KHL

Ak Bars Kazaň – HC Sibir Novosibirsk

5:2

konec (4:0, 0:0, 1:2)

27.09.2014, 15:00 • TatNeft Arena, Kazaň (kapacita 8774 míst) • Adam Lacek (@laci_17)

Tipsport: 1.65 4.4 3.94 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (17:34:09)

Největší čas na ledě: Heshka 20:38 – Koskiranta 21:34
Dnes jsme měli možnost vidět vynikající a strhující zápas mezi Kazaní a Novosibirskem. Domácím skvěle vyšel vstup do utkání, když už po čtyřech minutách hry vedli o tři branky! Skóre zápasu otevřel na začátku 3. minuty v přesilové hře Alexander Burmistrov.

Ještě ve stejné minutě se prosadil také Jevgenij Bodrov, zřejmě nejlepší hráč zápasu. O chvíli později pak přidal třetí zásah Igor Mirnov, domácím se během minuty a půl podařilo vstřelit tři branky! Čtvrtý zářez pak ještě v první třetině přidal Alexander Svitov.

Po první dvacetiminutovce tak bylo prakticky po zápase, ve druhé periodě jsme žádnou branku neviděli, zelené světlo za brankami začalo blikat zase až v závěrečném dějství. Na 5:0 zvyšoval ve 44. minutě svou druhou brankou v zápase Jevgenij Bodrov.

Hosté se ale nevzdali a ještě dokázali zajímavě zdramatizovat zápas. Nejdříve se prosadil Andreas Thuresson, který tak potvrdil svou exkluzivní formu na začátku nové sezóny. Chvíli na to se trefil také Vladimir Butuzov.

Více už toho ale hosté z Novosibirsku nestihli, své trestné střílení pak neproměnil ani domácí útočník Justin Azevedo, a tak Kazaň vítězí nad Sibirem 5:2!

60:00

59:35

Hosté se stále drží s pukem v útočném pásmu, času už ale moc nezbývá.

59:09

Hráči Sibiru se ještě snaží přidat nějakou branku, Garipov byl pozorný proti ráně Hersleyho od modré čáry.

58:27

Butuzov je na ledě, hosté hrají v plném počtu.

58:08

Sergej Kostitsyn operoval v přesilovce za brankou soupeře, odkud naservíroval výbornou přihrávku přesně na hůl Justina Azeveda, který ale ve výborné pozici nedokázal trefit puk tak, aby mířil na branku!

57:32

V oslabení se k zakončení dostal Arťom Vorošilo, jeho střelu ale srazil Nikulin do rohu kluziště.

56:59

Mollerova střela sražena, hosté pak dokázali dostat puk alespoň do středního pásma.

56:27

V závěru ještě uvidíme přesilovou hru Kazaně, za podražení Kostitsyna míří na trestnou lavici Vladimir Butuzov.

56:00

Svitov se k zakončení neprokličkoval, v pokračující akci ale pálil Kornějev, který trefil pouze clonícího obránce před sebou.

55:33

Jevgenij Bodrov opět útočil na hattrick, Bespalov ale jeho střelu s menšími problémy dokázal vyrazit.

54:51

V další šanci hostů se ocitl Dmitrij Kugryšev, z bezprostřední blízkosti Garipova ale nedokázal procedit kotouč do branky.

54:24

Hosté se ještě nevzdali a stále se snaží dobývat Garipovovu branku.

Azevedo neproměňuje trestné střílení!

53:45

Azevedo sice dokázal Bespalova vykoupat, v poslední chvíli, kdy už ale stačilo zasunout kotouč do prázdné branky, ale domácímu útočníkovi přeskočil puk hokejku!

53:45

Justin Azevedo byl v samostatném úniku faulován Koněvem a je nařízeno trestné střílení!

53:08

Emil Garipov našel puk po střele Jarna Koskiranty od levého mantinelu ve své lapačce.

52:36

Po delší době vzrušení také před brankou Niktiy Bespalova, na něhož dorážela dvojice Varnakov-Burmistrov, brankář SIbiru ale vše zvládl na jedničku.

