5:4

po s.n. (2:1) (1:0, 1:2, 2:2 - 0:0)

19.09.2014, 17:00 • Nitra aréna • Dalibor Sklár sk

Tipsport: 2.3 4.1 2.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nitra víťazí vo svojom druhom domácom zápase rovnakým výsledkom a opäť o víťazovi stretnutia rozhodol v samostatných nájazdoch ROMAN TOMÁNEK. (19:37:26)

Samostatné nájazdy začne Nitra.
Diváci v Nitre aj tentokrát uvidia samostatné nájazdy, kedže sa nerozhodlo ani v predĺžení.

65:00

Predĺženie sa skončilo.

64:13

Hostia v plnom počte.

63:14

Opäť Lukáš Novák. Tak ako strelil svoj prvý gól, tak zakončoval aj teraz. Melicherčík dobre zasiahol.

62:27

Lukáš Novák nastrelil ľavú tyčku.

62:01

Bartoš, Štrbák a Cebák budú odolávať domácemu tlaku.

62:01

Nitra si zahrá presilovku 4 na 3 v predĺžení pri vylúčení Philippa.

61:35

Vážení športoví fanúšikovia, ešte raz sa vám ospravedlňujeme za technické problémy v Nitre. Všetko sme promptne vyriešili a pokračujeme v podrobnom textovom prenose. Ďakujeme za vaše pochopenie a trpezlivosť. Za nami je prvá minúta predĺženia, ktorá väčšiu šancu neponúkla.

Nitra dala gól!

Nitra v poslednej minúte vyrovnáva vďaka HENRICHOVI RUČKAYOVI, ktorý dorazil nepremenený samostatný nájazd Romana Tománeka. Asistencie: Tománek, Nádašdi.

56:00

Vážení čitatelia, ospravedlňte prosím výpadok v našom prenose, zo zvyšku zápasu vám z technických dôvodov prinesieme iba dôležité situácie.

55:16

Košice dali gól!

Nitra zle striedala a Košice sa opäť dostávajú do vedenia v zápase po góle MILANA KOLENU. Asistencie: Stupka, Chovan

54:28

Ospravedlnte technické problémy v Nitre

51:58

Nitra využíva presilovú hru! Roman Tománek nabil LUKÁŠOVI NOVÁKOVI, ktorý prestrelil Melicherčíka v bráne hostí. Asistencia: Roman Tománek.

51:53

Vylúčenie Košice, 2 minúty dostáva Radek Philipp.

47:24

Hostia sa dostávajú do vedenia, po prihrávke Gabriela Spilara sa presadil PETER BARTOŠ. Asistencie: Gabriel Spilar.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Po dvoch tretinách je stav stretnutia v Nitra aréne vyrovnaný, kedy Košice vďaka gólu v oslabení najskôr vyrovnali stav stretnutia a následne gólom Jánošíka dokončili otočenie výsledku vo svoj prospech. Nitra odpovedala o 42 sekúnd gólom Henricha Ručkaya.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:12

Eremenko zabojoval v rohu klziska, našiel nikým nekrytého HENRICHA RUČKAYA a ten už nemal problém prekonať brankára hostí a po krátkom čase vyrovnáva stav stretnutia. Asistencie: Eremenko.

38:30

Košice otáčajú skóre zápasu po góle ADAM JÁNOŠÍKA. Obrana domácich si nepokryla priestor pred Lakosilom a hráč hostí po dobrej prihrávke prekonáva bezmocného Lakosila. Asistencie: Kolena, Lapšanský.

37:22

Zakázané uvoľnenie Nitra.

36:22

Lapšanský sa skúšal presadiť pred domácou bránkou, obrana Nitry ho bez problémov odstavila od puku.

35:12

Hra sa nám prelieva zo strany na stranu. Vo väčšej permanencii je Melicherčík, chytá však spoľahlivo a aj vďaka nemu je stav vyrovnaný.

34:23

Piačka v dobrej príležitosti triafa iba bočnú sieť.

33:54

Lelkešov pokus chytá Melicherčík.

33:47

Slovák prihrával Kováčikovi ale jeho strela minula bránku hostí.

33:06

Češík strieľa, Lakosil dobre zasahuje lapačkou a nasleduje vhadzovanie.

