Evropská liga (předkola)

GNK Dinamo Záhřeb – FC Petrolul Ploiesti

2:1

konec (1:0)

28.08.2014, 21:00 • Stadion Maksimir, Záhřeb (kapacita 38079 míst) • Adam Lacek (@laci_17)

Tipsport: 1.85 3.76 4.25 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro tuto chvíli všem přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (22:58:33)
Dinamo Záhřeb dnes stvrdilo svůj postup do základní skupiny Evropské ligy. Po úvodní výhře 3:1 v Ploiesti měli dnes svěřenci kouče Mamiće už snazší úlohu, postup se jim podařilo uhájit a zítra se tak mohou těšit na losování základních skupin.

Skóre dnešního zápasu otevřel ve 22. minutě Duje Čop, který využil dobré přihrávky Machady za obranu. O vyrovnání se postaral v 59. minutě Albín. O vítězství Dinama v poměru 2:1 se pak v úplně poslední nastavené minutě postaral Domagoj Antolić.

Dinamo Záhřeb tak poráží Petrolul Ploiesti na vlastním hřišti 2:1, v celkovém poměru 5:2, a jasně tak postupuje přes rumunského soupeře do letošních bojů v Evropské lize!

90+5

Domagoj ANTOLIĆ - 2:1

90+5

Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku!
Domácí dnes nakonec vyhrají! DOMAGOJ ANTOLIĆ ustál na hranici šestnáctky několik soubojů, poté se s míčem otočil směrem k brance a takovým lehkým obloučkem trochu překvapil Cobreu, který se za míčem jen ohlédl!

90+5

Soudani opět proletěl až do pokutového území, jeho přihrávku ale nikdo nezachytil.

90+5

Duje Čop vyslal technickou střelu zpoza vápna, Cobrea vyráží na rohový kop.

90+4

Dovolím si tvrdit, že je rozhodnuto. Hosté se totiž v závěrečných minutách nedokáží Eduardově brance ani přiblížit.

90+3

Soudani se po pravé straně prohnal až do pokutového území, přihrávku ale namířil jen do Cobreových rukavic.

90+2

Brozović faulován na polovině hřiště, domácí mohou zase několik cenných vteřin pošetřit.

90+1

V nastavení viděl ještě žlutou kartu Domagoj Antolić.

90+1

Slovenský rozhodčí Kružliak nastaví v dnešním zápase 5 minut.

90

Už probíhá poslední minuta základní hrací doby, domácím hráčům se po rohovém kopu nepovedlo udržet míč v dostatečné vzdálenosti od Eduardovy branky.

89

Poslední střídání, zraněného Arijana Adeimho nahrazuje Ante Ćorić.

Cobrea likviduje Brozovićovu tutovku!

88

Soudani dostal přihrávku za obranu, tísněn ale sám nedokázal zakončit, míč se ale odrazil k Brozovićovi, který si mohl vybrat, kam vstřelí gól, tygřím skokem se ale Cobrea vymrštil k úžasnému zákroku, kterým ještě zachránil naděje Ploiesti!

87

Opět, dnes již poněkolikáté špatná rozehrávka v podání hostujícího brankáře.

86

Marcelo Brozović dostává žlutou kartu.

85

Hostům čas velmi rychle utíká, do konce základní hrací doby zbývá posledních 5 minut, to je na vstřelení dvou branek už krátká doba.

84

Cobrea musí opět na zem, tentokrát vyrazil střelu Brozoviće ze střední vzdálenosti, domácí pokračují v útoku.

83

Tečovaná střela Soudaniho se stává snadnou kořistí pro Cobreu.

82

Poraněným je Domagoj Antolić, který se v přerušené hře nakonec sám postavil na nohy a bude pokračovat ve hře bez ošetření.

81

Na hřišti opět leží jeden z domácích hráčů, hosté ale pokračují ve hře.

80

Hosté z Ploiesti už mají posledních 10 minut plus nějaké to nastavení na to, aby ještě zkusili vstřelit nějaké branky, jinak v letošní sezóně v evropských pohárech skončí.

79

Poslední střídání hostujícího týmu, dohráno má dnes Sony Mustivar, na jehož místo se na posledních pár minut postaví Laurentiu Marinescu.

78

K exekuci volného přímého kopu se ujal Marcelo Brozović, branku ale přestřelil o dva metry.