52:00

Jevgenij Medvěděv uklidňuje hru za vlastní brankou a čeká na své spoluhráče až dostřídají.

51:32

Emil Garipov se předvedl výborným zákrokem proti střeleckému pokusu Alexeje Jefimenka.

50:49

Děnisov se vrací na led, Kazaň hraje v plném počtu.

50:16

Hostující trenér Andrej Skabelka si vybírá oddechový čas, aby vysvětlil svým svěřencům, jak by si představoval závěr přesilové hry.

50:04

Tvrdá rána Patrika Hersleye sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude po Garipovově pravici.

49:16

Po několika střelách hostů se kazaňským konečně podařilo vyhodit.

48:49

Přesilová hra pro hosty, za držení protihráče je vyloučen Vladimir Děnisov.

48:24

Bespalov vyráží střelu z levé strany do ochranné sítě.

48:09

Fjodor Malychin se snažil prosadit individuálně, na poslední chvíli mu ale jeden z hostujících obránců odpálil puk od hokejky.

47:50

A hosté se snaží dál, naopak hráči Kazaně jsou v menším útlumu.

Vladimir BUTUZOV - 5:2

47:06

Sibir právě vstřelil branku!
Hosté začínají snižovat! Po rychlé individuální akci po levém křídle se ač faulován prosadil Viktor Bobrov, který v pádu dokázal vystřelit na Garipova, který puk vyrazil přímo před branku, kde stál na dorážku připravený VLADIMIR BUTUZOV! Asistence: Viktor Bobrov.

46:45

Další úspěšný zákrok Nikity Bespalova, tentokrát hostující brankář zasahuje proti střele Alexandera Svitova z velkého úhlu.

46:14

Bodrov mohl velmi rychle vrátit pětigólový náskok na stranu Kazaně, domácí útočník rovněž útočil na hattrick, Bespalov si ale jeho střelu pohlídal.

Andreas THURESSON - 5:1

45:59

Pokračování Garipova v brance ale není zrovna sladké! ANDREAS THURESSON dostal výbornou přihrávku zpoza branky a tvrdou střelu z vrcholu pravého kruhu poprvé v dnešním zápase překonává domácího brankáře! Asistence: Jonas Enlund.

45:38

Po krátkém ošetření bude za velkých ovací domácího publika Garipov pokračovat ve hře.

45:38

Zakázané uvolnění domácích. Co je ale zajímavější je fakt, že se ve vlastním brankovišti v bolestech svíjí Emil Garipov, který v jednom z předešlých zákroků zřejmě přišel ke zdravotní úhoně.

44:59

Koskiranta nabídl výbornou přihrávkou vyniknutí pro Dmitrije Kugryševa, který udělal kličku i brankáři Garipovovi, puk ale do branky nedokázal vměstnat.

44:10

Pátá vstřelená branka domácí hráče ještě trochu více motivovala, hráči AK Bars se opět drží s pukem na hokejkách v útočné třetině.

Jevgenij BODROV - 5:0

43:37

Kazaň vstřelila branku!
Domácí přidávají pátou branku! Přečíslení dva na jednoho vyřešil Dmitrij Obuchov, jak nejlépe mohl. Nejdříve naznačil střelu, čímž lehce zmátl bránícího Alexejeva, místo střely ale adresoval parádní přihrávku na JEVGENIJE BODROVA, který měl před sebou již poloprázdnou branku! Asistence: Dmitrij Obuchov a Alexander Svitov.

42:38

Další střelecký pokus Pajgina od modré čáry se zastavil ve skrumáži před brankou, dorážet se snažil Michail Varnakov, k puku se ale pořádně nedokázal proklestit.

42:15

Hosté v postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

41:43

Střela Ziyata Pajgina od modré čáry nebyla pro Bespalova nikterak nebezpečná.

41:12

Na druhé straně už ale v útočném pásmu kouzlí s pukem Kirill Petrov.

