27.09.2014, 14:00 • Arena Riga • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

Tipsport: 1.85 4.2 3.24 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jakub Sedláček (DIN) 2 inkasované branky, úspěšnost 96,3%
Marcel Hossa (DIN) 1+0, čas na ledě 17:04
Jan Kolář (VLD) 0+0, čas na ledě 19:53, 2 trestné minuty (16:32:23)
Zásahy brankářů

Jakub Sedláček 26
Ilja Proskurjakov 24
Dnes jsme viděli průměrné utkání, ve kterém měli po většinu času převahu domácí hráči. Do vedení se dostali v 19 minutě zásluhou přesilovkové branky Cibulskise. V druhé třetině nejdříve srovnal Zubov, ale o sedm minut později vrátil opět v přesilové hře vedení na domácí stranu Mikelis Redlihs. Poslední třetinu opět odehráli lépe domácí a také se dostali do dvojnásobného vedení zásluhou Indrašise. Tři minuty před koncem sice snížil Pyett při powerplay, ale Marcel Hossa trefil dvě sekundy před závěrečnou sirénou odkrytou branku a uzavřel dnešní skóre. Riga si tak připsala vítězství 4:2 a Admiral zůstává stále bez bodu z venkovních hřišť. Já vám děkuji za sledování dnešního onlajnu a těším se na vás při dalším zápase ruské KHL.

60:00

HOSSA - 4:2

59:58

Riga právě vstřelila branku!
A je rozhodnuto! Do prázdné brány se trefuje MARCEL HOSSA, který je tak odměněn za dnešní výkon.

59:14

Proskurjakov opět míří na lavičku a Vladivostok se bude snažit o vyrovnání.

59:06

Oddechový čas pro hosty.

PYETT - 3:2

59:06

Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Tak máme tady závěrečnou zápletku. Admiralu se vyplatilo odvolání brankáře a LOGAN PYETT snižuje na 3:2! Asistence: Niclas Bergofrs

57:43

Admiral to ještě zkouší v šesti a odvolává Proskurjakova.
Z důvodu technických problémů budu pokračovat jen ve zkráceném přenosu.

56:45

Hossa se opět probíjel k zakončení, ale se svou snahou neuspěl. Slovenský útočník je dnes velmi aktivní a dělá velké problémy obraně Vladivostoku.

56:00

Na druhé straně se dostal kotouč ke Gorškovovi, který byl úplně sám před Sedláčkem. Český brankář situaci zvládl. Přeci jenom neměl Gorškov moc času na zakončení.

55:42

Bicevskis se Saulietisem se snažili dorážet na hranici brankoviště, ale Proskurjakov situaci zvládl. To byla opět nepříjemná chvilka pro hostujícího gólmana.

54:49

Ilja Zubov kroužil po celém obranném pásmu Rigy až vykroužil do středního pásma.

54:17

Po neurovnané pasáži se ke střele dostal Bergfors, ale Sedláček opět s přehledem přikryl kotouč.

53:00

Vladivostoku se nyní nic nedaří a hráči Rigy se díky napadání dostávají lehce ke kotoučům. Jestli chce Admiral vyrovnat, bude muset přidat plyn.

INDRAŠIS - 3:1

52:07

Mejja hledal před bránou MIKSE INDRAŠISE, který ze vzduchu trefil padající kotouč naprosto dokonale a Proskurjakov loví kotouč ze své sítě potřetí. Asistence: Gints Mejja

51:20

Admiral se po delší době usadil v pásmu Rigy, ale nedostal se k žádné střele. Dinamo střídá a uklidňuje hru.

50:35

Videll v mezikruží přenechával kotouč spoluhráči, ale obránci Vladivostoku zakročili a ke střele tím pádem nedošlo.

49:25

Vladivostok již je v plném počtu, ale do velké šance se dostával Bicevskis. Proskurjakov opět podržel svůj tým a Vladivostok uklidňuje situaci.

