HC RT TORAX Poruba 2011 – Slovensko U20

3:5

konec (0:1, 1:2, 1:2)

28.08.2014, 17:30 • ZS Poruba • Gabriela Juříková

Slovenská reprezentace předvedla své kvality i na porubském ledě. Po skalpech české dvacítky a skvěle odehraném turnaji v Popradě, kdy brala stříbro po prohře v prodloužení právě s Popradem, získala další výhru.

Proměněné přesilovky a důraz na brankovišti ukázaly cestu, jak uspět v utkání.

RT TORAX si zahrál kvalitní mač s velkou dávkou bruslení a zvratů. Na bojovné mládí ve třetí třetině nenašel recept, i když pomyslné body nedal soupeři zadarmo.

Děkuji Vám za pozornost a pro dnešek se s Vámi loučím. (19:37:30)

60:00

58:55

Kilnar s Brnčálem a Vaňkem zatápí slovenské obraně, ale gólovka z toho rozhodně být nemůže, když hrají za brankou.

57:24

Oddechový čas pro hosty.

56:02

Slovensko právě vstřelilo branku!
Bekhendovou střelou pod horní tyč zvyšuje MATEJ GILAK zrovna, když hlasatel oznamuje plný počet domácích hráčů. Asistence: Lukas Tabi.

55:59

54:55

Nevypadá to, že by Poruba hrála oslabení. Dokáže se probít do útočné třetiny a ohrozit slovenské vedení.

53:59

Za nedovolené bránění je vyloučen David Zachar.

52:47

Domácí začínají být nervózní. Nemohou ze svých šancí protlačit puk do brány i díky kvalitní obranné hře soupeře.

51:42

Po delší době se Poruba dostala před Godlu. Adam Červenka střílel zpoza branky, ale Godla si levou tyč pohlídal. I následnou dorážku Vaňka chytil.

49:18

Klasické přečíslení s úspěšným koncem. Gleich usnadnil soupeři skórování, když vyjel z branky, aby zmenšil Gilakovi střelecký úhel, ale ten nahrál osamocenému SAMUELU PETRÁŠOVI, který nemohl neminout prázdnou bránu. Asistence: Matej Gilak a Lukas Tabi.

48:55

Hosté jsou při chuti a nadále útočí.

48:33

DOMINIK REHÁK našel skulinku v postoji brankáře Gleicha a lehkou střelou vyrovnal.

46:10

Patrik Koyš ubránil pásmo, přelstil Slavíka a pokusil se vystřelit. Odražený puk poslal zpoza branky na střed hřiště, kde mohl střílet Tabi, kdyby mu kotouč neproklouzl pod holí.

44:49

Poruba právě vstřelila branku!
Po jednom takovém souboji u mantinelu vyhrál Denis Brnčál a přihrál najíždějícímu Sedlářovi. Ten se dostal před Godlu, ale špičkou hole přihrál na volného JAKUBA HULVU, který puk poslal kolem levé gólmanovy tyče do brány. Asistence: Marek Sedlář a Denis Brnčál.

43:28

Boj o střední pásmo. Puky se sbírají po mantinelech, kde se odehrávají tvrdé osobní boje.

42:41

Domácí přečkali oslabení a jsou v plném počtu.

41:55

Další pokus Skalického končí na zadním mantinelu.

41:20

Koyš vypálil jedovku, Gleich prudkou střelu vytěsnil.

40:41

Za zdržování hry vyloučen Jan Puškár.

40:33

Skalického v úniku zastavuje Krayzel.

40:01

Na góly bohatější druhá třetina se musela divákům líbit. Poruba vyrovnala, když využila početní výhodu pěti proti třem a gólem v klasické přesilovce otočila stav utkání ve svůj prospěch.

Dnešní soupeř RT TORAXu je kvalitní a přestože to jsou hráči juniorského věku, dokonale prověřují odolnost týmu trenéra Martina Smetáka.
Hosté se dostali zpět do hry také využitou početní výhodou a tak je skóre zápasu vyrovnané.

Rozhodne třetí třetina, který tým je ve střílení branek lepší?
Sledujte nadále textový přenos.
Pokračovat budeme cca za pět minut.

40:00

39:11

Vhazování vyhrávají hosté a Matej Gilak okamžitě míří do útočné třetiny, kde z těžkého úhlu střílí na bránu. Gleich zasahuje i dorážku Michala Kabace. Třetina končí.

39:09

Slovensko zahrálo úmyslný ofsajd a hra se přesouvá před Godlu.

39:34

Zpoza Godlovy branky nahrával na střed hřiště Červenka, ale Brnčál rychlý puk nestihl zpracovat a ten končí až u Gleicha.

