konec (0:0, 1:3, 0:2)

10.10.2014, 18:15 • O2 Arena, Praha • Adam Kolář

Tipsport: 2.3 4.1 2.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a u dalších přenosů se brzy těším na shledanou. (20:44:44)
Hradec Králové začal v dnešním zápase dominovat od druhé třetiny, postupně se dokázal pětkrát prosadit, a tak si po výhře 5:1 odváží na východ Čech všechny tři body z dnešního zápasu.

60:00

59:30

Pražané mají puk ve vlastní třetině.

58:48

Barákovo nahození ještě někdo tečoval a Kantor měl plné ruce práce. Nakonec si ale poradil a podržel kotouč pro vhazování.

58:00

Do konce zbývají dvě minuty. Hraje se ve středním pásmu.

57:20

Icing Slavie.

56:25

Valach se prosmýkl podél levého mantinelu a pokoušel se překvapit Kantora nepříliš tvrdou bekhendovou střelou. Hradecký muž s maskou připraven.

54:36

53:54

Ani červenobílí se nikam příliš neženou, je zřejmé, že o vítězi už je delší dobu rozhodnuto a zápas se jen dohrává.

52:36

Na trestnou lavici odjíždí Dávid Skokan (HKM), opět je to za vysokou hůl.

52:34

Dnešní utkání sleduje 3526 diváků.

52:00

Hosté jsou opět na puku. Hrají evidentně v dobré pohodě, naopak domácím se nedaří vůbec nic.

MERTL - 1:5

51:13

Mountfield právě vstřelil branku!
Jaroslav Kudrna vybídl přesným pasem ke skórování TOMÁŠE MERTLA, který už jen pohodlně napálil puk do odkryté branky. Asistence: Jaroslav Kudrna, Jiří Šimánek.

50:39

Weissmann je na ledě, slávisté jsou ve čtyřech.

50:15

A domácí jdou do tří! Juraj Valach (SLA) dostává trest za sekání.

49:22

Hosté se pochopitelně nikam neženou, jejich náskok je plně dostačující.

48:39

Za hákování je potrestán Erik Weissmann (SLA).

48:39

Mertlova střela tahem vypadla Furchovi z lapačky, kolem však nebyl žádný hokejista v černém, a tak může být slávistický brankář v klidu.

48:00

Zakázané uvolnění Východočechů.

47:35

Pospíšil si počínal odvážně v pásmu sešívaných a pokoušel se projít přes značnou přesilu protihráčů, což se mu ale nakonec nepodařilo.

47:05

Ten nyní přerušuje hru a následuje komerční přestávka.

46:33

Pražané úřadují s kotoučem v útočném pásmu, zatím ale Kantora neohrozili.

45:00

O vítězi dnešního zápasu je zřejmě rozhodnuto, nutno podotknout, že se jednalo o docela laciný gól.

43:04

Jiří Vašíček se protáhl po pravém mantinelu a přesně našel RUDOLFA ČERVENÉHO, který v poklidu zakončil celou akci do odkryté klece. Asistence: Tomáš Knotek.

ČERVENÝ - 1:4

42:23

Kudrnův ukrytý projektil vyráží Furch vyrážečkou.

41:40

41:37

Na druhé straně se před Furcha prosmýkl Skokan, zakončit ale nedokázal.

40:24

Vas mohl hned v úvodu závěrečné dvacetiminutovky snížit na rozdíl jediné branky, před Kantorem se ocitl zcela sám. Hradecký brankář si proti jeho střele do horních pater branky poradil dobrým zákrokem vyrážečkou.

40:01

Ve druhé části dnešního duelu nám konečně začali padat branky. Agilnější Hradec se dostal po trefách Deje a Mertla do dvougólového vedení. Domácí snížili ve 35. minutě zásluhou Valacha. Záhy se ale dokázal prosadit také Knotek, a tak po čtyřiceti minutách svítí na kostce stav 1:3.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:40

Rastislav Dej (HKM) zahrál vysokou holí a Slavia má tak k dispozici další početní výhodu.

39:24

Ještě jedno vhazování před Kantorem.

38:26

Hra se poněkud uklidnila, o kotouč se bojuje za Furchovou klecí.

37:00

Pražané se ženou za další brankou, zatím si ale Kantor počíná sebevědomě a všechny šance červenobílých likviduje.

KNOTEK - 1:3

35:14

Bekhendové nahození Tomáše Slováka dokázal šťastně tečovat TOMÁŠ KNOTEK, Furch už nestačil lapačkou zareagovat! Hosté tak opět odskakují sešívaným na rozdíl dvou branek. Asistence: Tomáš Slovák.

