HC Technika Brno – SHK Drtiči Hodonín

6:1

konec (3:1, 1:0, 2:0)

28.08.2014, 18:00 • Hokejové haly dětí a mládeže • Dominik Turan (@DomTuran)

Na ledě již krouží rolby, zhasínají se světla a tak končí první domácí utkání Techniky v této sezóně. Emoce hráčů již naštěstí vychladly a my nyní můžeme pouze s napětím očekávat, co zajímavého nám přinese další vzájemný duel v rámci přípravy. Ten se odehraje v úterý 2.9. od 18:00 na ledě Drtičů, kde budou hodonínští hráči usilovat o podařenou odvetu. Pro dnešek se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (20:23:08)
Zápas končí soubojem Davida Polesného s jedním z domácích hráčů, naštěstí při podávání ruk všechny emoce vychladly. Co se stalo na ledě v zápase, zůstalo naštěstí v zápase a vypjaté derby tak končí celkem překvapivě vysokou výhrou domácího celku.

60:00

59:30

Domácí Technika ubránila úspěšně i poslední oslabení.

59:00

Probíhá poslední minuta velmi, velmi vypjatého "přátelského" utkání.

57:30

Kdoví, co nám přinese další "přátelské" utkání v úterý na stadionu Drtičů. Tentokrát to nervově neunesl Martin Zábranský (TEC), svého protivníka na zemi "uzemnil" a Technika znovu bude bojovat v početní nevýhodě.

56:52

Technika dokázala úspěšně odbránit i další oslabení v tomto zápase.

55:35

Po nervy vypjaté situaci míří na trestnou lavici Petr Štindl (TEC) a Michal Zezula (HOD). Vzájemná potyčka nekončila ani na zemi, Štindl svému protivníkovi naložil co proto.

55:10

Po závaru před brankou Nováka teď měli šanci snížit Drtiči, puk se ale nakonec odrazil mimo brankoviště.

54:52

Nyní si zahraje oslabení Technika, Štěpán Koukal (TEC) oslabuje na dvě minuty svůj tým.

54:10

Tomáš Klimeš nedokázal zkrotit svou střelu která mířila nad.

52:46

Hosté jsou ve čtyřech, to nejhorší mají za sebou úspěšně odbráněné.

52:26

A Technika si zahraje dvacet sekund dvojnásobnou přesilovku. Na trestnou lavici míří Jakub Sajdl (HOD).

50:46

Další vyloučení, znovu Kulyk(HOD).

49:35

Technika právě vstřelila branku!
A už je to o pět branek. Technika navyšuje své vedení už o pěkný kousek, konkrétně se trefil JIŘÍ ČTVRTNÍČEK v přesilovce. Asistence: Martin Zábranský, Jakub Klíma.

48:55

David Kulyk (HOD) oslabuje znovu svůj tým a Hodonín míří do čtyř.

48:20

Po brankovém půstu kompletují domácí "bůra". ONDŘEJ STEHLÍK naznačil z pravého kruhu nahrávku, oklamal tím hostujícího gólmana a nádhernou střelou mu nekompromisně vymetl pavučinky za jeho zády. Asistence: Jan Fadrný.

47:13

Luner se nyní vrhá do všech zákroků doslova po hlavě a pořád drží naděje na zkorigování, nebo dorovnání výsledku.

46:00

Přátelské utkání nenaplňuje hodnoty obsažené v názvu. Duel je pěkně vyhrocený, již poněkolikáté v zápase po sobě vystartovali v přerušené hře hráči a rozhodčí mají co dělat, aby udrželi nervy hráčů pod kontrolou.

45:03

I tak si ale Technika postupně udržuje tlak a další vhazování před Lunerem to jenom potvrzuje.

44:04

Hosté hrají v plném počtu, domácí nedokázali ke dvou využitým přesilovkám přidat další.

43:12

Po tlaku a nepřehledné situaci v brankovišti Lunera se brněnští hokejisté radovali předčasně. Gól vstřelili až při písknutí rozhodčího a ukazatel skóre tak pořád ukazuje stejné cifry.

42:50

Technice se až nyní podařilo dostat a usadit v útočném pásmu.

42:04

A plány na brzké snížení hatí svému týmu hostující kapitán Petr Peš (HOD), který je na dvě minuty vyloučen.

41:07

Teď se ale v druhém pásmu usadili Brňané.

40:15

Hodonínští hráči se ještě nechtějí vzdát a v kabině je jistojistě trenéři vyburcovali k lepšímu výkonu. Po vyrovnání prahnou hned od začátku a svým útokem to dokazují.

40:01

Po brankové přehlídce v první třetině se ukazatel skóre v druhé periodě uklidnil. Do černého se trefil akorát domácí Martin Zábranský a zvýšil tak vedení svého týmu už na 4:1. Další třetina začne přibližně v 19:39.

40:00

39:59

Štindl zakončuje druhou třetinu nahozením na hodonínskou svatyni.

39:41

Vhazování po pravici Lunera.

38:52

Ani teď ale nedokázali Drtiči snížit a Brno už hraje v plném počtu.

