konec (20, 23, -22, -19, 9)

18.09.2014, 20:25 • Spodek Arena, Katowice, Polsko • Jakub Holubec

Tipsport: 1.55 2.27 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

15:9

Shahram Mahmoudi pokazil podání a zápas je u konce. Francie vítězí 3:2 na sety a postupuje o semifinále, o čemž už ale bylo rozhodnuto po prvním setu dnešního mače. Írán si zahraje utkání o páté místo.

14:8

Fayazi poslal míč do zámezí, Francie má pět mečbolů!

11:6

Francouzský dvojblok na pravé straně úspěšný a domácí vedou 11:6! Další timeout Íránu.

7:4

Franck Lafitte zastavil útok soupeře a Francouzi vedou už 7:4!

19:25

Trojblok Francie si na síti neporadil s dobrou smečí a Írán získává čtvrtý set! Je vyrovnáno 2:2.

17:24

Technická chyba francouzských hráčů znamená sedm setbolů pro Írán!

9:16

Dvojblok Íránu na pravé straně zastavil útok Francie, hosté vedou o sedm bodů a následuje technický timeout.

6:11

Shahram Mahmoudi povedenou smečí zprava opět navyšuje vedení Íránu. 6:11!

22:25

Teď už se jim to ale nepovedlo a Írán snižuje stav utkání na 2:1.

21:24

Írán znovu zabodoval a má tři setboly!

10:13

Sidibe dostal těžkou nahrávku, z které nedokázal nic vytěžit. Íránci vedou už o tři body. Následuje francouzský timeout.

8:5

Nicolas Le Goff si poradil na síti s bránícími hráči soupeře a domácí vedou už 8:5. Zřejmě chtějí zápas rychle dovést do vítězného konce.

25:23

Nicolas Le Goff překonal útokem ze středu palubovky bránící hráče Íránu, Francie získává i druhý set.

24:21

Sidibe zblokoval útok Íránu, Francie vede 24:21!

18:18

Hosté nedokázali zpracovat tvrdou smeč, kterou poslal na jejich území Sidibe. 18:18.

16:14

Hráči Íránu nyní nebyli dobře zorganizovaní a Francie toho využila. Stav je 16:14 a následuje technický timeout.

10:11

Nyní se zase prosadil smečí z levé strany Shahram Mahmoudi, stav je 10:11.

25:20

A je hotovo. Poslední bod prvního setu získala Francie, která právě získala jistotu účasti v semifinále! Írán bude hrát o páté místo.

24:19

Francie má k dispozici pět setbolů!

19:17

Po dalším úspěšném útoku Francie, který znamená vedení 19:17, si hosté berou oddechový čas.

14:15

Seyed překonal bránící hráče Francie, Írán jde do vedení.

11:8

Oddechový čas pro hosty.

8:7

Ngapethovu smeč zblokovali hosté do zámezí, Francie vede 8:7. Následuje první technický timeout.

0:0

Írán má dnes těžkou pozici, protože potřebuje k postupu do semifinále vyhrát 3:0 a neztratit dnes jediný set. Jakýkoliv jiný výsledek posune mezi nejlepší čtyři týmy turnaje Francii.

3:2

Francie: Grebennikov, Rouzier, Toniutti, Tillie, Ngapeth, Le Roux, Le Goff, Tuia, Marechal, Lafitte, Jaumel, Sidibe

Írán: Mahmoudi, Ebadipour, Marouflakrani, Ghaemi, Seyed, Fayazi, Zarif, Gholami, Ghafour, Mirzajanpour, Mahdavi, Tashakori

Rozhodčí: Santi (Itálie), Zenovič (Rusko)