49:00

Střelu Sčastlivyho Proskurjakov v pohodě stáhl ze vzduchu a následuje vhazování.

48:28

Další akci z obranného pásma Rigy rozjížděl Pujacs, ale neuspěl.

48:15

Kotouč se po střele Pujacse dotkl ochranné sítě a vhazuje se ve středním pásmu.

47:57

Cibulskis pálil od modré, ale netrefil bránu.

47:32

Cibulskis nabil Videllovi, který střílel na přesunujícího se Proskurjakova. Ten se už ohlížel za své záda, ale kotouč nakonec našel mezi betony.

47:03

Hossa se několika kličkama dostal až do střelecké pozice v mezikruží, kde ho zahákoval Volodin. Přesilovka pro Dinamo.

46:20

Až nyní se dostali ke kotouči hráči Vladivostoku, ale nic nevymysleli a další akci rozjíždí Riga.

45:40

Opakované vhazování vyhráli hráč Rigy a nyní kombinují v útočném pásmu.

45:35

Gorškov vjel do útočného pásma, vystřelil, ale Sedláček kotouč ukryl v náruči.

45:06

Hossa si dle mého pomohl faulem v obranném pásmu, ale rozhodčí nepískali. Naštěstí pro Admiral vyřešil Hossa přečíslení 2 na 1 velmi špatně.

44:15

Hráči Rigy zablokovali střelu, ale nedokázali využít rychlého brejku k ohrožení Proskurjakovy svatyně.

43:18

Davydov střílel, ale Sedláček jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.

42:29

Skvělou práci teď odvedli útočníci Admiralu. V útočném pásmu našetřili několik vteřin a Gynge se vrací na ledovou plochu. Skvělé oslabení Vladivostoku.

41:27

Hráči Admiralu zablokovali střelu a dokonce mohli vyrazit do útoku. Sedláček v pohodě zakročil.

41:02

Dinamo se nedostalo do útočného pásma a Vladivostok vyhazuje.

40:29

Videll se už už dostával před Proskurjakova, ale Gynge ho zastavil pomocí hákování. Přesilovka pro Rigu.

40:20

Pyett se prokličkoval až k zakončení, ale jeho střela nebyl přesná.

40:01

Zákroky po druhé třetině

Jakub Sedláček 18
Ilja Proskurjakov 19
Třetí třetina začne přibližně v 15:40.
Druhá třetina nám nabídla vyrovnaný hokej a dvě branky. Nejdříve se prosadil po krásné akci Zubov, ale dvě minuty před koncem využil Redlihs bleskově přesilovou hru a vrátil tak Dinamu vedení. Na začátku třetí třetiny můžeme očekávat tlak Admiralu,který se bude snažit o vyrovnání. No uvidíme co nám poslední třetině připraví.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:40

Na druhé straně se dostával do šance Hossa, bohužel pro Rigu neuspěl.

39:20

Admiral se snaží rychle vyrovnat a kombinuje v útočném pásmu.

38:59

Saulietis se tlačil do další šance, ale Proskurjakov byl pozorný.

M. REDLIHS - 2:1

37:53

Bleskurychle využitá přesilovka. MIKELIS REDLIHS obdržel krásnou přihrávku a trefil odkrytou část branky. Proskurjakov neměl šanci! Asistence: Linus Videll, Krišjanis Redlihs

37:40

Do šance se tlačil Sčastlivyj a Lisin ho musel faulovat. Přesilovka pro domácí.

37:25

Kolář vyhrál souboj u mantinelu, ale Vladivostok u kotouče dlouho nepobyl.

37:08

Bicevskis vybojoval další vhazování u Proskurjakova. Které vyhrál Zubov a hraje tak Vladivostok.

36:12

Po dalším zákroku Proskurjakova se vhazuje v útočném pásmu Rigy.

36:10

36:05

Odražený kotouč se dostal ke Genowayovi, který si najel mezi kruhy a s jeho střelou měl Proskurjakov velké problémy.

