27.09.2014, 15:00 • Ice Palace • Karel Janeba (@Kajaneba)

Tipsport: 1.3 5.7 7.03 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Československá stopa
Alexander Salák (PET) 96,15% úspěšnost, 1 obdržený gól
Roman Červenka (PET) 0+0, 14:51 čas na ledě
Roman Horák (CEC) 0+0, 15:57 čas na ledě
A je za námi poslední třetina, ve které byly jednoznačně lepší domácí. Již 35 sekund po začátku skóroval Jimmie Ericsson a necelou minutu na to navýšil na 4:1 Dmitrij Kalinin . Čechov v té době přišel o tempo a chuť do hry. V posledních deseti minutách se k puku dostal Jevgenij Dadonov který skóroval hned třikrát! Nejprve v dvaapadesáté minutě ukázkovou střelou pod víko vymetal veškeré zbylé pavučiny v kleci Säteriho, poté v pětapadesáté minutě dorazil bekhendovou přihrávku od Viktora Tichonova a aby toho nebylo málo, tak ještě v devětapadesáté minutě dorážkou z ostrého úhlu dokonal svůj hattrick. Nutno ale uznat, že dvě třetiny neměl zápas favorita, hosté sice na konci obou předchozích třetin prohrávali ale tempem se drželi. O to přišli až ve třetí třetině.

60:00

59:36

U puku je Čechov a snaží se ještě vstřelit aspoň jedem gól. Do konce zbývá pár sekund a vhazuje se na pravé straně od Salákovi klece.

59:23

DADONOV - 7:1

58:54

Petrohrad právě vstřelil branku!
JEVGENIJ DADONOV slaví hattrick a na led létají čepice! Po přihrávce od Šipačjova se dostal k puku a z velmi ostrého úhlu nejprve trefil gólmana, ale jeho bekhendová dorážka už do sítě zapadla. Asistence: Vadim Šipačjov, Artemy Panarin

58:13

Střela Kovalčuka skončila na prvním hráči, na kterého narazila.

58:00

Poslední dvě minuty hry. U puku je Čechov.

57:55

Tichonov se protáhl skrze dva obránce a snažil se zavěsit. Nakonec bohužel pro domácí upadl.

57:25

Tvrdou střelou Artemyho Panarina Säteri vyráží betony.

57:04

Petrohrad sice střílí stále ne bránu, ale nikam se moc nežene. Vítězství má dnes jisté.

56:40

Ani Červenka se nedokázal prosadit a Čechov vyhazuje.

56:04

Tichonova střela za hlučné akustiky domácích míjí bránu.

55:04

Dnešní utkání sleduje 12 291 diváků.

54:23

Igor Golovkov dostal pět minut a osobní trest do konce utkání za krosček. Bitka z následné potyčky ale nebyla.

DADONOV - 6:1

54:05

JEVGENIJ DADONOV ještě jednou! Kolem obránců se protáhl Viktor Tichonov a jeho bekhendovou přihrávku neměl Dadonov problém doklepnout do sítě. Asistence: Viktor Tichonov

52:43

A z ní vychází i situace 4 na 4. Dmitrij Judin si jde sednout na 2 minuty a na straně hostí půjde pykat Georgy Berdjukov.

52:43

Po střele Patricka Thoresena se před bránou Čechovu strhla velká mela.

DADONOV - 5:1

51:43

Toto zavání debaklem. JEVGENIJ DADONOV dostal do mezikruží přesný pas a střelou pod víko navyšuje vysoký náskok domácích. Asistence: Artemy Panarin, Vadim Šipačjov

51:02

Čechov se dostává do útoku. Střelu Jakubova Salák chytá.

50:34

Překvapivou střelu od Maxima Afinogenova Salák vyráží.

50:08

Andrej Ponikarovskij zakládá útok domácích.

49:46

49:14

Ze situace 2 na 1 pro Petrohrad nakonec nic není, Grišin vše ubránil.

48:24

Šanci Kokšarova Salák vyráží.

48:01

Petrohrad se osvobozuje, kotouč má ale stále v držení Čechov.

47:46

Šance pro Viťaz, za sekání si jde sednout domácí hvězda Ilja Kovalčuk.

47:36

47:06

Domácí fanoušci skandují "šajbu šajbu" a naznačují tím, že chtějí další gól.

46:37

Petrohrad se opět dostává do pásma a prověřuje pozornost Säteriho.

46:14

Čechov se osvobozuje.

45:58

Petrohrad nyní tlačí Čechov. Přesilovky jim opravdu jdou.

45:36

Přesilovka pro domácí, za hákování si jde sednout Juri Kokšarov.

