Jack Sock – Lukáš Lacko

2:0 7:6 (6), 6:2

26.07.2014, 01:12 • Dávid Švec sk

Tipsport: 1.38 3.06 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Priatelia, ja vám ďakujem za pozornosť i v túto nočnú hodinu. Náš program na Onlajny.eu na chvíľu končí, no už v priebehu dňa máme pre vás pripravených množstvo kvalitných prenosov z futbalovej Fortuna ligy. Štartuje i druhá najvyššia futbalová liga, ktorá ponesie názov DOXXbet liga. Zachovajte nám vašu priazeň. Ďakujeme a dočítania priatelia. (02:36:48)

Koniec zápasu

6:2

Dámy a páni, Jack Sock získava i záverečnú loptičku zápasu a to znamená, že vo štvrťfinále turnaja ATP v Atlante poráža nášho Lukáša Lacka 7:6 a 6:2.

40-30

Vzápätí však chyba Slováka a Jacka Socka delí od výhry v zápase jedna jediná loptička.

30-30

Lacko ešte bojuje, 30:30.

30-15

Sock teraz len vyškriabal loptičku od siete a doslova ju len jemnučko prehodil cez sieť, Lacko znovu nestíha.

15-15

Podanie Lacko bolo slabé, Sock posiela úder presne po čiare a Lukáš Lacko nemá šancu reagovať.

0-15

Loptička z rakety Socka ďaleko do autu.

5:2

Nuž, Jack Sock vedie v druhom sete už 5:2, pretože na jeho servis Lukáš Lacko opäť nestačil a pre slovenského tenistu je stav maximálne krízový. Lacko ide podávať na udržanie sa v druhom sete.

40-30

Jack Sock však kontruje výborným podaním a vedie 40:30.

30-30

Znovu úder Lukáša Lacka s maximálnym riskom, i tentoraz mu to vyšlo.

30-15

Lukíš Lacko začína riskovať, teraz sa mu to vyplatilo, pretože loptička dopadla presne na autovú čiaru.

30-0

Znovu podanie, nábeh na sieť a nekompromisný volej. A to sa rovná vedeniu 30:0 v prospech Jacka Socka.

15-0

A v nastolenom trende pokračuje aj pri vlastnom podaní. Lacko na Sockove podanie dnes skrátka nestačí.

4:2

Podanie Lackovi teraz absolútne nejde. Jack Sock získava pri podaní nášho tenistu čistú hru a vedie tak v druhom sete už 4:2.

40-0

Neuveriteľné. Pri vlastnom podaní prehráva Lukáš Lacko už 0:40.

30-0

Znovu Lacka neposlúcha servis, Sock vedie už 30:0.

15-0

Lukáš Lacko podáva a Jack Sock boduje. Stará známa pesnička.

3:2

Je to dobré. Jack Sock urobil ľahkú chybu, Lacko to využil a tak znižuje v druhom sete na 2:3.

40-A

Loptička zo Sockovej rakety končí v siete, výhoda na strane Lukáša Lacka.

40-40

To však Jack Sock svojim podaním ani náhodou nepripustil. Zhoda.

30-40

Do vedenia však ide po kvalitnom údere po čiare Lukáš Lacko a má šancu na re-break.

30-30

Opäť skvelé podanie, obaja po 30.

15-30

No ale to by nebol Sock keby nevytiahol expresné podanie v tom najvhodnejšom okamihu.

0-30

Znovu ľahká chyba Socka, Lacko vedie pri podaní Američana už 30:0.

0-15

Pri vlastnom podaní však chybuje a tak bod získava Lacko.

3:1

Je to tak. Lukáš Lacko bohužiaľ stráca vlastné podanie a Jack Sock vedie v treťom sete 3:1 a bude podávať.

A-40

S kusiskom šťastia sa k výhode dostáva Jack Sock a má tak šancu na break.

40-40

Sock však gem nezabalil a máme tu zhodu.

30-40

Séria troch loptičiek v prospech Slováka, toho delí od štvrtej hry druhého setu jedna lopta.

30-30

Lacko vyrovnáva na 30:30 a to sa domácim fanúšikom veru nepáči.

30-15

Výborný víťazný úder po čiare v podaní Lukáša Lacka.

30-0

Sock vedie už 30:0, v tomto momente raketa Lukáša Lacka neposlúcha.

