1:1

konec (0:0)

28.08.2014, 20:30 • AFG Arena, St. Gallen • Petr Kašpárek

Tipsport: 1.42 4.7 8.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto utkání je to vše, přeji Vám příjemný zbytek čtvrtečního večera a dobrou noc. (22:35:51)
FC Curych si pohlídal svůj dvougólový náskok z prvního zápasu a postupuje do základní skupiny Evropské ligy. Slovenský zástupce po souhrnném výsledku 2:4 v pohárech naopak končí.
Oba týmy se vydaly ke svým početným kotlům, aby poděkovaly za vydatnou podporu při zápase, který nakonec přinesl dvě branky a remízu 1:1. Jasně lepším mužstvem byl Curych, který se díky výbornému vstupu do druhého poločasu a přesně trefě Chikhaouiho dostal do vedení. Zápas běžel v poklidu dále, což platilo až do druhé minuty nastavení, kdy se z ojedinělé akce prosadil střídající Nikolas Špalek.

90+3

Nikolas ŠPALEK - 1:1

90+2

Trnava právě vstřelila branku!
Tak to je skvělá zpráva pro Spartak! Teprve sedmnáctiletý NIKOLAS ŠPALEK se ve středu hřiště chopil míče, se kterým došel až před velké vápno a tečovaná střela zapadla k překvapení všech do branky.

90+1

Skotský rozhodčí Madden nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.

90

Djimsiti vyslal hodně nepřesnou přihrávku na Chermitiho, který alespoň zamezil odkopu od branky a odhlavičkoval míč za pomezní čáru.

89

Hostující kapitán Marek Janečka fauloval Brunnera a dostává třetí žlutou kartu svého týmu.

88

Centr Nikolase Špaleka mířil jen před šestnáctku, což nemohlo přinést žádné ohrožení branky Davida Da Costy.

87

Franck Etoundi povalil soupeře, ale k míči se nedostal. Curych bude každopádně vhazovat z míst okolo střídaček.

86

Domácí se sympaticky snaží o vstřelení druhé branky a konec zápasu tak nabízí poměrně solidní podívanou.

85

Žlutou kartu dostává za faul mimo hru Erik Jendrišek (FC Spartak Trnava).

Chermitiho lob mířící do hostující branky vykopl Tóth

84

Velká šance Curychu zůstala nevyužita! Chermiti po obrovské chybě hostující obrany střílel lobem přes gólmana, ale míč, který už směřoval do branky, z těžké pozice vykopl skvěle zasahující Martin Tóth!

84

Chiumiento přihrál k pravé postranní čáře, odkud přilétl další nepřesný centr na Kamerunce Francka Etoundiho.

82

Střídání v týmu FC Curych: ze hřiště odchází Marco Schönbächler, přichází Maurice Brunner.

Jendřišek netrefil branku

82

Tak pozor, Trnava byla kousek od srovnání. Mikovič pustil míč za sebe a Erik Jendrišek z šestnácti metrů vystřelil jen několik centimetrů vedle pravé tyče!

81

V příjemné fotbalové atmosféře utkání plyne poklidným tempem ke svému konci, do něj nyní zbývá zhruba deset minut.

80

Etoundi přihrávkou z první vysunul nejaktivnějšího domácího hráče Schönbächlera, kterému ale míč utekl mimo vyznačené hřiště.

79

Roh Curychu vůbec nevyšel a Spartak se tak hnal do ojedinělého útoku, při kterém Jendrišek pouze napálil předním stojícího obránce.

78

Střídání v týmu FC Curych: ze hřiště odchází Oliver Buff, přichází Francisco Rodriguez.

78

Schönbächler nebezpečně přihrával před branku, před Etoundim ale zakročil Tóth. Curych bude po střídání zahrávat rohový kop.

77

Mladíček Špalek se po příchodu na hřiště jeví v zajímavém světle, tento ofenzivní hráč je o hodně aktivnější než Cléber, kterého ve druhé půli vystřídal.

76

Po zákroku Rusova kopal Curych rohový kop, ze kterého vzešla střela z dvaceti metrů v podání Schönbächlera, jenž mířil jen do středu branky.

