konec (1:2, 1:1, 1:3)

02.10.2014, 15:00 • Yunost Sport Palace • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

Tipsport: 2.2 4.1 2.57 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já se s vámi loučím a u dalšího zápasu KHL na shledanou. (17:31:38)
Viděli jsme opravdu strhující třetí třetinu. Po 22 sekundách srovnal Martin Růžička na 3:3, jenže pak přišlo něco neskutečného. Dvě minuty po Růžičkovi se trefil Blochin, minutu po Blochinovi Dawes a Astana tak vedla 3:5.
O další minutu později se prosadil za domácí Gubarev a přiživil šance Čeljabinsku na bodový zisk. Minutu a půl před koncem zkusili domácí powerplay, ale ta se jim vůbec nevyvedla a Ruděnko rozhodl utkání gólem do prázdné branky.
Barys Astana si tak odváží tři body a pokračuje v dobrých výsledcích. Naopak domácí se musí probudit a začít vyhrávat.

60:00

RUDěNKO - 4:6

59:32

Astana právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Astana dnes vyhraje a odveze si tři body. Do prázdné brány se trefil KONSTANTIN RUDĚNKO, který si dnes gól opravdu zasloužil. Asistence: Roman Starčenko

58:50

Hra bez brankáře se domácím vůbec, ale vůbec nedaří a jejich šance na remízu se vzdaluje.

58:32

Minuta a půl do konce a Demčenko odjíždí na střídačku. Powerplay pro domácí.

58:05

Oddechový čas pro domácí. Dá se očekávat odvolání Demčenka.

57:10

Borodkin dvakrát střílel od modré, ale ani jedna z jeho střel se neujala a Traktor začíná opět od své branky.

56:45

Puškarjov nyní pracoval s kotoučem, ale dopracoval se pouze k postavení mimo hru.

56:28

Čistovovo nahození radši sebral Laco a vhazuje se v obranném pásmu Barysu.

55:21

Bulis sice vybojoval kotouč u mantinelu, ale Astana opět posouvá hru do pásma středního.

54:12

Odražený kotouč se dostal ke Glinkinovi, ale jeho střela nakonec kočí až ve středním pásmu.

54:00

Čeljabinsk rozjíždí další útok, čas k vyrovnání se domácím zkracuje.

52:13

Domácí nyní sevřeli hostující čtveřici a od modré střílel Piganovič. Nicméně Laco měl čistý výhled a střelu vyrazil.

51:46

Další střelecký pokus má na svědomí Panov, ale vybojoval jen vhazování v útočném pásmu Traktoru.

49:58

Čistov si vyjel před bránu, ale Laco včas utěsnil každou skulinku a střelu vyrazil.

49:00

Po několika nesrovnalostech v obraně Čeljabinsku střílel Bochenski. Demčenko připraven.

48:30

Útočníci Astany se něco snažili vymyslet v útočném pásmu, ale už zase hrají domácí.

48:00

Čistov zavezl puk do útočného pásma a následně střílel Chlystov. Laco vyráží.

47:25

Domácí rozvážně rozehrávají od vlastní brány.

46:40

Andrej Kostitsyn nahazoval před Lacovu bránu, kde se ihned vytvořila skrumáž těl. Bohužel pro domácí našel Laco kotouč jako první a o zbytek se postarali obránci. Nicméně to byla další šance pro Traktor!

46:20

Do další šance se tlačil Koltsov, ale Laco tentokrát udržel kotouč před brankovou čarou. Čtrnáct minut před koncem základní hrací doby následuje komerční přestávka a chvíle uklidnění pro obě strany.

GUBAREV - 4:5

44:26

Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Nevídané, co se děje na začátku třetí třetiny!!! Během necelých pěti minut vidíme již čtvrtou branku. DANILL GUBAREV vrací domácí do hry, když se mu podařilo překonat Laca. Asistence: Anton Glinkin, Andrej Popov

DAWES - 3:5

43:31

Rázem je to o dvě branky! Ani jsem nedopsal předchozí trefu a Astana navyšuje své vedení. NIGEL DAWES si po předchozí asistenci připisuje i branku. Asistence: Jevgenij Blochin

BLOCHIN - 3:4

42:32

Hra 4 na 4 více vyhovuje hostům a ti se prosazují! JEVGENIJ BLOCHIN se dostal ke střele po vhazování a trefil tak narámně, že se kotouč zastavil až pod břevnem Demčenkovy svatyně. Asistence: Nigel Dawes

41:27

Jenže přesilovka končí. Chlystov odchází na trestnou lavici za nedovolené bránění.

