Tipsport: 2.0 1.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

0:0

Díky za pozornost a někdy příště u onlajnu nebo dalších přenosů opět na počtenou. (23:03:12)

0:0

Polsko si zahraje s druhým celkem protější skupiny – Německem. Semifinálový zápas je na programu v sobotu a na onlajnech ho rovněž budeme přenášet.

0:0

Je dobojováno! Polsko postupuje do semifinále světového šampionátu z prvního místa. Rusko porazilo podruhé v řadě 3:2, stejným výsledkem si předtím poradilo v téže skupině s Brazílií.

15:11

15:11

Servis Makarova větší starosti neudělal, Kubiak končí diagonální smečí tento nesmírně dlouhý zápas.

14:11

Spiridonov první mečbol soupeře odvrací přesným útokem.

14:10

Polsko má čtyři mečboly! Muserskij zase nezvládl servis a celá hala skanduje "Ostatni" čili poslední.

13:10

Útok Pavlova nakonec Zatorski přece jenom neubránil.

13:9

Dělovku Ilinycha ze servisu Poláci zkrotili a Klos z těžké pozice dokázal připsat třináctý polský bod.

12:8

Pavlov pokazil rozehrávku.

11:8

Polští komentátoři sice neustále protestují vůči verdiktům rozhodčího, nicméně bod jde i přes ne úplně čistý příjem na stranu Rusů.

11:7

Nepříjemný servis Volviče Poláci zkrotili a Drzyzga pak krásně uvolnil Nowakowskiho.

10:7

Bodový ruský blok. Nowakowski se roztříštil o blok Muserského.

10:6

Mateusz Mika mohl definitivně rozhodnout, nicméně otřel svůj útok o anténku.

10:5

Nowakowski ze své klasické pozice zaskóroval. Desátý bod pro Polsko.

9:5

Ani Volvičův útok nebyl úplně stoprocentní.

9:4

Kubiak prostrčil míč přes blok soupeře.

8:4

Nyní mají problém s ukončením útoků Rusové, ale Spiridonov přece jenom vsadil na důraz a udělal dobře.

8:3

Pavlov byl zablokovaný! Kubiak si na jeho technickou zalívku počíhal a složil míč na zem.

7:3

Muserskij je dnes na servisu slabý a ne tak silný jako v jiných zápasech. Zase servíroval jen do sítě.

6:3

Pavlov po nepříjemném servisu Miky přece jen dokázal zabodovat.

6:2

Spiridonov předvedl hezký útok z těžké pozice, nicméně Poláci se ubránili a Wlazly ukončil výměnu.

5:2

Natřikrát, ale přece! Mika o blok připisuje pátý polský bod.

4:1

Hala v Lodži už skanduje, Polsko tento zápas přece jenom směřuje k výhře.

4:1

Wlazlyho dělovka knockautovala Jermakova a je tu slibné polské vedení.

3:1

Podání Pavlova zaletělo do autu.

2:1

Muserskij se dokázal prosadit ze své oblíbené pozice na středu sítě.

2:0

Nowakowski připisuje technické eso ze servisu.

1:0

Mika byl na hlavním kůlu úplně volný a trefil přesně.

0:0

Začal pátý set.

0:0

Rusové byli přesnější, Poláci naopak navázali na mdlý výkon ze třetí sady a je vyrovnáno na 2:2.

22:25

Čtvrtý set skončil.

22:25

Pavlov se prosadil po sérii odrazů a čtvrtý set končí.

22:24

Muserskij se zpoza koncové čáry pomýlil.

21:24

Rusové jsou naopak na příjmu výborní, Muserskij měl při útoku středem sítě úlohu snadnou.

21:23

Buszek předvedl dělový útok a dokázal se prosadit.

20:23

Z vysoké nahrávky se prosadil Muserskij.

20:22

Poláci se trápili v útoku, ale vypomohli si blokem.

19:22

Opět špatný příjem polského týmu, Muserskij si nad sítí poradil.

19:21

Rusové vedou o dva body a je tu oddechový čas pro Antigu.

19:20

Muserskij se usmívá, zvládl útok středem sítě.

19:19

Rusové byli blízko dalšímu bodu, místo toho vyšel Polákům blok.

18:19

Skvělý servis Volviče a Rusko otáčí skóre.

18:18

Krásný útok z těžké pozice předvedl Volvič.

18:17

Dobrý servis podpořený blokem! Polsko vede o bod.