32:20

31:32

Domáci sa požadovali vylúčenia hráča hostí za zasiahnutie Tománeka do tváre, pokračovalo sa v hre a hostia v oslabení zaútočili a ERIK ČERNÁK vyrovnal stav stretnutia. Asistencie: Lapšanský.

30:47

V oslabení zaútočili Bartoš s Jenčíkom. Domáca obrana si dala pozor.

30:12

Češík si posedí dve minúty za hákovanie.

29:47

Bicek strieľal z pravej strany, Lakosil betónom vyrazil do bezpečia.

29:13

Nitra pritlačila hostí v útočnom pásme a nebezpečne strieľal Lukáš Novák.

28:34

Hostia v plnom počte. Domáci tak nevyužili veľkú možnosť na zvýšenie svojho tesného náskoku.

27:44

Ofsajd Nitra a vhadzuje sa v strednom pásme.

27:02

Philipp teraz vykopol puk z obranného pásma.

26:00

Mráz strieľa z prvej, Melicherčík bol pozorný.

25:25

Eremenko sa ocitol vo veľkej šanci po skvelej prihrávke od Slováka. Jeho strela však minula bránku hostí a tak sa domáci legionár iba chytil za hlavu.

24:30

Domáci sa však nevedia usadiť v útočnom pásme a minúta presilovky je stratená.

24:00

Nitra má k dispozícii dlhú presilovku a šancu na zvýšenie svojho náskoku.

23:34

Na ľade je krv po zákroku Tomáša Hrnku na domáceho Kloza. Ten sa zdvíhal až za pomoci domáceho lekára a Hrnka si vyslúžil trest 5+DKZ. Domáci obranca je v opatere lekárov.

23:12

Nitra prepadla v strednom pásme, hostia sa rútili 3 na jedného domáceho hráča avšak nezakončili dobre.

22:30

Zakázané uvoľnenie Košíc.

21:36

Eremenko neodstavil od puku Bartoša, hostia zakombinovali a zakončoval Spilar. Lakosil zasiahol dobre ľavým betónom.

20:26

Janošík tvrdo strieľal, rozhodcovia chvíľu nevedeli kde je puk, ten mal vo svojej lapačke Lakosil.

20:09

20:01

Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine si diváci nestihli ani sadnúť na svoje miesta a Roman Tománek otvoril skóre stretnutia. Ďalšie šance sa neujali a do druhej časti hry vstúpia domáci s najtesnejším náskokom a budú mať k dispozícii 9 sekúnd presilovej hry pri vylúčení Hrnku.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:52

Domáci v plnom počte.

19:24

Lakosil dobre rozohral na Pupáka a vyhol sa vhadzovaniu.

18:08

Hrnka si sadá tiež na trestnú lavicu a pomer síl na lade je vyrovnaný.

17:47

Tománek si posedí dve minúty za hákovanie.

17:26

Jenčík potiahol puk po ľavej strane, jeho prihrávka bola zblokovaná na hokejku Juraja Cebáka ale jeho strelecký pokus sa neujal.

16:50

Zakázané uvoľnenie hostí.

15:23

Domáci chybovali v obrannom pásme, hostia nebezpečne pohrozili a náznak šance zastavil domáci obranca posunutím bránky, ktoré nebolo úmyselné a hra je prerušená.

14:47

Ruská posila Eremenko sa prezentoval tvrdým zákrokom na jedného Košičana a zastavil rodiacu sa akciu hostí.

14:47

14:31

Domáci sú pri chuti, tentokrát strieľal Mráz dvakrát v krátkom časovom slede.

12:56

Štefanka skúšal spoza bránky pozornosť brankára hostí.

11:42

Veľká šanca Nitry, v ktorej sa ocitol Slovák, ten ušiel domácim obrancom, brankár hostí vykorčuloval z bránky ale pri puku bol rýchlejší domáci hráč a jemne ho tečoval a trafil tyčku hosťujúcej bránky.

10:51

Spilar stratil puk v obrannom pásme, Ručkay prihral Stumpelovi a jeho strela z prvej tesne minula pravý horný roh Melicherčíkovej bránky.

09:52

Hrnka opäť nebezpečne ohrozil domáceho brankára.

09:33

Opäť posunutá bránka domácich.

09:26

Tomáš Hrnka skúšal Lakosilovu pozornosť, ten kryje puk do lapačky.

