10.10.2014, 18:00 • Minsk Ice Palace • Michal Belšán (@belly11mb)

Tipsport: 1.9 4.2 3.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě to bude pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a někdy příště u onlajnu na počtenou! (20:23:01)
Střely na branku: 24:30
Máme tu konec, běloruský celek Dinamo Minsk vítězí nad Slovanem Bratislava 4:1!
Nutno dodat, že zaslouženě. Zlomová byla druhá třetina, kdy díky brankám Goroška, Lingleta a Kaljužného šli domácí do vedení 3:0. O snížení se ve 45. minutě po krásné akci postaral Sersen, jenže půl minuty po něm skóroval Vesce a bylo rozhodnuto. Minsk si své vedení 4:1 již pohlídal.

60:00

59:30

Ellisonův pokus šel nad bránu.

59:05

Velká šance hostů alespoň na kosmetické upravení stavu! Netík jel sám na Haugena, svým zakončením ale branku minul.

59:01

58:25

Menší roztržku mezi Cheechooem a Štajnochem ukončil rozhodčí.

58:01

Až teď se Bratislavští dokázali osvobodit.

57:55

Domácí se drží v útoku.

57:01

Faulem si totiž vypomohl Ivan Baranka (SBA), který tak dostává dvě minuty.

57:01

Kulakov si sjel do velké šance za obránce, Backlunda ale ani z následné dorážky nepřekonal!

56:13

Pokus Nagyho mířil mimo.

55:48

Po přihrávce rukou se bude vhazovat po Haugenově pravici.

55:20

Dinamo zodpovědně brání a nepouští už Slovan do žádných větších šancí.

54:06

Útočnou akci Slovanu zastavil ofsajd.
Halou zatím probíhá mexická vlna, domácí fanoušci již pomalu začínají slavit zisk tří bodů.

53:49

Nyní se domácí brankář vytasil se skvělým zákrokem proti pokusu Bližňáka z první!

53:37

Lars Haugen dnes v brance Minsku působí opravdu jistě a kryje další pokus soupeře.

52:54

52:20

Surového pokus v oslabení vyráží Haugen.

51:56

Střelu Bailena tečoval před brankou Ellison jen těsně vedle!

51:18

Hráči Minsku nikam nespěchají a hrají poměrně v klidu s pukem na holi.

50:59

50:54

Pět sekund před koncem Krajíčkova trestu je vyloučen Matt Murley (SBA) za faul v útočném pásmu.

50:00

Tičar se snažil dostat puk před branku. Dostal ho tam, jenže nikdo ze spoluhráčů to nečekal.

48:59

Za hákován je vyloučen Lukáš Krajíček (MIN).

48:49

Nepovedená kombinace Minsku zastavila útočnou akci.

47:54

Před brankářem se ocitl úplně volný Jonathan Sigalet, Haugen ale jeho pokus vyrazil!

47:30

Bratislavští nepolevují ve snaze ještě s utkáním něco udělat. V útočném pásmu se jim ovšem nedaří ani kombinovat.

46:30

Linglet nejdříve vybojoval, poté ale i ztratil puk ve středním pásmu.

45:13

Po nahození z půlky teď vypadl Backlundovi kotouč, ale pouze se projel po brankovišti a skončil tak mimo.

Ryan VESCE - 4:1

44:42

Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Tak to je velká škoda pro Slovan. Po snížení totiž hned inkasuje. Linglet zpoza branky našel najíždějícího RYANA VESCEHO, který z první propálil Backlunda a upravil tak na 4:1! Asistence: Charles Linglet, Matt Ellison.

44:32

Cheechoo před brankou bojoval o puk, ve své moci ho ale měl Backlund.

Michal SERSEN - 3:1

44:13

Slovan právě vstřelil branku!
Tak to byla krásná branka! Obránce MICHAL SERSEN se odhodlal k individuální akci. Rozjel se až z vlastního pásma, využil toho, že Krajíček při bránění uklouzl a poté tváří v tvář Haugenovi snížil na 1:3! Asistence: Milan Bartovič.

44:01

Na druhou stranu vyrazil Meleško, hostující brankář jeho zakončení bekhhendem kryje.

43:46

Murley do dobré šance přihrál na volného Vondrku, Haugen ho ale vychytal!

43:12

Střelu Nogačjova od modré vyrazil Backlund svým betonem.