43:55

Pokus Maria Kempeho zastavuje Salák. Čechov se snaží vstřelit gól seš to jde, Petrohrad ale skvěle brání.

42:59

Čechov se nyní moc nedostává ke slovu, iniciativu hry převzal Petrohrad.

KALININ - 4:1

41:17

DMITRIJ KALININ dostal od Jevgeniho Dadonova přihrávku mezi kruhy a nechytatelnou střelou nutí Säteriho lovit puk ze sítě počtvrté. Asistence: Jevgenij Dadonov, Tony Martensson

ERICSSON - 3:1

40:35

A je to o dvě branky! JIMIE ERICSSON se dostal k puku a zvyšuje na 3:1. Asistence: Ilja Kovalčuk

40:11

Kotouč je nyní v pásmu Čechova, střelu Kalinina zastavuje Säteri.

40:01

Máme za sebou druhou periodu, ve které padly dvě branky. Střely se vyrovnaly, na střely je to po druhé třetině 22:20 pro domácí celek. Ve druhé minutě druhé třetiny se k puku dostal Vjačeslav Soloduchin a jeho přízemní střelu mezi nohy Salák pustil. Ve třiatřicáté minutě se ke slovu dostala přesilovka Petrohradu, ukázkovou kombinaci mezi Šipačjovem a Dadonovem završil střelou příklepem Andrej Kutějkin a vrátil tak domácím vedení. Hra byla vyrovnanější, Čechov rozhodně prohrát nehodlá, stejně tak jako domácí. Do třetí třetiny se máme jistě na co těšit.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:45

Střelu Kovalčuka zablokoval hostující obránce.

39:13

Igor Golovkov vyvezl puk do pásma Petrohradu a zpomaluje tempo hry.

38:26

Patrick Thoresen mohl proměnit přesilovku! Sám před bránou ale nedokázal kotouč uklidit do sítě.

38:08

Dmitrij Judin ujel sám na gólamana! Maxim Mamin jej ale zastavil nedovoleným zákrokem a je z toho početní výhoda pro domácí.

37:35

I Dadonův pokus Säteri zvládl. U puku je nyní Čechov.

36:30

Chybu Kovalčuka na modré hasil Judin.

36:13

Oba týmy jsou v plném počtu.

35:47

Grebeškovu ránu od modré Salák zastavil a vysloužil si potlesk domácích příznivců.

35:15

Čechov si z toho spíše udělal přesilovku a drtí domácí celek jednou střelou za druhou.

34:13

Bude se hrát 4 na 4. Maxim Chudinov dostal 2+10 za nedovolené bránění a současně s ním byl vyloučen i hostující Ketov za držení.

33:44

Čechov se snaží o vyrovnání, domácím se ale snaží jejich pokusy ubránit.

KUTěJKIN - 2:1

32:48

Ukázková přesilovka! Dadonov přihrál před bránu na Vadima Šipačjova, který místo toho, aby zasunul kotouč do prázdné brány přihrál dozadu na ANDREJE KUTĚJKINA a jeho střela už končí za hostujícím gólmanem. Asistence: Vadim Šipačjov, Jevgenij Dadonov

32:13

Domácí Ilja Kovalčuk se dostal do útočného pásma a stál zcela osamocen před gólmanem! Byl ale faulován Denisem Grebeškovem a domácí si tak zahrají početní výhodu.

31:41

Juri Kokšarov se snažil protlačit se k bráně a zavěsit. Byl ale sražen a brána byla posunuta. Hra se přerušuje.

31:19

Nikita Šatskij ujel podél mantinelu na Saláka, s jeho střelou si ale český gólman poradil.

30:42

Domácí fanoušci popohání hokejisty Petrohradu kupředu. Ti sice jsou usazeni v útočném pásmu, ale Säteriho vyslali jen jednu střelu.

30:01

Domácí se usadili v útočném pásmu.

29:24

Hostující gólman byl nyní po střele Červenky trochu nejistý, kotouč ale zkrotit dokázal.

29:09

Bekhendový pokus Romana Horáka Salák zvládl.

28:22

Hosté bombardují domácí klec jednou střelou za druhou, Salák má opravdu co dělat. Zatím všechny pokusy hostů hasí.

28:10

I na únik Jakubova byl Salák připraven.

27:46

Ránu Bardjukova od mantinelu Salák s trochou štěstí likviduje.

27:32

Hraje se velice rychle a svižně. Oba gólmani mají nyní co dělat.

27:14

Další střelu Tonyho Martenssona Säteri zastavuje.

26:58

Pokus o průnik Maxima Afinogenova zastavují domácí.

26:40

Martensson kombinoval za bránou hostů a posléze přihrál na Patricka Thoresena, na jeho střelu byl ale Säteri připraven. Následuje komerční přestávka.