75

Dnes víceméně neviditelný Martin Mikovič o sobě dal vědět aspoň tím způsobem, že se pozapomněl za posledním obráncem v ofsajdu.

74

Soune Soungole, který je v Trnavě na hostování ze Slovanu Liberec, v závěrečné fázi zápasu nahradil mírně zraněného Milana Bortela.

74

Chiumiento se efektně uvolnil na pravé straně hřiště, ale následná přihrávka byla pro Francka Etoundiho nechytatelná.

73

Kouč Trnavy už chystá své poslední střídání, na hřišti mezitím probíhá otálení v rozehrávce Curychu.

72

Oliver Buff na ose hřiště nepřešel přes početnou skupinu obránců, Koch byl následně přichycen v postavení mimo hru.

71

Siva riskantně ve skluzu odebral o balón Marca Schönbächlera, Curych bude pokračovat z autového vhazování.

71

Zápas se v poklidném tempu chýlí do své závěrečné části, šance na postup Spartaku už jsou téměř nulové a podle toho to na hřišti také vypadá.

70

Střídání v týmu FC Curych: ze hřiště odchází Yassine Chikhaoui, přichází Franck Etoundi.

69

Neujala se ani narážečka na hranici pokutového území, Avi Rikan se při ní dostal do ofsajdu.

68

Pokus o centr z levé strany Chikhaouimu vůbec nevyšel, obrana Trnavy si může odfrknout a Rusov odkopnout od branky.

67

Při postupném útoku Curychu téměř všichni hráči byli bez pohybu, a tak se Spartak dostal k odkopu do bezpečí.

66

Erik Jendrišek fauloval, čímž prakticky daroval Curychu rozehrávku asi 40 metrů od trnavské branky.

65

Špalek na pravé straně patičkou přenechal míč Janečkovi. Jeho střela byla tečovaná Kecojevićem a Da Costa neměl se zákrokem problém.

64

Přetažený centr Davide Chimienta dolétl jen do rukavic dobře si počínajícího Dobrovoje Rusova. Následná akce Trnavy končí kvůli nepřesné přihrávce na Špalka.

63

Yapiho nákop mířil jen na Bortela, Curych ale získává rohový kop.

62

Na dnešní utkání se do St. Gallenu přišlo podívat pouze 4 252 diváků.

61

Dobrivoj Rusov vyběhl ze své branky, aby nedovolil zakončit Kochovi, od kterého se nakonec balón vydal do autu.

60

Na nepřízeň diváků si Spartakovci rozhodně stěžovat nemůžou, zhruba osm set slovenských fans vytváří výbornou kulisu.

59

Pro domácí to rozhodně není žádná těžká šichta, Trnava zas a znova přišla o balón už ve středu hracího pole.

58

Curych následně rozehrál rohový kop, Rikan však žádného ze svých spoluhráčů v šestnáctce nenašel.

58

Siva už poněkolikáté přišel o míč a dopředu pádil Schönbächler. Ten v rychlosti přihrál na Chermitiho, jehož dobrou střelu Rusov zneškodnil.

57

O hodně ambiciózní pokus z velké dálky se pokusil bývalý slávista Matúš Čonka, David Da Costa však mohl zůstat v naprostém klidu, míč šel vysoko nad.

56

Trenér Spartaku sáhl ke druhému střídání. Brazilského fotbalistu Clébera na hrací ploše nahradil teprve sedmnáctiletý Nikolas Špalek.

Chermiti protáhl Rusova

55

Amine Chermiti vystřelil k levé tyči a hodně zaměstnal Rusova, jenž musel vyrazit míč tygřím skokem.

54

Matej Siva evidentně fauloval Chiumienta a Curych může zahrozit ze standardní situace ze zhruba dvacetimetrové vzdálenosti.

54

Po Bortelovi a Čonkovi se míč dostal k Eriku Jendrišekovi, ten si neporadil vůbec dobře a rychle o balón přišel.

53

Školáckou chybu předvedl Siva, který z půlící čáry doslova odevzdal míč Curychu. Fanouškům Spartaku to ale moc nevadí a bez triček neúnavně podporují své miláčky.

52

Rikan znovu zbrzdil hru a přihrál dozadu na Djimsitiho a jeho kolegy.

