0:3

konec (0:0, 0:1, 0:2)

21.10.2014, 17:30 • Zimný Štadión Vladimíra Dzurillu • Lukáš Karas sk

Tipsport: 10.5 8.0 1.12 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Anton Tomko, HC Košice: Prišli sme sem v pozícii favorita po povinné tri body, čo sme splnili. Dvadsiatka nám kládla odpor, najmä v strednom pásme. Dobre hrali aj v priestore pred bránou, kde nás nepúšťali do väčších šancí. Prvá tretina bola z našej strany malátna, no potom sme pridali.

Ernest Bokroš, HK Orange 20: Z nášho pohľadu to bolo vydarené stretnutie. Košičania sú výborní korčuliari, čo bola pre nás výborná previerka. Držali sme sa statočne, ale dávame málo gólov. Na góly sa natrápime a proti takýmto kvalitným hráčom sa nevieme presadiť. S výsledkom spokojní nie sme, ale pre nás to bola vynikajúca príprava. (19:51:19)
Košice v záverečnej tretine zvýšili svoj náskok na rozdiel troch gólov a z tohto zápasu tak získavajú tri body. Čisté konto vychytal opäť Melicherčík, ktorý tak neinkasoval už 254 minút.

60:00

59:45

Na Bicekovu nepresnú strelu reagoval rýchlym reflexívnym zákrokom Godla, za čo si vyslúžil potlesk publika.

58:58

Ondris teraz trochu vystrašil Melicherčíka. Puk z hokejky útočníka dvadsiatky vyrazil brankár Košíc ramenom.

58:37

Po buly sa k puku dostal tentokrát Jenčík, ktorý ale bekhendom puk za bránkovú čiaru nedostal. Hra je opäť prerušená a opäť sa vhadzuje.

58:32

Po vhadzovaní to bol opäť Cebák. Godla puk z jeho hokejky chytá efektným semaforom.

58:27

Cebákova strela príklepom sa od betónu domáceho brankára odrážana na ochrannú sieť.

57:40

Jendoroľova delovka po vhadzovaní bola veľmi nepresná.

57:37

Tábi nahodil puk na bránu. Melicherčík ho však pohodlne zachytáva.

56:36

Štrbákova strela bola zblokovaná a vysoko letiaci puk končí v lapačke domáceho gólmana.

56:08

Lapšanský nemal komu prihrať, tak sa rozhodol vystreliť. Jeho tvrdá strela príklepom končí v Godlovej náruči.

55:33

Skalického prienik cez obrannú modrú čiaru Košíc končí ofsajd.

54:20

Štrbák napriahol od modrej čiary, Godla puk vyráža a hráči v modro-oranžovom ho následne posielajú do bezpečia.

53:30

Šancu na zníženie skóre mal Ondris, ktorý sa snažil prekonať Melicherčíka strelou po ľade k bližšej žŕdke. Puk končí na tyčke.

52:42

Košice dali gól!
MATEJ ČEŠÍK dokázal vypichnúť puk obrancovi súpera a okamžite tvrdo vystrelil. Puk končí v bráne a Košice tak vedú už 3:0. Asistencie: Sojčík, Drgoň.

51:21

Philippovu strelu Godla vyrazil pred seba a následne puk prikryl lapačkou.

50:00

Sojčík sa prezentoval sympatickým prienikom, ktorý ho dostal až pred Godlu. Tiesnený útočník Košíc ale nedokázal skórovať.

48:16

Hostia zvyšujú svoj náskok na dva góly. Marek Bartánus dostal na modrú čiaru nie veľmi vydarenú prihrávku, ktorý si spracoval korčuľou a vystrelil. Puk aj na jeho prekvapenie končí v bráne. Gól je pripísaný ADAMOVI LAPŠANSKÉMU, ktorý pravdepodobne ešte tečoval Bartánusovu strelu. Asistencie: Bartánus, Hrnka

47:45

Stupka si prebral puk a snažil sa ohroziť bránu súpera. Mieril pod bližšiu hornú žŕdku, ale trafil iba vonkajšiu sieť.

46:50

Bicekova strela príklepom bola nepresná.

45:59

Hrušík sa pokúšal natlačiť do zakončenia a aj sa mu to podarilo. Jeho zakončenie bekhendom ale nebolo nebezpečné.

