10.10.2014, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • Michal Belšán (@belly11mb)

Tipsport: 2.17 3.9 2.85 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě to bude pro dnešek vše. Přeji vám příjemně strávený páteční den a někdy u dalších onlajnů na počtenou!
Milan Michálek (OTT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:04
2. Filip Forsberg (NSH) 0+2
3. Paul Gaustad (NSH) 0+2
Střely na branku: 37:20 (13:9, 10:5, 14:6)
Nashville vítězí 3:2!
Ačkoliv v utkání byl jasně lepším týmem, lehké vítězství to rozhodně nebylo. Nejdříve šli do vedení hosté, ve 22. minutě se trefil Turris. Na další góly se čekalo až do poslední třetiny. Ve 42. minutě srovnal Craig Smith, o sedm minut později se prosadil domácí obránce Weber. Chvíli na něj navázal Eric Nystrom a Predátoři vedli již o dvě branky. V 54. minutě utkání po střele Ceciho zdramatizoval Chiasson. Hosté měli v závěru ještě přesilovou hru a hráli dokonce v šesti proti čtyřem, ale prosadit už se nedokázali a Nashville tak zvítězil 3:2.

60:00

59:53

Gaustad vyhrál vhazování a drží puk za brankou Andersona.

59:50

Je zřejmě rozhodnuto. Útočného faulu se totiž dopustil David Legwand (OTT) – dvě minuty za držení hole Paula Gaustada.

59:31

Josi vyhazuje přes celou šířku kluziště.

59:29

Oddechový čas pro hosty.
Dnešní utkání sleduje 17113 diváků.

59:29

Dělovku Kylea Turrise chytá Pekka Rinne! A jelikož Chris Neil dorážl puk, který už měl domácí gólman v moci, následuje strkanice.

59:14

A v šesti!

59:09

Ottawa opět v útoku.

58:55

Jokinen se obtočil okolo branky a Anderson musel zasahovat!

58:42

Weber dovezl puk až za branku Andersona.

58:13

Velmi dobrá šance pro Ottawu vyrovnat! Na dvě minuty je totiž za hákování vyloučen Craig Smith (NSH).

57:47

Do šance se ale hosté dokázali dostat! Odražený puk napálil Cody Ceci vedle brány Rinneho.

57:20

Puk mají nyní na holích hráči Nashvillu. To jim naprosto vyhovuje.

56:30

Ottawští ve snaze zaútočit ztratili kotouč před útočnou modrou čarou.

56:00

Nebezpečný útok přišel také na druhé straně! Před branku dostal velmi dobrou přihrávku Mike Hoffman, ale svou střelou trefil pouze tyčku!

55:43

A další šance domácího útočníka s číslem 13! Nyní nedokázal překonat ležícího Andersona!

55:27

Finský forvard se dokonce dostal i ke střele, ale branku minul.

55:16

Jokinen dobře bojuje v útočném pásmu.

54:30

Rinne podržel puk a následuje komerční přestávka.

Alex CHIASSON - 3:2

53:48

Ottawa právě vstřelila branku!
Ale pozor, je sníženo! Cody Ceci dostal na modré kotouč a střelou švihem propálil vše, co mu stálo v cestě! Puk ještě před Rinnem stihl tečovat ALEX CHIASSON, který tak snižuje na 2:3! Asistence: Cody Ceci, Chris Phillips.

53:39

Konečně aspoň střela. Rinne si ale pokus Legwanda pohlídal.

53:24

Trápení hostujícího celku pokračuje, Nashville opět vyhodil.

52:38

Jones vypíchl na modré kotouč protihráči a spěchal na branku Craiga Andersona, byl ale tísněný obráncem a tak nezakončil úplně ideálně.

52:17

Domácí se osvobozují.

51:52

Šance pro hosty vrátit se do zápasu. Eric Nystrom (NSH) je vyloučen na dvě minuty.

51:24

Střelu Mikea Hoffmana nyní lapil Pekka Rinne!