25:53

Nahození Buchanka Salák vyráží.

25:08

Nyní kontrolují puk domácí a zakládají útok. Do útoku se dostává Panarin.

24:27

Viťaz hraje o dost více aktivněji než v první třetině.

24:04

Koroljov se pokoušel protáhnout skrz obránce, to se mu nepovedlo a tak přihrál na Kokšarova, jehož střelu ale Salák zastavuje.

23:43

23:11

Viťazu se nedaří zůstat u kotouče.

22:04

Dmitrij Cyganov to zkoušel na Saláka, puk se ale odrazil na domácího hráče, který ujížděl za kotoučem až do útočného pásma. Tam ale stál Säteri a puk rozehrál ze stoje.

21:43

Dmitrij Šitikov se dostal před Saláka, ale byl faulovaný Antonem Belovem, který si jde sednout za podražení.

SOLODUCHIN - 1:1

21:12

Čechov právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! Anton Koroljov objel bránu Saláka a přihrál na VJAŠESLAVA SOLODUCHINA, jehož bekhendová střela projela Salákovi mezi nohy do klece. Asistence: Anton Koroljov

20:15

Viktor Tichonov protáhl puk do útočného pásma a Petrohrad začíná kombinovat.

20:01

Máme za sebou první třetinu, na střely je to 14:8 ve prospěch domácího týmu. Jediný gól vstřelil ve čtvrté minutě v přesilovce Vadim Šipačjov , na jeho střelu nad rameno zatím hosté odpověď nenašli. Domácí si pak vytvořili spousty dalších šancí, největší z nich byla když se ve třetí minutě protáhl Ponikarovskij skrze tři hráče a stál sám před prázdnou bránou. Kotouč mu ale sjel z hole. Hosté se do vyložené šance nedostali, největší šanci na vyrovnání skóre měl tak při situaci 2 na 1 Mario Kempe v šesté minutě, ale minul. Stav po první třetině je tedy 1:0 pro domácí celek.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:59

Seleznjov a Šitikov ujeli do situace 2 na 1. Šitikovu střelu ale zbrzdila siréna a zákrok domácího gólmana.

19:34

19:32

Červenka vybojoval puk v útočném pásmu ale radši jej přihrál na obránce a zklidnil hru.

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny. Puk kontroluje Čechov mimo své útočné pásmo.

18:20

Domácí se osvobozují a střídají.

17:50

Mario Kempe dlouho rozmýšlel co s pukem. Nakonec se rozhodl pro střelu, tu ale český gólman chytá.

17:34

A je to přesilovka pro hosty. Za hákování si jde sednout Vadim Šipačjov.

17:09

Střelu Ketova vyráží ukázkovým zákrokem hostující gólman.

16:15

Patrick Thoresen bojoval dlouho v rohu. Jeho přihrávka se ale odrazila na hostujícího hráče, který zakládá útok.

15:45

Další střelecký pokus Judina likviduje Säteri.

15:05

Soloduchinův pokus o udržení se v útočném pásmu ztroskotal na obránci Belovovi.

14:05

Artemy Panarin objel celou bránu, přihrál na modrou na Dmitriho Judina, jehož střela z voleje jen těsně minula hostí klec. Následuje komerční přestávka.

14:00

Rjasenskij se protáhl přes všechny hráče Viťazu a vstřelil do levého dolního rohu. Beton Säteriho byl ale rychlejší.

13:13

Petrohrad zklidňuje tempo hry, nikam se nežene a ničí všechny pokusy hostí.

12:48

Čechov bojuje v pásmu domácích.

12:26

Grišin se pokoušel rozehrát útok Viťazu, to se mu však nepovedlo a je z toho zakázané uvolnění.

12:13

Rána Ilji Kovalčuka hned po vhazování zůstala na hrudi Säteriho.

12:11

Pokus Romana Červenky přikryl pod svoji lapačku Säteri.

11:28

Petrohrad sice zatím vše ubránil, dostat se do útoku mu ale momentálně dělá problém.

10:48

Dadonova rána z levého kruhu minula bránu Säteriho.

10:23

U puku jsou nyní hosté a snaží se vyrovnat. Obrana Petrohradu je ale k ničemu nepustila.

09:58

Zakázané uvolnění hostů.

09:38

Domácí příznivci hlasitě povzbuzují své miláčky k navýšení skóre.

09:05

Koroljovu dělovku Salák kryje.

08:21

Tichonov se snažil prorvat se dopředu a přihrát na kolegu Kovalčuka. Puk mu ale byl vypíchnut.

07:47

Domácí měli problém se střídáním a toho využili hosté, kteří se dostávají ke kontrole puku.