45:42

Bartánusova delovka z pravej strany mierila iba do stredu brány, kde ju bez problémov chytil Godla.

45:00

Jánošíkova strela neprešla k bráne domácich.

43:18

Tečovaný puk zo Štrbákovej hokejky končí na ochrannej sieti. Domáci už hrajú v plnom počte.

42:54

Varga sa pokúšal vyviesť puk a následne ho nahodiť na zadný mantinel. Puk však končí na ochrannej sieti a vhadzovať sa bude v stredovom kruhu.

42:25

Bačik odstreľuje puk cez všetky čiary.

41:40

Puk je za bránou Melicherčíka. Košičania musia začínať z vlastnej obrannej tretiny.

41:26

Bartánus poslal puk pred bránu na Drgoňa, ktorý ho ale nedokázal dostať cez Godlu. Jeho snaha sa nepozdávala Jendroľovi, ktorý ho okamžite poslal k zemi. Vylučovať sa však nebude.

41:11

Na trestnej lavici sedí opäť Petráš, tentokrát za hrubosť. Presilovka pre Košice.

40:15

Petrášovu delovku Melicherčík vyráža do rohu klziska.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Pomer striel v druhej tretine bol 8:17. Celkový pomer po dvoch tretinách je momentálne 16:25.
Dnešné stretnutie sleduje 430 divákov, čo je v tejto sezóne jednoznačne najvyššia návšteva na domácich zápasoch HK Orange 20.
Aj druhá tretina patrila hráčom HC Košice. Tentokrát sa im ale podaril už skórovať zásluhou Adama Lapšanského. Čisté konto Marcela Melicherčíka trvá momentálne už niečo viac ako 234 minút. Uvidíme, či sa na tom mladíkom podarí v záverečnej tretine niečo zmeniť.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:02.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:45

Záver tretiny sa odohráva v pásme HK Orange 20. Od modrej čiary strieľal Šeda. Puk z obrannej tretiny posúval následne von Petráš.

39:22

Ernest Bokroš si berie oddychový čas.

39:22

Hráči dvadsiatky nahadzovali puk na zadný mantinel ešte pred červenou čiarou a tak sa píska zakázané uvoľnenie.

38:15

Hrnka nedokázal na dvakrát prekonať domáceho gólmana.

37:55

Bartoš z dobrej pozície tesne míňa horný roh Godlovej brány.

36:46

Košice hrajú v plnom počte.

36:40

Pavúkovu tvrdú strelu Melicherčík pohodlne vyráža.

35:56

Galisovu strelu dokázal vyraziť lapačkou Melicherčík. Puk je však už opäť v obrannom pásme HK Orange 20.

35:30

Dvadsiatke sa nedarí usadiť v pásme hostí.

35:00

Bartoš vyváža puk z obranného pásma.

34:46

Za nedovolené bránenie putuje na trestnú lavicu Macejko. Presilová hra pre dvadsiatku.

34:16

Šedova rozohrávka bola veľmi nepresná. Hra sa po zakázanom uvoľnení sťahuje pred Melicherčíka.

33:30

Cebákovu strelu dokázal Godla vyraziť.

32:55

Bartánus teraz šikovne prenikol cez viacerých brániacich hráčov. Zakončenie košického útočníka bolo však zblokované.

32:42

Nepresná rozohrávka hostí. Je z toho zakázané uvoľnenie.

31:55

Prvý útok dvadsiatky dokázal zavreť hostí v pásme, k gólovej príležitosti to ale neviedlo.

31:07

Štrbákova delovka po priklepnutí od Spilara končí v náruči domáceho brankára.

30:55

Šeda teraz namieril od modrej čiary vysoko nad bránu.

29:53

Hrušík sa za bránou dostal k odrazenému puku a nahral medzi kruhy úplne voľnému Tábimu, ktorý ale z ideálnej pozície neprekonal Melicherčíka.

28:30

Lapšanský mohol teraz pridať druhý gól po tom, čo individuálne prenikol až do streleckej pozície. Košický útočník bránu minul a tak sa skóre nemení.

27:50

Spilar krížnou prihrávkou našiel Štrbáka, ktorého tečovaná strela však neskončila v bráne domácich.