42:30

Vzájemné vyloučení za potyčku před brankou – Andrej Šťastný (SBA) a Matt Ellison (MIN).

42:05

Chybná rozehrávka domácího obránce Krajíčka zůstala naštěstí pro Minsk nepotrestána.

41:50

Střelu Szczechury vyráží Backlund před sebe.

41:32

Ale sami se z něj nepřesnou přihrávkou dostali.

41:22

Domácí se usadili v útočném pásmu.

40:53

A další Haugenův zákrok, tentokráte proti střele Baranky.

40:42

Haugen pokryl kotouč po střeleckém pukusu Sersena od modré.
Dnešní utkání sleduje 14755 diváků.

40:01

Třetí třetina brzy začne. Hráči jsou již na ledě.
Druhá třetina je za námi a domácí po ní vedou 3:0! Ve 24. minutě otevřel skóre lehkou střelou Goroško, čtyři minuty po něm se prosadil dnes dobře hrající Linglet. Ve 36. minutě navyšoval na 3:0 Kaljužnyj.

Bratislavu tak čeká ve třetí třetině velmi těžký, ovšem ne nemožný úkol. K tomu ale bude potřeba velmi zvýšit útočnou aktivitu. Podaří se to? Nebo si Minsk své vedení v klidu pohlídá?

Třetí třetina začne přibližně v 19:48.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:46

39:19

Střela Bailena šla vedle brány Johana Backlunda.

38:34

Krajíček hledal před brankou spoluhráče, jenže neuspěl, Backlund totiž puk odrazil holí lehce pryč.

38:32

37:46

Slovan hrál v šesti a přichází tak trest pro hráčskou lavici.

37:38

Nyní se jim dokonce podařilo vyhodit puk z pásma.

37:28

A opět. Domácí zatím brání dobře.

36:44

Nagyho pokus ztečovaný nad branku.

36:32

Oleg Goroško (MIN) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

Alexej KALJUŽNYJ - 3:0

35:31

Domácí odskakují do vedení 3:0! Szczechura dostal puk do pásma a vystřelil, Backlund jeho pokus vyrazil, ale k dorážce se dostal ALEXEJ KALJUŽNYJ, který už hostujícího gólmana překonal! Asistence: Paul Szczechura, Jonathan Cheechoo.

35:07

Štajnoch obrán o puk a domácí mohli jít do přečíslení, jednomu z hráčů ale sjel kotouč z hole!

34:20

Vondrkova střela byla zblokována.

33:57

Pokus Ellisona bez problémů lapil Backlund.

33:39

Nebezpečné kombinace domácího celku skončily nevydařenou střelou Lingleta.

32:20

Další dobrá šance Slovanu, Žiga Jeglič ale puk za Haugena nedokázal procpat!

32:07

Pokus Starosty sražen vysoko nad branku do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

31:14

Obrovská chyba domácí obrany a ve velké šanci se ocitl Milan Bartovič, Lars Haugen ho ovšem vychytal!

31:00

Dělovka Jonathana Cheechooa šla vysoko nad bránu.

30:42

Pokus Gavruse vyráží Backlund vedle brány!

30:22

Střela Nagyho po akci Murleyho byla zblokována.

30:06

V době, kdy se Kitarov zmocnil na útočné modré puku, byl jeden z jeho spoluhráčů v pásmu dříve – ofsajd.

29:43

Dobrá šance domácího Kulakova, Backlund jeho střelu vyrazil ramenem!

29:32

Ofsajd a v něm domácí útočník Vesce.

28:49

Střelu Bartoviče v poklidu kryje Haugen.

28:35

Slovan se opět v útočném pásmu neohřál.

Charles LINGLET - 2:0

27:14

A je to 2:0! Backlund nerozehrál moc dobře a puk se postupně dostal až k Vesceovi, který našel před brankou zcela volného CHARLESE LINGLETA, jenž posunul domácí do dvoubrankového vedení! Asistence: Ryan Vesce.

26:44

Surový byl teď ve vlastním obranném pásmu napadán při rozehrávce, se vším si ale dobře poradil.

26:16

Haugen pokryl kotouč a nedovolil hráčům Slovanu ho ohrozit dorážkou.

25:13

Hosté se snaží o vyrovnání, nemohou se ale dostat do šancí.