06:59

Säteri má nyní plné ruce práce. Petrohrad hraje velmi aktivně.

06:30

Střelu Chafizullina Säleri vyráží a domácí se dostávají ke kotouči.

05:48

Petrohradu se nedaří usadit se v útočném pásmu. U puku jsou hosté.

05:15

Mario Kempe měl na holi vyrovnání. Přihrávku od Romana Horáka při situaci 2 na 1 ale nedokázal dopravit do klece.

04:59

Säteri měl trochu problém se střelou Ilji Kovalčuka. Kotouč nakonec ale udržel a vhazuje se po jeho levici.

04:16

Petrohrad dál kombinuje v útočném pásmu a snaží se o navýšení skóre.

ŠIPAČJOV - 1:0

03:28

Přesilovka proměněna! VADIM ŠIPAČJOV dostal přesný pas před bránu a střelou nad rameno Säteriho otevírá skóre! Asistence: Artemy Panarin, Ilja Kovalčuk

02:51

Za hákování si jde sednout Antony Buchanko

02:40

Ponikarovskij se protáhl kolem tří obránců a stál sám před otevřenou klecí! Kotouč mu ale ujel a stav je stále nerozhodný.

01:56

Červenkovu střelu Säleri vyráží, k puku se dostávají hosté.

01:04

Chafizullin mohl otevřít skóre, kotouč mu ale sjel z hole. U puku jsou stále domácí.

00:34

Viktor Tichonov to zkusil bekhendem na Säteriho, ten byl připraven.

00:11

Buly pro hosty, ti zakládají útok v pásmu Petrohradu.

00:01

Hráči jsou již na ledě, čeká se pouze na pokyn rozhodčího k zahájení hry.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

SKA Petrohrad: Salák (Ivannikov) – Kalinin, Judin, Chafizullin, Kutějkin, Chudinov, Belov, Jermakov, Rjasenskij – Ericsson, Kovalčuk, Tichonov – Dadonov, Panarin, Šipačjov – Martensson, Červenka, Thoresen – Ponikarovskij, Ketov, Kadejkin

Viťaz Čechov: Säteri (Saprykin) – Grebeškov, Grišin, Verešchagin, Berdjukov, Golovkov, Seleznjov, Klimontov, Buchanko – Cyganov, Kempe, Horák – Soloduchin, Kokšarov, Koroljov – Šitikov, Afinogenov, Jakubov – Šatskij, Mamin, Vyglazov
Nejproduktivnější hráči:

Petrohrad: Ilja Kovalčuk (4+5)

Čechov: Roman Horák (3+1)
Viťaz Čechov

Klub z města Čechov, jenž leží v Moskevské oblasti byl založen teprve roku 1996, v KHL zatím nezískal žádnou medaili. Z Českých hráčů zde působí odchovanec Pardubic Robert Kousal a Roman Horák, v loňské sezóně zde byl jako zástupce Slovenska Branislav Mezei. V letošní sezóně zde ale žádný Slovák není. Viťazu patří se dvanácti body osmé místo v tabulce západní konference.

SKA Petrohrad

Tradiční klub z ruského Petrohradu byl založen roku 1946. V současné době se klub se nachází s sedmadvaceti body na prvním místě západní konference. Z Čechů zde působí brankář Alexander Salák a útočník Roman Červenka.

Petrohrad – Mytišči 5:4
Petrohrad – Vladivostok 4:3
Nižněkamsk – Petrohrad 1:5
Chanty-Mansijsk – Petrohrad 3:4
Čeljabinsk – Petrohrad 2:6
Vítám Vás u dnešního zápasu KHL. Do Ice Palace, kde sídlí SKA Petrohrad přijede Viťaz Čechov .
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

7:1

Branky a nahrávky: 4. Šipačjov (Panarin, Kovalčuk), 33. Kutějkin (Šipačjov, Dadonov), 41. Ericsson (Kovalčuk), 42. Kalinin (Dadonov, Martensson), 52. Dadonov (Panarin, Šipačjov), 55. Dadonov (Tichonov), 59. Dadonov (Šipačjov, Panarin) – 22. Soloduchin (Koroljov)

HC Viťaz Moskevská oblast: Säteri (Saprykin) – Grebeškov, Grišin, Verešchagin, Berdjukov, Golovkov, Seleznjov, Klimontov, Buchanko – Cyganov, Kempe, Horák – Soloduchin, Kokšarov, Koroljov – Šitikov, Afinogenov, Jakubov – Šatskij, Mamin, Vyglazov

Rozhodčí: Alexej Belov, Juri Oskirko – Štěpán Koršak, Alexander Černyšev

Diváci: 12 291