Eric NYSTROM - 3:1

50:20

Nashville právě vstřelil branku!
Obrovská chyba v defenzivě Senátorů je po zásluze potrestána! Domácí se dostali do úniku dva na nikoho, Paul Gaustad předložil puk ERICOVI NYSTROMOVI, který ho uklidil do odkryté branky a upravil tak na 3:1! Asistence: Paul Gaustad, Filip Forsberg.

50:02

Rinne podržel kotouč a následuje komerční přestávka.

49:46

Oddechový čas pro domácí.

49:09

A další šance, tentokráte byl James Neal vychytán Andersonem. Hala bouří a panuje v ní nyní skvělá atmosféra.

Shea WEBER - 2:1

48:53

Krásná branka! Nejprve Forsberg nevyužil dobrou šanci po své individuální akci, poté si ale vše vzal do své režie domácí kapitán SHEA WEBER! Ten totiž objel branku a bekhendem překonal Andersona, Nashville se dostává do vedení! Asistence: Ryan Ellis, Paul Gaustad.

48:00

Predátoři zatím brání velmi dobře a nedovolují Ottawě vytvořit si nějaký útočný tlak.

47:14

Střelu Joneses před brankou nebezpečně tečoval Smith, ale puk skončil mimo.

46:57

Dělovku Marka Stonea ze strany skvěle lapil Pekka Rinne!

46:48

Ottawa ale v útočném pásmu poměrně brzy ztrácí kotouč.

46:23

Icing domácích.

46:03

Následný pokus Webera hostující brankář drží v lapačce. Komerční přestávka.

45:56

Neal vystřelil jen těsně vedle branky Andersona.

45:02

Do dobré šance dostal puk Phillips, jeho pokus z první vyrazil Rinne pravým betonem.

44:48

Na druhé straně byl Legwand přistižen v ofsajdu.

44:33

Domácí hráli s pukem za bránou, ale nic z toho nebylo.

43:36

Přihrávka Neala sražená do ochranné sítě nad brankou.

43:24

Gryba po vhazování mířil mimo.

43:21

Následnou střelu Ceciho pokryl Rinne.

43:17

Michálek byl v útočném pásmu nyní velmi nebezpečný, ale gól z toho nebyl.

42:34

Predátoři nepolevují, následná střela Ellise z dobré pozice byla zblokována.

Craig SMITH - 1:1

41:36

A je vyrovnáno, Nashville využívá přesilovou hru! Forsberg skvěle nahrál na před brankou volného CRAIGA SMITHE, který už neměl problém uklidit kotouč do odkryté branky! Asistence: Filip Forsberg, Derek Roy.

41:21

A další výhoz Senátorů.

41:00

Ribeiro za brankou ztratil puk a Ottawa vyhazuje.

40:46

James Neal v postupu do útoku zastaven.

40:01

Hráči obou týmů jsou již na ledě. Brzy začínáme třetí třetinu!
Československá stopa v utkání – po druhé třetině
Milan Michálek (OTT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 9:48
Střely na branku: 10:5 (celkem 23:14)
Druhé dějství hry končí a Ottawa se ujala vedení 1:0. Ve 22. minutě se totiž prosadil Kyle Turris. Domácí poté postupně přebírali iniciativu hry a zvláště v závěru byli aktivnějším týmem. Zatím se jim z toho ale nepodařilo vytěžit vyrovnávací branku.
Další třetina začne přibližně ve 3:59 a bude jistě zajímavé sledovat, jak se bude vyvíjet.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:46

Josi v dobré šanci míjí!

39:41

K dispozici budou mít domácí přesilovou hru. Jared Cowen (OTT) vyloučen za nedovolené bránění.

38:46

Ottawa vyhazuje na zakázané uvolnění. Tlak pokračuje – dokáže Nashville do konce druhé třetiny vyrovnat?

38:24

Pokus Volčenkova šel vedle levé tyče Andersonovy branky.

38:10

Útočný tlak je nyní přerušen po přihrávce rukou.

38:00

A ani Chris Bourque neslavil úspěch.

37:45

Predátoři jsou nyní velmi nebezpeční, v další šanci neuspěl Neal!

37:32

Järnkrok v další šanci po přihrávce od Jokinena ze strany branku přestřelil! To byla pro domácí velká škoda!

36:57

Pokus Calleho Järnkroka z mezikruží šel vedle branky Andersona!