35:50

Riga kombinovala v útočném pásmu, ale Vladivostok se dokázal osvobodit.

35:22

34:28

Hossa se nyní dožadoval vyloučení, ale rozhodčí zůstal klidný.

34:10

Přesilovka Admiralu neměla dlouhého trvání. Gynge se provinil sekáním a bude se hrát 4 na 4.

33:22

Linus Videll si poradil nedovoleně a jde si na dvě minuty odpočinout.

33:10

Do obrovské šance se dostal Genoway, ale obrana mu v poslední chvíli kotouč odebrala.

31:37

Vstřelená branka Admiral nabudila a Sedláček měl další práci. Poradil si a tak se vhazuje v obranném pásmu Rigy.

ZUBOV - 1:1

30:50

ILJA ZUBOV se krásně dostal až před Sedláčka, položil si jednoho obránce a bekhendovou kličkou vykoupal českého brankáře. Asistence: Alexej Ugarov

29:40

29:30

Pyettova střela byla zablokována a Dinamo se osvobozuje.

28:48

Nyní se podařilo hráčům Rigy třikrát vyhodit a přesilovka Vladivostoku se chýlí ke konci.

28:00

Po několika přihrávkách přišla střela na Sedláčka, ale český brankáře si zatím vede skvěle.

27:40

A tak přeci jenom. Georgijs Pujacs si přidržel Lisin a Admiral má tak možnost druhé přesilovky.

27:25

Několik zákroků na hraně nyní předvedli hráči Rigy, ale rozhodčí zatím nevylučuje.

26:30

Po průniku střílel Jelisejevs. Bez výsledku.

26:16

Niclas Bergfors je na začátku druhé třetiny velmi aktivní, ale Sedláček další jeho střelu chytá a následuje komerční přestávka.

25:45

Vladivostok rozjížděl další akci, kterou ale zastavil Sedláček vyhozením kotouče mimo hřiště. Naštěstí pro českého brankáře to bylo s tečí a vhazuje se tak v útočném pásmu

25:23

Lisin střílel z pravého kruhu, ale Sedláček opět pozorný.

25:00

Několik nepřesností v rozehrávce Dinama a k puku se tak dostali hráči Vladivostoku.

24:28

Bergfors se prosmýkl kolem mantinelu, ale s jeho střelou z úhlu neměl Sedláček větší problémy. Vhazuje se po Sedláčkově pravici.

24:05

23:20

Dzerins v klidu vyvezl kotouč do středního pásma a celá čtyřka Rigy může jít střídat.

22:50

Osipov střílel od modré, ale Sedláček vklidu vyrazil.

22:41

Admiral se ihned usadil v útočném pásmu, ale jejich kombinaci překazili hřáči Rigy, kteří se osvobozují

22:05

Skvorcovs si pomohl faulem a odchází na trestnou lavici za držení.

21:05

Ofsajd Mejjy zastavil útočnou snahu Rigy.

20:58

Ke střele se dostal Volodin, ale Sedláček byl pozorný. Vhazuje se v obranném pásmu Rigy.

20:05

Dinamo se ihned tlačilo do útočného pásma, ale k žádné šanci se nedostali.

20:01

Hráči jsou na ledové ploše a druhá třetina tak může začít.
Zákroky po první třetině

Jakub Sedláček 6
Ilja Proskurjakov 12
V první třetině si Riga vytvořila více šancí díky přesilovým hrám a Vladivostok jasně přehrála. Jednu z nich dokázal Cibulskis při dvojnásobné početní výhodě proměnit v gól a Dinamo tak zcela zaslouženě vede 1:0! Další třetině začne přibližně v 14:52.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:58

Dvě střely si v samém závěru třetiny připsal na své konto Bicevskis, ale skóre se nemění.

19:32

Vhazování po levici Proskurjakova vyhrálo DInamo, ale hosté dokázali dostat kotouč do středního pásma.

