Evropská liga (předkola)

FC Šachťor Soligorsk – PSV Eindhoven

0:2

konec (0:0)

28.08.2014, 19:00 • Borisov Arena, Borisov (kapacita 13126 míst) • Adam Lacek (@laci_17)

Tipsport: 4.95 4.25 1.62 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro tuto chvíli všem přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (20:55:47)
PSV Eindhoven nakonec stvrdil úlohu velkého favoritu dvojutkání s běloruským týmem Šachťor Soligorsk, který v celkovém součtu poráží 3:0.

Na dnešní vítězství se ale nizozemský klub hodně natrápil, o postupu nakonec rozhodl až v závěru po dvou povedených brejcích nejlepší hráč utkání Memphis Depay.

Soligorsk tak opouští letošní evropskou scénu, rozhodně ale v Šachťoru nemusí být zklamaní, protože se prezentovali velice dobře. PSV se zítra dozví své soupeře při losu základní skupin Evropské ligy.

90+3

Memphis DEPAY - 0:2

90+3

PSV právě vstřelilo branku!
To je show v podání MEMPHISE DEPAYE! Po dalším povedeném brejku, kdy mu míč ve skluzu poslal do samostatného úniku de Jong, se mladý útočník PSV prezentoval přehozením Kotěnka, míč sice skončil na tyči, Depay ho ale ještě stihl doběhnout a v klidu dorazit do branky!

90+2

Domácí hráči jsou už smířeni s vyřazením, už se ani nesnaží napadat protihráče.

90+1

Narsingh hledal v šestnáctce de Jonga, ten byl na jeho přihrávku krátký.

90+1

Střela Riose sražena, už běží nastavení.

Memphis DEPAY - 0:1

90

O postupujícím je rozhodnuto, hosté jdou do vedení po povedené brejkové situaci. MEMPHIS DEPAY táhl celou akci, kterou vzal na sebe až do samotného konce, po dvou kličkách nakonec dokázal prostřelit i Kotěnka a posílá svůj tým do základní skupiny Evropské ligy!

89

Se slabou hlavičkou Narsingha neměl Kotěnko sebemenší problém.

Kotěnko vyráží de Jongovu střelu na rohový kop!

88

De Jong se opět po skvělé práci Depaye dostal k zakončení, jeho pokus ale Kotěnko vyráží na rohový kop!

87

Hráči Šachťoru už vzadu hrají na risk, nic jiného jim logicky nezbývá.

86

A dopředu mohou opět domácí hráči, kteří jsou neustále hnáni svými fanoušky.

85

Memphis Depay měl na noze rozhodnutí! Po zákroku Kotěnka se dostal k odraženému míči, zblízka ale nedokázal domácího brankáře prostřelit, ten se vyznamenal výborným zákrokem!

84

Depay se opět uvolnil v pokutovém území, poté místo střely hledal de Jonga, který se k míči ale nedostal.

83

Další centr do pokutového území PSV končí až v zázemí.

82

Luciano Narsingh se v pokutovém území Šachťoru sice hezky uvolnil, poté si ale chtěl vymodlit penaltu, sudí Evans ale zůstal ledově klidný.

81

Domácí hráči nedokáží vymyslet nějakou akci, který by vedla k ohrožení Zoetovy branky.

80

Kotěnko v klidu sebral centrovaný míč z rohového kopu a rychle vysílá Januše dopředu.

79

Z volného přímého kopu zkusil Depay přímou střelu, jeden z obránců Soligorsku tečuje míč na rohový kop.

78

Ve stejné minutě hosté také střídají, ze hry odstupuje Adam Maher, jehož nahradí Marcel Ritzmaier.

78

Depay opět faulován, tentokrát v nepříjemné vzdálenosti od Kotěnkovy branky.

77

Žlutou kartu za faul na Depaye vidí Nikolaj Januš.

76

Domácí hráči nyní kombinují na útočné polovině, naopak hosté se zatáhli až před vlastní pokutové území.

75

Tamata vyojoval rohový kop, který také sám rozehraje.

74

Postup do základní skupiny Ligy mistrů je v souboji mezi Soligorskem a PSV Eindhoven stále otevřen, domácím stačí vstřelit jeden gól k zajištění prodloužení.

72

Osipenko nyní celkem zbytečně fauloval Rekika, míč získává PSV.

De Jong ve velké šanci vysoko přestřeluje!

71

Po další Depayově akci se po odrazu dostal k míči Luuk de Jong, osamocen ale z 12 metrů nepochopitelně vysoko přestřelil!

70

Alexej Rios si chtěl vymodlit odpískání faulu na útočné polovině, za filmování ale naopak vidí žlutou kartu.

69

Depay neprostřelil dobře postavený blok domácích hráčů.

67

Domácí hráči se v posledních minutách dostávají opět do šancí, Zoet ale stále může zůstat v klidu, neboť míč létá mimo jeho branku.

