1:1

konec (0:0)

09.09.2014, 18:00 • Alytaus m. centrinis stadionas • Petr Bílek

Tipsport: 3.25 3.23 2.12 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je tu konec posledního kvalifikačního zápasu o mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let. Sledovali jsme pouze průměrné utkání, které dlouho směřovalo k bezbrankové remíze. To ale změnili v 81. minutě domácí, kteří se dostali Tamulevičiusem do vedení. Hosté ale nezůstali pozadu a v poslední minutě normální hrací doby srovnali na konečných 1:1. (19:53:39)

90+4

90+4

Pokus o další útočný výpad domácích skončil nyní ofsajdem.

90+3

K hlavičce z malého vápna se nyní dostal Verbickas, gólman Ward ale reflexivně zasáhl a míč zastavil.

90+1

Domácí fotbalisté by pochopitelně rádi strhli vedení zpět na svou stranu, hosté jsou ale nyní v defenzivě pozorní.

Lee EVANS - 1:1

90

Wales právě vstřelil branku!
A to se jim také v poslední minutě normální hrací doby vymstilo, když se po závaru ve vápně dostal k dorážce LEE EVANS, který srovnává na 1:1.

89

Domácí se snaží držet balon, v posledních minutách se jim to ale moc nedaří.

87

Zápas se dohrává v přeci jen trochu vyšším tempu, přesto to nevypadá, že bychom se dočkali nějakého dalšího gólu.

85

Do další střelecké pozice se dostal domácí Birškys, gólman Ward ale tentokrát bez větších problémů zasáhl.

84

Další minuty zápasu se hrají na polovině hostujícího celku. Litevci jsou samozřejmě plni elánu.

82

Hosté jsou inkasovanou brankou hodně zaskočeni a musí se nadále bránit.

Edvardas TAMULEVIČIUS - 1:0

81

Litva právě vstřelila branku!
A je tu přeci jen první gól v zápase. Domácí se dostali jako nic k útočné akci a šťastným střelcem vedoucího gólu je EDVARDAS TAMULEVIČIUS!

80

Na balon si sáhl také brankář Ward, který musel krotit přihrávku od svých obránců.

79

Po dlouhé době jsme viděli pokus o ohrožení brány. Střela Foxe byla ale nepovedená a mířila mimo.

76

Čas nadále pomalu plyne a hráči obou týmů začínají vyhlížet konec utkání.

75

Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází O'Sullivan, přichází Wharton.

74

Ohrozit bránu soupeře zkoušel nyní domácí Verbickas, míč ale poslal mimo.

72

Hewitt nyní fauloval Birškyse a dostává žlutou kartu.

71

Do konce normální hrací doby chybí necelých dvacet minut a stále to vypadá, že ani jedno z mužstev nijak netouží po gólu.

70

Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Baranauskas, přichází Dapkus.

69

Z úhlu zkoušel brankáře Švedkauskase překonat Hewitt, míč ale poslal jen nad bránu.

68

Po centru do vápna ale zahrál jeden z domácích hráčů ve vápně rukou a je po šanci. Rozehrávat bude Ward.

67

Domácí se nyní po delší době natlačili až k bráně soupeře a hned získali rohový kop.

64

Následný přímý kop rozehrál Evans, hosté se ale očividně nikam moc neženou.

63

Norvilas na uvítanou hned fauloval příchozího Harrisona. Míč tedy dostanou hosté.

63

Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Reid, přichází Harrison.

62

Nervy na uzdě následně neudržel ani Hedges a také on dostává žlutou.

62

Bagdanavičius nyní fauloval Hedgese a dostává žlutou kartu.

60

Domácí se dostali k protiútoku do polootevřené obrany soupeře. Zodpovědnost vzal na sebe Birškys, jehož přízemní rána šla ale mimo.

59

Čas zápasu postupně plyne a stále je stav utkání nerozhodný 0:0.