CIBULSKIS - 1:0

18:37

A domácí se konečně dočkali! Na hranici brankoviště vybojoval kotouč Krišjanis Redlihs a OSKARS CIBULSKIS následně propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Krišjanis Redlihs, Mikelis Redlihs

17:45

Dinamo svíralo obranu Vladivostoku a po střele Cibulskise se kotouč nepříjemně vracel do brankoviště. Admiral zatím situaci ustál.

17:23

A teďka bude Vladivostok zažívat těžké chvilky. Gorošanskij hákoval Redlihse a bude se hrát 5 na 3!

17:15

Jan Kolář si počínal u hrazení příliš tvrdě a odchází na trestnou lavici. Další přesilovka pro Rigu.

16:35

Další útok Vladivostoku. Aktivní Zubov nahazoval před Sedláčka, ale kotouč nikdo netečoval a kotouč je ve středním pásmu.

16:00

Zubov střílel, ale Sedláček si poradil i přes clonu několika hráču.

15:18

Vladivostok vyhazuje přes všechny čáry a píská se zakázané uvolnění.

14:32

Byvalcev hledal před Sedláčkem spoluhráče, ale kotouč skončil v rohu. Následnou střelu Bergforse Sedláček pokryl.

13:41

Vladivostok skvěle napadal, ale po ztrátě puku a střele DInama se vhazuje před Proskurjakovem.

13:21

Střelu Vladivostoku přikryl Sedláček a následuje další komerční přestávka.

13:15

Gynge se vrací na ledovou plochu. Hosté zvládli oslabení bez větších problémů.

13:08

Další osvobození Admiralu.

12:28

Proskurjakov vyráží další střelu a Vladivostok se osvobozuje.

11:40

Nahození Redlihse se nedostalo až k Proskurjakovovi, ale Riga stále operuje v útočném pásmu.

11:15

Admiral hrál v šesti a na trestnou lavici tak odchází Richard Gynge.

11:11

Obrana Vladivostoku nyní zablokovala několik střel a nyní už hrají hosté v plném počtu.

10:11

Od modré střílel Redlihs, ale obrana rychle vyčistila prostor před Proskurjakovem a ten kotouč přikryl

9:32

Dinamo přišlo o kotouč a tak se musí opět snažit dostat se do pásma.

9:11

Pyett (VLD) si přidržel Mejju a jRiga mmá tak možnost první přesilovky.

8:00

Jeden z hostujících hráčů se už už dostával za obranu domácích, ale jeho střela mířila nad Sedláčkovu bránu.

7:53

Sčastlivyj střílel, ale Proskurjakov bez problémů vyrazil.

7:25

Genoway byl příliš rychlý a je pískán ofsajd.

7:02

Hráči Admiralu se usadili v útočném pásmu, ale útočná snaha neměla delšího trvání.

6:48

Redlihs nepříjemně tečoval střelu před Proskurjakov, ale ten situaci ustál a bude se vhazovat po jeho pravici.

6:28

Sedláček přikryl kotouč a následuje krátká komerční přestávka.

6:10

Zubov se snažil prokličkovat ke střele, ale obrana Dinama ho zpracovala.

5:55

Také na druhé straně si obránci poradili.

4:45

Hráči Dinama ztratili kotouč, ale útok Admiralu byl rychle zastaven.

4:20

Další útok DInama zastavil ofsajd.

3:11

Genoway zavezl kotouč do útočného pásma a nýsledně se ke střele snažil dostat Darzině, bohužel pro Dinamo neuspěl.

2:13

Vladivostok se na chvíli usadil v útočném pásmu, ale nakonec se hosté sami vyhnali nepřesnou přihrávkou za modrou čáru.

1:25

První dva zákroky si připsal i Sedláček, ale ani jemu nečinily větší potíže.

1:05

První pokus si připsal Gorškov, ale Proskuryakov v pohodě zakročil.

0:10

Úvodní buly vyhráli hráči Admiralu, ale jejich útok ztroskotal na domácíí obraně.