36:35

Legwand hned unikal po straně z trestné lavice, Rinne byl ale připraven a jeho pokus likviduje.

36:30

36:15

Seth Jones se odhodlal k individuální akci, ke střele už se ale nedostal.

36:00

Ani Nashvillu se ale přesilová hra vůbec nedaří. Alespoň tedy prozatím.

35:30

Brankář Anderson se nyní sám pokusil o vyhození – a uspěl.

34:35

Weberovu dělovku vyráží Anderson pravým betonem.

34:30

Za podražení je vyloučen David Legwand (OTT). Ještě ale následuje komerční přestávka.

34:19

Následně se ale domácí dopustili zakázaného uvolnění.

33:58

Nealův pokus úspěch taktéž neslavil.

33:44

Velká šance i na druhé straně! Wilson našel před brankou volného Ribeira, ale jeho pokus z první skončil mimo!

33:16

Ceciho pokus byl tečovaný a Rinne měl velké problémy, ale nakonec puk končí vedle jeho brány!

32:40

Domácí v plném počtu. Ottawě se přesilovka vůbec nevydařila.

31:58

Další výhoz puku až za bránu Craiga Andersona.

31:49

Rinne raději podržel kotouč před napadajícími forvardy Senátorů.

31:32

A opět, nyní puk vyhodil Gaustad.

31:16

30:40

Další komerční přestávka je za námi a už následuje přesilová hra Ottawy.

30:40

Kapitán domácích Shea Weber (NSH) je vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.

30:32

Střela Ceciho šla vedle branky Pekky Rinneho!

30:20

Turris dostal puk do útoku.

29:29

Neal hledal před brankou volného Bourquea, ale puk se k němu nakonec nedostal. Skvěle ho totiž odstavil Cowen.

29:12

Po komerční přestávce opět pokračujeme. Vhazuje se v útočném pásmu Nashvillu.

28:59

Chiasson unikal sám na branku, ale obránce Ellis ho v rozhodující moment skvěle obral o kotouč!

28:44

Po chybě rozhodčích se bude vhazovat ve středním pásmu.

28:37

Colin Wilson v dobré šanci před brankou obrán o puk Phillipsem!

27:55

27:34

Karlssonův pokus neprošel k brance a puk následně hráči domácího týmu vyhazují.

25:55

Anton Volčenkov (NSH) je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

24:56

Přečíslení 3 na 2 skončilo střelou Erika Karlssona po přihrávce od Stonea, kterou Rinne pokryl!

24:36

Icing Nashvillu.

24:20

Střelecký pokus Roye byl ztečovaný jen těsně vedle branky.

23:38

Smith se obtočil okolo branky, Andersona ale nepřekonal.

22:48

Přihrávka Clunea zpoza branky zblokována.

22:17

A hosté vyráží do dalšího útoku. Střela Stonea ale končí v lapačce Rinneho.

Kyle TURRIS - 0:1

21:15

A máme tu první branku! KYLE TURRIS si ze středního pásma vybruslil až na hranici mezikruží a následnou střelou překonal Rinneho! Asistence: Clarke MacArthur, Mark Borowiecki.

21:06

Bourque našel před brankou ve velmi dobré pozici Neala, Hoffman mu ale zabránil vystřelit z první a poté už puk podržel Anderson!

20:24

Pokus Cowena Rinne bez problémů vyráží.

20:01

Hráči obou týmů se pomalu trousí na led. Druhá třetina nám brzy začne.
Československá stopa v utkání po první třetině:
Milan Michálek (OTT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 4:18
Střely na branku: 13:9
Po prvních 20 minutách jsme branku neviděli. Oba týmy měly ve hře pasáže, kdy dominovaly. Největší šanci měl hostující útočník Chiasson, ale jeho dorážku na brankovšti zblokoval obránce Jones.
Další třetina začne přibližně ve 3:00.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:40

Ofsajd Ottawy.

19:28

Wilson chtěl vyvézt kotouč z pásma, zastavil ho ovšem Borowiecki.

19:00

Zbývá poslední minuta hry v první třetině.

18:51

Olli Jokinen získal v útočném pásmu kotouč a hned vyzkoušel pozornost Andersona, ten uspěl. Následuje komerční přestávka.

