konec (1:1, 0:2, 2:1)

19.09.2014, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Vojtěch Drbohlav (@Vojta_Drbohlav)

Tipsport: 2.22 4.05 2.73 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešní večer z mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény vše. S přáním hezkého večera a pohodového víkendu se těším opět někdy na počtenou. (19:58:25)
Byli jsme svědky opravdu hořkého závěru zápasu pro domácí, kteří inkasovali doslova pár chvil před prodloužením. Stejně jako včera boleslavští junioři však neberou ani bod a před soupeřem musí sklonit hlavu. Dnešní zápas sice vyrovnaný, jenže na to se historie neptá.

Litvínov právě vstřelil branku!
A opravdu to bylo osudové buly před Rittichem. Bruslaři si vybrali opravdovou smůlu, když inkasují a neberou z tohoto zápasu ani bod. Ritticha prostřelil JIŘÍ GULA a zajistil tak hostům 3 body. Asistence: Robin Hanzl.

59:42

Domácí ještě vyhodili na zakázané uvolnění a je před námi pro hosty důležité buly před Rittichem.

59:28

Hraje se ve středním pásmu.

59:03

Jenže Litvínovští jsou stále v útoku a hrozí domácí obraně.

58:54

58:19

Litvínov stále operuje před Rittichem a domácí obrana se má co ohánět.

56:54

Vyloučení na straně domácích. Milan Toman (MBL) sedí na trestné lavici za nedovolené bránění. Šance pro Litvínov, aby urval zápas ve svůj prospěch.

56:38

Domácí jsou v útočném pásmu.

56:11

Na druhé straně zasahoval i Rittich, i on drží naděje domácích na bodový zisk nad vodou.

55:33

Trškova střela od modré Francouze překvapila! Zakročil velmi nejistě a chvíli to vypadalo, že mu puk vyklouzne z lapačky.

55:10

Chemikům je pískán ofsajd.

54:32

Pasáž hry ve středním pásmu je provázena nepřestnostmi z obou stran.

54:12

Další šanci ke skórování měli Hyka a opět Mikulík, ani oni nebyli úspěšní.

53:52

Milan Mikulík byl osamocen před bránou, jenže trestuhodně minul!

53:08

Bruslaři jsou stále pod tlakem, nyní se uvolnili jen zakázaně. Následuje buly před Rittichem.

52:35

Martin Látal zakládá útok za vlastní bránou.

51:28

Jenže Litvínovští přidali na obrátkách a dávají Bruslařům zabrat v jejich obranném pásmu. Schyluje se k závěrečnému dramatu.

Tomáš HYKA - 3:3

49:54

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Nakonec se však domácí prosazují. TOMÁŠ HYKA využil nahrávky od Michala Broše a už neměl velký problém se zakončením za záda Pavla Francouze. V Mladé Boleslavi tak máme vyrovnáno. Asistence: Michal Broš, David Výborný.

49:45

Ani Klimenta nedokázal zakončit.

49:21

Výborný se snažil zakončit, jenže protihráči mu vzali puk a vyhazují.

48:53

Klimenta obdržel nahrávku od Stříteského, ale těsně míjí!

48:21

Hosté jdou do tří. Jiří Šlégr (LIT) sedí na trestné za nedovolené bránění. Toto může být jedna z posledních příležitostí Bruslařů na srovnání. Mají k dispozici 93 sekund přesily 5 na 3.

47:54

Jiří Zeman (LIT) již sedí na trestné lavici za sekání Broše, který ale i tak stihl zakončit. Jenže střela se pod víko Francouzovy branky nevešla.

47:53

Michal Broš jel v úniku sám na bránu a byl faulován, bude se vylučovat!

47:32

Piroš minul klec domácích o několik metrů.

46:42

Martynek nebezpečně kroužil kolem brány, nic pořádného se mu vymyslet ale nepodařilo.

46:19

Hübl nahrával Jánskému, ale ten jeho pas nezachytil. Ritticha tedy neohrozil.

45:52

Lencova propagační střela minula bránu Pavla Francouze.