51

Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Kamil Kuzma.

50

Curych už byl s míčem v těsné blízkosti hostující branky, avšak celá akce byla zabržděná a domácí nakonec o míč přišel.

49

Spartak prohrává celkově už 4-1, avšak stále platí, že musí vstřelil tři góly, které by nyní znamenaly prodloužení.

Yassine CHIKHAOUI - 1:0

48

Curych právě vstřelil branku!
Švýcarský celek do druhého poločasu vstoupil výborně a po třech minutách hry jde do vedení. Obránci Trnavy dali trestuhodně prostoru YASSINU CHIKHAOUIMU, který vystřelil z hranice velkého vápna a nedal Rusovi žádnou šanci.

48

Avi Rikan centroval na přední tyč, u které byl připravený hráč Spartaku.

47

Amine Chermiti neprošel přes Tótha, jenž si nebezpečného útočníka pohlídal a odkopl míč na rohový kop.

47

Vysoká nahrávka na Chimienta z kopačky Yapiho přesná nebyla, u míče byl jako první Dobrivoj Rusov.

46

Centr z pravé strany odhlavičkoval Siva do míst, kde už číhali další domácí hráči v bílých dresech.

46

Oba týmy se už pomalu trousí z kabin zpět na hřiště. Doufejme, že ve druhé půli nám bude nabídnut atraktivnější fotbal, než tomu bylo dosud.
První poločas odvetného zápasu čtvrtého předkola Evropské ligy mezi týmy FC Curych a FC Spartak Trnava je u konce. Na trnavském týmů jde jasně vidět snaha neinkasovat, a tak toho první pětačtyřicetiminutovka moc zajímavého nenabídla. Lepším týmem je Curych, jenž nejvíce zahrozil při šanci Rikana, který ale jen nastřelil Rustova.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1

První poločas je nastaven o jednu minutu.

45

Celá situace se teď obrátila, s míčem na kopačkách tak kombinují domácí svěřenci.

44

Domácí naprosto rezignují na jakékoliv napadání, Trnava tak volí postupnou kombinaci na vlastní půli.

43

Spartak se přece jenom v závěru prvního poločasu trochu osmělil, žádné velké komplikace pro Curych z toho ale neplynou.

42

Zákrok na Sivu byl posouzen jako čistý, a tak Curych může vhazovat.

41

No vida, v jednačtyřicáté minutě tu máme první zakončení hostů. Z patnácti metrů se k hlavičce odhodlal volný Jendrišek, jehož slabý pokus skončil asi pět metrů vedle Da Costovy branky.

40

Čonka směřoval šikovnou přihrávku na Clébera, jenž ale byl správně nachytán v postavení mimo hru.

39

Marco Schönbächler se prokličkoval až do velkého vápna, ve kterém si však hráči Trnavy vedou více než dobře.

39

Nápor domácích může pokračovat, Casado totiž ve středu hřiště nedovoleně atakoval Gillese Yapiho.

38

Exekuci rohu si na svá bedra vzal Davide Chiumiento, s jeho centrem před branku si ale hosté poradili. Z celé akce si nějaký šrám odnesl Chermiti, na kterého nepříjemně dopadl Rusov.

37

K radosti domácích fanoušků má Curych výhodu rohového kopu, který nastává po sraženém centru Kocha.

36

Hned dvakrát se teď Curych dostal ke střele, jak pokus Chikhaouiho, tak i dorážka ale byla zablokovaná.

35

Černohorský obránce Kecojević je pravděpodobně v pořádku a oba týmy už jsou opět v jedenácti.

34

Hosté sportovně vrátili míč Da Costovi, od kterého začíná další útočné snažení domácího Curychu.

33

V nefotbalové pozici se nachází Ivan Kecojević, kvůli jehož ošetřování se několik vteřinek hrát nebude.

33

Aut ani následný centr Matúše Čonky žádné problémy domácí obraně nenadělal, slovenský tým na první střelu stále čeká.

32

Trnava je stále na útočné polovině a teď bude vhazovat z těsné blízkosti pokutového území.

31

Cléber před vápnem posunul míč na Martina Mikoviče, proti kterému rychle vystoupila hned dvojice soupeřů.