00:01

Hráči si vyslechli ruskou a lotyšskou státní hymnu a za pár chvil začne utkání.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodní sestavy

Dinamo Riga

Admiral Vladivostok
Ahonen (Proskurjakov) – Osipov,Pyett,Kolář,Volodin,Davydov,Kuzmin,Lisov – Bergfors,Gynge,Gorošanskij – Lisin,Zubov,Ugarov – Sokolov,Byvalcev,Makarov, – Gorškov,Ušenin Vl.,Ušenin Vy.

Rozhodčí
Bukin,Komarov – Strelcov,Tarasov (všichni RUS)

Jakub Sedláček (RIG) průměr: 1,67, úspěšnost: 94,4%
Milan Jurčina (RIG) 1+1
Marcel Hossa (RIG) 3+1
Jan Kolář (VLD) 1+2
Poslední vzájemné zápasy

Dinamo Riga se s Vladivostokem střetlo v minulé sezoně dvakrát a v obou případech byli úspěšnější hráči Admiralu. Nejdříve vyhráli na domácím ledě 3:0 a poté v lednu si z Lotyšska odváželi body za vítězství 2:5.

Hostům se na začátku nového ročníku vůbec, ale vůbec nedaří. Z osmi zápasů si připsali pouze dvě výhry a usadili se tak na dvanáctém místě Východní konference. Na domácím hřišti hraje Admiral výborně. Dvakrát se střetl s Astanou a dvakrát slavil tříbodové vítězství. Bohužel z šesti venkovních zápasů nevybojovali hráči Vladivostoku ani bod a mají průměr pět obdržených branek na zápas, a s tím se jednoduše vyhrát nedá. V posledním zápase drželi hosté s Jokeritem Helsinky krok až do třetí třetiny, kterou prohráli 4:0 a celý zápas nakonec 7:3. Dnes tedy budou chtít svěřenci Dušana Gregora urvat první venkovní body a vrátit se tak domů alespoň s nějakým bodovým přísunem.
Dinamo Riga

Dinamu Riga dnes končí třízápasová domácí série utkání, v které zatím vyválčil 4 body, a bude tak chtít využít právě domácího prostředí k rozšíření své bodové sbírky. Po třech předchozích venkovních prohrách sice dokázali hráči Dinama zabrat, když porazili Mytišči 4:2. Nicméně v minulém zápase nedokázali vstřelit Viťazu Čechov ani jednu branku a prohráli 0:1 po samostatných nájezdech. Po této prohře se Riga propadla na deváté místo Západní konference, na kterém figuruje s 12 body.
Příjemné odpoledne! Dnes jsou naplánovány další zápasy z kolotoče KHL a my se podíváme na střetnutí mezi Dynamem Riga a Admiralem Vladivostok.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

4:2

Branky a nahrávky: 19. Cibulskis (K.Redlihs, M.Redlihs), 38. M.Redlihs (Videll, K.Redlihs), 53. Indrašis (Mejja), 60. Hossa – 31. Zubov (Ugarov), 60. Pyett (Bergofrs)

Dinamo Riga: Sedláček (Masalskis) – Redlihs,Cibulskis,Genoway,Pujacs,Porejs,Sotnijeks,Augstkalns,Skvorcovs,-Darzins,Videll,Redlihs M. – Hossa,Sčastlivyj,Indrašis – Cibulskis,Bicevskis,Mejja – Jelisejevs,Upitis,Saulietis

Admiral Vladivostok: Proskurjakov (Ahonen) – Osipov,Pyett,Kolář,Volodin,Davydov,Kuzmin,Lisov – Bergfors,Gynge,Gorošanskij – Lisin,Zubov,Ugarov – Sokolov,Byvalcev,Makarov, – Gorškov,Ušenin Vl.,Ušenin Vy.

Rozhodčí: Bukin,Komarov – Strelcov,Tarasov (všichni RUS)