4:2

konec (2:1, 1:1, 1:0)

19.09.2014, 17:30 • Lužniki Palace of Sports • Petr Kašpárek

Tipsport: 1.45 4.6 5.56 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto utkání je to vše, přeji Vám příjemný zbytek pátečního večera. (20:04:51)

Vyhrané vhazování: 29 – 32.
Moskevské Dinamo své domácí utkání s problémy zvládlo a připisuje si tak do tabulky vydřené tři body za vítězství 4:2 nad týmem Jekatěrinburgu. Ten se v první třetině dostal do vedení a v celém zápase měl více střel na branku, jenže Dinamo vsítilo o dvě branky více a posouvá se v tabulce Západní konference na solidní páté místo. To Avtomobilist si připsal šestou porážku v řadě a je třetím nejhorším týmem v celé KHL.

60:00

59:47

Dinamo právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto. Jekatěrinburg hrál bez brankáře a střelou do prázdné svatyně se prosadil KASPARS DAUGAVINŠ. Asistence: Maxim Pestuško.

59:31

Hosté mají ještě 29 vteřin na to, aby po oddechovém času přestřelili moskevského gólmana.

58:45

58:37

Hosté se nemůžou dostat z obranné třetiny a Dinamo je k zisku tří bodů už hodně blízko.

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:34

Hostující tým hraje velice obětavě, hned několik střel Dinama zablokovala defenzíva Jekatěrinburgu.

57:05

Dinamo kontroluje puk a naděje Jekatěrinburgu na vstřelení vyrovnávající branky rychle klesají.

56:45

Velká komplikace pro hosty, kteří budou po faulu Jakuba Petružálka hrát ve čtyřech.

56:27

Na dnešní utkání si v Moskvě našlo cestu 4 178 diváků.

55:55

Megalinskij nevyslal vůbec špatnou střelu, Lazušin ale sklapl své betony včas.

54:28

První formace Dinama nic kloudného nevymyslela, Daugavinsova střela z úhlu Kováře nezaskočila.

53:20

Jekatěrinburg opět zaútočil, jenže střela švédského obránce Viklunda skončila na plastronu gólmana domácích.

52:35

Dva hostující útočníci pádili na Lazušina, Jefimov ale netrefil kotouč vůbec dobře a vedení Dinama stále platí.

51:45

Karsums tentokrát zpoza branky hledal Karpova, jehož pokus díky blokujícímu obránci ke Kovářovi ani neprošel.

51:05

Karsums přešel obránce a nebezpečně vystřelil, puk prolétl jen kousek nad břevnem Kovářovy branky.

50:31

Avtomobilistu se nedaří usadit se na delší dobu v útočném pásmu. Puk se nachází na holi hostujícího obránce u branky Kováře.

50:00

Na vstřelení kýžené branky a případný zisk minimálně jednoho bodu má Avtomobilist posledních deset minut. Dinamo si ale své hubené vedení hlídá.

48:46

48:40

A další vyhození v podání jednoho z domácích hráčů. Z této přesilovky už nic nebude.

48:18

Střelou ve vlastním oslabení se uvedl Karpov, Kovář však prokázal rychlý postřeh a kotouč vyrazil.

47:50

Dinamo vyhodilo přes všechny čáry a hostům utíká čas na srovnání stále rychleji.

47:10

Kotouč létá okolo modré čáry, obránci Jekatěrinburgu se však ke střelbě nemají.

46:46

Po delší době se rozhodčí uchýlili k vyloučení. Dvě minuty si za katrem odpočine Alexej Jefimov.

46:20

Oba týmy si můžou na chvíli odfrknout, následuje krátká reklamní přestávka.

45:50

Ojedinělý útok moskevského Dinama zakončoval křídelník Volkov, jenže Kovář puk za svá záda nepustil

45:21

Hostující kapitán Simakov pokoušel své štěstí ze střední vzádlenosti, do střely se ale položil jeden z obránců Dinama.

44:39

Avtomobilist je nadále nastěhovaný před domácím gólmanem, který musí být neustále ve střehu.

44:02

O něco přesněji mířil Trjamkin, obránce s číslem osm ale nechal zaskvět Alexandra Lazušina.

43:19

Anton Lazarev vystřelil přes clonícího obránce, svá mířidla ale seřídit nedokázal.

42:11

Poslední vteřiny jsou hodně rozhárané, hraje se hlavně ve středním pásmu, kde kotouč často mění svého majitele.

41:38

Žerděv je v dnešním utkání hodně vidět, další z jeho střel ale zlikvidoval taktéž dobře chytající Jakub Kovář.

40:41

Hosté začali poslední část hry aktivněji, k zakončení se ovšem nedostali a Lazušin mohl zůstat v klidu.

40:10

Začala třetí třetina, ve které se Jekatěrinburg musí snažit vyrovnat stav. Podaří se mu to?