30

První půlhodina utkání už je minulostí, Curych je jasně lepším týmem a trnavské šance na postup do základní skupiny klesají stále níž.

Rusov vyrazil střelu Rikanova mířící doprostřed brány

29

Zatím největší šance domácích! Rikanova střela z deseti metrů směřovala naštěstí pro Trnavu přímo na Rusova, jenž vyrazil míč na Chiumenta. Jeho střela už byla dost nepovedená.

28

Útočné snažení Trnavanů trvalo jen pár vteřin, Curych se snadno dostal zpět do držení míče.

27

Na levé straně si výborně počínal Schönbächler, který v šestnáctce přihrával na Chermitiho, od kterého se balón odrazil mimo hřiště.

27

Jeden ze dvou Tusianů Chikhaoui nacentroval přesně na hlavu Chikhaouiho, ale také on hlavičkoval nepřesně.

26

Chiumiento vysunul Buffa, po jehož přihrávce zahrál obránce Spartaku na rohový kop.

25

Cléberova levačka poslala balón do pokutového území, kde se nejlépe zorientoval jeden z bránících Švýcarů.

25

Kecojević neohrabaně fauloval Jendrišeka, který pro svůj tým získal volný přímý kop.

24

Schönbächler dostal díky přihrávce Yapiho dost prostoru, kvůli špatnému zpracování se ale míč dokutálel až do náruče Rusova.

23

Po Cléberově zaváhání se Spartak dostal do velkých problémů, jenže střela Rikana se mezi tři tyče nevešla.

22

Schönbächler byl na levé straně hřiště faulován a Curych bude mít výhodu přímého kopu, jež rozehraje Davide Chiumiento.

21

Chiumiento hodně zaváhal v rozehrávce, avšak naštěstí pro něj hosté situaci dvou na jednoho doslova zadrballi.

20

Zadáci Curychu neměli žádnou práci, jelikož Janečkova přihrávka skončila až v zámezí.

19

Hostující kapitán Marek Janočka byl u půlícího kruhu faulován Rikana, sudí Madden zatím volí jen slovní domluvu.

18

Spartak znovu přišel o balón hned po přechodu půlící čáry, na překvapivý zvrat dvojzápasu to prozatím nevypadá.

17

Po centru Avi Rikana zakončoval Oliver Buff, jehož střela hlavou letěla nad horní tyč trnavské svatyně.

17

Otevřít skóre může Curych za pomoci rohového kopu.

15

První čtvrthodina toho přítomným fanouškům moc nenabídla, Curych se marně snaží prodrat přes defenzívu Trnavy, která je hodně pasivní.

14

Trnavský stoper už je zpět na hřišti a utkání může pokračovat. U míče se nachází Dobrijov Rusov.

13

Chikhaoui se ocitl v hlavičkovém souboji s Tóthem, který inkasoval nepříjemný úder a musí být přímo na hřišti ošetřován.

12

Z hloubi pole přihrával Gilles Yapi, jenž dlouhým pasem hledal Chiumiento, který ovšem na míč nedosáhl.

11

Pro dlouhou přihrávku si běžel Erik Jendrišek, před kterým ale zasáhl Philippe Koch. Ten to však neudělal moc dobře a Trnava zůstává v útoku.

10

Trnavští fotbalisté toho směrem dopředu prozatím moc nevymysleli, začátek zápasu jasně ovládá Curych.

9

Po faulu Ivana Schranze kopal Rikan přímý kop, ze kterého vzešla dalekonosná střela Schönbächlera, jenž ohrozil pouze diváky v kotli Trnavy.

8

Martin Tóth odvrátil centr z levé strany mimo šestnácku, Curych však u balónu zůstává.

8

Domácí stále kombinují ve středu hřiště, kde je Spartakovci docela aktivně napadají.

7

Běží sedmá minuta a na první větší šanci stále čekáme, Curych si je svého vedení z prvního zápasu evidentně vědom.

6

Chikhaoui hledal svého parťáka, Chermitiho, kterého si obrana Spartaku pohlídala, míč se ocitl až v náruči Rusova.

5

Standardní situaci zahrával brazilec Cléber, ale žádné nebezpečí pro Da Costu z toho nebylo. Gólman domácích byl navíc faulován Bortelem.