77

...ze kterého nakonec plyne zajímavá standardní situace z hranice šestnáctky, faulovaný byl Ivo Pinto.

76

Eduardo stáhl centrovaný míč do svých rukavic a rychle rozjíždí protiútok...

75

Za tvrdý skluz zezadu vidí žlutou kartu Jozo Šimunović.

74

Hosté podruhé v dnešním zápase střídají, odchází Pablo De Lucas, na jehož místo nastupuje Patrick Nkoyi.

Soudaniho střelu Cobrea vytěsnil na rohový kop!

74

Soudani v další velké šanci! Tentokrát mu skvěle přihrál míč Čop, Soudani i dobře vystřelil, Cobrea ale konečky prstů zachránil svůj tým od inkasování!

73

Antolić s Brozovićem se ujali exekuce rohového kopu, druhému jmenovanému se ale vůbec nepovedl centr, který končí až v zázemí.

72

Střídající Soudani se nyní dostal k míči, trochu se štěstím se mu povedlo obejít brankáře Cobreu, zpětnou přihrávkou ale nenašel nikoho ze spoluhráčů, akce končí rohovým kopem pro Dinamo.

71

Další střídání v domácích barvách, dohráno má dnes Wilson Eduardo, na jehož místo nastupuje El Arabi Hillal Soudani.

70

Cobrea si dnes už poněkolikáté při rozehrávce lehce zavařil, Čop ho opět nepříjemně atakoval.

69

Domácí hráči už chodí do rychlých přečíslení, hosté z Rumunska už otevřeli hru a hrají tzv. vabank.

67

Adrian Mutu v dnešním zápase dohrál, na jeho místo přichází Gevaro Nepomuceno.

Cobrea vyráží Vukojevićovu střelu!

66

Marcelo Brozović se dostal k dobrému voleji uprostřed pokutového území, Cobrea ale jeho pokus dokázal vyrazit!

65

Duje Čop byl v šestnáctce zcela sám, do branky míč ale nedokázal usměrnit.

64

Hosté se v útočné akci neprosadili, dopředu může Petrolul.

63

První střídání v dnešním zápase, Paula Machada nahrazuje Ognjen Vukojević.

62

Hostům po vyrovnávací brance narostla křídla, domácí hráči se ale snaží hru co nejvíce uklidnit.

61

Hosté jsou opět ve hře, k případnému prodloužení nyní musí vstřelit ještě dvě branky a pochopitelně žádnou neinkasovat.

ALBÍN - 1:1

59

Petrolul Ploiesti právě vstřelil branku!
Hosté srovnávají stav zápasu na 1:1! Po Mutuově přihrávce se k míči na hranici šestnáctky dostal ALBÍN, mezi dvěma obránci se dokázal uvolnit a i vystřelit a míč se s pomocí tyči nakonec dostal až do branky!

58

Brozović neuspěl se svou nedůraznou hlavičkou, na druhé straně se hosté dostali do postavení mimo hru.

57

Odpískán Antolićův faul, volný přímý kop pro Petrolul.

Střela Wilsona Eduarda končí těsně vedle!

55

Machado se dnes zbytečně pouští do individuálních akcí, nyní opět ztratil míč. Domácí hráči ho ale rychle vybojovali zpět, Wilson Eduardo pak napřáhl z dobrých 20 metrů a míč skončil jen těsně vedle pravé tyčky Cobreovy branky!

54

Postupný útok domácích skončil nepovedeným centrem.

53

Hráči Petrolulu kombinují na polovině hřiště, k postupu do základní skupiny Evropské ligy mají ale hodně daleko.

51

Rychlý kontr domácích nevyřešil Duje Čop dobře, míč si předkopl až moc daleko, a tak ho stihl Cobrea odehrát dříve než domácí forvard.

50

Mutu se vzteká, že byl před šestnáctkou faulován, i tak ale rumunská fotbalová legenda dokázala vystřelit, jeho pokus skončil ale hodně mimo.

48

Čop je už na nohou, pokračuje se ve hře.