40:01

Do druhé dvacetiminutovky vstoupil lépe Jekatěrinburg, jenž ve třiadvacáté minutě utkání vyrovnal na 2:2. O pár vteřin později už ale hosté opět prohrávali, za Dinamo se po závaru před brankou prosadil Lotyš Daugavinš. V závěru třetiny měl Avtomobilist přesilovku, z té ale nic nevytěžil a do třetí třetiny tak půjde moskevský tým s jednobrankovým náskokem.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:30

Z této početní výhody Jekatěrinburg nic nevytěžil, oba týmy už jsou opět v pěti.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:18

Avtomobilist se marně snaží překonat Lazušina, kterému bránící čtveřice výborně pomáhá.

37:52

Dvojnásobné oslabení domácí přežili bez úhony, Těreščenko je zpět na ledě a Dinamo ve čtyřech.

37:30

Hosté mají k dispozici krátkou přesilovku 5 na 3, k vyloučenému Těreščenkovi si přisedl také Konstantin Gorovikov.

36:40

Velká šance Jekatěrinburgu! Lazušin se ocitl v nepříjemné pozici na zádech, Petružálkovu střelu ale zázračně vyrazil!

36:05

Do nebezpečného prostoru se dostal Komarov, běloruský útočník však trefil rameno soupeřova gólmana.

35:52

Alexej Těreščenko kolenem fauloval protihráče a zaslouženě dostává menší trest.

34:52

Utkání nabralo solidní tempo, které je ale přerušeno komerční přestávkou.

34:22

O malou chvíli později se tak ale stalo, od modré čáry střílel Sami Lepistö, který poslal kotouč nad horní tyč Lazušinovy brány.

33:10

Dinamo kontroluje kotouč a nedovoluje soupeři dostat se byť do menší šance.

32:31

Kokarev nabral vysokou rychlost, objel dva protihráče, jenže Avtomobilist opět zachránil Kovář.

31:54

Kovář výborně přečetl úmysl Nikolaje Žerděva a nedovolil mu zavěsit kotouč mezi tři tyče.

31:35

Trjamkinovo záváhání v rozehrávce mohl využít Těreščenko, to se mu ale nepovedlo a stav zůstává nezměněn.

30:45

Kanadský útočník Brulé se dostal do útočné třetiny, ve které se rozhodl sám vystřelit a trefil dobře postaveného Lazušina.

29:49

Centr první domácí formace Gorovikov nezkrotil skákavý kotouč a střela byla hodně nepřesná.

29:21

Filip Novák drží kotouč za vlastní brankou a čeká na dostřídání svých spoluhráčů.

28:10

Do dobré šance se dostal Žerděv, výborný zákrok proti němu ale vytáhl Jakub Kovář, který chytil kotouč směřující do rohu branky.

26:16

Korjagin se svým pokusem neuspěl, defenzíva Avtomobilistu v čele s Kovářem si s ním poradila.

25:32

Ruský gólman Lazušin byl na svém místě i při další šanci Jekatěrinburgu, v tomto případě pálil Žuravljov, ale ani on se neprosadil.

25:10

Moskvané vyhodili puk, kterého se vzápětí chopil Bumagin, jenž tvrdou střelou neuspěl, projektil skončil v lapačce gólmana Dinama.

24:39

Na druhé straně zahrozil Lapenkov, ovšem puk zmizel ve výstroji pozorného Lazušina.

24:16

Už to mohlo být o dvě branky, jenomže Žerděvův projektil v brance neskončil.

23:37

Nerozhodný stav na kostce nad ledem moc dlouho nevydržel. Hostům se nepodařilo vyhodit puk s vřavy před brankou. V ní se nejlépe zorientoval KASPARS DAUGAVINŠ, který z nepřehledné situace umístil puk za Kovářova záda. Bez asistence.

22:19

Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Dinamo vstoupilo do druhé třetiny hodně ospale, čehož hosté využívají! GILBERT BRULÉ dostal přihrávku od Lazareva a umístěnou střelou podruhé v utkání překonal Lazušina, jenž se po puku natahoval marně. Asistence: Anton Lazarev, Nikita Trjamkin.

21:13

Lewandowski je zpět na ledě, oba týmy tak hrají v plném počtu.

20:49

Avtomobilistu se podařilo vyhodit a Dinamo musí založit další akci až zpoza vlastní branky.

20:15

Druhá třetina už je v plném proudu, stejně tak trvající přesilová hra domácích.

20:01

Po dvaceti odehraných minutách odchází do kabin spokojenější Dinamo, kterému se sice v první desetiminutovce moc nedařilo, a zásluhou Golyševa také inkasovalo, poté však Moskvané přeřadili na vyšší rychlostní soupeř a dostali soupeře pod tlak. Z něj vytěžili dvě branky, na srovnání Jalasvaary o chvíli později navázal přesilovkovým gólem Solovjov.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:51

V první části hry se toho už moc nestane, puk je ve středním pásmu.

19:36

Tým z hlavního města hrál 23 vteřin přesilovku 5 na 3, ale pořádně se nedostali do zakončení.

19:13

Hosté se uchýlili k dalšímu faulu, který je potrestán dvouminutovým trestem. Za hákování si dvě minuty odsedí německý útočník Lewandowski.

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:07

Moskvané jsou pochopitelně na koni a Jekatěrinburg má s bráněním tlaku velké potíže. Kovář a jeho spoluhráči se mají co ohánět.