08:48

Košice prepadli v útočnom pásme a v protiútoku Pupák prihrával Kováčikovi ale ten netrafil jeho dobre načasovanú prihrávku.

07:56

Henrich Ručkay držal puk v útočnom pásme dlho vo svojej moci, diváci si pýtali aj vylúčenie hráča hostí, pomer síl na ľade sa nemení.

06:23

Na ľade sa stretli Bartošov útok proti domácej Lelkešovej formácii. Hostia nič nevymysleli a tak sa formácie prestriedali.

05:29

Prvý útok hostí nepríjemne ohrozil domáceho brankára, ten zasahoval aj mimo brankoviska a pri návrate do bránky ju posunul a hra je prerušená.

04:45

Slovák prihral Ručkayovi a ten vyskúšal pozornosť brankára hostí.

03:46

Bartoš neuspel v útočnom pásme, akciu zakladajú domáci.

02:01

Nitra pri chuti a konkrétne Lukáš Novák prezentoval svoju palicovú techniku a dostal sa až pred Melicherčíka, v poslednom momente dobre zasiahla obrana hostí.

00:40

ROMAN TOMÁNEK otvára hneď v úvode stretnutia skóre duelu, kedy vybojoval puk v rohu klziska, nakorčuloval si pred brankára hostí a pomedzi betóny strieľa prvý gól dnešného zápasu. Bez asistencie.

00:23

Úvodný útok zaznamenali hostia, domáci sa oslobodili za cenu zakázaného uvoľnenia a vhadzuje sa po pravici Lakosila.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Obe mužstva sú už na hracej ploche, o malú chvíľu sa začne šláger 4. kola hokejovej extraligy.
Úvodné zostavy:

HK Nitra: Lakosil (Cibuľa) – Nádašdi, M. Novák, Gouth, Kloz, Eremenko, Milo, Piačka – H. Ručkay, Stümpel, Tománek, Pupák, Kováčik, Slovák, L. Novák, Štefanka, J. Ručkay, Bajtek, Lelkeš, Mráz

HC Košice: Melicherčík (Hylák) – Jánošík, Cebák, Černák, Štrbák, Drgoň, Philipp, Šeda, Hinďoš – Lapšanský, Hrnka, Bartánus, Spilar, Bartoš, Jenčík, Bicek, Češík, Sojčík, Stupka, Kolena, Chovan

Rozhodca: Kubuš – Výleta, Šefčík.
V Nitra aréne sa v zápase 4. kola našej najvyššej hokejovej súťaže – Tipsport extraligy predstavia minuloroční finalisti.

Domáca Nitra zatiaľ bodovala v každom stretnutí so stúpajúcim pripisovaním bodov. V prvom kole si Nitra pripísala bod za prehru po predĺžení v Poprade, kedy o najtesnejšom výsledku rozhodoli Kamzíci v 63 minúte zápasu gólom Rapáča. V druhom kole Nitra dvakrát stratila dvojgólové vedenie v zápase s Piešťanmi, ktoré doma zdolala po samostatných nájazdoch 5:4. Plný bodový zisk zaznamenali Corgoni na ľade Žiline, kde vyhrali 5:3.

Košice v odohraných zápasoch stratili doteraz iba jeden bod, kedy na domácom ľade vyhrali nad Martinom až po samostatných nájazdoch 4:3. V ostatných zápasoch na ľade súperov v Trenčíne a Piešťanoch si zhodne pripísali Košičania dvakrát tri body za víťazstvo 2:1.

V zápase sa prvýkrát v sezóne v drese Nitry predstaví Lukáš Novák po odpustení polovice trestu. Ten musel pauzovať pre trest za faul na Martina Štrbáka vo finálovej sérii minulej sezóny.

Kto bude úspešnejší v repríze posledného finále sa dozvieme v Nitre v piatok o 17:00 a vy môžete byť pri tom aj vďaka nášmu prenosu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

5:4

Branky a nahrávky: 1. Tománek, 40. Ručkay (Eremenko), 52. Novák (Tománek), 60. Ručkay (Tománek, Nádašdi) – 32. Černák (Lapšanský), 39. Jánošík (Kolena, Lapšanský), 48. Bartoš (Spilar), 56. Kolena (Stupka, Chovan)