Oleg GOROŠKO - 1:0

23:28

A je tu první branka! Domácí jdou do vedení! Matt Ellison vyhrál vhazování na hůl Krajíčka, který do střelecké pozice posunul puk na OLEGA GOROŠKA, jehož nepříliš tvrdá střela Backlundovi vypadla a skončila až v brance! Asistence: Lukáš Krajíček.

22:33

Zakázané uvolnění běloruského týmu.

22:08

Kitarov v dobré šanci před brankou nezakončil ideálně, puk mu přeskočil hůl!

21:54

Vondrkův pokus cestu mezi tři tyče nenašel.

21:30

Haugen kryje kotouč před dotírajícím Netíkem.

21:15

Kaljužnyj neprošel přes protihráče přes útočnou modrou.

20:21

Střela Sigaleta neprošla přes hradbu těl k Haugenovi.

20:09

Icing Dinama Minsk.

20:01

Hráči obou týmů jsou na ledě nachystáni na začátek druhé třetiny. Tedy kromě Vondrky a Lisovece, kteří si posedí ještě 57 sekund na trestné lavici.
První třetina končí a na branku stále čekáme. Šance jsme viděli na obou stranách, ale ani jednou z toho gól nebyl. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, která začne přibližně v 18:55.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:50

Bartovič ve velmi dobré příležitosti objel Haugena, do odkryté branky ale poté nedokázal zasunout kotouč, neboť domácí gólman vystrčil svou hůl!

19:40

Střela Gavruse v dobré šanci zblokována.

18:58

Na dvě minuty je vyloučen Michal Vondrka (SBA) za podražení. Současně s ním putuje na trestnou i Jevgenij Lisovec (MIN) za simulování.

18:25

Murley spěchal s pukem v přečíslení 2 na 1 na branku, k zakončení se ale nedostal díky skvělé práci domácího Ellisona!

17:40

Domácí gólman podržel puk i následně po tečovaném pokusu Starosty.

17:24

Netíkův pokus zamířil do výstroje Haugena.

17:07

16:52

Nebezpečná dělovka jednoho z hráčů Slovanu šla vedle.

16:14

Přesilovka se zatím slovenskému týmu nedaří, nyní se dokonce dopustil zakázaného uvolnění.

15:38

15:23

Dnes již několikátá kličkovaná Lingleta končí střelou do betonů Backlunda.

15:07

Faulu se nyní dopustili domácí. Za sekání si půjde sednout Alexandr Kaljužnyj (MIN).

14:21

Cheechoo ve velké šanci před Backlundem nedává gól! Jeho pokus šel totiž mimo!

13:56

Aktivní před Backlundem byl Szczechura, zakončit se mu ale nepovedlo.

13:38

Michal Sersen (SBA) vyloučen za podražení.

13:06

Další obrovská šance Tomáše Surového, který předvedl krásnou akci a následně si i položil Haugena, k zakončení se ale díky navrátivšímu se Goroškovi nedostal! Bartovič už poté dorazit puk nedokázal.

12:04

Kulakov byl dvakrát nebezpečně před brankou, jenže ani jednou se nedostal ke střele. Kdyby se k ní dostal, měl by Backlund asi velké problémy.

11:52

Kitarov následně nachytán v ofsajdu.

11:26

Velmi aktivní Linglet opět kličkoval a snažil se dostat do útoku, neprošel ale přes modrou.

11:07

Backlund podržel kotouč ve výstroji po střeleckém pokusu Ellisona.

10:49

Nepřesná rozehrávka domácího Gavruse znamená icing.

10:06

Do velké šance se dostal Surový, který se natlačil až před Haugena, toho ale překonat nedokázal!

09:35

V dobré střelecké pozici byl Kaljužnyj, puk mu ale sjel z hole.

09:31

Zakázané uvolnění Slovanu.

09:10

Jenže ani ti v útočném pásmu nevytvořili žádnou šanci. Zatím se oba týmy poměrně trápí.

08:50

Při dalším útoku Kulakov s Ellisonem nic nevymysleli a hrát tak mohli hosté.

08:20

Linglet před brankou hledal Ellisona, přihrávka na něj ale neprošla.

07:45

Rozhodčí odpískali špatně icing a bude se vhazovat ve střední pásmu.

07:13

A nyní v něm byl Artur Gavrus.

06:58

A další ofsajd domácího týmu.

06:45

Lisovec zachytil puk ve středním pásmu, ale více z toho nedokázal vytěžit, neboť vjel následně do ofsajdové pozice.