18:06

A následně se toho samého dopouští Senátoři.

17:45

Zakázané uvolnění Predátorů.

17:16

Pěkný hit domácího beka Volčenkova ve středu kluziště. Ruský obránce byl poté vyzýván k bitce, ale odmítl a hraje se dál.

16:47

Wilson hledal před brankou Josiho, ale puk pouze proletěl okolo jeho hole.

15:56

Turris spěchal v útočném pásmu za volným pukem, dříve u něj ale byla hůl Rinneho a domácí brankář ho tak odpálil předtím, než stihl útočník Ottawy cokoliv udělat!

15:32

Pokus Ekholma od modré vyrazil Anderson.

15:07

Nepřesná rozehrávka domácích – je z toho icing.

13:59

Bourque na druhé straně v dobré šanci nepřekonal Andersona. Skvěle ho při tom vytlačil Ceci do méně výhodné pozice.

13:34

Alex Chiasson se na brankovišti dostal do obrovské šance! Jeho dorážku do odkryté branky ale holí zblokoval obránce Seth Jones!

13:25

13:17

Stejně tak i pokus Mikea Hoffmana.

13:03

Další pokus švédského obránce byl zblokován.

12:30

Karlssonova dělovka šla naštěstí pro Rinneho vedle branky!

12:08

Legwandova přihrávka před branku byla zblokována a domácí opět vyhazují puk.

11:46

A opět. Ottawě se zatím nedaří.

11:29

Nashville ale hned po vhazování vyhazuje.

11:25

Přesilovka čeká také Ottawu! Za sekání je vyloučen James Neal (NSH).

10:50

Střely na branku:: 10:5

10:50

Do útoku se na druhé straně pokusil vyrazit Jokinen, Anderson jeho pokus ze strany pokryl a následuje komerční přestávka číslo dvě.

10:10

Dlouho tam ale nevydržel, bránící hráči si se situací poradili dobře.

09:58

Cowen dobře zabojoval a udržel puk v útočném pásmu svého týmu.

09:27

09:12

Predators se ocitli v ofsajdu.

09:00

Přihrávku na Ellise bránící hráči Ottawy přečetli.

08:30

Až teď po nepřesné přihrávce Josiho se osvobozují.

08:21

Senátorům se stále nedaří vyhodit puk z pásma!

07:57

Střelu Ribeira se pokusil do branky tečovat Neal, Anderson ho ale vychytal!

07:27

Mark Borowiecki (OTT) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. První přesilovou hru zápasu si tedy zahrají domácí!

07:01

Následuje první komerční přestávka.

06:36

Turris se dostal do útoku znovu a tentokráte po jeho přihrávce přišel pořádný rozruch, ale Rinne ve spolupráci s obránci nedovolili hostům jít do vedení!

06:12

Turrisovu přihrávku v útočném pásmu zblokoval obránce Josi. Následující protiútok ale Nashvillu nic nepřinesl.

05:57

Střelu Chrise Phillipse od modré vyrazil Rinne do rohu.

05:34

Puk končí mimo kluziště, bude se vhazovat v útočném pásmu Predátorů.

04:59

Střelecký pokus Gryby zblokován obranou.

04:09

O totéž se pokusil i Legwand, ale ten poté přišel o puk a domácí jdou dopředu.

03:30

Chiasson dobře bojuje za brankou a drží Senátory v útočném pásmu.

01:54

První útok měli na svědomí i hosté. Střela Neila šla ovšem vedle branky.

01:19

Po nahození Ellise raději hostující brankář podržel puk. Domácí do utkání vstoupili zatím velmi dobře.

01:00

Cluneův bekhendový pokus šel vedle brány Craiga Andersona.

00:48

Ribeiro nyní vybojoval šanci pro Neala, ten se ale prosadit nedokázal.

00:30

Ribeiro se obtočil okolo branky a vystřelil, Anderson byl připraven a puk vyrazil.

00:21

A chvíli nato zahráli hosté na zakázané uvolnění.

00:10

Hned na úvod Nashville v ofsajdu.

