n. (1:0) (1:2, 1:0, 2:2 - 1:0)

02.11.2014, 13:00 • SH Podvinný Mlýn Praha

Ode mne je to z EFT žen v Praze vše. Po zbytek turnaje už Vás z místa bude provázet Michal Chadim. Já se opět na Vás těším při extraligových soutěžích. Již v pátek z Vinohrad. (15:14:05)
Do All Star týmů se dle novináčů podívali Lenka Kubíčková (brankářka) a Eliška Krupnová (centr).
Nejlepšími hráčkami zápasu jsou Jana Vojáčková (0+2) za Českou republiku a Nina Rantalová (0+2) z Finska.
Český tým tak skončil na domácím EFT na 2. místě s 5 body za již vítěznými Švédkami.
České ženy předvedly famózní obrat ve 3. třetiny, když nepříznívý stav nejprve vyrovnaly během minuty na 4:4. Dílo poté bylo dokonáno při samostatných nájezdech, když jako jefiná úspěšná exekutorka byla Tereza Urbánková a rohodla tak o bonusovém bodu pro ˇ4eskou republiku navíc.

60:00

Jediný samostatný nájezd proměnila TEREZA URBÁNKOVÁ rozhoduje o vítězství České republiky po samostatných nájezdech.

Samostatné nájezdy začínají.
Dranatická 3. třetina nerozhodla. O vítězi a celkově 2. místě tak budou muset rozhodnout nájezdy.

60:00

59:50

Hodně krušné momenty před brankou Kubíčkové. Finky nastřelují břevno!

59:29

Krupnová s míčkem v rohu na finské polovině.

58:26

Vše nasvědčuje tomu, že uvidíme nájezdy. Do nich zbávý ještě ale více jak minuta a půl.

57:54

Češky k závěru utkání kupí chyby v obraně a jsou zataženy za vlastní brankou.

55:48

Bachmaierová je zpět na hřišti. Česko je kompletní.

54:35

Na adresu švédských sudí se zvyšuje pískot. Dnešní utkání se jim tedy moc nepovedlo.

54:15

Ukkonenová trefuje pouze boční stranu hřiště.

53:48

Bachmaierová je tentokrát vyloučena na 2 minuty za sekání.

53:44

Co se jim ale nelíbí je další kontroverzní výrok rozhodčích.

53:27

Zápas začíná nabírat na otáčkách a hraje se nahoru dolu. To se musí divákům líbit.

52:27

Obrovské štěstí měla Bachmaierová, kdyř rozhodčí její skluz neohdnotily 2 minutami, ale pouze volným úderem.

52:13

Češky zazmatkovaly při rozehrávce. Finky ale jejich chybu nepotrestaly.

51:20

Čapková trefila před brankou Paloncyovou, které zastavila nešťastně zřejmě gólový míček.

50:23

Pokus Elly Alankové chytá Kubíčková.

49:00

České hráčky jsou polity živou vodou a probouzejí se i dváci, kteří je ženou za vítězstvím.

47:24

Marako Paju reaguje na momenty z poslední minuty oddechovým časem.

47:24

Česko právě vstřelilo branku!
Ďeravý nesmysl doputoval přímo na hůl KRISTÝNY BACHMAIEROVÉ, která se s ničím nepárala a poslala nechytatelně míček pod břevno! Asistence: Jana Vojáčková.

47:18

Vojáčková to zkusila z poloviny hřiště, ale míček ji sjel z čepele a zamířil mimo.

46:24

Českému národnímu týmu ale vyšel opět parádní brejk a křížnou střelou vymetal pavučinky v brance Kokkonenové MARTINA ŘEPKOVÁ. Hana Sládečková.

46:07

Finky nechtějí nechat nic náhodě a talčí opět českou obranu před její branku.

44:42

Na druhé straně opět excelovala Kubíčková, která vytáhla tři těžké zákroky.

44:25

Do slibné šance se dostávall opět Krupnová, ale míček ji odskočil a skončila s ním v rohu místo v brance.

43:45

Český tým se žene za vyrovnaním. Nyní Hubáčková bekhendem nepřekvapila finskou gólmanku.

42:49

Krupnová se dostala sama před Kokkonenovou. Byla ale až moc blízko a tak trefila pouze přirpavenou finskou gólmanku.

42:00

Hodně ledová sprcha pro český tým. Do konce zápasu vška zbývá 18 minut a to je ještě hodně času na vyrovnání nebo obrat, zvláště ve florbale.

40:52

Finsko právě vstřelilo branku!
To je nepříjemné. Hned vzápětí se střelou o tyč prsazuje HANNA SIPILÄINENOVÁ. Asistence: Nina Rantalová.

40:21

Vteřinu na to se však přeci jen Finky prosazují. Po přihrávce Luomaniemiové se raduje z gólu ALISA PÖLLÄNENOVÁ. Asistence: Katri Luomaniemiová.

40:20

Češky jsou kompletní.

40:01

Prostřední peridoa je za námi a české hráčky v ní přežily krušné chvíle. Dvě přesilovky a několik tutovek Finek, které všechny zlikvidovala Kubíčková přinesly trest finskému týmu v podobě inkasované branky od Krupnové. Po 40 minutách je to tedy 2:2 a čeká nás hodně zajímavá poslední třetina, která začne ve 14:21.