40:35

Hosté vstoupili do třetí třetiny hodně aktivně a hned se snaží najít recept na dnes velmi dobře chytajícího Garipova.

Největší čas na ledě: Azevedo 14:06 – Koskiranta 14:17
Ve druhé třetině jsme se žádné branky nedočkali, kvůli situacím v první části hry se zápas spíše už jen dohrává. Kazaň hraje s naprostou lehkostí, hosté se sice snaží, nevychází jim ale zhola nic. Po čtyřiceti minutách hry tak Kazaň vede nad Novosibirskem 4:0!

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:48

Koněv skáče zpátky na led, Sibir je kompletní.

37:48

Další přesilovka pro AK Bars! Za hákování míří na trestnou lavici Andrej Koněv.

36:48

Vorošilo je na ledě, hosté hrají v plném počtu.

34:48

Arťom Vorošilo dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění, přesilová hra pro Kazaň.

32:00

Omlouváme se za technické problémy, ze zbytku druhé třetiny budeme přinášet pouze změny stavu!

31:31

Jevgenij Bodrov se dostal do zajímavé střelecké pozice, puk ale netrefil ideálně, a tak měl Bespalov snadnou práci se zákrokem.

30:37

Garipov vyráží střelu od modré čáry.

27:52

Alexander Svitov nyní dohrál jednoho ze soupeřů na mantinel, tak jak je jeho dobrým zvykem.

27:17

26:45

Domácí hrají v přesilové hře spíše úsporný hokej, který hrají týmy spíše v závěrech utkání, kdy vedou a nechtějí už udělat chybu.

26:19

Na ledě je nyní druhé přesilovkové komando domácích, které řídí Ilja Nikulin na modré čáře, ani těm se ale zatím v početní výhodě moc nedaří.

25:40

Elitní formace Kazaně sice dobře kombinuje v útočném pásmu, zatím to ale k zakončení nevedlo, naopak hostům se už podruhé podařilo vyhodit.

25:17

Kazaň si zahraje přesilovou hru, vyloučen je brankář Nikita Bespalov.

24:45

Hra je ve druhé třetině zatím dost rozháraná.

24:06

Stěpan Sannikov, který před dvěma dny oslavil své 24. narozeniny, jak jsme vás informovali již před zápasem, nyní vyzkoušel Garipovovu pozornost, domácí brankář chytá s velkou chutí.

23:35

Po Enlundově přihrávce pálil Andreas Thuresson, Garipov opět připraven.

23:09

V následné akci Petrov narazil do Bespalova tak, že branka vypadla ze svého postavení. Rozhodčím nyní chvilku potrvá, než branku usadí zpátky.

22:58

Kirill Petrov se ocitl sám před brankou Bespalova, domácí zkušený forvard se ale nedokázal po výborné přihrávce Medvěděva pořádně zorientovat.

22:25

Domácí trochu uklidnili hru, poté se ale z ničeho nic dostal do slušné šance Oscar Moller, svou střelou ale netrefil branku.

21:37

I po návratu Azeveda z trestné lavice se ale hosté drželi v útočném pásmu, tlak to byl celkem usilovný, Garipov ale nemusel zasahovat proti žádné nebezpečnější střele.

21:09

Azevedo se vrací na led, Kazaň hraje v plném počtu.

20:39

Emil Garipov v klidu lapí střelu Dmitrije Kugryševa, hostům ještě zbývá půl minuty v přesilové hře.

Největší čas na ledě: Medvěděv 6:53 – Gimajev 8:14
Do dnešního zápasu hráči Kazaně doslova vlétli, když v první třetině dokázali nastřílet hned čtyři branky! Skóre otevřel ve 3. minutě v přesilové hře Alexander Burmistrov. Ještě v té stejné minutě se prosadil také Jevgenij Bodrov, který využil skvělé práce Svitova na vhazování.

O minutu později to už bylo 3:0, když se prosadil Igor Mirnov, jehož branku ale musel ještě posvětit videorozhodčí, jelikož Koskinen dokázal vytáhnout výtečný zákrok lapačkou, bohužel pro hosty ale až za brankovou čárou!