17:17

Jeden z ruských blokařů přešlápl půlící čáru, je zase srovnáno.

16:16

Volvič zablokovaný, je srovnáno!

15:16

Je to už jen o bod! Pavlov neubránil diagonální útok.

14:16

Kubiak nad sítí vyskočil hodně vysoko a složil útok.

13:16

Další zkažné polské podání a je tu druhý technický oddechový čas.

13:15

Dlouhá rozehra, po níž Kubiak vytloukl blok a polská naděje na čtvrtý set stále žije.

12:15

Buszekův servis zamířil do autu.

11:14

Poláci se bránili srdnatě, ale úder Konarskiho už na soupeřovu polovinu nepřešel.

11:13

Po dalším bodu polského týmu si trenér Voronkov bere oddechový čas.

10:13

Wlazly svou dělovkou zase zatopil Rusům, ti se nedohodli v rozehrávce.

9:13

Wlazlymu konečně sedl servis a Poláci bodují.

8:13

Blok Jermakova byl v síti, Wlazly se přece jenom dokázal prosadit.

7:13

Mika narazil do ruského bloku, time-out pro Antigu a polský tým.

7:12

Opět hosté unikají do luxusního náskoku, jakoby Poláci už nebyli dostatečně motivováni.

7:11

Další snadný útok Rusů, Spiridonov neměl těžkou úlohu.

7:10

Mika z druhého kůlu smečoval přesně.

6:10

Eso v podání ruského týmu.

6:8

Pavlov nečistě nahrával, tato činnost mu není vlastní.

5:8

Kubiak si vylámal zuby o jednoblok, Rusové mají opět slušný náskok.

5:7

Z druhé vlny dokázal přesně zaútočit Makarov.

5:6

Wlazly pokračuje v zápase, uvedl se bodovou smečí.

4:5

Muserskij poslal svůj servis do autu.

3:5

Muserskij si zase poradil s polskou obranou, byť se Mika na první pokus ubránil dobře.

2:4

Muserskij zablokoval Miku.

2:3

Wlazly opět netrefil svůj servis.

1:2

Krásná rozehra. Po ní nakonec zakončil Apalkin smečí o blok soupeře.

1:1

Mika zatloukl z vysoké nahrávky přesně.

0:1

Spiridonov nakonec neútočil do autu, jak se původně zdálo.

0:0

Začal čtvrtý set.

21:25

Třetí set skončil.

21:25

Kubiak v poslední akci třetího setu byl zablokovaný, ale Poláci ještě zkouší challenge.

21:24

V průběhu výměny se zkymácel k zemi Wlazly, drží se za koleno.

21:24

I třetí setbol Ruska je pryč. Kubiak si poradil s trojblokem.

20:24

Zatorski vytloukl blok Muserského. Voronkov si bere oddechový čas.

19:24

Ilinych zamířil svým blokem pouze do sítě.

18:24

Zagumny už nahrával na polovině Ruska, sledujeme setboly hostujícího týmu.

18:23

Pavlov vytěžil z dobrého příjmu další bodový zápis.

18:22

Bod nakonec přiznán polskému týmu.

17:22

Stále probíhá přezkoumání challenge.

17:22

Rusové spějí za snížením stavu v tomto zápase. Golubjov ukončil další ruský útok zřejmě úspěšně.

17:21

Útok Konarskiho šel mimo. Time-out pro Stepháne Antigu.

16:20

Domácí se sice dostali na rozdíl jediného bodu, teď však mají problém se skončením útoku. Pouze technická chyba Spiridonova znamená další snížení.

16:19

Wlazlyho bomba na servisu skončila v síti.

16:18

Tentokrát aut na servisu, Polsko ještě bojuje.

15:18

Volvičův úder po slabém polském příjmu sedl do kurtu.

15:17

Také dosud neomylný Nowakowski udělal chybu na servisu.

15:16

Nádherný těžký úder v podání Wlazlyho. Polskému volejbalsitovi pomohla také páska, ale míč sedl na ruskou polovinu.

14:16

Domácí tým dramatizuje dění ve třetím setu! Pavlov z těžké nahrávky útok neskončil, Mika z vysoké už ano.

13:16

Slušný příjem přece jen přinesl domácím bod. Wlazly se na několik pokusů probil přes ruskou obranu.

12:16

Tentokrát dělový servis Kubiaka hraný na plné riziko šel do autu.

12:15

Spiridonov naráží do polského bloku! Výborně zaservíroval také Kubiak.