06:19

Nagy dostal puk dopředu, ale Linglet ho o něj obral.

05:43

Nyní vepředu hrozili hráči Dinama. Ale opět – vše skončilo dobrým obranným zákrokem.

04:58

White bojoval v útoku o puk, ale nakonec se k němu nedostal díky dobrému obrannému zákroku Šinkeviče.

04:41

Zakázané uvolnění domácích.

04:22

Ani jeden z týmů se ale nemůže na delší dobu usadit v útoku.

03:33

03:00

Další dobrá šance Lingleta, ale Backlund opět na místě!

02:16

Domácím se ale početní výhoda zatím moc nedaří.

01:33

Za hákování je vyloučen Žiga Jeglič (SBA).

01:05

Do velké šance se poté dostal Charles Linglet, ale tváří v tvář Backlundovi neuspěl!

01:00

Zblokovaná střela Štajnocha do ochranné sítě nad ledem.

00:35

Szczechura bojoval v útočném pásmu o puk. Získal ho, ale následně o něj přišel.

00:15

Dinamo zahrálo dvakrát za sebou na zakázané uvolnění.

00:01

Již se nám blíží úvodní vhazování. Oba týmy jsou připraveny.
Dozněla nám slovenská hymna a následuje ta běloruská. Minsk Ice Palace je zaplněný, vypadá to na slušnou návštěvu.
A nyní po jednom přichází hokejisté Dinama Minsk.
Na led již nastoupili hráči Slovanu.
Stadion Minsk Ice Palace se ponořil do tmy a téměř každý fanoušek drží v ruce světélkující předmět – a je to vskutku nádherný pohled.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Dinamo Minsk: Haugen (Milčakov) – Krajíček, Goroško, Nogačjov, Bailen, Šinkevič, Lisovec – Kaljužnyj, Cheechoo, Szczechura, Linglet, Ellison, Vesce, Kulakov, Meleško, Kitarov, Drozd, Zacharov, Razvadovskij, Gavrus

HC Slovan Bratislava: Backlund (Janus) – Sigalet, Sersen, Štajnoch, Baranka, Foster, Starosta, Brejčák – Murley, Nagy, Vondrka, Surový, Bartovič, Netík, Jeglič, Tičar, White, Lunter, Bližňák, Šťastný

Rozhodčí: Kadyrov, Kulakov – Gorděnko, Tomilov.
Vzájemné zápasy v letošní sezoně

29.9.2014 Slovan Bratislava: Dinamo Minsk 3:2 sn.
Slovan Bratislava

I jediný slovenský účastník se chce revanšovat za loňskou sezonu. Zatím se to hráčům Slovanu poměrně daří. Svěřencům finského trenéra Petriho Maitikainena patří sedmá příčka tabulky Západní konference. Z posledních čtyřech zápasů Belasí prohráli jediný, na ledě Petrohradu kapitulovali vysoko 2:7.

Dinamo Minsk

Běloruskému týmu se zatím daří zapomenout na loňskou hororovou sezonu. Po letní obměně kádru patří Minsku aktuálně osmá pozice Západní konference s náskokem třech bodů na devátý Viťjaz Podolsk. Naposledy svěřenci slovenského trenéra Lubomíra Pokoviče triumfovali na ledě Rigy 3:1 a zlomili šňůru třech prohraných zápasů v řadě.

Dinamo Riga: Dinamo Minsk 1:3
Dinamo Minsk: Jokerit Helsinky 2:3
Slovan Bratislava: Dinamo Minsk 3:2 sn.

Jonathan Cheechoo- 18 bodů (6+12)
Charles Linglet- 12 bodů (5+7)
Matt Ellison- 9 bodů (4+5)
Pěkný páteční podvečer při sledování online přenosu ze souboje sousedů v tabulce. Oba týmy, Dinamo Minsk i Slovan Bratislava, nasbíraly ve 13 zápasech shodně 21 bodů, což stačí na osmé, respektive sedmé místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

4:1

Branky a nahrávky: 24. Goroško (Krajíček), 28. Linglet (Vesce), 36. Kaljužnyj (Szczechura, Cheechoo), 45. Vesce (Linglet, Ellison) – 45. Sersen (Bartovič)

Rozhodčí: Kadyrov, Kulakov – Gorděnko, Tomilov

Diváci: 14755