Kazaň tak dokázala vstřelit během 88 vteřin hned tři branky! O čtvrtý zářez se pak postaral v 16. minutě kapitán Alexander Svitov. AK Bars tak po první dvacetiminutovce vedou nad Novosibirskem 4:0!

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:35

Hosté se usadili v útočném pásmu, od modré čáry zkoušel štěstí Igor Ožiganov, jeho střela ale končí na zadním mantinelu.

19:09

Vylučovat se bude až nyní, na trestnou lavici ale půjde domácí útočník Justin Azevedo za držení.

18:39

Icing domácích, předtím se po zákroku Alexeje Jefimenka ocitl na ledě Jakov Rylov, rozhodčí ale vylučovat nebudou.

18:11

Hostům nejde nic, jsou v takové krizi, že nedokáží udržet puk na svých hokejkách déle než pár vteřin.

17:20

Domácí hráči hrají v naprostém klidu. Není se ani čemu divit, když na konci první třetiny vedou o čtyři branky!

16:36

Další ránu na hostující branku vyslal Alexander Burmistrov, ruský reprezentant ale tentokrát mířil mimo tři tyče.

16:05

Zakázané uvolnění domácích.

15:47

Čtvrtý inkasovaný gól je už také moc na Mikka Koskinena, jehož v hostující brance nahrazuje Nikita Bespalov.

Alexander SVITOV - 4:0

15:47

Koskinen musí lovit už čtvrtý puk ze své svatyně! ALEXANDER SVITOV si s pukem na hokejce nabruslil od pravého mantinelu blíže na střed, odkud vypálil nechytatelnou ránu opět pod víko Koskinenovy branky! Asistence: Jevgenij Bodrov a Jakov Rylov.

15:11

Po Hersleyově chybě v rozehrávce se k puku dostal Svitov, který rychle hledal Obuchova před brankou, u puku byl ale dřív Koskinen se svojí lapačkou.

14:07

Je příjemně překvapivě, že ač Sibir prohrává od 4. minuty tříbrankovým rozdílem, tak se hosté snaží s výsledkem ještě něco udělat.

13:12

Jonas Enlund předvedl pohlednou akci po pravém křídle, při pokusu o zakončení mu ale podjely brusle, a tak Garipov neměl moc práce.

12:33

Další ofsajd domácích, tentokrát se provinila třetí lajna vedená Alexanderem Svitovem.

12:07

Kazaňští v postavení mimo hru.

11:55

Na druhé straně se několika výbornými zákroky prezentuje také Emil Garipov, na něhož nevyzráli hráči Sibiru hned s několika dorážkami!

11:14

Pěkná akce domácích nekončí brankou! Oscar Moller získal ve středním pásmu puk, předal jej Burmistrovovi, který ještě našel v lepší pozici Petrova, jehož střelu ale likviduje Koskinen!

10:36

Rylov skáče z trestné lavice na led, domácí hrají v plném počtu.

10:12

Sergej Kostitsyn opět vyhazuje, Kazaň se brání výborně.

09:38

Druhá rychle po sobě jdoucí přesilová hra hostům zatím vůbec nevychází, ještě se nedokázali ani usadit v útočném pásmu.

09:05

Janne Pesonen odvedl velkou porci práce v oslabení, když několik vteřin držel puk v rohu útočného pásma.

08:36

Dlouho ale plný stav hráčů na ledě Kazani nevydržel, za podražení je totiž vyloučen Jakov Rylov.

08:19

Kornějev se vrací na led, domácí hrají v plném počtu.

07:41

Alexej Kopejkin se prosadil individuálně, z dobré pozice ale branku netrefil.

07:23

Svitov podruhé v oslabení vyhrazuje až ke Koskinenově brance.

07:00

Hosté sice dobře kombinují v útočném pásmu, zatím ale nedokázali ohrozit Garipova.

