24.10.2014, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • Matěj Mayer (@Matej_Mayer)

Tipsport: 2.94 3.83 2.13 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Loučím se s vámi a přeji dobrou noc. (04:46:14)
2. Pekka Rinne (NSH) 30 zák., 2 gólů, 93,8%
3. Filip Forsberg (NSH) 0+2
Československá stopa v utkání:
Marián Hossa (CHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:40
Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:33
Končí napínavé utkání dvou kvalitních mužstev Západní konference. Vítězství Nashvillu bylo dnes řízeno taktovkou Jamese Neala, který vstřelil hattrick a byl bezpochyby ústřední postavou duelu. Chicago podalo sympatický výkon a nevzdalo se do posledních sekund, stáhnout dvoubrankový náskok ze začátku třetí části už se mu ale nepodařilo.

60:00

59:47

Patrick Shar poslal puk do "ohně", ale nikdo z hráčů hostí nedokázal puk dopravit do sítě.

59:13

Blackhawks jsou za projetí brankovištěm vykázáni do středního pásma.

58:42

Chicago Blackhawks si bere oddechový čas a po něm bude hrát se šesti muži.

58:42

Andrew Shaw měl vyrovnání na hokejce, ale puk se mu po ní svezl a Rinne ho přikryl.

58:38

Raanta je na střídačce, Chicago hraje v šesti!

57:57

Puk v dobré střelecké pozici měl Bryan Bickell, ale Rinneho nepřekonal.

57:08

Chicagu se teď útočné snahy moc nedaří. Právě zahráli kotouč na icing a hra se stěhuje do jejich pásma.

56:04

Hosté se dostávají do postavení mimo hru. Ve střelách na branku už nevede domácí tým: 27 – 28.

55:19

Závěr třetí třetiny bude zřejmě ještě zajímavý. Hosté se dostali druhou brankou na koně a rozhodně nic nevzdávají. Nashville hraje už nějakou dobu pod tlakem a zřejmě bude bránit svůj náskok do posledních minut.

54:45

Rozsíval znovu střílel od modré čáry, tentokrát vedle.

Andrew SHAW - 3:2

52:36

Chicago právě vstřelilo branku!
Blackhawks těží ze svého tlaku druhou branku a dostávají se nadostřel! ANDREW SHAW si vybruslil od pravého mantinelu a byl nucen vystřelit bekhendem. Rána se od Rinneho odrazila do vzduchu, odkud puk pravděpodobně ještě znovu nasměroval do sítě mladý hráč ve službách Chicago Blackhawks. Bez asistence.

52:19

Marián Hossa se snažil Rinneho překvapit rychlým vjezdem do brankoviště a zakončením, ale nepovedlo se.

51:45

Dvakrát pálil od modré čáry Rozsíval, ale ani jeden jeho pokus nebyl příliš nebezpečný pro branku domácího týmu.

50:54

Na Rinneho nahazoval z poloviny hřiště Duncan Keith. Finský brankář přikryl puk.

49:52

Třetí třetina je téměř ve své polovině a na střely vedou domácí v poměru 25 – 22.

49:20

Po pokusu Andrewa Shawa je hra přerušena. Rinne přikryl kotouč a vhazovat se bude v obranném pásmu Nashvillu.

48:38

Po Seabrookově nahození od modré byl před Rinnem krátký závar, který však včas vyřešili domácí obránci.

47:37

Střelu Mattiase Ekholma od modré čáry tečoval James Neal a téměř se mu podařilo rozsvítit červené světlo počtvrté. Raanta měl při svém zákroku velké štěstí, ale nakonec hrozící nebezpečí odvrátil.

46:59

Brandon Saad předvedl nádherné sólo, při kterém obešel dva hráče Nashvillu a nakonec se dostal i ke střele. Ta sice nepostrádala razanci, zato mířila do prostředka branky.

44:59

V obrovské šanci před Raantou se zjevil Taylor Beck! Ten zůstal před brankou Blackhawks osamocený a pokoušel se rychle zasunout puk za záda brankáře. To se mu ale nepodařilo.

43:31

Kotouč na pravé straně zpracoval Patrick Kane a nabruslil si do dobré střelecké příležitosti, kterou ale Rinne zneškodnil.

James NEAL - 3:1

41:52

Nashville právě vstřelil branku!
Tak se mu to skutečně povedlo. JAMES NEAL se pátého hattricku ve své kariéře přeci jen dočkal a čepice létají na ledovou plochu Bridgestone Areny. Tentokrát však ke své brance přišel jako slepý k houslím, když do odkryté klece pohodlně uklidil puk vyražený brankářem Raantou. Pro Nashville se jedná o velmi důležitou branku, kterou odskakují soupeři na dvoubrankový rozdíl. Asistence: Ryan Ellis, Filip Forsberg.