41:15

Je tady šance na otočení skóre. Aktivní domácí si vykoledovali faul a na trestné lavici již sedí Nikita Cerenok.

RůŽIČKA - 3:3

40:22

Je tady vyrovnání ihned na začátku třetí třetiny. MARTIN RŮŽIČKA zavezl kotouč do útočného pásma a následnou přihrávkou před bránu si srazil za brankovou čáu jeden z obránců. Bez asistence.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:44.
V druhé třetině jsme tentokrát viděli dvě branky. Lépe do této periody vstoupili hosté a zásluhou Bochenskiho vedli o dvě branky.
Poté zničehonic udeřili domácí, jmenovitě Kokujov , a v 29. minutě předvedl úžasný zákrok Demčenko, který po třetí inkasované brance nahradil v bráně domácích Fokina, a udržel tak šance svého týmu na bodový zisk z dnešního utkání. Stav utkání po dvou třetinách je tedy 2:3.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:30

Nakonec se ještě tlačil do šance Bulis, jenže obrana Astany ho nepustila k vážnější příležitosti.

39:10

Vypadá to, že v poslední minutě se budou snažit oba týmy udržet kotouč na svých holích a nedopustit se žádné chyby, která by znamenala ohrožení branky.

38:02

Na druhé straně se kole branky obtáčel jeden z domácích, ale nikdo mu nepomohl a puk přebírají hráči Astany.

37:30

Rymarev zavezl kotouč do útočného pásma Astany, ale hosté nedokázali nic vymyslet.

37:19

Další zákrok Laca po střele Popova.

37:08

Čeljabinsk je po té ubráněné přesilovce velice aktivní. Wilson nyní přihrával Kostitsynovi na střelu, ale Laco drží svůj tým.

36:52

Několik nepovedených rozehrávek na obou stranách. Domácí se nakonec provinili ofsajdem a rozhodčí přerušuje hru.

35:20

Skvělé střídání nám nyní předvedla Bulisova pětka! Sám kapitán domácích nejdřív střílel, pak se k další ráně dostal Quint a nakonec se k dorážce tlačil Růžička. Obrana Barysu ustála situaci s velkou námahou.

34:30

Po vhazování se do šance tlačil Růžička, ale obrana si s ním poradila.

34:25

Další přerušení. Vhazuje se ve středním pásmu.

34:05

Zblokovaná Čistovova střela a 6 minut před koncem druhé třetiny tady máme komerční přestávku.

33:28

Traktor přežil v této přesilovce opravdu kritickou chvilku a zůstává tak na dostřel Astaně.

33:28

32:37

Obrovskou příležitost měl nyní Starčenko! Ruděnko ho hezky našel křižnou přihrávkou, ale Demčenko byl včas u své levé tyče. Úžasný zákrok domácího brankáře! Situaci posvětil ještě videorozhodčí a stav se utkání se nemění.

32:15

Poté, co se kotouč dostal mimo ledovou plochu se vhazuje ve středním pásmu.

31:35

Dobře zapracoval Bulis a vyhazuje.

31:28

Další vyloučení. Vitalij Aťušov si pomohl vysokou holí a oslabuje tak domácí.

31:15

Laco musel znovu zasahovat. K dorážce se tlačil Wilson, ale nedokázal překonat hostujícího gólmana.

31:08

Koltsovův pokus likviduje opět pozorný Laco.

30:47

Oba týmy střídají a začínat se bude opět zpoza Demčenkovy brány

30:05

Gavrilinovo nahození sebral za branou Demčenko a domácí tak mohou zaútočit.

29:45

Po zákroku Laca se vhazuje po levici slovenského brankáře.

28:55

Domácí sice střídali, ale rozehrávku Semjonova vystihl Glinkin a mohl střílet. Bohužel pro domácí fanoušky mu kotouč ujel do středního pásma.

28:00

Domácí cítí šanci a na bránu Barysu vezou jeden útok za druhým.