44:42

Domácí jsou v útočném pásmu, zatím nestřílí.

43:32

Další velký závar před domácí klecí, opět se vyznamenal David Rittich.

43:14

Tomáš Klimenta nahazoval až od modré, Francouz vytasil lapačku.

42:50

Dnešní utkání sleduje 3920 diváků.

Jánský neproměnil trestné střílení

42:09

Domácí faulovali a hosté jeli trestný nájezd. Peter Jánský ale svůj nájezd nevyužil, David Rittich další inkasování nedovolil!

Michal BROŠ - 2:3

41:15

ŠKOENERGO Aréna se ponořila do tmy a za velkého jásotu domácích fandů Bruslaři snižují! Francouz v souboji před brankovištěm neudržel puk, byl mimo branku a toho využil MICHAL BROŠ, který už neměl těžkou práci, jelikož zakončoval do prázdné brány. Asistence: David Výborný, Matěj Stříteský.

40:54

Kapitán Výborný to zkoušel z velké blízkosti, ale jen do betonu Francouze.

40:31

Klimenta nahrával Stříteskému, jenže i přes clonící hráče si puk do branky hostí cestu nenašel.

40:01

Aktéři utkání jsou opět na ledové ploše a za malou chvilku začne třetí, možná rozhodující třetina zápasu. Do té vstoupí Boleslavští v početní výhodě, ze které jim ještě zbývá 80 sekund.
Druhá třetina byla opět dramatická a doprovázená i emocemi z řad fanoušků, kterým se několikrát nelíbil verdikt rozhodčích. Perioda byla ale úspěšnější pro hosty, kteří byli oproti Boleslavi produktivnější. Zásluhou Šrámka a Kubáta tak hosté vedou ve městě automobilů po čtyřiceti minutách hry 3:1.
Zásahy brankářů ve druhé třetině
David Rittich, BK Mladá Boleslav: 4 zásahy
Pavel Francouz, HC Verva Litvínov: 9 zásahů.
Další třetina začne přibližně v 19:15.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:38

Vrbatova střela skončila málem až za Francouzem. Puku chyběly centimetry. Na ty se ale nehraje, a tak se jde do kabin se skóre 1:3.

39:20

Juraj Majdan (LIT) vyloučen za vysokou hůl. Uvidíme, zda se Boleslav dokáže prosadit i gólově.

39:17

Piroš střílel, nikoli přesně.

38:21

Litvínovským je pískán ofsajd a hra je tak znovu přerušena.

38:10

Lenc po delší době vyslal na hostující klec pořádnou střelu, jenže Francouz má dnes nejspíše svůj den.

37:10

Od modré střílel Toman, trefil jen shluk těl ve žlutých dresech.

36:14

A končí to zakázaným uvolněním Mladé Boleslavi.

36:04

Oba týmy hrají nepřesně.

35:08

Do útoku se po delší chvilce nastěhovali hosté.

34:42

O puk se bojuje převážně ve středním pásmu u mantinelů.

34:19

Děj na ledě nyní nemá takové tempo jako v předchozích fázích zápasu.

33:48

Ani David Výborný teď nenachází recept na obranu hostů.

33:04

32:59

...A Gula také.

32:36

František Lukeš svůj tým osvobozuje.

32:01

Milan Hruška byl opět připravený na modré čáře a Pavel Francouz se musel opět činit. Nutno dodat, že smolně pro Bruslaře opět úspěšně.

31:04

Robin Hanzl (LIT) byl vyloučen na dvě minuty za podražení. Uvidíme, zda Bruslaři něco vymyslí.

31:04

Bruslaři se snaží s průběžným skóre něco udělat, nemají však potřebné štěstí a hosty zatím drží také gólman.

31:00

Další pokus na snížení vzešel z hole Petera Tršky, od modré tato šance neměla potřebnou razanci. Buly opět u Francouze.

30:55

Chemici se ale osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

30:45

David Květoň se snažil ze za branky hostí překvapit, jenže litvínovská obrana ho doslova rozebrala.

29:53

Kapitán domácích David Výborný to zkoušel střelou k levé tyči, tam měl Pavel Francouz připravené betony.

