14.10.2014, 15:00 • Sport Complex • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.35 5.3 6.35 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Československá stopa

Rastislav Špirko (CHA) 0+0
Michel Miklík (CHA) 0+0 (17:31:55)
Domácí Barys dnes splnil roli favorita a porazil nejhorší celek KHL, Amur Chabarovsk, jasně 5:0. Skóre zápasu otevřel už ve 3. minutě Boyd a stejný hráč ještě v první třetině připravil přesilovkovou trefu Nigelovi Dawesovi. Také ve druhé části Barys vstřelil dvě branky, o slepené zásahy během 46 sekund se postarali opět Dawes a Starčenko. Na konečných 5:0 pak upravil ve 45. minutě Upper. Amur si tedy připsal už devátou porážku v řadě.

Střely na branku ve 3. třetině – 7:12, celkem – 23:31

60:00

59:16

Ještě tu máme vyloučení domácího Jevgenije Blochina.

59:01

Poslední minuta, hosté se teď ještě snaží něco vytvořit v útočném pásmu.

58:01

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:33

Sražený kotouč se dotkl ochranné sítě za brankou Ivanova. Další buly v obranném pásmu Astany.

57:16

Ruděnko dlouho napřahoval, Bolšakov však nemusel zasahovat.

57:00

Tři minuty do konce, už se spíše dohrává.

55:42

Boyd s Dawesem hladově kroužili kolem klece Amuru. Další gól z jejich snahy zatím není.

54:36

Do střely Gavrilina obětavě padl obránce Těreščenko a teď se hodně těžce zvedá z ledu.

53:20

Po předávce od Špirka střílel Miklík jen do středu branky, kde byl připravený Ivanov.

52:49

Bolšakov zády posunul vlastní branku, hra tak musela být přerušena.

52:15

Z velkého úhlu střílel Lugin. Ivanov byl u své tyčky natlačen a kotouč do branky propadnout nemohl.

50:56

A další icing. Do konce zbývá devět minut.

50:42

Domácí se dopustili zakázaného uvolnění, vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.

49:50

Čtvrtá formace Astany se soupeřem pořádně točila, vše nakonec řeší Bolšakov.

49:29

Rymarev našel před brankou Romanova, který zblízka nepřekonal Bolšakova.

49:04

Oba týmy už jsou v plném počtu.

47:03

Maxim Semjonov – vysoká hůl. Bude se hrát 4 na 4.

47:03

Na ledě zůstal ležet Dmitrij Tarasov, který se po souboji se Semjonovem drží za obličej.

46:50

Na trestnou lavici odchází hostující Sergej Abramov za hákování.

46:09

Nyní už jde pouze o výši skóre a zda domácí brankář Ivanov udrží čisté konto.

45:15

Romanov v souboji 1 na 1 proti obránci. Kotouč si hodil na bekhend a zakončil. Bolšakov tentokrát vyrazil.

Dmitrij UPPER - 5:0

44:26

Astana právě vstřelila branku!
DMITRIJ UPPER předvedl krásnou individuální akci. Ve středním pásmu převzal kotouč, naznačením střely si položil obránce a protáhl se až před Bolšakova, kterého překonal bekhendem. Asistence: Konstantin Ruděnko.

43:52

Protiútok domácích skončil postavením mimo hru.

43:10

Nahození Rjazanceva Ivanov viděl a schoval puk v klíně.

43:04

Od modré střílel Safronov, ani tato střela se ale neujala.

40:46

Hostům dnes není střelecky přáno! Miklík nejprve nepropálil Ivanova z mezikruží a poté neuspěl ani s dorážkou, když nepřekonal ležícího domácího brankáře.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:47.
Po dvou třetinách je prakticky jasno, že Chabarovsk po dnešku rozšíří svou sérii prohraných zápasů v řadě už na devět. Domácí totiž přidali další dva zásahy a vedou už 4:0. Nejprve se ve 29. minutě prosadil Dawes a o pouhých 46 sekund později vyhnal Borisova z branky Roman Starčenko.

