konec (1:2)

31.07.2014, 20:00 • Tórsvøllur • Martin Švejkar

Tipsport: 15.5 6.4 1.17 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro dnešek vše. Mějte se hezky a zase někdy u dalšího online přenosu na shledanou. (21:52:38)
Zápas je u konce. Výsledek v podstatě odpovídá předzápasovým předpokladům, dle nichž byla Rijeka jednoznačným favoritem. Faerský Víkingur si i přes vysokou porážku zápas zajisté užil, neboť samotný postup do této fáze je pro takto malý klub obrovským úspěchem. Z hlediska postupu asi není po dnešním zápase pochyb o tom, že dál půjde chorvatská Rijeka, přesto však oba týmy pochopitelně ještě čeká odveta na hřišti chorvatského celku.

90+3

90+3

V šanci se ještě ocitl domácí Sorensen a jeho střela vůbec nebyla špatná – chybělo jen málo!

90+2

Jacobsen (VIK) se dostal ke střele, ale brankář Rijeky jeho střelu zlikvidoval.

90+2

Súni Olsen rozehraje rohový kop domácího týmu.

90

Blíží se závěr utkání. V 90. minutě je ještě napomenut domácí obránce Gregersen.

86

Jahovik (HNK) se dostal s míčem do slibné pozice, z níž však nemířil dostatečně přesně a míč proletěl těsně vedle Turiho brány!

82

Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Kramarić, přichází Čanadjija.

81

Rijeka právě vstřelila branku!
Penalty se ujal ANDREJ KRAMARIĆ, který překonává brankáře Turiho a zvyšuje vedení hostů již na 5:1.

81

Žlutou kartu dostává Vatnhamar (Vikingur).

80

Sølvi Vatnhamar (VIK) se provinil faulem ve vlastním pokutovém území a bude z toho penalta pro hostující celek!

78

Střelecky aktivní Kramarić se opět opřel do balónu, který však minul domácí bránu.

77

Střídání v týmu Vikingur: ze hřiště odchází A. Olsen, přichází Sorensen.

76

Jahovik našel přesnou přihrávkou ZORANA KVRŽIĆE, který následně překonal Turiho a přidává tak svůj druhý zásah v dnešním zápase.

73

O chvíli později je na druhé straně máván ofsajd Jahovikovi.

71

Justinussen (VIK) přistižen v ofsajdové pozici.

69

Domácí Djordjević se dostal do dobré střelecké pozice, z níž jen velmi těsně minul hostující bránu!

68

Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Jajalo, přichází Zlomislić.

66

Kramarić (HNK) se dostal opět do střelecké pozice, ale stejně jako před chvílí i nyní míjí bránu.

64

Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Jugović, přichází Ajayi.

64

Střídání v týmu Vikingur: ze hřiště odchází Hansson, přichází H. Hansen.

64

Kramarić v dobré šanci těsně míjí domácí bránu!

59

Po Turiho zákroku byl ještě odpískán roh pro hosty, ale nic nebezpečného z toho nebylo.

58

Jahovik (HNK) mohl ve velké šanci přidat svůj druhý gól v zápase, ale proti jeh střele skvěle zasáhl brankář Turi!

56

Hosté jsou při chuti. Ke střele se nyní dostal Brezovec, ale Turi nemusel zasahovat.

52

ADIS JAHOVIK přebírá míč po přihrávce Tomečaka a následně povedenou střelou překonává Turiho! Hosté jdou v 52. minutě do dvougólového vedení.

51

Hostující Leovac se dostal ke střele, která však minula Turiho bránu.

47

Střídající Djordjević (VIK) byl nachytán v ofsajdu.

46

První půle je minulostí. K vidění byly nakonec tři góly a favorizovaný chorvatský celek vede na půdě Víkinguru po prvních 45 minutách 2:1. Co nám přinese druhý poločas bude možno sledovat přibližně od 21:04.

45+3

45+2

Střídání v týmu Vikingur: ze hřiště odchází Djurhuus, přichází Djordjević.

45+1

Tak tohle je škoda pro domácí! Faerský celek se proti favoritovi herně drží, ale v nastavené minutě prvního poločasu inkasuje na 1:2, když se prosadil ZORAN KVRŽIĆ.

43

Chvíli poté minul Mitrović Turiho bránu.

42

Rozehrál ho Brezovec a do zakončení se dostal Jahovik, jehož střelu zblokovala obrana Víkinguru.

42

Rohový kop pro Rijeku.

40

To samé předvedl na druhé straně Leovac.

39

Domácí Justinussen míjí hostující bránu!

38

Nyní byla k vidění série standardních situací hostujícího týmu. Po poslední z nich se o střelu pokusil Jahovik, který však nemířil přesně.

35

Vikingur právě vstřelil branku!
Súni Olsen poslal míč z rohového kopu přímo na hlavu HALLARA HANSSONA, který překonává brankáře Vargiće a srovnává stav utkání na 1:1!

34

Další roh pro domácí, kteří se v posledních minutách sympaticky osmělují.

31

Rozehrávky se ujal Súni Olsen, ale domácí z rohu nakonec nic nevytěžili.

31

Rohový kop pro Víkingur.

27

Domácí se snaží odolávat útočným pokusům hostujícího týmu a nepouštět Rijeku na dostřel vlastní brány.

23

Domácí Justinussen se hnal dopředu, akci však zastavil odpískaný ofsajd.

21

Mitrović v šanci míjí domácí bránu!

20

Hosté kopali roh, po němž se do zakončení dostal Kramarić, jehož střela byla zblokována opět na roh.