29:36

A domácí vyhazují záhy na icing. Vhazuje se u Ritticha.

29:17

29:09

Hruška pálil téměř od modré, Francouz vyrazil ramenem.

29:04

Přesilová hra Bruslařů se chýlí ke konci a výraznější příležitost jsme zatím neviděli.

28:45

Trška nahrával před bránou hostí Hykovi, ten neměl ideální prostor k zakončení.

28:15

Domácí publikum píská natolik, že se zdá, že domácí aréna skoro spadne. Rozhodčí však nevylučuje.

27:45

Hostům se ale záhy podařilo vyhodit až za Ritticha.

27:30

A opět se hraje. Boleslav je před Francouzovou bránou.

27:17

Hra je stále přerušená. Hostující gólman má problémy s helmou.

27:17

Vyloučení na straně Litvínova. Na trestné sedí Ondřej Jurčík (LIT) za krosček – šance pro domácí snížit.

Karel KUBÁT - 1:3

27:00

Tohle bylo nejspíše otázkou času. Hosté si pohráli s domácí obranou a od modré střílel KAREL KUBÁT, jehož střela propadla až za Davida Ritticha. Asistence: Viktor Hübl.

26:38

Hüblova střela orazítkovala jen plexisklo.

26:13

Litvínovští stále operují před Rittichem.

25:18

Navíc byl vyloučen Milan Mikulík (MBL) na dvě minuty za podražení. To nejsou dobré chvíle pro Bruslaře.

Jakub ŠRÁMEK - 1:2

25:18

Hosté se ale přeci jen prosazují! Rozhodčí signalizovali trest pro domácí a Litvínovští přeci jen gól vstřelili. Prosadil se JAKUB ŠRÁMEK! Bez asistence.

25:10

Trška skočil obětavě do jedné ze střel hostů.

23:44

Viktor Lukeš už je ale se spoluhráči v útočném pásmu.

23:23

Vhazuje se před Francouzem.

23:23

Radan Lenc se ocitl až před Francouzem a podařilo se mu nastřádat cenné sekundy ve prospěch Bruslařů.

23:06

Zatím se jim nedaří vystřelit a domácí jedou do útočného pásma.

22:51

Litvínovští kombinují před Rittichem.

22:19

Domácí zatím i přes dlouhý trest operují před litvínovskou brankou.

21:45

Na trestnou lavici odjel kapitán domácích David Výborný (MBL) – odpyká si čtyřminutový trest za hákování. Domácí publikum protestuje.

21:32

Hosté jsou ve výhodě, bude se vylučovat!

20:50

Martynek jel na Ritticha, zvládl i zakončit, jenže domácí gólman jeho šanci vyrazil.

20:30

Úvod druhé periody je zatím rozkouskovaný. Už dvakrát stihli rozhodčí prerušit hru.

20:01

Teď už se začne naostro. Hráči Mladé Boleslavi a Litvínova již krouží po ledě ŠKOENERGO Arény.
Na ledové ploše probíhá v těchto chvílích minizápas boleslavské 3. třídy.
Už zásahy brankářů v první třetině mohou o lecčem vypovídat. První periodu začali lépe Litvínovští, když se trefil již ve druhé minutě Rostislav Martynek. Hned v osmé minutě srovnal na 1:1 exlitvínovský Matěj Stříteský. Od té doby se ale skóre i přes nespočet šancí neměnilo. I tak byla Mladá Boleslav v 1. třetině o něco aktivnějším týmem než hosté. Na to se ale nehraje, a tak na světelné tabuli bude svítit v úvodu 2. třetiny skóre 1:1.
Zásahy brankářů v první třetině
David Rittich, BK Mladá Boleslav: 8 zásahů
Pavel Francouz, HC Verva Litvínov: 14 zásahů.
Další třetina začne přibližně v 18:20.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:46

19:25

Matěj Stříteský střílel z mezikruží, minul!

18:57

Agilní obránce to zkoušel znovu od modré, druhý pokus už však hostům příliš vrásek nenadělal.

18:24

Tomanova velká příležitost se jen o trochu nevešla mezi tři tyče!