Střely na branku ve 2. třetině – 7:12, celkem – 16:19

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:06

S koncem domácí přesilovky vystřelil od levého mantinelu Terjajev, Ivanov má kotouč v klíně.

38:18

Lundin dostal kotouč na modrou a měl před sebou spoustu volného prostoru. Dojel tedy až na vrchol levého kruhu a z této pozice těsně minul horní růžek Bolšakovovy brány.

37:06

S vyloučeními se teď roztrhl pytel. Ježov vyloučen za držení a přesilovku si zahrají domácí.

36:35

Ano. Ven jdou Dmitrij Lugin (Amur) a Maxim Semjonov (Barys).

36:35

Loginov vypálil od modré a Ivanov kotouč lapil. Následně se za jeho brankou strhla šarvátka a nejspíše se bude vylučovat na obou stranách.

36:08

Už se hraje klasická přesilová hra Amuru.

36:04

Hosté v útočném pásmu, ale jejich snaze chybí střelba.

35:15

Amur musí začínat od své branky.

34:56

Tarasov si svým vyjetím zpoza branky vykoledoval faul na Lundinovi. Je z toho přesilová hra 4 na 3 pro hosty.

34:07

Tak ne. Také hosté jdou totiž do čtyř! Jde o trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

34:07

Hosté si zahrají přesilovku. Oskars Bartulis je hráčem, který usedl na trestnou lavici.

32:39

Zakázané uvolnění hostí.

31:43

Také hráči Chabarovsku zahrozili, ovšem Ivanov i nadále drží čisté konto. Proti Safronovově střele předvedl efektní rozštěp.

30:32

Novice v brance Amuru Bolšakova prověřil střelou z levé strany Dallman. Hostující gólman si pro puk sáhl lapačkou.

29:00

Hosté střídají brankáře. Sergeje Borisova nahradil Sergej Bolšakov.

Roman STARČENKO - 4:0

29:00

A hned je tu i čtvrtý gól Barysu! ROMAN STARČENKO se z levé strany natlačil až před branku a pod betony Borisova kotouč prostrčil za brankovou čáru. Bez asistence.

Nigel DAWES - 3:0

28:14

Hostující obrana úplně zapomněla na NIGELA DAWESE, který zůstal před jejich brankou zcela sám a střelou k tyčce na stranu, kde drží Borisov vyrážečku, zvýšil na 3:0. Asistence: Kevin Dallman a Konstantin Puškarjov.

27:53

Přihrávka Dallmana na Puškarjova byla příliš dlouhá a je z toho zakázané uvolnění.

27:18

26:48

Od modré střílel Pereťagin, Ivanov jeho projektil vyrazil před sebe a o zbytek se postarala jeho obrana.

26:19

Hosté se nemohou usadit v pásmu, hráči Barysu opět vyhazují.

25:17

Hosté se teď poměrně dlouho drželi v útočném pásmu a nakonec je z toho přesilovka. Nedovoleným zákrokem se totiž prezentoval Jevgenij Blochin.

24:48

Po pravé straně projel do útočného pásma Lugin a z poměrně ostrého úhlu prověřil Ivanova. Ten má puk ve své výstroji.

23:34

V předbrankovém prostoru operoval Bochenski, nedokázal však prostrkat kotouč za Borisova.

22:20

Rymarev se odvážně protáhl podél pravého mantinelu, ale už nestačil předat puk najíždějícímu spoluhráči. U kotouče hosté.

21:47

Zakázané uvolnění Amuru, hra se vrací před Borisova.

21:29

Domácí získali vhazování v útočném pásmu.

20:31

Jeden z hostujících hráčů se prezentoval mocným nápřahem od modré, prostor mezi tyčemi však netrefil.