26:58

K strele sa v medzikruží dostal Spilar, jeho strela bola ale zblokovaná na ochrannú sieť.

26:42

Hochel teraz napádaný na obrannej modrej čiare radšej odstrelil puk a je z toho zakázané uvoľnenie.

25:52

Na Drgoňovu strelu reagoval Godla efektným semaforom.

24:59

Košice sa dostávajú do vedenia. Hrnka posunul puk pred bránu na úplne osamoteného ADAMA LAPŠANSKÉHO, ktorý bekhendovou kľučkou oklamal Godlu a otvára skóre. Asistencie: Hrnka, Bartánus.

24:30

Spilar z dobrej pozície mieri tesne vedľa.

24:20

GIľakovu strelu spoza Štrbáka dokázal Melicherčík vyraziť.

23:42

Šedova strela sa odráža na ochrannú sieť.

23:15

Momentálne sa hrá na oboch stranách už dlhšiu dobu bez šancí.

21:15

Jánošíkovu strelu posiela Godla do rohu klziska.

20:31

Košičania hrajú v plnom počte.

20:21

Skalického strelu sa pokúšal dorážať Kabáč.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Dvadsiatka bude hrať na začiatku tretiny ešte tridsať sekúnd presilovú hru.
Pomer striel po prvej tretine je 8:8.
V prvej tretine mali viac z hry Košice, ktorý veľkú časť tretiny strávili v pásme svojho súpera. Zo svojej snahy však dokázali vyťažiť iba minimum šancí a aj preto je skóre po prvej tretine nerozhodné.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:00

Z otočky to opäť skúšal Galis, nemal ale čas puk dostatočne usmerniť.

18:40

Galis bol v medzikruží vo výbornej pozícii na skórovanie. Melicherčík však drží svoje dlhotrvajúce čisté konto.

18:31

V závere tretiny si presilovku zahrajú aj domáci. Na trestnej lavici za nedovolené bránenie sedí Cebák.

18:05

Bartánus sa snažil prekvapiť Godlu po obkorčuľovaní brány. Brankár domácich bol pozorný.

17:31

Dvadsiatka v plnom počte.

17:10

Košičania boli dlho nasťahovaní v pásme súpera. Ich snahe však chýbala streľba. Po dlhšej dobe sa k strele odhodlal až Štrbák, ktorého pokus Godla vyrazil.

15:40

Na modrej čiare chyboval Štrbák. Ťažiť z toho mohol Tábi, košický obranca však svoju chybu stihol napraviť.

15:31

Prvým vylúčeným v zápase je Samuel Petráš, ktorý putuje na trestnú lavicu za držanie. Presilová hra pre Košice.

14:20

Horvát krížnou prihrávkou našiel Tábiho, ktorý ale bekhendom nenamieril presne.

13:30

Spilar našiel na pravom kruhu úplne voľného Jenčíka, pred ktorým zívala odkrytá brána. Jenčík však preváhal ideálnu príležitosť na streľbu a Godla sa stihol presunúť.

12:48

Hra je po dlhšej dobe prerušená. Zásluhu na tom má Hochel, ktorého prihrávka bola nepresná. Je z toho zakázané uvoľnenie.

12:30

Momentálne sa hrá už dlhšiu dobu bez šancí.

10:50

Košičania chybovali na modrej čiare. V úniku 2 na 1 boli Bondra a Sukeľ. Bondra posunul žabkou puk Sukeľovi, ktorý ale v čistej šanci minul bránu.

10:00

Košičania teraz dlho zvierali svojho súpera v pásme, mladíci ich však účinne vytláčali do rohu klziska.

09:20

Macejko trafil iba Skalického korčule.

08:40

Spilar teraz dvakrát poslal krásnu krížnu prihrávku na Jenčíka. Košický útočník však oba razy namieril iba nad bránu.

07:40

Stupkovi sa podarilo dostať sa do zakončenia, namieril však vedľa.

07:00

Zo Sukeľovej snahy ťažil Giľak, ktorý ale pred bránkoviskom nedokázal skórovať.

06:20

Drgoňova strela švihom končí mimo priestoru brány.

05:00

Lapšanského dravý prienik zastavil Vadovič.