37:47

Hostům se početní výhoda nezdařila dle představ. Domácí v plném počtu.

35:47

Poruba byla v útočné třetině, vyhrála buly blíže střídačkám a Jan Chaloupka vyrazil soupeři hůl. Slovensko si tak zahraje přesilovku.

34:19

Gleich se raději položil na brankovou čáru. Puk vystřelený Kabacem leží někde pod gólmanovým tělem.

34:02

Obě mužstva se dostávají do útočných třetiny dlouhými přihrávkami. Vyžaduje to hodně bruslení, sprintů a zachycování odražených kotoučů.

32:51

Godla přerušuje po střele Kilnara hru a připouští vhazování před svou brankou.

30:24

I reprezentanti Slovenska dokázali přesilovku využít. Gleichovy propadla střela DOMINIKA REHÁKA. Asistence: Pavol Skalický.

29:19

Slovensko si zahraje přesilovku. Dvě minuty si jde odsedět Miroslav Javín.

27:55

Napřáhl a vypálil. Klasickou početní výhodu využívá JAKUB PESLAR.

27:17

Deset vteřin stačilo domácím k využití dvojnásobné přesilovky. Godla měl zakrytý výhled a střelu ROSTISLAVA VAŇKA viděl na poslední chvíli. Asistence: Marek Sedlář a Luděk Krayzel.

27:07

Dvacet sedm vteřin bude hrát Poruba přesilovku pěti proti třem. Za krosček vyloučen Holenda.

26:33

Skalický posílá puk do středního pásma. RT TORAX zakládá útok ze své třetiny.

25:34

Špatné střídání na Slovenské střídačce je potrestáno dvěma minutami. Trest šel odsedět Matej Gilak.

24:44

Dominik Jendrol vytlačil ze střelecké pozice Jakuba Hulvu. Následný pokus Chaloupky hostující brankář vyrazil.

24:24

Po vhazování na levé straně slovenské branky vyhrála Poruba. Obránce Prokop ihned pálí, ale jen do Godlových betonů.

23:40

Střela Šindeláře ke slovenské brance nedoputovala. Zblokoval ji obránce Holenda.

22:54

Poruba se osvobozuje z útočného sevření. Zakázané uvolnění to není, takže se hraje dál.

21:25

Prokop svádí boj po mantinelu s Gilakem. Za Gleichovou brankou vyhrává domácí hráč a vyváží puk ze třetiny.

20:02

Po úvodním buly druhé třetiny byl do obličeje zasažen slovenský reprezentant Patrik Koyš. Rozhodčí za tento zákrok nevylučují.

20:01

Přesně půl hodiny trvala úvodní třetina přátelského utkání Poruby se slovenskými juniory.
Byli jsme svědky atraktivního hokeje plný zvratů a osobních soubojů. Domácí si hned na začátku vypracovali několik dobrých šancí, ale z branky se po sedmi odehraných minutách radoval reprezentační výběr trenéra Bokroše.

Na další pokračování skvělého hokeje se můžeme těšit za necelých deset minut.

20:00

19:40

Závěrečné vteřiny patří domácím borcům. Krouží okolo Godlovy brány a zkouší najít vhodnou příležitost na skórování.

18:15

Slovensko se vlastní vinou připravuje o pásmo.

17:45

Reprezentantům jde početní výhoda odehrát lépe. Gleicha prověřil Briestensky a na pozoru se musel domácí gólman mít i při střele Sukela.

16:56

První vyloučený na domácí straně. Za hákování dostává trest Lukáš Prokop.

16:30

Slovensko jen nahodilo do útočné třetiny a šlo střídat.

15:15

15:00

Dominik Briestensky se v oslabení dostal před Gleicha, puk jen kousek minul levou tyč porubské branky.

14:05

Domácí po minutě musí zakládat útok od vlastní branky. Slovensko se brání aktivně. Hráči okamžitě přistupují k soupeři s pukem a znemožňují přesné nahrávky.

13:15

Za hákování je vyloučen slovenský hráč Michal Kabac.

11:13

Diváci sledují rychlý hokej, který má spád, náboj a nasazení.

9:10

K ohrožení Godlovy brány se však nedostávají. Houževnatý soupeř je opět na puku.

8:55

Slovensko se dostalo do protiútoku. Lukas Tabi se prokličkoval porubskou obranou a zakončil bekhendovou střelou. Gleich puk vyrazil a domácí okamžitě otáčí hru.

8:20

Domácí tým se na delší dobu usadil v útočné třetině, ale s kotoučem hraje po mantinelech, kde se góly střílet rozhodně nedají.