KOKUJOV - 2:3

27:33

Traktoru se daří snížit! Wilson převezl kotouč přes útočnou modrou, přenechal ho Penkovskimu a ten nahrál SEMJONU KOKUJOVOVI, který prostřelil přesouvajícího se Laca. Asistence: Arťom Penkovskij, Kyle Wilson

26:40

Gavrilin zavezl kotouč do pásma, ale už hrají domácí.

26:00

Zakázané uvolnění Astany. Šance pro Traktor, srovnat lajny a rozjet snahu za vyrovnáním.

25:15

Barys Astana si v přesilové hře nedokázal vypracovat situaci, která by stále za zmínku a domácí hrají v plném počtu.

23:15

Traktor teďka vůbec nestíhá a Osnovin je vyloučen za držení.

22:24

A Vladislav Fokin toho má tak akorát a v bráně ho střídá Vasilij Demčenko.

BOCHENSKI - 1:3

22:24

Dustin Boyd našel před bránou BRANDONA BOCHENSKIHO, který lehce posunul kotouč za bezmocného Fokina. Asistence: Dustin Boyd
Omlouvám se, za krátký výpadek, ale přenos z Ruska není zrovna kvalitní

21:02

20:51

Domácím se sice podařilo dostat do pásma, ale Barys vyhazuje.

20:20

Traktor rozjíždí první akci druhé třetiny od vlastní brány.

20:01

Dvě sekundy ještě pobude Martin Růžička na trestné lavici a bude následovat přesilovka domácích.
Další třetina začne přibližně v 15:57.
Po první třetině vedou hosté 1:2 a dovolím si říct, že vedou zaslouženě.
Na ani jedné straně jsme neviděli mnoho šancí, ale ty jediné tři, které přišly dokázali hráči využít. Nejdříve se ve třetí minutě dostal k dorážce Antropov a otevřel tak gólový účet dnešního utkání. O devět minut později sice Glinkin po skvělé práci Čistova srovnal, ale po střele Semjonova se skóre převrátilo zase na stranu Barysu.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:30

Třetina se již pouze dohrává a hráči čekají na přestávku.

19:02

Antropov byl příliš aktivní při práci s holí a vysokou holí zasáhl jednoho z domácích obránců. Dvě trestné minuty pro střelce první branky.

19:02

Nutno říci, že kromě nahození Semjonova si hosté nevypracovali žádnou šanci. A navíc se rozhodčí opět chystají vylučovat.

18:02

Teďka čeká domácí hráče těžká situace. Maxim Kondratěv je dalším vyloučeným a Astana má tak možnost přesilové hry pěti proti třem.

17:55

Ruděnko se tlačil k dorážce po nahození Blochina, ale Fokin kotouč kryje.

17:13

Hosté v plném počtu a začíná jejich druhá přesilovka.

17:03

Přesilová hra končí. Martin Růžička seknul protihráče a následuje krátká hra 4 na 4.

15:55

Několik střel nyní vyslali domácí, ale žádná se neujala.

15:13

Nikita Cerenok oslabuje hosty. Hákování znamená dvě trestné minuty.

15:13

Domácí se okamžitě natlačili na Lacovu bránu a před svatyní slovenského brankáře vytvořili velký tlak. Bohužel pro ně je z toho pouze přesilová hra.

SEMJONOV - 1:2

14:57

Hostům se nakonec daří využít tuto nevýraznou přesilovku a berou si zpět vedení. Blochin nabil svému spoluhráči na modré MAXIMU SEMJONOVI, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Před Fokinem skvěle stál Antropov a domácí brakář nic neviděl. Asistence: Jevgenij Blochin

14:33

A opět byli hostující hráči příliš rychle v útočném pásmu. Další ofsajd.

14:13

Ofsajd zastavuje hráče Astany.

14:02

Až nyní dostali hráči Traktoru kotouč do středního pásma a mohou vystřídat.

13:40

Domácím se nepodařilo vyhodit a Barys kombinuje v útočném pásmu.

13:15

Za sekání odchází na trestnou lavici domácí Katičev. První přesilová hra pro Astanu.

13:05

Po zakázaném uvolnění domácích hrají s kotoučem hosté a bude se vylučovat.