40:47

Od modré pálil Johny Oduya, ale Rinne byl pozorný a nedovolil vyrovnání.

40:01

Právě skončila druhá třetina, ve které jsme byli svědky pouze jedné branky. Ve skvělé formě hrající James Neal vypustil na branku Chicaga pumelici, se kterou si Raanta zkrátka nevěděl rady. Dnešní druhý zásah kanadského forvarda znamená prozatímní vedení pro Predátory z Nashvillu. Dočkáme se ve třetí části vyrovnání? A nebo uvidíme hattrick v podání Jamese Neala? Počkejme si na třetí dvacetiminutovku.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:02

Na ledě se začíná přiostřovat. Paul Gaustad se snažil vyvolat bitku s Patrickem Sharpem, který se ale nenechal a s ledovým klidem odjíždí na střídačku.

38:36

Nashville byl pod tlakem a tak Shea Weber zvolil raději vyhození přes všechny čáry.

James NEAL - 2:1

36:12

Skvělou práci v útočném pásmu předvedl mladičký Forsberg, který vypíchl puk obránci Chicaga, kotouč následně doputoval na osu přímo na hůl JAMESE NEALA, který se do něj opřel a brilatní ranou pod horní tyčku překonal Anttiho Raantu. Pro Neala je to už druhý dnešní zásah. Asistence: Filip Forsberg.

35:07

Černí Jestřábi sice strávili skoro celé dvě minuty v pásmu domácích, ale z obrovského tlaku nakonec nic nevytěžili. Ekholm se vrací na led.

34:18

Chicago předvádí při početní výhodě výborné kombinace a poměrně často pálí na Rinneho.

33:07

Mattias Ekholm (NSH) je prvním vyloučeným hráčem Predátorů. Menší trest obdržel za držení protihráče.

32:40

Duncan Keith našel v dobré pozici Krise Versteega, který však klec v nadějné pozici minul.

31:39

Stalberg pálil na branku, před kterou číhal Gaustad. Urostlý forvard Raantovi dobře stínil, ale nakonec to nebylo nic platné, protože finský gólman kotouč chytil a neumožnil mu dorážet.

30:36

Nashville přesilovou hru nevyužil, ale ještě v závěru měl dvě dobré střelecké příležitosti Filip Forsberg.

30:01

Rána Setha Jonese nebyla nebezpečná, protože na ni Raanta dobře viděl.

29:05

Marcus Krüger se dostal v oslabení až před Rinneho a vyslal na něj dobrý bekhendový pokus.

28:36

Brent Seabrook (CHI) si jde odsedět dvě minuty na trestné lavici za sekání.

27:47

Do šance se dostal Paul Gaustad, který se najednou ocitl s pukem na hokejce před brankou Chicaga, ale zřejmě tato situace překvapila i jeho samého.

26:20

Kris Versteeg se prosmýkl po levé straně a vyzkoušel Rinneho pozornost. Brankář Nashvillu jednoduše chytá puk do lapačky.

25:12

Ihned po vyhrané buly pálil od modré čáry obránce Brent Seabrook. Rinnemu šel kotouč na vyrážečku, ale stihl na ní bleskově přiložit lapačku a přerušil tak hru.

24:19

Jonathan Toews mohl jít do úniku, ale byl v poslední chvíli zastaven Viktorem Stalbergem, který se obětoval a vpadl kapitánovi Chicaga do dráhy kotouče.

24:02

Stalberg prohrál rychlostní souboj s obráncem Blackhawks a rozhodčí píská zakázané uvolnění. Hra se tedy přestěhuje před Rinneho.

23:15

Nashville se dostal do přečíslení tři na jednoho, ale Taylor Beck tuto nadějnou situaci zazdil střelou do blokujícího obránce Jestřábů.

22:09

Z pravého křídla pálil Craig Smith, Raanta byl opět na svém místě a dobře připravený.

21:52

Derek Roy vyslal na Raantu lehkou střelu, kterou finský brankář chytá bez větších problémů.

20:43

Blackhawks začali druhou třetinu aktivněji, ale žádná střela z jejich pohybu v útočném pásmu nevzešla.

20:01

Máme tady konec první dvacetiminutovky, která přinesla dvě branky. Ta první padla do klece Predátorů, kteří nedokázali uhlídat dobře se pohybujícího Bena Smitha před brankou. V poslední minutě prvního dějství se ale gólem do šatny prosadil nashvillský James Neal a na začátku druhé třetiny tak nebude mít výhodu ani jeden z týmů.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

James NEAL - 1:1

19:13

A je vyrovnáno! Nashville využil špatného střídání Chicaga a skóruje. Seth Jones se prohnal po pravé straně, přihrál puk JAMESI NEALOVI na střed hriště a už jen sledoval, jak jeho spoluhráč ideální střelou ke vzdálenější tyči překonal Raantu. Asistence: Seth Jones, Mike Ribeiro.