7:15

Martin Buček měl na hokejce vyrovnání. Důraz před brankou likvidoval brankář Godla přikrytím kotouče.

6:25

Napadání v útočné třetině přetavil v první branku utkání MATÚŠ SUKEL. Střelu z kruhů těsně nad ledem Gleich nestihl vykrýt. Asistence: Pavol Skalický.

5:48

Poruba začíná pociťovat sílu soupeře. Nemůže se dostat přes střední pásmo a musí rozehrávat až od vlastní brány.

4:38

Nebezpečný průnik Pavola Skalického zastavuje vypíchnutím kotouče Marek Slavík a sklízí divácké uznání.
Ještě Vám dlužím úvodní sestavy:
Zde jsou:
HC RT TORAX Poruba: Gleich (Páter) – Vajda, Puškár, Šindelář, Slavík, Javín, Peslar, Prokop – Kilnar, Červenka, Buček, Sedlář, Hulva, Zachar, Seidler, Brnčál, Krayzel, Pavlačka, Vaněk, Chaloupka, Mihál

Slovensko U20: Godla (Škovránek) – Fekiač, Hohcel, Jendrol, Pavuk, Holenda, Vadovič, Mehdrej – Rehák, Gilak, Hrušík, Kabac, Skalicky, Labi, Danišovský, Petráš, Galis, Sukel, Koyš, Briestensky.

3:15

Slovenští mladíci se propracovali před Gleicha a bekhendovou střelou jej prověřil Sukel.

2:40

Hosté v plném počtu. Domácí sice soupeře zatlačili do třetiny a vypracovali si šance, ale diváci prozatím na gól čekají.

1:15

Nebezpečně střílel od levého mantinelu Hulva. Puk se odrazil od zadního mantinelu.

0:55

Prokopova střela od modré čáry prošla až na Godlu, který kotouč vyrazil do pravého rohu.

0:40

Za vražení na hrazení je vyloučen Dominik Rehák.

00:01

Vítám Vás na textovém přenosu utkání HC RT TORAX Poruba – Slovakia U20.

Rolba právě opustila herní plochu. Týmy jistě dostávají v kabinách poslední pokyny, aby se zanedlouho představili porubskému publiku.

Přeji Vám i sobě příjemnou zábavu.
Dobrý večer!

RT TORAX Poruba se veze na vlně vítězství a již po šesté se představí na domácím ledě. Zítra od 17:30 zkusí potvrdit svou skvělou formu v zápase se Slovenskou reprezentací do dvaceti let.

Poruba svá poslední čtyři utkání vyhrála. Porazila polské GKS Jastrzebie, MsHK Žilinu, Nový Jičín a naposledy polský juniorský výběr.

Slovenská "20" hrála o víkendu finále 67. ročníku hokejového turnaje o Tatranský pohár v Popradě. Domácímu HK Poprad podlehla 3:2 v prodloužení.
Gólman Denis Godla byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

Ještě stojí za zmínku, že na začátku měsíce srpna na turnaji 4 zemí ve švýcarském Zuchwille porazili svěřenci trenéra Bokroše český Přerostův výběr vysoko 6:3.

Poslední sestava Poruby: Tihlář (Páter) – Vajda, Puškár, Šindelář, Slavík, Javín, Peslar, Prokop – Kilnar, Červenka, Buček, Sedlář, Hulva, Zachar, Seidler, Tomášek , Krayzel, Pavlačka, Vaněk.
Trenér: Martin Smeták, Roman Kotala

Poslední sestava Slovenska U20: Godla (Škorvánek) – Hochel, Holenda – Pavúk, Jendroľ – Vadovič, Bačik ("A") – Mendrej, Fekiač – Koyš, Rehák ("C"), Skalický ("A") – Tábi, Kabáč, Giľak – Briestenský, Sukeľ, Hrušík
Trenér: Ernest Bokroš, Norbert Javorčík
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

3:5

Branky a nahrávky: 28. Vaněk (Sedlář, Krayzel), 28. Peslar, 45. Hulva (Sedlář, Brnčál) – 7. Sukel (Skalický), 31. Rehák (Skalický), 49. Rehák, 50. Petráš (Gilak, Tabi), 57. Gilak (Tabi)

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (Páter) – Vajda, Puškár, Šindelář, Slavík, Javín, Peslar, Prokop – Kilnar, Červenka, Buček, Sedlář, Hulva, Zachar, Seidler, Brnčál, Krayzel, Pavlačka, Vaněk, Chaloupka, Mihál

Rozhodčí: Jeřábek, Janda R. – Tuziol, Řezáč