47

Při svém průniku zůstal na útočné polovině ležet Duje Čop, hosté hru nepřerušili, míč do zázemí odkopli až hráči Dinama.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
V prvním poločase jsme viděli dvě vážné situace. Nejdříve v 8. minutě hostující Tamuz nastřelil tyč, v polovině první půle pak otevřel skóre zápasu po dobré Machadově přihrávce Duje Čop. Dinamo tak po prvních 45 minutách vede nad Petrolulem Ploiesti 1:0, v celkovém součtu už 4:1, a je na velmi dobré cestě k postupu do základní skupiny Evropské ligy.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1

V nastavení se ještě po dobré akci Čopa bude kopat rohový kop.

45

Slovenský sudí Kružliak nastaví v prvním poločase 1 minutu.

44

V závěru první půle hosté kombinují na útočné polovině, Albínův centr mohl odvrátit kapitán Šimunić, naopak spíše svým spoluhráčům ještě více zavařil, pro domácí ale nakonec vše dopadlo dobře.

43

Na druhé straně zkusil své štěstí Marcelo Brozović, ani on si proti Cobreovy nevedl dobře.

42

Albín se po individuální akci dostal až ke střele, která ale mířila přímo doprostřed branky, takže s ní Eduardo neměl žádný problém.

42

Neprosadil se ani Tamuz a dopředu tak mohou opět domácí hráči.

41

Machado na vlastní polovině zbytečně ztratil míč, k němu se dostal před malou chvílí zmíněný Mutu, jehož přihrávka ale mířila hodně mimo své spoluhráče.

40

Hosté v ofsajdu, konkrétně se provinil Adrian Mutu, který je v dnešním zápase zatím hodně neviditelný.

39

Hosté sportovně vrací míč soupeři, pokračuje se ve hře.

38

Na trávníku po jednom ze soubojů zůstal ležet Paulo Machado, hra je přerušena.

37

Wilson Eduardo jasně zezadu postrčen Alcenatem, slovenský rozhodčí Kružliak ale nechává hru pokračovat.

36

Pablo De Lucas nyní velmi zbytečným a zákeřným zákrokem zezadu sundal Ademiho. Hostující defenzivní záložník vidí zcela zaslouženě žlutou kartu.

35

Dinamo má hru v prvním poločase, dá se říct, pod kontrolou. Až na úvodní šanci Tamuze nepustili záhřebští hráči soupeře k výraznějšímu ohrožení Eduarda.

34

Hosté se provinili útočným faulem, míč tak získává Dinamo.

33

Pěkný dravý průnik Albína po pravé straně skončil centrem, se kterým ale domácí obrana neměla moc problém.

32

Hosté si dokáží sami zavařit při rozehrávce, Cobrea se svými obránci nyní málem nabídli Čopovi snadný gól.

30

Machado při svém průniku zezadu faulován Alcénatem, haitský obránce může být rád, že za svůj zákrok neviděl žlutou kartu.

29

Eduardo byl u míče dřív než dotírající Tamuz, jasně nejlepší hráč v dresu Ploiesti.

28

Tamuz nedoskočil na centrovaný míč z levé strany.

27

V posledních minutách se Petrolul vrátil do hry, po úvodní brance Čopa je možná i lepším týmem na hřišti.

25

Neprosadil se ani Satli, domácí hráči dobře brání.

24

Toto Tamuz se tentokrát v pokutovém území proti dvěma soupeřům neprosadil.

Duje ČOP - 1:0

22

Domácí se ujímají vedení! Po rychlé akci a skvělé přihrávce Machady za hostující obranu se míče ujal DUJE ČOP a tváří tvář Cobreovy uspěl střelou podél nohy brankáře Petrolulu!

22

Mustivar se po levé straně neprosadil.

21

Eduardo v klidu sebral centrovaný míč do svých rukavic, poté rychle rozehrál, domácí se ale zbrklou přihrávkou vyhnali až do zázemí, míč tak opět získává Petrolul.

19

Po nepřesném centru bude Cobrea odkopávat od vlastní branky.

18

Petrolul se po úvodní šanci Tamuze nedokáže vůbec dostat na delší dobu k míči.

16

Domácí se snaží dirigovat hru, dopředu se přeci jen moc hnát ani nemusí, z prvního zápasu mají náskok vytvořený dostatečný.

14

Machado se sice s míčem dostal do pokutového území Ploiesti, přihrávka na spoluhráče mu ale nevyšla, následovat bude odkop od Cobreovy branky.

12

Mourad Satli se při svém průniku do šestnáctky provinil nedovoleným zákrokem.