11:15

Bod je skutečně přisouzený polskému týmu.

10:15

Grankinova zalívka zřejmě skončila v autu, každopádně všechno potvrdí až moderní technika.

10:15

Muserskij byl se svým blokem v síti, stále ovšem Poláci ztrácí ve třetím setu dost bodů.

9:14

Poláci měl išanci uhrát další bod na servisu, místo toho ale vytloukl blok Ilinych.

9:13

Muserskij si tentokrát po delší době neporadil s polským blokem.

8:13

Kubiak si nadvakrát poradil s blokem soupeře.

7:13

Dobrý útok předvedl také Volvič.

6:12

Rusové ovšem chtějí v této skupině uhrát alespoň set, a proto si dávají záležet na jednotlivých útocích.

6:11

Kvalitní nahrávka na hlavní kůl, odkud trefil Mika.

5:11

Další pokažený servis polské družiny.

5:10

Dobrý útok středem sítě zakončil Kubiak.

4:10

Rusové ztrátují v pohodě.

4:9

Ilinych ze servisu míří do autu.

3:9

Horší příjem Kubiaka, Wlazly útočí do autu.

3:8

Mika byl zablokovaný. Je tu první technický oddechový čas.

3:7

Ilinych z vysoké nahrávky dokázal přidat sedmý ruský blok.

3:6

Kubiak technickým úderem nad sítí oklamal Ilinycha.

2:6

Ilinych se rozstřílel na druhém kůle, pro Rusy už ale možná pozdě.

2:5

Muserskij zvládl útok středem sítě, Poláci neměli šanci.

2:4

Tentokrát šel útok Wlazlyho do autu.

2:3

Poláci se ubránili prvotnímu ruskému útoku, ale Wlazly byl následně zablokován Ilinychem.

2:2

Kubiak po solidním příjmu dokázal bodovat.

0:0

Lódž brečí štěstím. Poláci dokázali z ohromně těžkého systému turnaje vybojovat účast v semifinále. Teď hrají o výhru ve skupině a papírově snazšího soupeře.

0:0

Následuje trochu delší přestávka, Poláci ještě budou bojovat o výhru a vítězství ve skupině.

25:22

Druhý set skončil.

25:22

Polsko je v semifinále mistrovství světa! Mika si nadvakrát poradil s ruským blokem a je tu kýžené vedení 2:0! Rusové tento zápas nevyhrají o více než bod a skončí určitě na nepostupovém třetím místě tabulky.

24:22

Dobrý servis Pavlova ještě dává Rusům naději, polský trenér si bere oddechový čas.

24:21

Muserskij ještě oddaluje ruský konec na turnaji.

24:20

Další úspěšný blok Polska! Čtyři setboly jsou zároveň i mečboly!

23:20

Mika dostal krásnou nahrávku a je tu vedení 23:20!

22:20

Na podání nezvládl svou roli ani Winiarski.

22:19

Savin riskoval, ale trefil jen síť, teď už je Polska nesmírně blízko.

21:19

Wlazly pokazil servis, Rusové stále mají šanci.

21:18

Opět skvělý útok, Wlazly vyzrál na Savina.

20:17

Apalikov smečuje do autu, pátý polský bod v řadě! Teď už jsou domácí ohromně blízko vedení 2:0 a postupu do semifinále.

19:17

Spiridonov si tentokrtát vylámal zuby na polské obraně a smeč Winiarskiho ze záklonu byla přesná.

18:17

Poláci vedou 18:17! Pavlov byl po sérii úspěšných útoků zablokovaný a Voronkov rychle sahá po tlačítku a bere oddechový čas.

17:17

Nowakowski svým servisem vytloukl Spiridonova a je srovnáno!

16:17

Po dlouhé době se domácí prosazují.

15:17

Winiarski útočil do zámezí, Polákům nejspíš ani toto nepomůže.

15:16

Velká ruská otočka ve druhém setu. Kvalitní servis byl podpořený kvalitním útokem Pavlova. Sledujeme velkou bitvu.

15:15

Rusové se obdivuhodně vrací do hry. Muserskij vypálil ostrou dělovku přímo z podání, pomohl mu svým útokem také Spiridonov.

15:13

Zase Rusové ubránili prakticky nemožné, Wlazly však nakonec složil útok.

14:13

Dlouhá výměna se stala opět kořistí Rusů! Ti brání skvěle a aktivně a Mikův útok zase šel do autu.