VALACH - 1:2

34:54

Slavia právě vstřelila branku!
Po vyhraném buly střela JURAJE VALACHA od modré propadla Kantorovi pod rukou až za brankovou čáru! Asistence: Pavel Klhůfek.

34:32

Další přesilovka Slavie. Za vysokou hůl odchází na trestnou lavici Roman Kukumberg (HKM).

34:18

Nedvídkův pokus z levé strany schoval Furch do výstroje, následuje komerční pauza.

33:07

Zakázané uvolnění se píská také na druhé straně.

32:51

Stránského dělovka směřovala mezi Kantorovy betony, hradecký brankář svou mezírku ale sklapl včas. Po následném icingu se bude vhazovat v pásmu hostů.

31:49

Na druhé strany to do horních pater zkusil Dej, opět zaúřadovala lapačka, tentokrát ta Furchova.

31:05

Pražané jsou v posledních minutách aktivnějším týmem a ostřelují Kantora, většina ze střel ale nemíří mezi tři tyče.

30:32

Stránský trefil z úhlu jen Kantorovu lapačku.

29:41

Bednář dělal co mohl, aby se zbavil dotírajících obránců Hradce, nakonec ale o puk přišel.

28:47

Po dvou gólech Hradce a následné hře nahoru-dolů se hra opět uklidnila.

27:20

26:20

Jeden z hradeckých útočníků ujel domácí obraně a jeho gólovou šanci musel zlikvidovat až výborný Furch, jenž vytáhl dobrý zákrok vyrážečkou!

25:20

Slávisté si zahrají přesilovou hru. Rudolf Červený (MHK) hrál vysokou holí.

25:10

Vzápětí mohl snížit Čermák, ten však osamocený napálil jen přesouvajícího se Kantora!

25:03

TOMÁŠ MERTL našel nejrychleji odražený puk, který nezištně poslal za Furchova záda! Asistence: René Vydarený, Jiří Šimánek

24:51

Jan Holub (SLA) inkasuje menší trest za držení.

DEJ - 0:1

24:10

RASTISLAV DEJ nabral rychlost ve středním pásmu, ujel všem sešívaným bekům a tváří v tvář Furchovi si poradil precizně provedeným bekhendovým blafákem! Asistence: Jaroslav Kudrna, Tomáš Mertl.

24:00

Babka si šikovně posunul puk na bekhend a hledal Andrese. Ten na puk jen těsně nedosáhl.

23:18

Mertl posílá puk na zakázané uvolnění.

22:27

22:14

Stránského obral o puk Červený, jeho nepříliš tvrdá střela bekhendem ale Furchovi příliš problémů nenadělala.

21:33

Po sérii dobrých pasů utíká Krejčímu kotouč do středního pásma.

20:27

Jaroslav Kudrna (HKM) je potrestán za hákování. Přesilovka pro Pražany.

20:22

Poletínovu přízemní střelu z ostrého úhlu vykopl Kantor betonem, vzápětí vyhazují Hradečtí na zakázané uvolnění.

20:01

První třetina dnešního zápasu je minulostí, viděli jsme vyrovnaný hokej s minimem šancí. V 15. minutě ale Tomáš Micka inkasoval trest ve hře za napadení Petera Mikuše a slávisté se museli pět minut bránit ve čtyřech. I s velkým přispěním štěstí to ale zvládli a po dvaceti minutách tak nadále trvá bezbrankový stav.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:12

18:29

Slovák napálil od modré prvního clonícího hráče, slávisté vyhazují.

17:55

Tlak hostů se zmírnil, sešívaným se povedlo vyhodit.

16:35

Zrak mne nešálil, pokračuje se za bezbrankového stavu.

16:35

Sledovali jsme obrovský tlak Východočechů! Po obrovském závaru ve Furchově brankovišti scházeli centimetry k tomu, aby puk přešel brankovou čáru, nakonec se tak ale podle všeho nestalo. Rozhodčí však ještě bude celou situaci konzultovat s videorozhodčím.

15:33

Dietzovu střelu na vzdálenější tyč dokázal Furch nadvakrát také zkrotit, bude se vhazovat po jeho levici.

15:25

Kukumberg napřáhl od modré, jeho rána byla však zblokována a sešívaní se osvobozují.

14:12

Nakonec je navíc potrestán Tomáš Micka (SLA) trestem ve hře za napadení.

14:12

Peter Mikuš zůstal na ležet ve vlastním pásmu. Bohužel jsem neviděl, co se přesně stalo, na ledě je ale poměrně dost krve. Do akce nakonec musí i nosítka a se slovenským obráncem to nevypadá dobře.

14:12

Další ofsajd. Hra je skutečně velmi rozkouskovaná.