12:45

Problémy si teďka ve vlastním pásmu nadělali hráči Astany, ale nikdo z domácích nedokázal nastalou situaci využít.

12:25

Barys Astana se po inkasované brance okamžitě nastěhoval před Fokinovu svatyni, ale žádnou šanci si hráči kazašského týmu vypracovat nedokázali.

GLINKIN - 1:1

11:03

A je vyrovnáno! Za branou Laca skvěle zapracoval Čistov, který vybojoval kotouč a předložil ho ANTONU GLINKINOVI, který se tváří v tvář Lacovi nemýlil. Asistence: Stanislav Čistov

10:40

Laco si došel za bránu pro kotouč, rozehrál, ale hosté dlouho u černého nesmyslu nepobyli.

10:00

Momentálně jsme sledovali chvilkovou hru nahoru dolů, ale obránci Traktoru nakonec uklidňují situaci a čekají až jejich spoluhráči vystřídají.

09:23

Obrana domácích nyní odzbrojila Antropova a vyváží kotouč.

08:50

Ofsajd zastavil útočnou snahu hostů.

08:36

Kotouč se nakonec dostal ke kapitánovi domácích, Bulisovi, který z vrcholu kruhu střílel pouze do Laca.

08:23

Jan Bulis s Martinem Růžičkou se nyní snažili vybojovat kotouč u mantinelu, ale nebyli úspěšní.

08:10

Po komerční přestávce ses bude vhazovat u brány Vladislava Fokina.

07:50

Třetí útočná trojka Traktoru opět neuspěla a odchází střídat.

06:57

Dva nepovedené pokusy o přejití do útoku na domácí straně a hosté v plném počtu.

06:30

Ján Laco opět chytá kotouč a přerušuje hru. Hosté již potřebovali vystřídat.

05:35

Kosticyn vybízel Panova k teči, ale ten netrefil kotouč tak jak by si přál.

04:57

Oskars Bartulis zahákoval jednoho z domácích a jde si odpočinout na lavici hanby.

04:45

Anton Glinkin zavezl kotouč do obranného pásma Astany, nabil jednomu ze svých spoluhráčů, ale ten netrefil bránu.

04:08

Po rychlém přechodu do útočného pásma střílel Popov, ale slovenský brankář v barvách Astany byl opět pozorný.

03:40

Domácí se ihned snaží dostat do útoku, ale další nahození kryje Laco.

ANTROPOV - 0:1

03:00

A tohle zakázané uvolnění se domácím těžce nevyplácí. Po střele Savčenka se k dorážce dostal NIKOLAJ ANTROPOV a osamocen před brankou prostřelil Fokina. Asistence: Roman Savčenko

02:59

Nepřesná rozerhávka domácích a píská se icing.

02:22

V útočném pásmu Astany získal kotouč Bochenski, ale ihned ho vrátil domácím obráncům.

02:00

Třetí lajna domácích se na chvíli usadila v útočném pásmu, ale Astana získala kotouč a Fokin musel zasáhnout.

01:38

První pokus i na druhé straně. Puškarjov spíše nahazoval na Fokin, za střelu bych to moc nepovažoval.

01:05

Stanislav Čistov si připsal první střelu, kterou Laco vyráží do ochranné sítě.

00:15

První útoky na obou stranách zlikvidovaly obrany bez větších problémů.

00:01

Dozněla ruská hymna, nastupují první pětky a jde se na věc.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Traktor Čeljabinsk: Fokin (Demčenko) – Quint, Kondratěv, Chlystov, Piganovič, Borodkin, Aťušov, Katičev – Panov, Bulis, Růžička – Čistov, Glinkin, Popov – Kostitsyn, Kokujov, Wilson – Penkovskij, Osnovin, Gubarev – Mokin

Barys Astana: Laco (Ivanov) – Lundin, Bartulis, Semjonov, Blochin, Savčenko, Cerenok, Ibrajbekov – Dawes, Boyd, Bochenski – Ruděnko, Starčenko, Antropov – Puškarjov, Upper, Rymarev – Rachmanov, Gavrilin, Lichotnikov – Popovič

Rozhodčí: Bondar Denis, Gamalei Evgeny – Palei Yakov, Otmakhov Alexander.
Československá stopa v utkání