40:00

39:32

První finská střela v přesilovce míří za mantinel.

39:01

Poslední minuta 2. třetiny.

38:20

Bohužel ale přichází další vyloučení. Slabší chvilku si vybírají švédské rozhodčí, kteří vylučují Řepkovou za sekání. Ta však ale hrála balón.

38:00

Další fantastický zákrok Kubíčkové proti Luomaniemiové.

37:14

Čapková pomohla Kubíčkové a zablokovala ránu Karoliny Kujalové do zámezí.

36:15

Krupnová byla blízko k další brance. Dorážku po střele Urbánkové, ale namířila pouze do Kokkonenové.

34:56

Další výtečný zákrok Kubíčkové, která tygřím skokem zastavila střelu Lirkkiové.

34:15

Zmýlená neplatí. Českým děvčatům vyšel parádně rychlý brejk a z hole ELIŠKY KRUPNOVÉ. Asistence: Tereza Urbánková.

34:00

Tým Suomi má však nadále více ze hry a jenom díky skvěle chytající Kubíčkové je stav stále pouze 1:2.

32:27

Kubíčková nyní znemožnila zakončení i Eliise Alankové.

31:38

Českému týmu rošáda v sestavě pomohla a hraje se nyní před Kokkonenovou.

30:24

Finky napadají českou rozehrávku až u naší branky a z problémů musí tahat českou obranu Kubíčková.

29:33

Trenér Janovský udělal menší rošádu v sesatvě. Do první formace se místo Enenkelové posouvá výborně hrající Vojáčková.

29:03

Kubíčková helmou vytěsnila pokus Klingové.

28:00

Český výběr se ale nemůže dostat na delší dobu k míčku a utlumit tak nápor Finek.

27:01

Luomaniemiová z osy hřiště poslal míček pouze do připravené české gólmanky.

26:27

Štěstí Češkám přeje i nadále. Nyní za Kubíčkovou zacinkalo břevno!

26:15

Klingová snad z 20 centimetrů nedokázala dostat míček do prázdné české branky.

25:48

Kubíčková zastavila finskou kombinaci a uklidňuje tak hru i české diváky.

25:00

Bylo to až nyní po střele Ukkonenové.

24:50

Finky sice kmobinují nadále, ale je to podél obvodu hřiště a Kubíčková tak zatím zasahovat nemusí.

24:06

Český tým přežil i druhé oslabení v zápase.

23:45

Česká gólmanka nyní efektivně nohou vyrazila pokus Manninenové.

23:03

Ratajová zastoupila Kubíčkovou a schytala střelu od Lahtinenové.

22:06

Švédské rozhodčí teď přísně vylučují Koníčkovou za nedovolené vrážení, ačkoliv česká hráčka zahrála soupeřku čistě ramenem na rameno a navíc hrála i balón.

20:48

Vojáčkové na ose hřiště sjel míček z čepele. Ten ale nabral směr k Hubáčkové, ta však zamířila mimo.

20:01

Začátek zápasu vyšel lépe Finkám a dvěma rychlými brankami se dostaly do vedení. Český tým postupem čase ze sebe setřásl nervozitu a vyrovnal hru, což zatím dokazuje sice pouze jediná branka z přeislovky zásluhou Bočanové, i tak je to ale velice nadějně třeba už do 2. třetiny, která začne v 13:41.

20:00

19:21

Češky mohly mít standardku v rohu, ale příliš otálely s rozehrávkou a tak budou rozehrávat Finky.

19:01

Poslední minuta 1. třetiny.

18:42

Kubíčková musela vytáhnout další zákrok proti slibné příležitosti Karoliny Kujalové.

18:02

Paloncyová naivně trefuje ze standardní situace pouze zeď.

17:42

Český tým sklízí potlesk od diváků za výbornou práci v obranné činnosti hry.

16:22

Finky však dále pokračují v tlaku a Češky tak musí zachraňovat až Kubíčková.

15:29

Rybičková předvedla svůj důraz a poslal jednu z finských hráček čistě za mantinel.

14:48

Český tým na rozdíl od Finek své úvodní oslabení v zápase zvládl.

14:11

Krupnová se zkoušela prosadit indiviudálně. Míček se jí však zamotal mezi třemi Finkami a tak o něj útočnice první české formace přišla.

13:21

V oslabení se dostala do zakončení HUbáčková, byla ale až příliš z úhlu a netrefila tak finskou branku.

12:48

Vyloučení přichází i na české straně. Ratajová vykázána za sekání.

12:35

Krupnová vyslala jedovku na Kokkonenovou a ta musela rukama vyrazit míček do rohu a pořádně ji to štíplo.

11:15

Sipiläinenenové sjel míček z čepel a děravý nesmysl tak po zemi dojel k připravené Kubíčkové.

10:43

Nyní už ale kombinace českému výběru vyšla. Vojáčková našla od mantinelu volnou ADÉLU BOČANOVOU a ta prostřelila ležící Kokkonenovou. Asistence: Jana Vojáčková.