04:23

Bartoš vysunul na krídle Jenčíka. Jeho strela skončila v lapačke domáceho gólmana.

03:50

Drgoňova delovka bola zblokovaná a končí na ochrannej sieti.

03:33

Na druhej strane to skúšal Hinďoš, Bačik mu ale dokázal vložiť hokejku do strely.

03:15

Hochel od modrej čiary mieril vedľa.

02:50

Úvod stretnutia sa hrá síce v rýchlom tempe, ale bez šancí.

01:20

Prvý strelecký pokus v zápase si pripísal Galis, ktorý bekhendom mieril pod hornú žŕdku. Melicherčík bol ale pozorný.

00:18

Jendroľ nerozohral dobre, vhadzovať sa bude pred brankárom domácich.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
V bráne Košíc sa dnes predstaví Marcel Melicherčík, ktorý tak bude mať príležitosť natiahnuť svoju sériu bez inkasovaného gólu.
Úvodné zostavy:

HK Orange 20: Godla – Bačik (A), Hochel, Jendroľ, Pavúk, Vadovič, F.Fekiač, Mendrej, J.Varga – Skalický (C), Petráš, Kabáč – Ondris, Sukeľ, Pavúk – R.Bondra, Rehák (A), Galis – Tábi, Horvát, Hrušík

HC Košice: Melicherčík – Drgoň, Štrbák (C), Cebák, Jánošík, Macejko, Philipp, Zikmund, Šeda – Spilar (A), Bartoš, Jenčík – Bartánus, Hrnka, Lapšanský – Bicek (A), Češík, Sojčík – Hinďoš, Matúš Chovan, Stupka

Rozhodca: Novák – Junek, Šefčík.
Vítam Vás pri sledovaní ďalšieho prenosu Tipsport Extraligy. Sily si dnes na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu zmerajú hráči HK Orange 20 a HC Košice.

Hráči HK Orange 20 majú po deviatich zápasoch na konte päť bodov. V úvode sezóny sa im podarilo získať dva body vo Zvolene a pred dvoma týždňami bodovali naplno proti Banskej Bystrici. Dvadsiatku v tejto sezóne trápi ofenzívna produktivita. Zverenci Ernesta Bokroša si vypracovávajú v zápasoch málo streleckých príležitostí a nedarí sa im ani v presilových hrách. V tých sú mladíci v súťaži najslabší. Z 38 odohraných presiloviek sa dvadsiatke podarilo využiť iba jednu. Hokejisti dvadsiatky sa však môžu pochváliť dobrou obrannou hrou. Tohtoročný výber neinkasoval ešte ani v jednom zápase viac ako štyri góly. Za touto štatistikou okrem kolektívnej hry celého tímu stoja aj brankári Godla s Okoličánym, ktorým v rámci celej súťaže patrí v percentuálnej úspešnosti zásahov tretie a štvrté miesto.

Tabuľka produktivity:
1. Dominik Briestenský 5 (1+4)
2. Dominik Rehák 4 (1+3)
3. Lukáš Hrušík 4 (1+3)

Hokejisti HC Košice prichádzajú do Bratislavy ako líder tabuľky. V prípade víťazstva môžu zvýšiť svoj náskok pred Popradom už na päť bodov. Košičania momentálne ťahajú sériu troch víťazstiev a radi by na ňu nadviazali aj v tomto zápase. Oveľa zaujímavejšie však je, že zverenci Antona Tomka v týchto zápasoch ani raz neinkasovali. Hlavnú zásluhu na tom má hlavne Marcel Melicherčík, ktorý odchytal všetky tri duely a gól nedostal už 194 minút a 2 sekundy. Uvidíme, či dostane príležitosť predĺžiť túto sériu aj v tomto zápase. Košičanov totiž už v piatok čaká derby s Popradom.

S hrou v nerovnovážnom stave môžu byť Košičania celkovo spokojní, aj keď určite majú čo zlepšovať. V presilových hrách im patrí v rámci súťaže štvrtá pozícia s úspešnosťou 21,43 %. V oslabovkách sa môžu pochváliť štatistikou na úrovni 90,48 percent, čo ich zaraďuje na druhé miesto za Duklu Trenčín.