20:01

Aktéři utkání jsou zpět na ledě, druhá třetina odstartuje za chvíli.
Další třetina začne přibližně v 15:51.
Astana v první třetině plnila roli velkého favorita a do šaten tak domácí hokejisté odchází s vedením 2:0. Barysu k tomu stačilo vcelku poklidné tempo. Už na začátku 3. minuty otevřel skóre Dustin Boyd a v 17. minutě se ten samý hráč proměnil v nahrávače, když po jeho nabídce využil přesilovou hru Nigel Dawes.

Střely na branku v 1. třetině – 9:7

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:58

Nigel Dawes měl další šanci. Bochenski poslal kotouč před brankoviště, kam si najížděl právě Dawes, ale v brance skončil pouze domácí hráč, kterého tam natlačil obránce Taimi.

19:41

18:56

Přihrávku Rjazanceva na modré vypíchl Rymarev a moc nechybělo k tomu, aby se dostal do samostatného úniku.

18:30

Domácí vyhodili.

17:40

Přesilovku si vyzkouší také hosté. Maxim Semjonov – sekání.

Nigel DAWES - 2:0

16:57

Domácí přesilovou hru využívají a jdou do dvougólového vedení! Dustin Boyd zavezl po levé straně kotouč do pásma a předal ho z druhé vlny najíždějícímu NIGELOVI DAWESOVI, který z mezikruží prostřelil Borisova. Asistence: Dustin Boyd a Brandon Bochenski.

16:21

Další hostující oslabení. Za hákování vyloučen Těreščenko.

16:16

Už s koncem přesilové hry domácí pořádně zahrozili. Nejprve se zblízka neprosadil Dawes a poté se svými pokusy neuspěli ani Bochenski a Boyd.

15:27

Hosté vyhazují, hráčům Astany tato přesilovka zatím nevychází.

14:46

Loginov vyvezl kotouč ven ze své obranné třetiny a ze středního pásma prověřil pozornost Ivanova.

14:14

Přesilovka pro domácí, vyloučen je hráč Amuru Sergej Abramov.

14:05

Ozývají se tribuny, které by chtěly vidět energičtější výkon Barysu. Domácí se v posledních minutách přizpůsobili tempu Chabarovsku.

13:24

Fisenko nahrál na modrou Safronovovi, jehož střela však neprošla až na Ivanova.

12:33

Obránce Dallman se dostal až za branku soupeře, kterou objel, Borisov si svou bližší tyčku pohlídal.

11:57

Borisov už si opět nasadil svou ochranu hlavy a bude pokračovat v utkání.

11:57

Z levé strany vypálil Bochenski a ranou do masky sestřelil brankáře Borisova. Ten je otřesen a na led přispěchal i lékař.

11:27

Útok Amuru podpořil obránce Alexander Loginov a byla z toho velká šance! Hostující bek měl před sebou pouze Ivanova, ale kotouč končí v ochranné síti.

11:01

Hosté se nadechli k menšímu náporu a Dallman raději vyhodil kotouč na icing.

10:32

Od modré vystřelil Ježov. Ivanov měl dobrý výhled a kotouč zachytil.

09:49

Dlouho se hrálo v rohu za domácí brankou. Teď už může dopředu Barys.

08:58

Bochenski zpoza branky hledal, podobně jako při gólové situaci, Boyda. Domácí útočník tentokrát puk netrefil.

07:30

Po hrubce hostující obrany připravil Rymarev šanci Popovičovi, který jel z pravé strany na Borisova, ale nedokázal jej překonat.

06:43

Teď se Fisenko postaral o trochu vzrušení i před brankou domácích, vše končí pouze buly po pravici Ivanova.

06:13

Ruděnko vypálil z levé strany, ale trefil jen hostujícího obránce.

05:07

Na ledě je zase první lajna Astany, která otevřela skóre zápasu. Domácí u puku.

04:01

Utkání se rychle začalo vyvíjet podle předpokladů. Domácí Baris šel do vedení a na ledě začíná dominovat.

Dustin BOYD - 1:0

02:06

Domácí jdou do vedení po spolupráci dvou zámořských útočníků. Bochenski z pozice za brankou vyzval ke skórování DUSTINA BOYDA, který zblízka zamířil přesně. Asistence: Brandon Bochenski a Kevin Dallman.

