HBC Kladno – HBT Vlašim

3:6

konec (2:3, 0:3, 1:0)

02.11.2014, 11:00 • Městská hokejbalová aréna Kladno • Jan Švestka

Skončilo velmi vyhrocené utkání o první místo v lize. Bylo k vidění hodně tvrdých soubojů na hranici pravidel, napětí se dalo řezat motorovou pilou. Vlašim o vítězství rozhodla ve druhé třetině, kdy utekla soupeři na 6:2. Kladno už ve třetí třetině jen snížilo, ačkoliv ji na střely vyhrálo 6:2 a bylo aktivnější. Z Kladna se pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek neděle. (12:58:04)

45:00

44:00

Poslední minuta zápasu se dohraje v klidu, nikomu se už nechce za rozhodnutého stavu plýtvat silami.

43:51

Hnízdil se po akci ještě střetl s jedním z hostujících obránců a dostává osobní trest na 10 minut.

43:49

Hnízdil Daniel v oslabení utekl a přihrál Kudelovi, ten pálil přímo do Straky.

43:01

Wróbel dal Čermákovi loktem. Ten se naštval a dobrých deset vteřin dával soupeři thajskou masáž zad. Pomohl si při tom hokejkou a jde ven. Kladno ve čtyřech.

40:34

Hraje se 5 na 5, tresty se krátí.

40:33

Za domácí sedí Pražák a Kohout, za hosty Dušek a místo Danka rozhodčí vyloučili Průchu, který vůbec nebyl na hřišti.

40:33

Rvačka Danka (VLA) s Pražákem (KLA) a další potyčka Kohouta (KLA) s Duškem (VLA). Bude se vylučovat.

40:30

Straka zasahuje před Kohoutem (KLA) a jeho kolegou Pražákem.

38:20

Střecha právě rozmázl kladenského Pražáka o mantinel a to samé jako odplatu udělal Střechovi M.Hnízdil. Vše čisté. Pražák se sbírá velmi těžkopádně.

37:20

Hra se teď trochu uklidnila a hraje se konečně hokejbal.

36:13

Topolánek s Wróbelem teď zamotali hlavu kladenské obraně a oba byli velmi blízko gólu.

35:46

Jeden z kladenských útočníků, patrně Šrámek, právě netrefil poloprázdnou bránu. Ztížil mu to ale Straka, který se rychle přesunul od tyče k tyči.

35:24

Kladno právě vstřelilo branku!
Kladno přece jen využívá přesilovku. Autorem branky je RADIM ŠTĚPÁNÍK. Asistence: Jan Pospíšil.

35:16

Zatím výborné oslabení v podání Vlašimi.

33:42

Sekera v podíní hostujícího Jana Střechy – dvě minuty.

33:11

Před první formací Kladna hasil Straka. A následovala další z dnes klasických strkanic, tentokrát v podání Blaška s D.Hnízdilem.

31:55

Špaček sám před vlašimským gólmanem z otočky nedal. Byl však ve velmi těžké pozici.

31:44

Kladno je teď aktivnější. Dvakrát do Straky pálili Šťastný a Šícha.

31:13

30:18

Nekonečný příběh soubojů a vzájemných nadávek dua D.Hnízdil – Wróbel pokračuje i ve třetí třetině.

30:01

Ačkoliv Kladno na začátku a v úplném závěru třetiny tlačilo, prostředek patřil Vlašimi. Ta během tří minut vstřelila tři branky a udělala rázný krok za třemi body a pojištěním vedení v tabulce extraligy. Ve třetí třetině se dá očekávat nápor fyzicky dobře připraveného Kladna a vyhrocení již tak velmi emotivního a tvrdého utkání.

30:00

29:13

Wróbel se vrací na plochu, ale hned si jde sednout Danko.

28:33

Kladno zavřelo Vlašim do přesilovkového zámku, ale střely beků hosté úspěšně blokují.

28:15

Na trestnou lavici jde hostující Tomáš Wróbel.

26:46

Vlašim právě vstřelila branku!
Další hřebík do kladenské rakve přidává JAN STŘESKA. Asistence Ondřej Kieler.