4

Buff zůstal ležet na trávníku, avšak Mikovič to neakceptoval a vydal se do útoku, z něj vytěžil aspoň rohový kop.

3

Schönbächler sice byl s míčem v šestnáctce, přihrávka před branku mu ale nevyšla a resultuje z toho jen odkop od branky.

3

Úvodní vteřiny zápasu jsou hodně opatrné, další pokus o útok Curychu zastavil ofsajd, ve kterém se ocitl Chermiti.

2

Ten však mohl být v naprostém klidu, Trnava se ubránila a nedovolila soupeři zakončit.

1

Domácí se rychle zmocnili míče a pomalu se přibližují brance, kterou stráží Dobrivoj Rusov.

1

Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří dnes hrají v černočervených dresech. Hráči Curychu jsou celí v bílém.

1

Rozhodčí už vedou obě základní jedenáctky na hrací plochu poloprázdného stadionu. Více zaplněné jsou jen oba sektory vlajkonošů.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Curych: Da Costa – Koch, Kecojević, Djimsiti – Buff, Yapi, Rikan, Schönbächler – Chermiti, Chiumiento, Chikhaoui (C)
Náhradníci: Favre – Nef, Elvedi, Brunner, Rodríguez, Etoundi, Rossini

FC Spartak Trnava: Rusov – Siva, Bortel, Tóth, Čonka – Janečka (C), Casado – Schranz, Cléber, Jendrišek – Mikovič
Náhradníci: Strapák – Vyskočil, Kuzma, Soungole, Kasaj, Chovanec, Špalek

Rozhodčí: Madden – Chambers, Stevenson (Skotsko).
Z důvodu konání atletického mítinku diamantové ligy se utkání neodehraje v Curychu, nýbrž v pětaosmdesát kilometrů vzdáleném St. Gallenu, kam se taktéž chystá početná skupina fanoušků Trnavy. Dle odhadů by do AFG Areny mělo přicestovat až osm set Spartakovců.
První ze dvou zápasů čtvrtého předkola se odehrál minulý čtvrtek ve Zlatých Moravcích, kde se lépe dařilo Curychu, jenž se díky brance Chermitiho dostal do vedení už ve čtvrté minutě. O deset minut později sice z penalty vyrovnal Vlasko, avšak ještě před poločasem svým druhým gólem vrátil švýcarskému mužstvu vedení Chermiti. Ten udeřil také ve druhé půli, když v osmapadesáté minutě dovršil hattrick a zajistil tak Curychu do odvety výbornou výchozí pozici.

Spartak v dnešním zápase musí vstřelit minimálně tři branky a žádnou neinkasovat. K tomu mu určitě nepomůže trojice nedostupných hráčů – Grabež Srdjan a Erik Sabo jsou mimo hru kvůli zranění, Jána Vlaska naopak do zápasu nepustí trest za žluté karty.
FC Spartak Trnava

Hráči Trnavy nastoupili do bojů o Evropskou ligu už na začátku července, když si v prvním předkole poradili s maltským týmem Hibernians. Ve druhém předkole na "bílé anděly" čekal nepříjemný gruzínský soupeř ze Zestafoni, který se však nedokázal ani jednou prosadit a nakonec prohrál po zápasech 0:0 a 0:3. Ve třetí části kvalifikace se Trnava dvakrát utkala se skotským St. Johnstone, aby se radovala z cenného postupu za celkového stavu 3:2.
FC Curych

Curyšskému celku se začátek nové sezóny poměrně vydařil, svěřenci hlavního kouče Urse Meiera prohráli pouze jedno utkání, ve kterém podlehli silné Basileji. Celkem Curych ve švýcarské lize odehráli šest zápasů, po kterých jsou se třinácti body na druhé pozici. Dvanáctinásobný švýcarský mistr v minulém ročníku Evropské ligy moc velkou díru do světa neudělal, jelikož trochu překvapivě vypadl ve třetím předkole se severočeským Slovanem Liberec.
Příjemný čtvrteční večer při sledování textového přenosu odvetného utkání čtvrtého předkola Evropské ligy mezi týmy FC Curych a FC Spartak Trnava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.