00:01

Hymny dozněly a do zahájení utkání zbývá už jen několik momentů.
V hale zní kanadská hymna. Po ní by měla přijít ta americká a poté už bude zápas zahájen!
Hráči Nashvillu jeden po jednom nastupují na led! Bridgestone Arena bouřlivým potleskem vítá každého z nich.

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber, Ekholm, Jones, Volčenkov, Ellis – Bourque, Ribeiro, Neal – Forsberg, Roy, Smith – Wilson, Järnkrok, Jokinen – Clune, Gaustad, Nystrom

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Cowen, Karlsson, Phillips, Ceci, Borowiecki, Gryba – MacArthur, Turris, Ryan – Michálek, Zibanejad, Chiasson – Smith, Legwand, Stone – Hoffman, Lazar, Neil

Rozhodčí: Sutherland, Lewis – Arnell, Gibbs.
Debut v NHL dnes čeká Curtise Lazara. Útočník Ottawy, který byl Senátory draftován v roce 2013 v prvním kole, trávil uplynulý ročník ve WHL v dresu týmu Edmonton Oil Kings. Během 58 zápasů zde nasbíral 76 bodů (41+35).

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Zdravím všechny nespavce ... tedy hokejové nadšence! Sezona NHL 2014/2015 dnes pokračuje druhým hracím dnem a já vás vítám u onlajn přenosu zápasu mezi Nashvillem Predators a Ottawou Senators!
Ottawa Senators
Ottawa sehrála v přípravě celkem sedm utkání. V první den (22. září) se utkala dvakrát s Islanders a dvakrát prohrála 2:3 (z toho jednou po nájezdech). Ve třetím zápase vyhrála 4:3 v prodloužení na ledě Toronta, které poté zdolala 3:2 doma. Následně přišla prohra s Winnipegem 1:2 a výhra 4:3 v prodloužení s Montrealem. Na závěr přátelských zápasů porazila Ottawa 4:2 Montreal Canadiens.

Mezi významné posily celku z hlavního města Kanady patří například Alex Chiasson z Dallasu či David Legwand z Detroitu. Dalšími posilami se stali například Alex Guptill, Carter Camper či Aaron Johnson, s nimi se ale spíše počítá na farmu do AHL.

Senators provedli 1. července velký trejd. Do Dallasu vyměnili Jasona Spezzu a Ludwiga Karlssona právě za zmíněného Chiassona a Guptilla + Nicka Paula a druhé kolo draftu roku 2015. Ke Stars poté jako volný hráč zamířil i český útočník Aleš Hemský. Do Arizony odešel forvard Matt Kassian, který ale Senátorům moc chybět nebude.

Na soupisce Ottawy samozřejmě i nadále figuruje Milan Michálek.
Nashville Predators
Predátoři sehráli v přípravě na sezonu šest přátelských utkání, v nichž třikrát slavili výhru a třikrát prohráli. V prvním zápase podlehli 2:4 Tampě Bay, kterou následně porazili doma 1:0. Pak přišly dvě výhry nad Floridou (2:1 po nájezdech a 4:1) a dvě prohry s Columbusem (0:3 a 2:3).

Před sezonou posílil tým z Nashvillu velký počet hráčů. Z Pittsburghu přišel výměnou James Neal, jako volný hráč poté podepsal smlouvu Olli Jokinen. Po vykoupení Volčenkova ze smlouvy New Jersey se tento ruský bek stal další posilou Predators. 15. července se týmu upsali Mike Ribeiro a Derek Roy.

Klub opustila celkem čtveřice hráčů. Ve zmíněné výměně za Neala odešli do Pittsburghu Patric Hörnqvist a Nick Spaling. Smlouvu tým neprodloužil s Patrickem Eavesem, který odešel do Dallasu a také s obráncem Michaelem Del Zottem, který se upsal Flyers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

3:2

Branky a nahrávky: 42. Smith (Forsberg, Roy), 49. Weber (Ellis, Gaustad), 51. Nystrom (Gaustad, Forsberg) – 22. Turris (MacArthur, Borowiecki), 54. Chiasson (Ceci, Phillips)

Rozhodčí: Sutherland, Lewis – Arnell, Gibbs

Diváci: 17113