58

Vynucené střídání hostů. Na nosítkách opustil hrací plochu Edwards a nastupuje Jordan Evans.

56

Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Veliulis, přichází Gedminas.

54

Do palebné pozice se nyní dostal O'Sullivan, míč z jeho kopačky ale prolétl mimo.

53

V přerušené hře pak dostal žlutou kartu hostující Evans.

53

Po centru do vápna pak následně opět zasáhl hostující brankář.

Střelecký pokus Birškyse

52

Teď ale skvěle z hranice vápna vystřelil Birškys a gólman Ward musel jeho ránu vyrážet na rohový kop.

52

Obraz hry je hodně podobný tomu z prvního poločasu. Domácí fotbalisté se sice snaží, ale hosté jsou o něco málo aktivnější.

50

Ke střele se nyní dostával Edwards, jeho pokus byl ale hned v zárodku zblokovaný.

49

Míč z přímého kopu uvedl do pohybu Evans, k ohrožení brány soupeře to ale nevedlo.

48

Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Baranauskas, přichází Tamulevičius.

48

Bagdanavičius na pravé straně hřiště fauloval Edwardse a míč budou mít hosté.

47

Ještě než doletěl míč do vápna, byl ale proti Walesu odpískaný útočný faul.

47

Hosté hned v úvodu vybojovali rohový kop. U míče je opět Fox.

46

Hráči jsou zpět na trávníku. Zápas může pokračovat druhým poločasem.
Máme za sebou první poločas zápasu mezi Litvou a Walesem. Sledovali jsme hodně průměrný fotbal, avšak v závěru poločasu si oba týmy vytvořili hned několik zajímavých šancí a oběma brankářům musela dokonce pomáhat branková konstrukce.

45+1

45+1

Tyč v podání Norvilase

45+1

Velká šance také na straně domácích! Také Norvilas nyní trefil totiž tyč. Míč se navíc vrátil do hry tak, že poskakoval kousek před brankovou čarou. Dobře ale napodruhé balon zastavil Ward.

44

Rychle se blíží závěr prvního poločasu a začíná se zdát, že se tempo hry trochu zvyšuje.

Edwardsova tyč

42

Ještě do větší šance se nyní dostal hostující Edwards, svou ranou orazítkoval tyč domácí brány!

41

Následný přímý kop rozehrál Fox a zasahovat musel brankář Švedkauskas.

40

Januševskis fauloval Reida a dostává žlutou kartu.

38

Domácí nakonec kopali dva rohové kopy, ani jeden z nich ale k přímému ohrožení brány soupeře nevedl.

Šance domácího Norvilase

37

Z ničeho nic přišla ale šance domácích, ve které byl Norvilas, gólman Ward si připsal důležitý zákrok.

37

Pomalu se blíží konec poločasu a až na zajímavou střelu Evanse jsme toho zatím moc neviděli.

35

Ve snaze získat balon se nyní faulu na hranici vápna Litvy dopustil také Edwards, míč budou mít domácí.

34

Baranauskas nyní trochu ostřeji na polovině Walesu fauloval Evanse a může být rád, že nedostal žlutou kartu.

Povedená střela Evanse

32

K hodně nebezpečné střele zpoza vápna se dostal Evans, gólman Švedkauskas měl co dělat, aby míč vyrazil alespoň na roh.

31

Edwards nyní zkusil po individuální akci padnout na hranici velkého vápna. Pokutový kop se ale nepíská.

30

Hra je na konci první půlhodiny hry plná nepřesností. Domácí se sice snaží, ale fotbalovost je zatím více na straně fotbalistů Walesu.

28

Domácí jsou v posledních desítkách vteřin více u balonu, ani oni si ale zatím nemohou vytvořit větší tlak a šance.

26

Na trávníku zůstal ve vápně ležet obránce Fox, nakonec ale bude normálně pokračovat ve hře.