26:04

K vyražené Nýdlově bombě se dostal PAVEL DUŠEK a zvyšuje vedení hostů. Asistence: Jan Nýdl a Michal Průcha.

24:38

Po potyčce vlašimského Střechy a kladenského Hnízdila je vyloučen domácí útočník.

23:57

JAN BLAŠKO krásně prošel před bránu a po samostatné akci úspěšně vypálil. Asistence Tomáš Wróbel.

23:30

Kladno v těžké defenzívě.

22:29

Další hrubka kladenské obrany anebezpečná vlašimská střela. Hájek se ale chytil a hraje fantasticky.

21:50

Topolánek vystřelil z dálky, Hájek chytá.

21:30

Střeska si teď vyšlápnul na malinkého kladenského "košíkáře" Šťastného. Schnaubelt ho brání, rozhodčí je roztrhávají.

21:05

Nedorozumění v kladenské obraně teď hasí Hájek výběhem z brány.

20:27

Rozhodčí si volají kapitány a domlouvají jim, aby oba týmy hrály hokejbal klasický a ne řecko-římský.

20:27

Schnaubelt je v pořádku, ale teď pro změnu leží hostující Wróbel. Nikdo se ho ale ani nedotkl.

19:38

Zase jeden z mnoha tvrdých soubojů a kladenský Scnaubelt leží u mantinelu.

18:58

Další tvrdý souboj před bránou Kladna končí posunutou bránou. Hraje se hodně tvrdě.

17:47

Topolánek šel sám na Hájka, ale nedal. Zasáhlo rameno kladenského brankáře.

17:22

Nebezpečná střela Čermáka (KLA). Straka chytá.

15:33

Špaček šel na vlašimského gólmana, ale Blaško mu v poslední chvíli vypíchl míček.

15:10

Pospíšil držel u mantinelu Wróbela, ale zřejmě ještě v rámci pravidel.

15:01

Na střely zvítězila Vlašim 10:9.
Tak to byla paráda! Od souboje prvního s druhým a zároveň dvou posledních mistrů ligy jsme čekali mnohé a hráči tomu nezůstávají nic dlužni. Vidíme celou řadu osobních soubojů, pět gólů, řadu střel a vynikajících zákroků gólmanů.

15:00

14:46

Pěkná střela vlašimského Nýdla a ještě lepší zásah Hájka!

14:00

Poslední minuta třetiny, Kladno dvakrát vyhazuje a nepouští Vlašim do pásma.

12:53

Domácí Radek Soukup fauloval Wróbela a jde na trestnou lavici. Wróbel se naštval, dal soupeři ještě ve hře čistý bodyček. Ten málem spadl na trestnou lavici a výrazně si tam zkrátil cestu.

12:06

Obrovská šance! Štěpáník už mohl sám před Strakou střílet, ale hledal Pospíšila v lepší pozici a na toho už přihrávka neprošla. Nádherná akce bez gólového efektu.

11:09

Kladno ve velkém tlaku, Straka teď zlikvidoval velkou šanci domácích.

10:09

I Kladno využilo přesilovku a snižuje. Autorem branky je RADIM ŠTĚPÁNÍK. Asistence: Jan Pospíšil a Daniel Hnízdil.

09:01

Autorem branky je JAN POSPÍŠIL. Asistence: Tomáš Kudela a Daniel Hnízdil.

08:55

Špaček (KLA) a Gärtner (VLA) v potyčce před bránou Vlašimi, rozhodčí je roztrhl.

08:13

Na trestnou lavici jde Topolánek (Vlašim).

08:10

Hokejka v obličeji domácího Štěpáníka, bude se vylučovat.

07:03

Domácí Čermák srazil po odpískání v brankovišti krosčekem Střechu a jde si sednout na dvě minuty nepodmíněně.

06:12

Další gól do kladenské brány, ta však byla posunutá a branka neplatí.

05:50

Jirotka jde střídat. Za Kladno nyní chytá Hájek.

05:50

Jen Vlašimi skončilo oslabení, hned šla do útoku a skórovala. Autorem branky je TOMÁŠ WRÓBEL. Asistence: Petr Danko.

05:39

05:00

Vlašim ve čtyřech.

04:26

Kladenská přesilovka zatím nic moc (mimo střely Pospíšila 5 metrů nad).