18:56

Hosté kombinují v útočném pásmu, ale stále se nemohou dostat k zakončení.

17:32

Bekhendový pokus Nystroma z bezprostřední blízkosti nebyl úspěšný.

16:56

Krüger se vrací na led a Chicago je tak opět v pěti.

16:18

Blackhawks zatím hrají v oslabení dobře, Nashville se nemůže k ničemu dostat.

14:56

Marcus Krüger (CHI) se provinil hrou vysokou holí na Mike Ribeira a putuje na 2 minuty na trestnou lavici.

14:51

Černým Jestřábům se teď nedaří založit útok a jejich nepovedená rozehrávka nakonec končí na zakázaném uvolnění.

Ben SMITH - 0:1

12:21

Jako první se nakonec prosazují hosté. Marcus Krüger bleskově obkroužil Rinneho branku a pokoušel se zasunout kotouč kolem tyče. To se mu ale nepodařilo a vyražený puk nakonec dopravil do sítě BEN SMITH, který ukázal skvělou orientaci před branku. Asistence: Marcus Krüger, Brandon Saad.

11:53

Domácí byli ve velkém tlaku a ostřelovali branku Blackhawks! Střely Shea Webera a Romana Josiho před brankou doráželi a tečovali členové první formace Predátorů, ale ani jeden z nich nedokázal dostat kotouč až za záda brankáře hostů.

10:53

Další šanci měl na svědomí Taylor Beck, který ohrozil branku Chicaga. Raanta byl pozorný a kotouč vyrazil.

09:45

Střelou za modrou čarou zakončil svou útočnou snahu Brad Richards. Finský brankář v brance Predátorů neměl problémy s chycením střely.

08:52

Rozsíval přihrál do dobré pozice Hossovy, který svou ranou vylekal fanoušky Nashvillu. Rinne a jeho obránci ale situaci zvládli.

07:01

Další střela mířila na branku Raanty. Tentokrát pálil znovu od modré Ryan Ellis, ale nebyl úspěšný ani nyní.

06:00

Shea Weber vyzkoušel dělovkou pozornost brankáře Chicaga a ten se měl co ohánět, aby puk nepropustil.

04:41

Kotouč vypadl ze hřiště ve středním pásmu, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

03:41

Derek Roy pálil ostře z levé strany, ale i tentokrát si Raanta střelu pohlídal.

03:21

Branku Chicaga ohrozil Ryan Ellis pokusem od modré čáry, ale neuspěl.

02:23

Střela Mariána Hossy mířila těsně vedle Rinneho klece.

01:47

Na druhé straně zahrozil Marcus Küger, ale jeho pokus Rinne vyráží nad plexisklo.

01:30

První útočná řada Nashvillu si vytvořila tlak před Raantou. Do šance se dostal James Neal a Filip Forsberg, ale ani jeden z nich se neprosadil.

00:44

Aktivněji začalo Chicago, první střela však Rinneho nepřekvapila.

00:01

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Weber, Josi, Jones, Volčenkov, Ellis, Ekholm – Neal, Ribeiro, Forsberg – Smith, Roy, Wilson – Beck, Järnkrok, Jokinen – Stalberg, Gaustad, Nystrom

Chicago Blackhawks: Raanta (Darling) – Seabrook, Keith, Oduya, Hjalmarsson, Rozsíval, van Riemsdyk – Hossa, Toews, Sharp – Kane, Shaw, Vesteeg – Saad, Richards, Bickell – Smith, Krüger, Carcillo

Rozhodčí: Joannette, McIsaac – Sharrers, Kovachik.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Nashville Predators
Predátoři vstoupili do letošního ročníku rozhodně podle svých představ. Aktuálně se nacházejí na druhé pozici v Západní konferenci a na první Anaheim ztrácí pouhé dva body. Velkou zásluhu na výtečných výsledcích má především brankář Pekka Rinne. Ten má úspěšnost zákroků přes 94 procent a pouští v průměru jen 1,55 branky na zápas. Uvidíme, zda bude oporou svého týmu i v dnešním atraktivním střetnutí.

Chicago Blackhawks
Ani Černí Jestřábi na tom nejsou vůbec zle. Ba naopak, z pěti duelů vyšli čtyřikrát jako vítězové a jednou podlehli až v prodloužení. Chicago se nebude moci spolehnout na svého prvního brankáře Coreyho Crawforda ani dnes. V minulém střetnutí ho ale více než zdatně zastoupil Antti Raanta, od kterého se podobný výkon očekává i nyní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

3:2

Branky a nahrávky: 20. Neal (Jones, Ribeiro), 37. Neal (Forsberg), 42. Neal (Ellis, Forsberg) – 13. Smith (Krüger, Saad), 53. Shaw

Rozhodčí: Joannette, McIsaac – Sharrers, Kovachik

Diváci: 17 157