10:15

Krásnou kombinaci Češek zakončovala Vojáčková, ale z velkého brankoviště trestuhodně přestřelila.

9:40

Kokkonenová ale drží Finky svými zákroky. Nyní vytáhla tutovou šanci Hyršlové.

8:51

Češky navíc vybojovali přesilovku. Za nedovolené vrážení je vyloučena Manninenová.

8:22

Ke střele se ale dostala zmiňovaná Sládečková a pořádně protáhla Kokkonenovou.

8:12

Sládečková vybojovala míček, ale její přihrávka na Bočanovou nebyla přesná a Češky jsou zahnány do rohu.

7:45

Český výběr se nemůže dostat z tlaku Finek a Kokkonenovou zatím téměř neohrozil.

6:23

Další úspěšná kombinace Seveřanek končí míčkem ve svatyni Kubíčkové. Mezi střelkyně turnaje se zapisuje KATRI LUOMANIEMIOVÁ. Asistence: Nina Rantalová.

6:01

Elina Kujalová z dálky vystrašila Kubíčkovou.

5:03

Kubíčková nohou zastavila výpad Lahtinenové od mantinelu.

4:05

Finky vytěžili z aktivnějšího úvodu vedoucí gól. Po přihrávce Kujalové se z bezprostřední blízkosti prosazuje JAANA LIRKKIOVÁ. Asistence: Elina Kujalová.

3:15

Paloncyová se drala dopředu, ale na půlce byla čistě zastavena třemi finskými hráčkami.

2:38

Sládečková byla vča zablokována na velkém brankovišti a její střela tak postrádala gólové parametry.

01:58

Až nyní se to povedlo Urbánkové ve spolupráci s Bachmaierovou.

1:12

Češky se zatím nemohou dostat s míčkem přes vlastní polovinu.

0:49

Kubíčková musela již premiérově zasahovat.

0:31

Finky se v úvodu zápasu ujímají míčku.

00:01

-0:30

Zahajovací sestava Česka: Kubíčková – Bachmaierová, Končíčková – Urbánková, Krupnová, Enenkelová.

Zahajovací sestava Finska: Kokkoenová – Karjalainenová, Suominenová – Ella Alanková, Suomelová, Pöllänenová.

-3:00

Státní hymny jsou za námi. Nyní přejděme z zahajovacím formacím.

-14:00

Hráčky obou týmů odcházejí do šaten k vyslechnutí posledcních pokynů od trenérů před zápasem.

Česko: Kubíčková (Ranochová) – Bachmaierová, Koníčková, Rybičková, Ratajová, Theimerová, Hyršlová, Čapková – Urbánkoá, Krupnová, Enenkelová – Sládečková, Bočanová, Vojáčková – Paloncyová, Hubáčková, Řepková – Leierová, Poláková. Trenér: Miroslav Janovský.

Finsko: Kokkonenová (Loisová) – Suominenová, Karjalainenová, Manninenová, Ukkonenová, Sipiläinenová, Lahtinenová, Lampinenová – Pöllänenová, Suomelaová, Ella Alanková – K. Kujalová, Lirkkiová, E. Kujalová – Eliisa Alanková, Luomaniemi, Rantalová, Klingová, Niemelová. Trenér: Marko Paju.

Rozhodčí: Theresse Edinová, Frida Nilssonová (Švédsko).
Dnešní utkání budou řídit švédské rozhodčí Therese Edinová a Frida Nilssonová.
Jedno je jasná, dnešní zápas bude soubojem o 2. místo v konečném pořadí celé tabulky. Švédky jsou již jasně první a naopak Švýcarky skončí definititvně poslední a nic na tom třetí zápasy nezmění.

Jen vítěz ať už po základní hrací době nebo nájezdech si tedy dnes zajistí pomyslné stříbro a pro poraženého zbyde bronz. O náboj zápase je tedy postaráno a bude nás čekat zřejmě napínavá duel až do závěrečné sirény.
Česko

Český výběr naopak po páteční výhře nad Švýcarskem 5:3 se včera postavil proti jasným favoritkám ze Švédska, kterému podlehl 3:9.
Finsko

Tým Suomi po vysoké prohře se Švédském 5:12 si dokázal zlepšit náladu ve včerejším utkání proti Švýcarsku, který přehrál 7:2. Nejvíce body se podílela na vítězství Mia Karjalainenová (1+2). Dva přesné zásahy poté přidala Alisa Pollanenová.
Příjemné nedělní odpoledne Všem florbalovým fanouškům z florbalového Euro Floorball Tour v Praze. Ten je dnes ve svém posledním dni a všechny zúčastněné reprezentace čeká v neděli poslední duel. Výjimkou nebude ani duel Česko – Finsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

5:4

Branky a nahrávky: 11. Bočanová (Vojáčková), 35. Krupnová (Urbánková), 47. Řepková (Sládečková), 48. Bachmaierová (Vojáčková), 60. Urbánková – 5. Lirkkiová (Elina Kujalová), 7. Luomaniemiová (Rantalová), 41. Pöllänenová (Luomaniemi), 41. Sipiläinenová (Rantalová)