06:19

Za nedovolené bránění míří na trestnou lavici Konstantin Kornějev, uvidíme první přesilovku Novosibirsku v dnešním zápase.

05:40

Zakázané uvolnění hostů, Maxim Šalunov byl u puku později než obránci AK Bars.

04:54

Janne Pesonen se dostal snad poprvé na led v dnešním zápase a hned vyzkoušel pozornost svého krajana Koskinena v brance Sibiru, hostující brankář se tentokrát předvedl dobrým zákrokem.

04:15

Na druhé straně se snažil prosadit Jonas Enlund, střelou zápěstím si ale na Garipova nepřišel.

Igor MIRNOV - 3:0

03:36

Branka je nakonec uznána, Koskinen vytáhl sice výtečný zákrok lapačkou, puk ale vytáhl už z branky! IGOR MIRNOV se tak prosazuje po skvělé přihrávce Azeveda přes celé pásmo! Asistence: Justin Azevedo a Konstantin Kornějev.

03:36

Rozhodčí si ale celou situaci ještě nechávají ověřit na videu, Koskinen totiž možná vytahoval puk už za brankovou čárou!

03:36

Koskinen se nyní ale vyznamenal výtečným zákrokem lapačkou po střele Igora Mirnova, kterého přihrávkou přes celé pásmo našel Justin Azevedo!

Jevgenij BODROV - 2:0

02:47

To jsou věci, Kazaň už vede dvoubrankovým rozdílem! Svitov vyhrál čistě vhazování, puk se dostal přímo na hokejku JEVGENIJE BODROVA, který tvrdou ranou prostřelil Koskinena! Asistence: Alexander Svitov.

02:44

Po rychlé akci na druhé straně mohl druhý gól Kazaně přidat kapitán Alexander Svitov, jehož před brankou výborně našel Bodrov.

02:35

Jarno Koskiranta zkoušel štěstí střelou od modré čáry, na Garipova si nepřišel.

02:20

Domácí se vzápětí provinují icingem, hra se tak stěhuje před Garipova.

Alexander BURMISTROV - 1:0

02:08

Domácí přesilovou hru využívají! ALEXANDER BURMISTROV si převzal kotouč ve středním pásmu, nabruslil až před branku, odkud vyslal výbornou a především nechytatelnou střelu nad Koskinenovo rameno! Asistence: Shaun Heshka.

00:14

Evidujeme hodně brzké vyloučení, za vysokou hůl je potrestán menším trestem nejproduktivnější hráč hostů v dosavadním průběhu sezóny Andreas Thuresson.

00:01

Máme po hymnách, už nic nebrání úvodnímu vhazování dnešního střetnutí!
Už zní státní hymna Ruska, po které si ještě poslechneme hymnu Tatarstánu.
Oba týmy právě nastupují na hrací plochu, domácí jako obvykle z obří hlavy leoparda, jak je zvykem především v NHL, kde se podobným nástupem prezentují především San Jose Sharks.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

AK Bars Kazaň: Garipov (Nilsson) – Heshka, Pajgin, Nikulin, Kornějev, Děnisov, Rylov, Musin, Medvěděv – Moller, Burmistrov, Petrov – Mirnov, Azevedo, Kostitsyn – Bodrov, Svitov, Obuchov – Varnakov, Pesonen, Malychin
Trenér: Zinetula Biljaletdinov.

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Gimajev, Ožiganov, Karavajev, Ignatovič, Koněv – Thuresson, Enlund, Sannikov – Kugryšev, Kopejkin, Koskiranta – Gubin, Jefimenko, Šalunov – Bobrov, Vorošilo, Butuzov
Trenér: Andrej Skabelka.

Rozhodčí: Akuzovskij, Ščenjov – Sivov, Čubykin.
Československá stopa:

Do dnešního zápasu bohužel nezasáhne ani jeden český nebo slovenský hokejista.

Při včerejším přeletu z Jekatěrinburgu do Kazaně oslavili hráči Sibiru 24. narozeniny útočníka Stěpana Sannikova!