01:17

Po vyhraném buly Barysu musel poprvé zasahovat Borisov.

01:11

Zakázané uvolnění Amuru. Je tu první přerušení hry.

00:22

Jako první se vrhli do útoku hosté. Po straně se protáhl před branku Rastislav Špirko a zakončoval bekhendem. Ivanov však zasahovat nemusel.

00:01

Dozněly státní hymny Ruska a Kazachstánu. Za malou chvíli bude vhozeno úvodní buly.

Barys Astana: Ivanov (Poluektov) – Dallman, Lundin, Semjonov, Bartulis, Savčenko, Blochin, Zinčenko, Ryspajev – Dawes, Boyd, Bochenski – Ruděnko, Upper, Starčenko – Gavrilin, Rachmanov, Puškarjov – Popovič, Romanov, Rymarev.

Amur Chabarovsk: Borisov (Bolšakov) – Loginov, Safronov, Pereťagin, Rjazancev, Kurbatov, Taimi, Ježov, Těreščenko, Terjajev – Špirko, Miklík, Tarasov – Fisenko, Baškirov, Lugin – Litovčenko, Orlov, Abramov – Kopijenko.

Rozhodčí: Beljajev, Cyplakov – Koršak, Černyšev..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Barys Astana:
Ambiciózní celek z hlavního města Kazachstánu zatím naplňuje očekávání. V letošní sezóně odehrál 17 zápasů a s 27 získanými body se usadil na pátém místě tabulky Východní konference. V posledních šesti zápasech hráči Barysu vždy bodovali, za toto období pouze dvakrát prohráli na nájezdy. To se jim stalo i naposledy, kdy na svém ledě podlehli v penaltové loterii Novokuzněcku.

Amur Chabarovsk:
Hokejisté Chabarovsku se velmi trápí. Z 16 zápasů posbírali pouhých 9 bodů a jsou vůbec nejhorším týmem celé soutěže. Tragická je především jejich aktuální forma, z posledních osmi duelů nedokázali získat jediný bod a nedá se moc očekávat, že by jejich nepříznivá série měla skončit právě v Astaně. Naposledy Amur prohrál 1:4 na ledě Omsku.

Posledních pět zápasů Chabarovsku:
Chabarovsk – Čerepovec 4:5
Chabarovsk – Nižnij Novgorod 2:7
Chabarovsk – CSKA Moskva 1:2
Ufa – Chabarovsk 7:2
Omsk – Chabarovsk 1:4
Vítám tu všechny fanoušky hokeje. Také v úterý pokračuje Kontinentální hokejová liga a Já se zaměřím na utkání mezi Barysem Astana a Amurem Chabarovsk. Astana, která se drží na příčkách zajišťujících postup do play-off, je jasným favoritem tohoto střetnutí. Amur se totiž velmi trápí a po sérii osmi proher v řadě je vůbec nejhorším týmem celé KHL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

5:0

Branky a nahrávky: 3. Boyd (Bochenski, Dallman), 17. Dawes (Boyd, Bochenski), 29. Dawes (Dallman, Puškarjov), 29. Starčenko, 45. Upper (Ruděnko)

Barys Nur-Sultan: Ivanov (Poluektov) – Dallman, Lundin, Semjonov, Bartulis, Savčenko, Blochin, Zinčenko, Ryspajev – Dawes, Boyd, Bochenski – Ruděnko, Upper, Starčenko – Gavrilin, Rachmanov, Puškarjov – Popovič, Romanov, Rymarev.

Amur Chabarovsk: Borisov (od 29. Bolšakov) – Loginov, Safronov, Pereťagin, Rjazancev, Kurbatov, Taimi, Ježov, Těreščenko, Terjajev – Špirko, Miklík, Tarasov – Fisenko, Baškirov, Lugin – Litovčenko, Orlov, Abramov – Kopijenko.

Rozhodčí: Beljajev, Cyplakov – Koršak, Černyšev.