03:39

Následně posunul bránu vlašimský Kieler a jde na trestnou. Vlašim ve třech.

03:39

Kladno vsítilo gól. V bráně se ale neoctl míček, ale útočník Špaček.

03:00

Autor branky Pavel Dušek jde na trestnou za nedovolené bránění ve hře.

02:14

02:14

Přesilovku využil PAVEL DUŠEK. Asistence: Michal Průcha a Jan Střecha.

01:57

Martin Špaček (KLA) jde na trestnou lavici.

01:03

Třetí formace přišly na buly, Horák ho vyhrál a JAN STŘESKA propálil vše před sebou . Asistence: Tomáš Horák.

00:35

Nahození kladenského Kudely se s přimhouřeným okem dá považovat za první střelu utkání.

00:10

Hned po buly se dral dopředu vlašimský Wróbel, ale obrana ho zastavila.

00:01

HBC ALPIQ Kladno: Jirotka (Hájek) – Kudela, M.Hnízdil, Dědič, Pospíšil, R.Soukup, Šícha, Izaj – D.Hnízdil, Špaček, Štěpáník, Příhoda, Kohout, Šrámek, Pražák, Schnaubelt, Šťastný, Nosek, Čermák.

HBT Vlašim: Straka (Šupík) – Nýdl, Švanda, Střeska, Blažek, Blaško, Gärtner, Kieler – Topolánek, Wróbel, Střecha, Dušek, Danko, Průcha, Horák, Bartejs, Burda.
Souboj titánů, hokejbal nejvyšší světové úrovně, hit víkendu i celého podzimu. O zápase dvou posledních českých mistrů se dá psát jen v superlativech. Kdo vyhraje, udělá první důležitý krok k celkovému vítězství v základní části. Jestliže budete v neděli před polednem poblíž kladenského zimáku, přijďte se podívat! Nebudete litovat – v zápasech těchto špičkových týmů padá hodně gólů.
Brankáři:
Jan Jirotka (KLA): 1,06 gólu na zápas, úspěšnost zásahů 94,55% – v obou statistikách nejlepší v soutěži
Michal Straka (VLA): průměr 1,55 na zápas, úspěšnost 92,59 – v obojím celkově 3. v extralize.
Poslední mistrovský titul:
Kladno: 2013/14
Vlašim: 2012/13
HBT VLAŠIM vede ligu před druhým Kladnem, které má o zápas méně. Naposledy si vlašimští poradili v poměru 3:1 s překvapením ročníku Letohradem. V top ten kanadského bodování extraligy má mužstvo pět hráčů – útočníky Wróbela, Topolánka, Střechu a Danka a nejproduktivnějšího obránce soutěže Jana Nýdla. Všichni mají průměr větší než jeden bod na zápas.
A je to tady! Přichází duel jediných dvou týmů, kteří letos v základní hrací době v extralize ještě neprohrály! HBC ALPIQ KLADNO má za sebou sedm ligových výher v řadě a zisk Světového poháru klubů. Minulý víkend ale v boji o česko-slovenského krále podlehlo Nitře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

3:6

Branky a nahrávky: 10. Pospíšil (Kudela, D.Hnízdil), 11. Štěpáník (Pospíšil, D.Hnízdil), 36. Štěpáník (Pospíšil) – 2. Střeska (Horák), 3. Dušek (Průcha, Střecha), 6. Wróbel (Danko), 24. Blaško (Wróbel), 27. Dušek (Nýdl, Průcha), 27. Střeska (Kieler)

HBC Kladno: Jirotka (od 6. Hájek) – Kudela, Pospíšil, Příhoda, R. Soukup, Dědič, Šícha, M.Hnízdil, Izaj – D.Hnízdil, Špaček, Štěpáník – Nosek, Šrámek, Kohout – Schnaubelt, Šťastný – Pražák.

HBT Vlašim: Straka (Šupík) – Blaško, Kieler, Nýdl, Švanda, Střeska, Blažek, Gärtner – Topolánek, Wróbel, Průcha – Střecha, Dušek, Danko – Horák, Bartejs, Slanina – Burda.

Rozhodčí: Boháček, Hrazdira