Martin Růžička (TRA) 2+2
Jan Bulis (TRA) 0+2
Ján Laco úspěšnost: 94,1% průměr: 2,06
Vzájemné zápasy

V minulé sezóně byl, v každém zápase úspěšnější hostující tým. Nejdříve vyhrál Čeljabinsk na ledě Astany 5:1 a poté vyhrála pro změnu Astana na ledě Čeljabinsku 4:0. Byly to tudíž pokaždé jednoznačné výsledky. Uvidíme, co si pro nás připraví oba týmy dnes.
Barys Astana

Hosté jsou v tabulce Východní konference o tři místa výše než domácí a to znamená, že okupují pátou příčku. Oproti Čeljabinsku dokázali v základní hrací době vyhrát čtyři utkání, naposledy v Chanty Mansijsku.

Právě zápas v Chanty Mansijsku byl velmi dramatický. Celých 51 minut jsme v tomto střetnutí neviděli branku, ale poté se v rozmezí dvou minut trefil Brandon Bochenski a Oskars Bartulis a Barys vedl 2:0. Jugře se již podařilo jen snížit v poslední minutě zásluhou Lukáše Kašpara a Ján Laco tak přišel o čisté konto.

Barys Astana táhne především trojice Dawes (7+4), Bochenski (3+6), Boyd (5+5) a Ján Laco, který je čtvrtým nejlepším brankářem KHL, co se týče procentuální úspěšnosti.

Velkým problémem hostů je marodka. Astana se již několik zápasů musí obejít bez Kevina Dallmana, Alexeje Litviněnka, Fjodora Poliščuka a brankáře Vitaljie Jeremejeva. Aby toho nebylo málo, tak po zápase s Admiralem Vladivostok byl na 6 zápasů distancován lodivod hostujícího manšaftu, Andrej Nazarov, který dával až příliš najevo svou nespokojenost s výroky rozhodčích.
Traktor Čeljabinsk

Čeljabinsk má zatím odehráno 11 utkání a můžu říct, že neukázal, kdo ví jakou formu. Dvě výhry v základní hrací době, tři po prodloužení či nájezdech a šest proher. To jsou dosavadní výsledky domácího týmu.

V posledním zápase si na domácím hřišti nedokázal Čeljabinsk poradit s Avangardem Omsk a především s Vladimírem Sobotkou, který si v tomto zápase připsal tři gólové asistence a zařídil tak vítězství hostů 4:2. Za domácí si jednu asistenci připsal také Jan Bulis.

Nejproduktivnějším hráčem domácích je Andrej Popov (2+5), ale nejlepším střelcem je Stanislav Čistov, který má na svém kontě již 4 branky.

V dnešním zápase se Čeljabinsk bude muset opět obejít bez brankáře Michaela Garnetta a Alexeje Vasilčenka. Oba jsou zranění.
Další kolo KHL je tady a já vás vítám u onlajnu ze zápasu mezi Traktorem Čeljabinsk a Barysem Astana.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

4:6

Branky a nahrávky: 12. Glinkin (Čistov), 28. Kokujov (Penkovskij, Wilson), 41. Růžička, 45. Gubarev (Glinkin, Popov) – 3. Antropov (Savčenko), 15. Semjonov (Blochin), 23. Bochenski (Boyd), 43. Blochin (Dawes), 44. Dawes (Blochin), 60. Ruděnko (Starčenko)

Traktor Čeljabinsk: Fokin (23. Demčenko) – Quint, Kondratěv, Chlystov, Piganovič, Borodkin, Aťušov, Katičev – Panov, Bulis, Růžička – Čistov, Glinkin, Popov – Kostitsyn, Kokujov, Wilson – Penkovskij, Osnovin, Gubarev – Mokin

Barys Nur-Sultan: Laco (Ivanov) – Lundin, Bartulis, Semjonov, Blochin, Savčenko, Cerenok, Ibrajbekov – Dawes, Boyd, Bochenski – Ruděnko, Starčenko, Antropov – Puškarjov, Upper, Rymarev – Rachmanov, Gavrilin, Lichotnikov – Popovič

Rozhodčí: Bondar Denis, Gamalei Evgeny – Palei Yakov, Otmakhov Alexander