18

Kramarićovu střelu musel vyrazit brankář Turi a následně se ještě k dorážce dostal Jahovik, jehož střela však minula domácí bránu.

14

Hostující Brezovic zahrával rohový kop, kterým přesně našel MARKA LEŠKOVIĆE, jehož zakončení končí za zády brankáře Turiho! Chorvatský favorit se dostává po 14 minutách do vedení.

13

Domácí Hansson se hnal do útoku, který byl však zastaven praporkem pomezního rozhodčího.

11

Hostující Jajalo si pomohl nedovoleně a rozehrávat tak budou domácí.

8

O chvíli později to zkoušel opět Kramarić, ale domácí obrana jeho pokus zblokovala.

7

Do blízkosti domácí brány se tentokrát dostal Kramarić, ale Turi si s jeho zakončením poradil.

6

Mitrovićovu střelu zblokovala domácí obrana a brankář Turi nemusel zasahovat.

5

Rozehrál ho Brezovec, ale domácí se ubránili.

4

Rohový kop pro hosty.

2

Hned na začátku se do velké šance dostal hostující Jahovik, který jen velmi těsně minul domácí bránu!

1

Soupeřem Víkinguru bude ve 3. předkole chorvatská Rijeka, která je bookmakery považována za velkého favorita. Rijeka se v minulé sezoně dokázala probojovat do základní skupiny Evropské ligy a v Chorvatsku patří v posledních letech mezi nejlepší týmy. Bude však zajímavé sledovat, zda chorvatský tým svého faerského soupeře poněkud nepodcení, což by se však vzhledem k posledním výsledkům Víkinguru stát nemělo, neboť outsiderem byl faerský celek již v obou úspěšně zvládnutých předkolech. Dočkáme se i tentokrát faerského překvapení? Sledovat tuto zajímavou bitvu můžete od 20:00 prostřednictvím našeho textového onlajn přenosu.

Představme si nyní trochu tento pro většinu fanoušků neznámý faerský fotbalový klub:

Víkingur Gøta je fotbalový tým z Faerských ostrovů, který vznikl v roce 2008 sloučením týmů GÍ Gøta a Leirvík ÍF. Klub sídlí ve městě Leirvík, avšak své zápasy hraje na stadionu ve městě Norðragøta, vzdáleném 5 kilometrů od Leirvíku. Obě městečka leží na ostrově Eysturoy a počet jejich obyvatel se pohybuje v řádu stovek. I přes svou krátkou historii stihl Vikingur již třikrát vyhrát Faerský pohár, přičemž naposledy se mu to podařilo v minulé sezoně, čímž si stejně jako o rok dříve zajistil místenku v předkole Evropské ligy, v němž v minulé sezoně senzačně vyřadil finský Inter Turku. V domácí ligové soutěži se však zatím Vikinguru tolik nedaří, v loňské sezoně skončil až na šestém místě, avšak v probíhajícím letošním ročníku mu patří zatím třetí příčka.
Faerský Víkingur Gøta dokázal v prvním předkole vyřadit lotyšskou Daugavu Daugavpils, kterou nejprve doma porazil 2:1 a následně remizoval na soupeřově hřišti výsledkem 1:1. Ve druhém předkole poté faerský celek nečekaně vyředil norské Tromsø, se kterým uhrál nejprve doma bezbrankovou remízu a následně slavil v odvetě v Norsku senzační výhru 2:1. Pro faerský ligový fotbal je letošní počínání Víkinguru poměrně nevídaným úspěchem.
Faerský ligový fotbal zažívá dosud nevídaný úspěch, když tým z této malé severské země postoupil přes dva soupeře již do 3. předkola Evropské ligy. Oním úspěšným faerským zástupcem je tým Víkingur Gøta.
Přeji vám hezký večer u textového onlajn přenosu ze zápasu třetího předkola Evropské ligy mezi faerským týmem Víkingur Gøta a chorvatskou Rijekou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

1:5

konec (1:2)

Branky: 35. Hansson – 14. Lešković, 45+1. Kvržić, 52. Jahovik, 76. Kvržić, 81. Kramarić (pen.)

Karty:   81. Vatnhamar (VIK), 90. Gregersen (VIK)

Víkingur Gøta: Turi – B. Hansen, Gregersen, E. Jacobsen, H. Jacobsen – S. Vatnhamar, S. Olsen, Hansson (64. H. Hansen), Djurhuus (45.+2 Djordjević), Justinussen – A. Olsen (77. Sorensen)
Náhradníci: Rasmussen, Strømsten, Jarnskor, Sorensen, G. Vatnhamar, H. Hansen, Djordjević

HNK Rijeka: Vargić – Tomečak, Mitrović, Lešković, Leovac – Kvržić, Brezovec, Jahovik, Jajalo (68. Zlomislić), Jugović (64. Ajayi) – Kramarić (82. Čanadjija)
Náhradníci: Prskalo, Budicin, Bertoša, Čanadjija, Zlomislić, Sharbini, Ajayi

Rozhodčí: Dimitar Meckarovski (MKD) – Marjan Kirovski (MKD), Dejan Kostadinov (MKD)

Odveta: Rijeka - Víkingur 4:0

Karaganda – Hajduk Split 14:30 4:2

Astana – AIK Stockholm 16:00 1:1

Neftçi Baku – Čichura 17:00 0:0

Astra Giurgiu – Liberec 18:00 3:0

Dynamo – Kirjat Šmona 18:00 1:1

Elfsborg – Hafnarfjördur 18:00 4:1

Omonia Nikósie – Met. Skopje 18:00 3:0