14:12

Další dělovka Drzyzgy nadělala Rusům trable, ti si ale poradili a Muserskij skóroval.

14:11

Rusové dohráli útok na Miku a ten trefil parádně. Ruská challenge nemá smyslu.

13:11

Tvrdý servis Pavlova Poláci přijali, jenže Mika se rozbil na ruském bloku.

13:9

Wlazly rozdrtil Grankina, Poláci se stále přibližují kýženému vedení 2:0 na sety.

12:9

Rusové vyšachovali polskou obranu a Apalikov v pohodě oklamal i blokaře Klose.

12:8

Spiridonov zase rovnou z podání zamířil do autu.

11:8

Ruský prapor ještě jakžtakž drží Spiridonov, jehož body drží Rusy ve hře. Připomínám však, že Rusové musí vyhrát 3:1, jinak končí.

11:7

Poláci jsou ale v útoku téměř stoprocentní.

10:7

Pavlov útočil diagonálou a byl úspěšný.

10:6

Nowakowski skvěle na servisu! Rusové už ztrácí čtyři body a trenér Voronkov si bere v zoufalé situaci oddechový čas.

9:6

Spiridonov byl zablokován Wlazlym, Poláci si budují krásný tříbodový náskok.

8:6

Rusové špatně rozehráli a odevzdali míč na polskou stranu zadarmo. Zbytek už nad sítí vyřeši Klos.

7:6

Wlazly si poradil stejně jako celý tým s horším příjmem.

6:6

Rusové zřejmě přijali míč nečistě. Přesto se však nakonec dovolali úspěšného konce útoku.

6:5

Ilinych svůj další servis poslal do autu.

5:5

Spiridonov uspěl na jednobloku, je srovnáno.

5:4

Teď se už Drzyzga netrefil.

5:3

Nakonec je to jinak! Drzyzga zasáhl svým servisem přesně čáru!

4:4

Drzyzga z autu nejspíš mířil vedle, ale přichází opět na řadu challenge – tedy kontrola u videa.

4:3

Mika hraje fantastický zápas. Špatný příjem mu nevadil, Rusům naopak nepomohl ani rychle ustavený trojblok.

3:3

Muserskij připisuje na ruskou stranu důležitý bod.

3:2

Grankin přešlápl čáru pod sítí a Polsko vede 3:2.

2:2

Wlazly smečoval po lajně a nakonec se trefil přesně. Stoprocentní verdikt rozhodčích to ale nebyl.

1:1

Už to vypadalo, že Poláci povedou o dva body, ale míč sedl na palubovku na polské straně, a tak následný úspěšný útok nemohl být uznán.

0:0

Poláci dobře bránili a Mikův útok Rusové přijali nečistě a provinili se technickou chybou.

0:0

Začal druhý set.

25:22

První set skončil.

25:22

Mika sice svůj servis poslal jen do autu, ale pak Poláci dokázali složit svůj útok stoprocentně a vedou 1:0 na sety. Jediný set je tudíž dělí od semifinále turnaje.

24:21

Ohromně důležitý moment! Ruský servis míří do autu a Polsko má tři setboly.

23:21

Mika mohl vybojovat pro Polsko čtyři setboly, ale byl zablokován vysokým ruským blokem.

23:20

Konečně Poláci vyhnali Pavlova zpoza koncové čáry. Poradil si na hlavním kůle Mika, který vytloukl trojblok.

22:20

Další dělovka Pavlova, který řádí za koncovou čárou.

22:19

Třetí bod ruského týmu v řadě! Postaral se o něj nad sítí dobrou prací Muserskij, Poláci nemají dobrou přihrávku.

22:18

Dobrý servis Pavlova, který riskuje, protože Rusové už nemají moc co ztratit v prvním setu.

22:16

Další nádherná nahrávka přilétla Wlazlymu a ten trefuje přesně.

21:16

Pavlov sice z hlavního kůlu útočí přesně, ale náskok je i nadále obrovský.

21:15

Savin poslal svůj servis pro změnu do zámezí.

20:15

Wlazly ale pomohl soupeři chybou rovnou ze servisu.

20:14

O vítězství Poláků v prvním setu je prakticky rozhodnuto. Další úspěšný polský trojblok!

19:14

Rusové hráli po mizerném příjmu a Spiridonov z beznadějné pozice jen tak plácl do míče a ten šel do autu.

18:14

Důležitý moment pro Polsko. Rusové útočili na snížení na dva body. Jenže je jasné, že tady Pavlov mířil do autu.

