0:2 1:6, 5:7

18.09.2014, 15:06 • Radek Barkman

Tipsport: 1.37 2.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

5:7

Jan Hájek je ve čtvrtfinále trnavského challengeru. Dokázal porazit Montaňese v pohodě 2:0 na sety, nutno však podotknout, že se španělský tenista po většinu zápasu porážel sám. V dalším kole narazí Hájek na turnajovou pětku Andrease Haidera-Maurera.

5:6

Čistou hrou bere Jan Hájek svému soupeři servis. Forhend Montaňese byl i tentokrát příliš dlouhý a šel za čáru. Po přestávce půjde český hráč servírovat na ukončení zápasu.

5:5

Hájek to zvládl a srovnává na 5:5. Podávat teď půjde jeho dnešní soupeř.

5:4

Ještě jeden přímý bod ze servisu zapsal Montaňes.

4:4

Čistá hra pro českého tenistu jistě přichází vhod. Možná přišel čas také na brejk.

4:3

Přijde mi, že pokud Montaňes nechybuje, Hájek si moc nezahraje. Český tenista je až příliš pasivní při hře od základní čáry a nadějnou pozici si ve druhém setu pokazil sám.

3:3

Tenis bohužel nedisponuje velkou kvalitou. Hájek hrál obouručný bekhend ze záklonu a přepálil ho.

2:3

Montaňesovi ulétl forhend do autu a Hájek vede v tuto chvíli 3:2 s brejkem ve druhém setu.

2:1

Montaňes kraťasem vylákal soupeře k síti a také dokázal přesně zakončit u sítě.

1:1

Přímým bodem ze servisu je srovnáno na 1:1.

1:0

Hájek sice vystihl směr Montaňesovy smeče, ale míček poslal jen do sítě. Španěl proto vede 1:0.

1:6

Celý set končí Hájek ve velkém stylu. Vítězným forhendem nedal žádnou šanci Montaňesovi.

1:5

Další nevynucená chyba Montaňese, který prohrává v prvním setu už 1:5 a český tenista podává na ukončení této sady.

1:4

Hodně nízko hraný forhend Montaňese zastavila páska, Hájek zvládl těžkou chvilku na svém servisu a vede 4:1.

1:3

Ale nakonec ho vybojoval. Kvalitní servis na kříž už Hájek nezreturnoval.

0:3

A ještě jeden přímý bod ze servisu na závěr! Čistá hra a Hájek vede 3:0. Skvělý start.