37:05

Nedvěd se vrací na střídačku z trestné lavice a Hodonín tak má více než minutu na to prosadit se v početní výhodě.

36:52

Kučera se svíjel bolestí na ledě a měl proto dobrý důvod. Byl seknut Hežou (TEC) a ten si tak odsedí dvě minuty na trestné lavici. Síly se tak na chvíli vyrovnají.

36:41

Naštěstí pro Nedvěda si už ale brněnští hráči nedrží takový tlak.

35:05

Nedvěd (HOD) se rozhodl, že už na trestnou lavici nikoho jiného nepustí. Asi se mu tam líbí více než na střídačce. Jinak se jeho počínaní vysvětlit doopravdy nedá. Potřetí za sebou je vyloučen, tentokrát za vysokou hůl.

33:59

Brňané přesilovku nevyužili a Hodonín hraje v plném počtu.

32:30

Technika se usadila v útočném pásmu, žádnou větší šanci si ale nevytvořila.

31:59

Znovu Nedvěd (HOD) oslabuje svůj tým, za napadení protihráče si odpyká další dvě minuty.

31:28

Habrovec po vhazování také prověřoval Lunerův postřeh, ten byl ale neoblomný.

29:46

Na Štindlovy rány od modré si budou muset dávat soupeři obrovský pozor. Urostlý bek znovu napřáhl a dělovka přes celou třetinu jen těsně minula bránu.

28:49

Tentokrát síly ušetří Technika, hostující Nedvěd (HOD) vyloučen za podražení.

27:40

Technika úspěšně odbránila dvojnásobné oslabení a udržela tříbrankové vedení.

26:46

Fadrný výborně vystihl zaváhání hostujícího obránce a zkušeně podržel puk, při kterém získal potřebné vteřiny pro svůj tým.

26:31

Hodonínští hráči tlačí, brněnská hradba v čele s Novákem však zatím statečně odolává.

26:00

Drtiči to zkouší pěkně zostra, tutovku Sajdla vychytal skvělým zákrokem Novák.

25:40

A Technika jde do tří. Na dvě minuty si jde sednout Filip Vrba (TEC) za podražení.

25:16

Domácímu bekovi Jiřímu Zapletalovi (TEC) ruply nervy a vystartoval zezadu v přerušené hře na protihráče. Vyfasoval tak osobní trest do konce utkání a svůj tým na dvě minuty oslabí.

24:52

Hodonínští hráči se začínají osmělovat a po nepovedeném vstupu do třetiny si začínají vytvářet i vážnější šance.

22:56

Hostující kapitán sotva skočil na led a domácí hráči se znovu radují. MARTIN ZÁBRANSKÝ tečoval střelu Klímy od pravého mantinelu a Technika se tak dostává do tříbrankového vedení. Asistence: Jakub Klíma.

21:53

Po kombinaci na modré čáře vystřelil neskutečnou dělovku Klimeš, která jen těsně minula Lunerovu bránu.

20:50

Technika si znovu zahraje přesilovku, v úvodu druhé třetiny fauloval hostující kapitán Peš (HOD).

20:31

Fadrný našel najíždějícího Habrovce, který dovezl puk do útočné třetiny.

20:01

Po hektické první desetiminutovce, kdy padli tři branky, se hra celkem uklidnila. Na úvodní gól Drtičů dokázali domácí výborně odpovědět dvěma přesnými zásahy a vítěznou první periodu zpečetil gólem do šatny nádhernou střelou od modré Petr Štindl.

20:00

19:51

Brňané využívají již druhou přesilovku. Po kombinaci mezi obránci se ke střele dostal PETR ŠTINDL, který nekompromisní ranou prostřelil Lunera. Asistence: Jan Habrovec, Ondřej Stehlík.

19:29

Před koncem první periody míří na trestnou lavici Matěj Charvát (HOD) za sekání.

18:13

Po buly se ke střele dostal Jakub Klíma, který rukou krásně zachytil puk na modré čáře a otestoval Lunerovu pozornost.

18:02

16:46

Po rozehrávce Štindla se ke střele dostal Fadrný, jeho projektil ale skončil pouze na betonech Lunera.

15:33

Na modré čáře, blíže brněnské svatyni, se nyní svíjí domácí Jakub Klíma, který se po přerušené hře dobelhává na domácí střídačku.

14:35

Hodonín se snaží usadit u Nováka a zatím se mu to daří, vhazování po jeho levici.

13:40

Nyní se vařila voda i na opačné straně, Sajdl měl na holi vyrovnání.

12:40

Až teď se Technika usadila u Lunera. Po tlaku, který si vytvořila, ale nedokázala vstřelit branku.

11:58

Hra se začala přelévat ze strany na stranu, ani jednomu týmu se nedaří usadit v útočné třetině.

10:33

Technika oslabení úspěšně odbránila a hraje v plném počtu.

09:55

Smetana našel nádherně Kováře, který ve velké příležitosti trefil pouze tyčku a puk se po brankové čáře odklouzal pryč z brány.