HK SIBIR NOVOSIBIRSK

Novosibirsk se tak hvězdnou sestavou jako jeho dnešní soupeř rozhodně nemůže pochlubit, tým vedený trenérem Andrejem Skabelkou ale v začátku sezóny zatím šlape dobře. Sibir má odehráno pouze 7 utkání, i tak se ale drží na slušném 7. místě Východní konference se ziskem 13 bodů.

Aktuálně navíc tým, který v loňském roce překvapivě vyřadil právě Kazaň z prvního kola play off, nemá nikoho na marodce. Mezi největší hvězdy týmu zřejmě patří krajánci z Finska a Švédska.

Brankoviště hájí Mikko Koskinen, v obraně vládne Patrik Hersley a v útoku řádí Andreas Thuresson s Jonasem Enlundem, kterému v létě ale odešel oblíbený parťák z útoku Jori Lehterä, který zkouší štěstí za mořem.

Nejproduktivnější hráč: Andreas Thuresson – 11 bodů (6+5)
Nejlepší střelec: Andreas Thuresson – 6 gólů
Nejproduktivnější obránce: Patrik Hersley – 3 body (3+0)
Brankářská jednička: Mikko Koskinen – 7 zápasů, 5 výher, úspěšnost zákroků 92,1%, průměr gólu na zápas 1,83
AK BARS KAZAŇ

Kazaň patří dlouhodobě k největším adeptům na zisk Gagarinova poháru, nejinak tomu je i v letošní sezóně. Zatím se svěřencům bývalého kouče ruské reprezentace Biljaletdinova daří slušně, po 10 odehraných zápasech mají na svém kontě 20 bodů a drží 3. místo v rámci Východní konference KHL.

Hodně zápasů ale AK Bars dohrávají až po základní hrací době, jako i poslední domácí zápas, kdy v úterý Kazaň prohrála s Metallurgem Novokuzněck 1:2 po samostatných nájezdech. Aktuálně kádr sráží početná marodka, na které jsou obránci Tokranov a Zacharčuk a útočníci Lukojanov a Tkačjov.

Nejproduktivnější hráč: Justin Azevedo a Oscar Moller – 8 bodů (3+5)
Nejlepší střelec: Nikulin, Azevedo, Moller, Pesonen a Varnakov – 3 góly
Nejproduktivnější obránce: Ilja Nikulin – 5 bodů (3+2)
Brankářská jednička: Anders Nilsson – 6 zápasů, 3 výhry, úspěšnost zákroků 92,6%, průměr gólu na zápas 2,11
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky nejlepšího evropského hokeje, který už po několik sezón představuje Kontinentální hokejová liga. Ta je už několik týdnů v plném proudu, dnes je na programu hned velká řada zápasů, v jednom z nich budeme sledovat souboj mezi AK Bars Kazaň a HK Sibir Novosibirsk, zápas začíná v 15:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

5:2

Branky a nahrávky: 3. Burmistrov (Heshka), 3. Bodrov (Svitov), 4. Mirnov (Azevedo, Kornějev), 16. Svitov (Bodrov, Rylov), 44. Bodrov (Obuchov, Svitov) – 46. Thuresson (Enlund), 48. Butuzov (Bobrov)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Nilsson) – Heshka, Pajgin, Nikulin, Kornějev, Děnisov, Rylov, Musin, Medvěděv – Moller, Burmistrov, Petrov – Mirnov, Azevedo, Kostitsyn – Bodrov, Svitov, Obuchov – Varnakov, Pesonen, Malychin Trenér: Zinetula Biljaletdinov.

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (od 16. Bespalov) – Hersley, Alexejev, Gimajev, Ožiganov, Karavajev, Ignatovič, Koněv – Thuresson, Enlund, Sannikov – Kugryšev, Kopejkin, Koskiranta – Gubin, Jefimenko, Šalunov – Bobrov, Vorošilo, Butuzov Trenér: Andrej Skabelka.

Rozhodčí: Akuzovskij, Ščenjov – Sivov, Čubykin