17:14

Dělový útok Pavlova končí na polské straně. Jeden z mála čistě složených útoků v prvním setu.

17:13

Jenže ten náskok je i nadále skvělý pro Poláky. Apalikov zase neměl šanci proti Winiarskimu.

16:13

Poláci se neuvěřitelně bránili, vybrali útoky Muserského i Spiridonova, druhý jmenovaný si však parádně poradil s trojblokem.

15:9

To je koncert! Pavlov zablokovaný díky skvělé práci Wlazlyho.

14:9

Polska, bialoczerwoni! To se nese halou, v níž zatím domácí tým exceluje. Další dobrá obrana byla podpořena dobrým útokem z vedlejšího kůlu.

13:9

Nowakowski oklamal Muserského na bloku a domácí vedou o čtyři body.

12:9

Spiridonov po dobrém příjmu našel Muserskiho, který se trefil.

12:8

Důležitý okamžik prvního setu! Kolosovu pomalou plachty Rusové rychle připravili pro Pavlova, který diagonální smeč poslal do autu.

11:8

Další aut ruského týmu, Poláci si drží slibný náskok.

10:8

Do autu mířil také Michal Winiarski.

10:7

Spiridonov ze servisu do autu.

9:7

Poláci sice nadrazili ruský útok, ale Zatorski předvedl nečistý příjem míče a je tu bod pro Rusy.

9:6

Vidíme hodně málo složených útoků, Wlazly vší silou zase rozbil ruské ruce nad sítí.

8:6

Spiridonov zase vytloukl polský blok. Ten navíc byl v síti.

8:5

Zase snadný bod pro Spiridonova.

8:4

I nadáel domácí tým skvěle působí na příjmu. Nowakowski útočil z ideální nahrávky a vytlouká blok Apalikova.

7:4

Spiridonov nebyl v lehké situaci proti dvojbloku Wlazly – Nowakowski, ale poradil si.

7:3

Poláci se zatím skvěle brání a jdou do vedení o čtyři body! Po další dechberoucí výměně vytlouká blok Wlazly. Rusové se vaří ve vlastní šťávě. Voronkov raději bere oddechový čas.

6:3

Poláci se dobře bránili a nakonec dohráli celou akci na Winirskiho, který vytloukl blok soupeře.

5:3

Drzyzga si teď na bloku pochutnal na Spiridonovovi.

4:3

Z druhé vlny dokázal přesně zaútočit Jermakov.

4:2

Hala šílí. Drzyzga trefuje čisté eso! Poláci odskakují do vedení.

3:2

Drzyzga předvedl dělový servis a Polsko vede 3:2.

2:2

Mika po delší rozehře dokázal vyzrát na Grankina, hala exploduje.

1:2

Z hlavního kůlu smečoval Pavlov.

0:0

0:0

Rusové naopak v krátkém časovém sledu nezvládli dva duely s Brazílií a jsou v těžké situaci. Mrzet je však musí zejména ten druhý, který je dostal do těžké pozice. Nažhavení Poláci se zcela jistě budou moci opřít o podporu frenetických fanoušků, kteří poženou svůj tým za vítězstvím. Na Memoriálu Huberta Wagnera před startem mistrovství vyhráli Poláci nad Ruskem 3:2 a zvýšili si tak před šampionátem sebevědomí. Tentokrát jim k postupu stačí uhrát pouze dva sety, čili jeden bod.

0:0

Poláci zatím mají na turnaji výbornou formu, kterou dokumentovali také cenným vítězstvím nad Brazílií v nadstavbové skupině H. Do ní postupovali z druhého místa a prohráli pouze jednou s výběrem Spojených států amerických 1:3. Charakter ukázalo mužstvo zejména v těžkých a vypjatých duelech s Itálií, Íránem a Francií.

0:0

Nesmírně napínavá bitva se dá očekávat na mistrovství světa ve volejbale. Rusové mají před sebou jasný úkol. Pokud chtjěí do semifinále, musí nutně vyhrát nad Poláky za tři body – to znamená 3:0 nebo 3:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:25.

3:2

Polsko: Winiarski, Nowakowski, Konarski, Zagumny, Klos, Wlazly, Drzyzga, Kubiak, Zatorski, Mozdzonek, Mika, Buszek

Rusko: Makarov (K), Apalikov, Grankin, Pavlov, Birjukov, Spiridonov, Savin, Muserskij, Volvič, Ilinych, Jermakov, Golubjov