17:46

Michal Trávníček (LIT) putuje na trestnou lavici, dopustil se zdržování hry, když vyhodil puk přes plexisklo mimo hrací plochu. Boleslav má k dispozici přesilovku v závěru třetiny.

17:22

Majdan to několikrát zkoušel těsně u Ritticha, velké šance taky neproměnil. Zásluhu na tom měli i domácí obránci, kteří puk včas odvezli do bezpečí.

17:09

Boleslavští jsou v těchto chvílích lepším týmem, ale na světelné tabuli svítí stále remíza.

16:45

Pabiška střílel na Francouze, to mu nevyšlo, dalším, kdo zkoušel uspět, byl Látal, i on ale tuto příležitost nevyužil.

16:28

O černou pryž se bojuje v rohu v útočném pásmu domácích.

15:12

Mitja Robar jel sám na branku hostí, natrefil jen gólmana, který pouze vyrazil. K puku se ale dostali rychleji hosté, a tak zůstala tato velká šance nevyužita.

15:05

Stříteský se mohl dostat do úniku, ale akce mu nevyšla dobře.

14:10

Puku se zmocnili domácí a Klimenta s Mikulíkem jeli do útočného pásma, tam jim nevyšla finální přihrávka přímo před brankou.

13:23

Hosté špatně rozehráli a Martin Látal se ocitl s pukem před hostující svatyní, zakončit ale nestihl.

12:56

Až ze středního pásma prověřil Lukáš Pabiška Pavla Francouze a vhazovat se bude před druhým jmenovaným.

12:45

Litvínovští se z tlaku na chvíli vymanili a zahrozili i na druhé straně, David Rittich však svůj tým drží.

12:24

Tomáš Hyka byl před Francouzem a ač měl v zádech mnoho protihráčů, stačil ještě vystřelit a jen o kousek minul.

11:50

Následně mohl skórovat i Radan Lenc, ten však neměl dostatek času, aby mohl něco vymyslet.

11:42

Musil byl nikým nehlídán před Francouzem, nestačil zakončit.

11:19

Hra se stěhuje ze středního pásma před litvínovskou branku, hosté se dopustili zakázaného uvolnění.

11:12

Slibně rozjetému Brošovi s Klimentou je pískán ofsajd, domácímu publiku se to moc nelíbí.

10:55

Milan Toman jel s Tomášem Klimentou ve dvou na Francozovu svatyni, prvně jmenovaný hráč však Klimentovi nenahrál podle představ, a tak hosty nikterak neohrozili.

10:14

Hra je v těchto chvílích poznamenána nepřestnostmi.

09:25

Kubát před bránou domácích nahrával Hanzlovi, ten se nestačil včas zorientovat, takže Davida Ritticha výrazněji neohrozil.

08:45

Hosté si nyní nerozuměli v rozehrávce a u černé pryže jsou domácí.

08:16

Po vstřeleném gólu se hra odehrává zejména ve středním pásmu.

Matěj STŘÍTESKÝ - 1:1

07:15

Domácí srovnávají a využívají početní výhodu! Kombinace před bránou jim vyšla a střela MATĚJE STŘÍTESKÉHO od modré propadla až za Francouzova záda. Stříteský se tak prosazuje proti svému bývalému týmu, za který hrál ještě v loňské sezoně. Asistence: Tomáš Klimenta, Milan Mikulík.

07:07

A Bruslaři kombinují před bránou Litvínova.

06:52

Klimentovo nahození nebylo pro Francouze žádným problémem.

06:24

David Vrbata byl tvrdě atakován u mantinelu a Jiří Gula (LIT) už sedí na trestné lavice. Druhá příležitost pro domácí, aby srovnali. Ta první jim zatím nevyšla.
Domácí se drží za brankou LItvínova.

05:06

V závěru početní výhody ujel domácím Trávníček, Rittich si s jeho střelou poradil.

05:03

04:53

Domácí stále v tlaku.

04:32

David Vrbata nahrával osamocenému Lukáši Pabiškovi, ten trestuhodně míjí.