66

První střídání PSV, ze hry odchází Jürgen Locadia, kterého nahradí Luciano Narsingh.

65

Zajímavá šance domácích, po nepovedené střele se míče v pokutovém území Eindhovenu zmocnil střídající Januš, svou střelou ale nastřelil jednoho z hostujících obránců.

64

První žlutou kartu v dnešním zápase vidí za faul na Riose hostující obránce Joshua Brenet.

63

Centr Tamaty z levé strany prolétl napříč pokutovým územím a končí až v zázemí na druhé straně hřiště.

62

Domácí podruhé střídají, Ilju Galjuzu nahrazuje Nikolaj Januš.

61

Depay se na levé straně nepopracoval k centru.

60

Domácí se ne a ne dostat k nějaké střele.

59

Po slušném začátku druhé půle v posledních minutách hra trochu utrpěla na kráse, nevidíme ani žádné střely.

57

Pohledná akce hostů skončila nepřesnou finální přihrávkou na hranici šestnáctky.

56

PSV už diriguje hru, domácí jsou ale hnáni svými fanoušky.

54

První střídání v domácích barvách. Ze hry odstupuje Alexander Gurulij, místo něho přichází Pawel Wojciechowski.

53

Eindhoven se v posledních minutách po nepovedeném vstupu do poločasu už srovnal.

52

Rohový kop pro PSV.

51

Depay se po dlouhém míči za obranu dostal přes obránce k míči, kličkou se uvolnil v pokutovém území, teatrální pád ale nebyl důvodem pro rozhodčího Evanse k odpískání pokutového kopu!

50

Další centr do pokutového území PSV odvrací na poslední chvíli Rekik, následovat bude rohový kop Soligorsku.

49

Soligorsk do druhé půle vstoupil ve velkém stylu, naopak hosté začátek moc nechytili.

48

Další centr do šestnáctky PSV končí nepřesnou střelou mimo branku.

47

První útok domácích ve druhém poločase končí neúspěšně.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 20:02.
V prvním poločase jsme nebyli svědky žádné branky, celkově hra nepřinesla nic moc zajímavého. PSV přijelo do Běloruska s jasným cílem neinkasovat, což je patrné na jejich hře.

Domácí hráči se v podstatě nedostali k nějakému výraznějšímu zakončení, na druhé straně stojí za zmínky střelecké pokusy Hendrixe a Tamaty, se kterými si ale Kotěnko hravě poradil.

Po prvním poločase tak Šachťor Soligorsk hraje s PSV Eindhoven nerozhodně 0:0!

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+1

Welšský sudí Evans nastaví v prvním poločase 1 minutu.

Tamatova střela končí v Kotěnkově náruči!

45

V závěru prvního poločasu se po přihrávce Depaye ke střele dostal Tamata, jeho střelu ale likviduje Kotěnko!

44

Blíží se konec prvního poločasu, zatím vidíme fotbal bez většího množství šancí, domácí tým je stále ve hře o postup.

43

De Jong se v pokutovém území provinil útočným faulem, míč získávají domácí.

42

Karim Rekik zezadu stáhl Sergeje Matvejčika a může být hodně rád, že dnešní utkání píská sudí z Britských ostrovů, kde se za podobné zákroky žlutá karta neuděluje.

41

Hráči PSV opět kontrolují hru přihrávkami na středu hřiště.

40

Za mohutné podpory diváků se ke střele odhodlal Alexej Rios, jeho střelu z velké dálky Zoet jen kontroloval, mířila hodně vedle.

39

Nejaktivnějším hráčem na hřišti posledních minut je rozhodně Memphis Depay, který se snaží vymýšlet nejrůznější možné akce, zatím ale bez gólového vyústění.

37

Memphis Depay se na levé straně pěkně uvolnil a následně vyslal technickou střelu, obstřel se mu povedl, míč se ale do branky nevešel.

36

Hendrix se odhodlal k další střele zpoza velkého vápna, jeho pokus byl ale sražen, následná hlavička Adama Mahera neměla šanci na úspěch.

35

Hosté se po tlaku soupeře snaží trochu uklidnit hru. Na nizozemském klubu je vidět, že do Běloruska přijel s cílem hlavně neinkasovat, což se jim zatím daří.

33

Vše nakonec končí dalekonosnou střelou Januškeviče mimo tři tyče.

33

V šestnáctce PSV to po několika centrech opravdu hořelo, domácí stále pokračují v tlaku.

32

Dlouhý míč až za obranu PSV na Riose na poslední chvíli odvrátil Tamata na rohový kop.

31

Zoet v klidu sbírá přízemní centr z pravé strany do svých rukavic.

30

Další standardní situaci PSV si bere na starost opět Memphis Depay.

28

V posledních minutách se hra konečně trochu více otevřela a k vidění už jsou také nějaké šance.

27

Centrovaný míč Gurulije z levé strany si v šestnáctce málem našel Osipenko, hostující obránci včas odvrátili nebezpečí.