25

Hodně nebezpečný centr z pravé strany posílal do vápna rozběhnutý Birškys. Nikoho ze spoluhráčů ale nakonec nenašel, když míč prolétl malým vápnem, aniž by ho někdo zasáhl.

24

Po rohu Foxe se k hlavičce dostal Reid, jenže slabé zakončení v pohodě pokryl brankář Švedkauskas.

23

Na druhé straně to zkusil ranou z úhlu Edwards, jeho zblokovaný pokus ale znamená jen roh pro hosty.

22

Zpoza vápna to po zemi zkusil Birškys, jeho propagační pokus ale nenadělal brankáři Wardovi problémy.

22

Domácí Baranauskas po centru do vápna fauloval a rozehrávat mohou hosté.

21

Když už se domácí nadechovali k rychlému protiútoku, opustili s balonem hrací plochu.

20

Více mají balon ve své moci hostující fotbalisté, až na dostřel Švedkauskasovy brány se ale zatím nedostávají.

19

Míč se nejčastěji pohybuje ve středu pole. Na první velkou šanci v dnešním zápase teprve čekáme.

17

Na druhé straně zkoušel z dálky vystřelit Norvilas, míč z jeho kopačky ale vysoko přelétl hostující bránu.

16

Pokus hostů o útočný výpad středem hřiště skončil ofsajdem O'Sullivana.

15

Hosté měli možnost kopat další roh. Fox rozehrál nyní nakrátko a následný centr do vápna skončil v zámezí.

13

Podle očekávání se hraje před velmi komorním publikem. Je vidět, že v zápase o mnoho dnes nepůjde.

12

Až do zakončení se dostal Evans, jenže zamířil mimo.

10

Hra je nadále poměrně hodně kouskovaná. Nyní rozhodčí Stojanov zapískal kvůli faulu O'Sullivana.

9

O rozehrávku se postaral Evans, domácí se přesto dokázali znovu ubránit.

9

Domácí si ale míč moc dlouho neužili a nyní je tu další roh pro Wales. Tentokrát ho nebude zahrávat Fox.

8

Hra je znovu přerušena. Důvodem je faul hostujícího Hewitta.

6

Roh zahrál opět Fox, ani tentokrát to ale k přímému ohrožení brány soupeře nevedlo.

6

Ke střele se dostal nyní také hostující Fox, po zákroku brankáře Švedkauskase bude následovat rohový kop.

5

Nyní byl pro změnu faulovaný hostující Hedges a u balonu budou fotbalisté Walesu.

4

Rozehrávky standardní situace se ujal faulovaný Norvilas a následně zakončoval Baranauskas. Jeho střela ale mířila mimo.

3

Sheehan fauloval domácího Norvilase a následovat bude přímý kop pro Litvu.

2

Úvod zápasu je oboustranně opatrný. Dnes asi bude hodně vidět, že v zápase o nic nejde.

1

Hosté hned v první minutě hry vybojovali rohový kop, k míči se postavil Fox, avšak po jeho centru do vápna se nikdo ze spoluhráčů k zakončení nedostal.

1

Litva: Švedkauskas – Baravykas, Girdvainis (C), Januševskis, Bagdanavičius – Baranauskas, Norvilas – Veliulis, Verbickas, Birškys – Baranauskas
Náhradníci: Gertmonas – Pilotas, Grigaravičius, Snapkauskas, Tamulevičius, Dapkus, Gedminas

Wales: Ward – Hewitt, Williams, Walsh (C), Fox – Evans, Sheehan – Edwards, O'Sullivan, Hedges – Reid
Náhradníci: Dibble – Ray, G. Jones, Wharton, J. Evans, Harrison

Rozhodčí: Stojanov – Stoilov, Slavov (všichni Bulharsko).
Hezký úterní podvečer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze závěrečného zápasu kvalifikace o mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let mezi Litvou a Walesem. Oba celky už před časem ztratili šanci postoupit do baráže o evropský šampionát a dnes se tak bude hrát pouze o prestiž.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.