04:17

Milan Toman střílel nenápadně od modré, Francouz měl ale co chytat.

04:05

Bude se vhazovat před Francouzem, který raději přerušuje.

03:43

Bruslaři se snaží srovnat, uvidíme, zda jim k tomu početní výhoda pomůže.

03:03

Šrámek (LIT) vyloučen na dvě minuty za sekání.

01:59

Mitja Robar střílel a Musil tečoval jen do gólmana, velká šance domácích.

Rostislav MARTYNEK - 0:1

01:38

ROSTISLAV MARTYNEK se za bránou zbavil Milana Tomana a poté už mu stačilo jen jednodušše zavěsit pod víko domácí brány. Asistence: Martin Ručinský, Jiří Zeman

01:20

Od modré střílel Zeman, nikoli ale přesně.

00:17

V útočném pásmu jsou hosté, kteří mohou něco vymyslet před Davidem Rittichem.

00:01

Hráči právě vstupují na ledovou plochu. Utkání začne za několik chvil.
V Mladé Boleslavi právě končí rozbruslení obou týmů, které se odcházejí připravit do kabin k dnešnímu utkání, které může být zároveň i bojem o vrchol tabulky Tipsport extraligy.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

BK Mladá Boleslav: Rittich (Valent) – Hruška, Toman, Stříteský, Kučný, Robar, Trška, Čermák – Látal, Výborný, Pabiška – Mikulík, Broš, Klimenta – Pacovský, Musil, Lenc – Hyka, Vrbata, Květoň

HC Verva Litvínov: Francouz (Horák) – Kubát, Chaloupka, Sklenička, Zeman, Šlégr, Gula, Kokeš – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Martynek – Trávníček, Piroš, Majdan – Jurčík, Šrámek, Písařík

Rozhodčí: Hribik, Turčan – Frodl, Charvát.
Páteční večer tak určitě nabídne kvalitní podívanou. Představí se třetí celek tabulky proti vedoucímu týmu. Postavení v tabulce ale nemusí vůbec nic znamenat. Jak to celé dopadne však bude jasné již brzy.
Vzájemné zápasy
Oba celky se střetly v nedávné době. V rámci přípravných zápasů na sebe narazily dokonce dvakrát. Pokaždé se radovali Boleslavští. Nejdříve vyhráli v Litvínově 4:3 a v domácí přestřelce 6:5.
HC Verva Litvínov
Litvínovští jsou po třech odehraných zápas překvapivě ve vedení české nejvyšší soutěže. Hosté nejprve porazili Karlovy Vary 5:0, poté zvítězili po samostatných nájezdech – nejdříve nad Plzní (3:2sn) a poté si poradili i s Třincem (3:2sn).
BK Mladá Boleslav
Domácím se úvod do nové extraligové sezony povedl. Nejdříve překvapili na ledě úřadujícího mistra ve Zlíně, kde vyhráli 5:2. V neděli sice podlehli Pardubicím těsným rozdílem 3:4, jejich výkon však domácí fandové i tak ocenili děkovačkou. Poslední překvapení nadešlo v úterý – to vyhráli Boleslavští 4:3 na ledě Sparty.
Hezký páteční den, který je v Mladé Boleslavi ve znamení sportu. Od 17:30 se střetnou hokejisté BK Mladá Boleslav s HC Vervou Litvínov a hned po skončení zápasu bude na Městském stadionu na programu utkání Synot ligy Mladá Boleslav – Teplice, které začíná ve 20:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

3:4

Branky a nahrávky: 8. Stříteský (Klimenta, Mikulík), 42. Broš (Výborný, Stříteský), 50. Hyka (Broš, Výborný) – 2. Martynek (Ručinský, Zeman), 26. Šrámek, 27. Kubát (Hübl), 60. Gula (Hanzl)

HC VERVA Litvínov: Francouz (Horák) – Kubát, Chaloupka, Sklenička, Zeman, Šlégr, Gula, Kokeš – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Martynek – Trávníček, Piroš, Majdan – Jurčík, Šrámek, Písařík

Rozhodčí: Hribik, Turčan – Frodl, Charvát