11

Antolić na levé straně nedokázal nacentrovat míč do šestnáctky, k dlouhému autu se chystá krajní obránce Pivarić.

10

Po Tamuzově tyčce jakoby domácí hráči ožili.

9

Na druhé straně střílel Machado vedle branky.

Tamuz střílí do tyče!

8

Z ničeho nic obrovská šance Petrolulu! Toto Tamuz zpracoval v pokutovém území přihrávku, uvolnil se přes obránce a svou střelou nastřelil tyč! Míč se pak odrazil od zad Eduarda a těsně kolem brankové čáry vyletěl až mimo branku!

6

První vážnější situace v pokutovém území rumunského týmu, Cobrea ale mohl zůstat v klidu, žádný střelecký pokus na něj neletěl.

5

Hostující brankář Cobrea si nyní sám zavařil a div, že toho domácí útočníci nevyužili.

4

Zápas začal ve velkém klidu, ani jeden z týmů se nikam nežene.

3

Hosté se ve své první akci neprosadili, špatnou přihrávkou nabídli míč soupeřům.

2

Zajímavý centr do pokutového území Petrolulu už Duje Čop na hrací ploše nestihl.

1

GNK Dinamo Záhřeb: Eduardo – Pinto, Šimunović, Šimunić (C), Pivarić – Brozović, Ademi, Antolić – Machado, Čop, Eduardo
Náhradníci: Ježina – Ibaňez, Sigali, Ćorić, Vukojević, Soudani, Pjaca
Trenér: Zoran Mamić.

FC Petrolul Ploiesti: Cobrea – Alcénat, Hoban, Gerson, Satli – De Lucas – Albín, Mutu (C), Teixeira, Mustivar – Tamuz
Náhradníci: Bolboasa – Beta, Nepomuceno, Priso, Astafei, Marinescu, Nkoyi
Trenér: Razvan Lucescu.

Rozhodčí: Kružliak – Somolani, Mokoš (všichni Slovensko).

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC PETROLUL PLOIESTI

Petrolul Ploiesti se do podvědomí českého fotbalového fanouška dostala zřejmě až letos, když ve 3. předkole celkem jasně vyřadila Viktorii Plzeň (1:1 a 4:1). Čtyřnásobný vítěz rumunské ligy (poslední titul ale slavili v roce 1966) ale nyní není v lehké pozici, protože doma prohrál 1:3 a dnes ho tak v Chorvatsku nečeká snadná úloha.

Největší hvězdou Petrolulu je bezesporu útočník Adrian Mutu, který právě svými góly sestřelil Plzeň. Jinak v kádru působí hodně cizinců – tři Brazilci, dva Nizozemci, Izraelec, Uruguayec nebo Alžířan. Takovou perličkou jsou dva hráči z Haiti – Jean Sony Alcénat a Sony Mustivar.

Hráči Dinama se včera pečlivě připravovali na dnešní zápas, skupinku vede zkušený Josip Šimunić.

GNK DINAMO ZÁHŘEB

Záhřebské Dinamo nezvládlo letošní boj o Ligu mistrů, když v 3. předkole nestačilo na dánský Aalborg. Svou pozici v podzimních bojích v Evropských pohárech tak musí hájit "jen" v Evropské lize. Jsou ale na velmi dobré cestě, neboť úvodní zápas v Rumunsku vyhráli 3:1.

Dinamo je v posledních dekádě absolutně nejlepší tým v Chorvatsku, tuzemskou soutěž totiž vyhrálo hned devětkrát po sobě, letos budou útočit na desátý titul v řadě. V posledních letech dává Záhřeb o sobě vědět i v Evropě, párkrát si Dinamo zahrálo i v základní skupině LM.

V současném kádru Dinama najdeme kromě několika krajánků také chorvatské reprezentanty jako Josip Šimunić, Ognjen Vukojević nebo Marcelo Brozović. V týmu působí hned pětice Portugalc, dva Chilané, dva Argentinci nebo zástupce takových zemí jako Alžírsko, Makedonie nebo Ghana.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého evropského fotbalu. Evropská liga dnes zakončí své play off a vyplynou tak všichni účastníci základních skupin. V jednom ze zápasů budeme sledovat souboj mezi GNK Dinamo Záhřeb a FC Petrolul Ploiesti!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.