08:33

Domácí Jiří Zapletal (TEC) hákoval a Hodonín si tak znovu zahraje v početní výhodě.

08:15

Fadrný se teď tlačil do brány Lunera, což se nelíbilo hodonínským obráncům a strhla se menší potyčka, vše však zůstává bez trestů.

06:39

A Brňané se najednou ujímají vedení. JIŘÍ ČTVRTNÍČEK dorážel nahození na brankáře hostů a zúročují tak tlak, který si domácí v přesilovce vytvořili. Asistence: Filip Vrba, Tomáš Klimeš.

06:25

Technika si zahraje přesilovku, za držení vyloučen Kulyk (HOD).

04:36

Netrvalo dlouho a máme tady vyrovnání. Střelu od modré tečoval PETER BUSTIN do horních pater branky a srovnal tak skóre. Asistence: Michal Maršálek, Ondřej Pěška.

04:29

Techniku rychlý gól sice zaskočil, pořád se ale snaží udržet v útočném pásmu.

03:15

Drtiči právě vstřelili branku!
Oranjes stačilo vyhrát buly na PETRA PEŠE, který z levého kruhu překonal svižnou střelou Nováka mezi betony. Přesilovka je tak záhy využitá. Asistence: Jakub Sajdl, Zdeněk Jurásek.

03:06

Za nedovolenou hru vysokou holí se bude dnes poprvé vylučovat. Na trestnou lavici míří Peter Bustin (TEC).

02:27

Smetana prověřil pozornost Nováka pěknou střelou, vážněji ho však neohrozil.

02:11

Po nepřesné rozehrávce domácích následuje vhazování po pravici Nováka.

01:32

Jurča se snažil z rohu natlačit před bránu, domácí Škápik ho ale ke svatyni hostů nepustil.

00:30

Úvodní buly vyhráli domácí hráči a ihned sevřeli Drtiče před bránou Lunera.

00:01

VSK Technika Brno: Novák (Chvátal) – Habrovec (C), Heža, Klimeš, Koukal, Zapletal, Stehlík, Odehnal L. – Čtvrtníček, Jurča, Fadrný, Vrba L., Klíma, Benýšek, Pěška, Bustin, Zábranský, Štindl, Brzobohatý, Pargáč, Maršálek.

SHK Hodonín: Luner (Kotvan) – Grman, Tomi, Kulyk, Zezula, Kovář, Škápik, Kučera, Gilmartin, Smetana, Pokorný, Sajdl, Nedvěd, Peš (C), Kuba, Piskoř, Jurásek, Vrba L., Charvát, Mika, Navrátil, Polesný.

Rozhodčí: Lerch – Měkýš, Otáhal.
Týmy se již rozcvičují na ledě, do začátku zápasu zbývá necelá půlhodinka.
Oba celky se před startem soutěže utkají ještě jednou, příští úterý ve stejný čas, na ledě hodonínských Drtičů.
Oproti tomu hráči SHK Hodonín mají za sebou již sedm špílů. Vyhráli pouze dva z nich, tým Havlíčkova Brodu přestříleli 7:3 a ve druhém zápase nad slovenskou Trnavou vyhráli 4:3. V tom prvním s ní remizovali, stejně jako s týmem Piešťan. Proti lázeňskému slovenskému celku už ale odveta vydařená nebyla, prohráli 6:1 a neradovali se ani po zápasech s bývalými reprezentanty ČSSR a dalším slovenským protivníkem HC MIKRON Nové Zámky.
VSK Technika Brno si v rámci přípravy střihla doposud pouze tři přátelská utkání. V prvním duelu nestačila na tým Moravských Budějovic, kterému podlehla 3:1, načež ještě o něco hůř pro ni skončila konfrontace s týmem Břeclavi, kterému nedokázala vstřelit ani branku a domů odjížděla s výsledkem 3:0. Střeleckou chuť si ale hráči Techniky spravili v zápase s juniorkou Znojma, kterou rozstříleli 12:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

6:1

Branky a nahrávky: 5. Bustin (Maršálek, Pěška), 7. Čtvrtníček (Vrba, Klimeš), 20. Štindl (Habrovec, Stehlík), 23. Zábranský (Klíma), 49. Stehlík (Fadrný), 50. Čtvrtníček (Zábranský, Klíma) – 4. Peš (Sajdl, Jurásek)

HC Technika Brno: Novák (Chvátal) – Habrovec (C), Štindl, Odehnal L., Zapletal, Vrba F., Klimeš, Koukal, Maršálek – Heža, Fadrný, Stehlík – Jurča, Pargáč, Benýšek – Klíma, Zábranský, Čtvrtníček – Brzobohatý, Pěška, Bustin.

SHK Drtiči Hodonín: Luner (Kotvan) – Polesný, Pokorný, Škápik, Kulyk, Kovář, Navrátil, Grman, Nedvěd – Peš (C), Sajdl, Jurásek – Kučera, Kuba, Piskoř – Mika, Zezula, Charvát – Smetana, Tomi, Vrba L.

Rozhodčí: Lerch – Měkýš, Otáhal