26

Střela Jeffreyho Brumy z velké dálky končí hodně mimo tři tyče.

25

Postupný útok domácích končí další nepřesnou finální přihrávkou, hrát může PSV.

23

Tvrdý zákrok na Brumu na polovině hřiště předvedl Arťom Stargorodskij. Domácí záložník může být rád, že sudí Evans nevytáhl žlutou kartu.

Hendrixova střela do Kotěnkových rukavic!

22

Nádherná akce hostů končí prvním výraznějším ohrožení branky. Jorrit Hendrix si před šestnáctkou narazil míč s Depayem, svou střelu ale pak namířil přímo do Kotěnkových rukavic!

21

Domácí hráči se dostali ke kombinaci, žádné ohrožení Zoetovy branky z toho ale nevzešlo, hosté z Eindhovenu brání ve skvěle propracovaném bloku.

20

Máme za sebou 20 minut hry a ještě jsme neviděli ani jednu střelu na obou stranách, hraje se hodně opatrně.

19

Joshua Brenet si svým průnikem říkal o rohový kop, nakonec ale vybojoval pouze autové vhazování pro svůj tým.

18

Depay se teď celkem zbytečně utopil na pravé straně v kličkách, proti třem soupeřům byl bez šance.

16

Už se opět hraje, Locadia musí po ošetření na hřišti za lajnu, do hry bude vpuštěn až za chvíli.

15

Hra je přerušena, protože na trávníku po jednom ze zákroků zůstal ležet Jürgen Locadia.

14

Na druhé straně centroval do šestnáctky domácí kapitán Aleksandr Jurevič, i jeho přihrávka ale končí neúspěšně.

13

Po zajímavé přihrávce do pokutového území se do šance cpal de Jong, skvělou práci ale v obraně odvedl Igor Kuzmenok.

13

Zajímavou standardní situaci hostů rozehraje Memphis Depay, objev letošního mistrovství světa v Brazílii.

12

Z velké řady nepřesností na obou stranách pramení míč pro Eindhoven.

11

Pokus o rychlý brejk v podání domácích hráčů končí nezdarem.

10

Hosté se teď snaží trochu uklidnit hru trpělivou kombinací ve středu hřiště.

8

PSV mohlo jít do rychlého brejku, špatnou přihrávkou se ale Depay s Brenetem na levé straně vyhnali do zázemí.

7

Další útok domácích končí nepřesným centrem z pravé strany.

6

Z dálky zkusil své štěstí také Jorrit Hendrix, branku ale minul.

6

Další zajímavá akce domácího týmu končí úspěšným sebráním míče v podání Zoeta.

5

Chybu v rozehrávce ve středu hřiště nyní spáchali hostující hráči, Leončik se ihned vyřítil do kontru, s jeho střelou z velké dálky ale Zoet neměl problém.

4

Osipenko se dožadoval rohového kopu, následovat bude ale pouze odkop od Zoetovy branky.

3

Kotěnko dobře vyběhl proti přihrávce za obranu, odkopl ale velmi nešťastně přesně na nohu Locadia, který se ale nedokázal pořádně zorientovat a nedokázal zakončit do prázdné branky.

2

Zápas začal hodně vlažně, hosté se v prvním útoku neprosadili.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

PSV EINDHOVEN

Nizozemský Eindhoven rozhodně není třeba tak představovat jako jeho dnešního soupeře. PSV je jedenadvaceti násobný mistr nizozemské ligy. V posledních letech se ale Eindhovenu na domácí scéně zrovna nedaří, poslední titul zaznamenalo PSV totiž v roce 2008.

V současném kádru PSV najdeme mnoho zajímavých jmen, především nizozemské reprezentanty Memphise Depaye, který se nedávno blýsknul i dvěma brankami na MS, Adama Mahera nebo Georginia Wijnalduma. Nutno podotknout, že až na záložníka Stijna Schaarse je všem hráčům 23 nebo méně let!
FC ŠACHŤOR SOLIGORSK

Soligorsk je jedním z největších překvapení letošních bojů o Evropskou ligu. Téměř neznámý běloruský tým s jedním mistrovským titulem z roku 2005 na kontě a téměř nulovými zkušenostmi ze závěrečných předkol evropských pohárů, dnes bude bojovat o základní skupinu s věhlasným PSV Eindhoven.

První utkání vyhrál Eindhoven pouze 1:0, a tak má dnes tým ze stotisícového města Soligorsk slušnou šanci na postup. Jména ze současného kádru Šachťoru asi českým fotbalovým fanouškům neřeknou, tým je složen především z domácích fotbalistů s pár krajánky z Ukrajiny, Polska nebo třeba Gruzie.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého evropského fotbalu. Evropská liga dnes zakončí své play off a vyplynou tak všichni účastníci základních skupin. V jednom ze zápasů budeme sledovat souboj mezi FC Šachťor Soligorsk a PSV Eindhoven!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.