14:00

Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.

13:20

Kudrna to zkoušel z otočky mezi kruhy, jeho střela byla ale zblokovaná.

12:31

Krejčího nabídku od modré ztečoval Poletín až do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

12:05

Zatím sledujeme vyrovnaný hokej s minimem šancí na obou stranách.

11:42

Pražané se osvobodili, sami se ale do žádné zajímavější možnosti neprobojovali.

10:32

Hradečtí opět hrají před Furchem.

09:50

Stránský zvýšil svou rychlost a na poslední chvíli zastavil unikajícího Vašíčka.

08:39

Do středu kluziště si pro puk sjel Vas, jeho následný pokus jen těsně minul Kantorovu svatyni.

07:41

Obrana Pražanů však zafungovala na výbornou a na steč se vydávají právě domácí.

07:25

Kukumberg nabral dobrou rychlost a zavezl puk do pásma Slavie.

06:59

06:20

Ta se jim zatím vůbec nedaří, znovu začínají od vlastní branky.

04:59

Slávisté si zahrají přesilovou hru. Za držení je vyloučen Tomáš Mertl (HKM).

04:59

Weissmann a Čermák ujížděli v přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný se rozhodl zkusit ukrytou střelu, ta mu ale příliš nesedla a skončila na zadním mantinelu.

04:02

03:27

O kotouč se bojuje ve středním pásmu u mantinelu.

02:33

První útočná řada červenobílých teď nadělala velké potíže defenzivě Hradce, nakonec se ale hosté se štěstím osvobozují.

02:03

Ofsajd černých.

01:53

Od modré to zkusili i slávisté, opět byl ale úspěšnější brankář.

01:33

Dietz se pokoušel překvapit Furcha střelou z prostoru před modrou, neúspěšně.

00:57

Po nepřehledné situaci v pásmu sešívaných se bude vhazovat ve středním pásmu.

00:24

Vašíčkův pokus od modré schoval Furch do lapačky.

00:16

Za nahozeným pukem do třetiny Hradce spěchal Vas, hostující obrana ale zapracovala precizně a sami hosté mohou zahájit protiakci.

00:01

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Krejčí, Kolařík, Holub, Valach, Štich, Knot, Barák – Poletín, Vas, Bednář – Sklenář, Klhůfek, Stránský – Micka, Weissmann, Čermák – Tomek, Andres, Babka

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Vydarený, Slovák, Mikuš, Pláněk, Vašíček, Dietz, Piegl – Šimánek, Mertl, Kudrna – Dej, Kukumberg, Skokan – Červený, Knotek, Beránek – Pospíšil, Nedvídek, Kopta

Rozhodčí: Hodek, Souček – Lhotský, Svoboda.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Mountfieldu patří v tabulce příčka jen o jedno nižší, tedy sedmá. Hradečtí mají ale odehráno o jedno utkání více. Po dvoubodové výhře nad Mladou Boleslaví cestovali v posledním kole Hradečtí do Třince, kde ovšem schytali pořádný výprask od Ocelářů, kteří je rozstříleli šesti góly. Odčiní Východočeši vysokou porážku, nebo si další body připíšou sešívaní? Zápas začíná v 18:15!
Pražané jsou na vítězné vlně a obzvlášť doma se jim v letošní sezóně zatím daří. Poté, co minulé úterý rozhodli o své výhře nad Vítkovicemi dvěma brankami v poslední třetině dokázali také zvítězit jasně 4:0 na ledě Mladé Boleslavi a zatím jim patří šesté místo v tabulce, přičemž mají ještě zápas k dobru. Svěřenci Ladislava Lubiny se budou určitě snažit na poslední dva duely navázat a získat další body.
Ještě jednou vítejte u zápasu mezi Slavií a Hradcem Králové.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

1:5

Branky a nahrávky: 35. Valach (Klhůfek) – 25. Dej (Kudrna, Mertl), 26. Mertl (Šimánek, Vydarený), 36. Knotek (Slovák), 44. Červený (Knotek), 52. Mertl (Kudrna, Šimánek)

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Krejčí, Kolařík, Holub, Valach, Štich, Knot, Barák – Poletín, Vas, Bednář (C) – Sklenář, Klhůfek, Stránský – Micka, Weissmann, Čermák – Tomek, Andres, Babka

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Vydarený, Slovák, Mikuš, Pláněk, Vašíček, Dietz, Piegl – Šimánek (C), Mertl, Kudrna – Dej, Kukumberg, Skokan – Červený, Knotek, Beránek – Pospíšil, Nedvídek, Kopta

Rozhodčí: Hodek, Souček – Lhotský, Svoboda