17:36

A hosté na třetí vyloučení doplatili inkasovanou brankou. Jalasvaara si stejně jako při první brance vyměnil puk s Pestuškem, poté se ke kusu černé gumy ale dostal MAXIM SOLOVJOV, který posílá domácí mužstvo do vedení 2:1. Asistence: Yanne Jalasvaara, Maxim Pestuško.

17:03

Vladislav Jegin zasáhl soupeře vysokou holí do obličeje a je dalším potrestaným hráčem Avtomobilistu.

15:39

15:02

Ne, Dinamu se stále nedaří, Jekatěrinburg hned několikrát vyhodil puk k brance Lazušina.

14:30

Hráči Dinama se neodváží vystřelit, Kovář je v početní nevýhodě stále bez větší práce.

13:55

Zatím to tak vypadá, útočníci Dinama si před Kovářem rychle vyměňují kotouč.

13:39

Filipp Metljuk úmyslně posunul branku a dostává dvě plus dvě minuty minuty. Povede se domácím ve dlouhé přesilovce lépe než v té předchozí?

12:10

Dinamo se konečně dostalo do útočného pásma, Jakub Kovář tak musí být ve střehu.

11:17

Komarovovu skrytou střelu viděl Lazušin na poslední chvíli a měl velké štěstí, že kotouč neskončil v síti.

10:59

Avtomobilist se z inkasované branky rychle oklepal, Dinamo skórovalo z první větší šance a nyní se opět trochu hledá.

10:20

Odpovědět mohl Viklund, který ale kotouč do branky neusměrnil, Lazušin byl připravený.

09:35

Krátká pauza Dinamu prospěla a stav zápasu je v desáté minutě znovu nerozhodný. Pestuško fantastickou přihrávkou našel YANNE JALASVAARU, který elegantně poslal puk do horního rohu Kovářovy brány. Český gólman byl v této situaci bez šance.Asistence: Maxim Pestuško, Konstantin Gorovikov.

08:40

Domácí trenér může naordinovat nové pokyny při komerční přestávce, která přichází na řadu právě nyní.

08:22

To se potvrdilo také nyní, Moskvané přišli o kotouč už v zárodku celé akce.

07:41

Dinamo ač favorit zápasu, tak v první třetině na výborně hrající Jekatěrinburg zatím nestačí.

07:11

Petružálek je v úvodu zápasu hodně aktivní, nyní střílel z ostrého úhlu, jenže pozorného Lazušina nepřekvapil.

06:30

Lapenkov přenechal kotouč na modré čáře Jemelejevovi, jehož projektil další branku v síti Lazušina nepřinesl.

05:57

Dinamo zahrozilo až ve hře pěti proti pěti, s pokusem Pestuška ale Kovář neměl žádný problém.

05:35

05:05

Avtomobilist skvěle brání a přesilovka domácích rychle spěje ke svému kocni.

04:19

Přesilovka se Dinamu příliš nedaří, Moskvané se do útočného pásma dostávají velice ztěžka.

03:49

Ve vlastním oslabení se do šance dostal Lazarev, Karsums ho ale ve spolupráci s Lazušinem odzbrojil.

03:35

Domácí mužstvo má příležitost na rychlé srovnání, nedovoleným zákrokem se provinil Žuravljov a Dinamo má přesilovku.

02:39

Hosté jdou do překvapivého vedení! Krysanov ideálně přihrál kotouč na ANATOLIJE GOLYŠEVA, který dostál svého jména a přesnou střelou překonal brankáře Lazušina. Asistence: Anton Krysanov.

02:05

Lepistö tentokrát střílel sám, střela z dálky ovšem skóre zápasu neotevřela.

01:44

Finský obránce Lepistö zakombinoval s Petružálkem, strážce domácí branky byl ale připraven.

01:27

Jekatěrinburg si zahraje přesilovku, na trestnou lavici usedá za faul na Kováče domácí hráč Alexej Cvetkov.

00:45

Jako první gólman musel zasahovat Lazušin, který po přihrávce Brulého vychytal českého útočníka Petružálka.

00:20

Utkání začalo úvodním buly, které vyhráli domácí Moskvané.

00:01

Oba týmy jsou na hrací ploše, na které si tradičně vyslechnou ruskou hymnu.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dinamo Moskva: Lazušin (Jerjomenko) – Jalasvaara, Solovjov, Novák, Višněvskij, Korjagin, Mironov, Derljuk – Daugavinš, Pestuško, Gorovikov – Cvetkov, Karsums, Karpov – Volkov, Žerděv, Těreščenko – Babenko, Kokarev, Dugin – Brjukvin.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Lobanov) – Viklund, Lepistö, Megalinskij, Metljuk, Trjamkin, Antonov, Žuravljov, Jegin – Brulé, Lazarev, Petružálek – Golyšev, Krysanov, Bumagin – Simakov, Lapenkov, Jemelejev – Lewandowski, Komarov, Jefimov.

Rozhodčí: Ravodin, Tsyplakov – Goljak, Dedjulja.