15-0

Na podaní je Lukáš Lacko, no vôbec sa mu nedarí.

2:1

Socka ani tentoraz podanie nesklamalo a vedie tak v druhom sete 2:1.

40-0

A máme tu opäť rovnakú kombináciu, loptička z voleja mieri presne na základnú čiaru.

30-0

Už je to 30:0, pretože na kombináciu podanie – volej na sieti prosto nemáš Lukáš Lacko šancu reagovať.

15-0

Na podaní opäť Jack Sock, jeho podanie vyzerá ako rana z dela a vedie 15:0.

40-15

Nuž ale výborný krížny forhand Socka, Lacko bol znovu bez šance.

30-15

Lacko ide pri vlastnom podaní do vedenia v geme.

30-0

Konečne však vyšlo poriadne podanie aj Bratislavčanovi, Lacko tak vyrovnáva na 15:15.

15-0

Na podaní je Lukáš Lacko, bod však získava Jack Sock.

1:0

Prvú hru druhého setu si zaslúžene pripisuje Jack Sock.

40-30

Jack Sock z podania presne do rohu, Lacko bez šance.

30-30

Opäť však funguje dnešná zbraň Socka – tvrdý a presný servis.

15-30

Lacko posiela dlhú loptu presne na čiaru, Sockovi chýbalo pol kroka aby na ňu raketou dosiahol.

15-15

Znovu výborné podanie mladého Američana.

0-15

Druhý set začína podaním Jack Sock a hneď aj reklamuje výrok čiarového rozhodcu, no neúspešne.

7:6

A je to tu. Jack Sock premieňa tretí setpoint a prvý set vyhráva pomerom 7:6.

7-6

Sock však získava bod pri podaní Lukáša Lacka a má tam tretí setpoint.

6-6

A je to 6:6 v tie-breaku prvého setu.

6-5

Lacko opäť boduje, tréner Jacka Socka len neveriaco krúti hlavou.

6-4

Lukáš ale bojuje a získava bod pri podaní súpera.

6-3

Výborná výmena, Lacko skúšal krížny úder, no loptička narazila do pásky a odrazila sa späť na stranu Lukáša.

5-3

Sock však získava presným úderom ďalší bod a podáva na víťazstvo v prvom sete.

4-3

Vyrovnané 4:4! Výborne Lukáš.

4-3

Dlhá výmena, ktorú Sock zakončil úderom do siete.

4-2

Lenže Sockovi ide podanie skutočne výborne, zdá sa, že dnes to bude pre Lukáša Lacka hlavný problém.

3-2

V druhom podaní už ale nezaváhal a znižuje na 2:3.

3-1

Pri vlastnom podaní však Slovák chybuje.

2-1

Lukáš Lacko ale bojuje ako lev.

1-0

Nuž a opäť fantastické podanie mladého Američana, ktorý tak vedie už 2:0.

1-0

V tie-breaku podával Lacko, bod však získal Sock.

6:6

A je vyrovnané, 6:6!

A-40

Opäť však výborné podanie domáceho borca, ktorý získava výhodu.

40-40

Ľahká chyba amerického tenistu, zhoda.

A-40

Sock opäť výborne na podaní a získava výhodu.

40-40

A máme tu zhodu. Lukáš Lacko dokázal otočiť z 0:40 na zhodu a ostáva tak v hre.

40-30

A už je to 30:40, pretože loptička z Lackovej rakety letela presne na základnú čiaru, Sock nestíhal.

40-15

Lukáš sa ale nevzdáva a winnerom znižuje na 15:40.

40-0

Nuž, Sock vedie už 40:0 a je na najlepšej ceste k získaniu čistej hry.

30-0

A vzápätí ďalšie.

15-0

Sock však začína výborne, podanie bolo umiestnené presne do rohu kurtu.

5:6

Po krátkej prestávke smeruje na podanie Jack Sock.

5:6

No konečne. Lukášovi po dlhšom čase poriadne sadlo podanie a ujíma sa v prvom sete vedenia 6:5.

30-40

Lukáš Lacko konečne poslal na Sockovu stranu poriadne podanie, Američan nestíha trafiť loptičku.

30-30

Sock však kontruje výborným backhandom k autovej čiare, Lacko bol bez šance.

15-30

Lukáš bojuje a dostáva sa do vedenia 30:15.

15-15

Po dlhom čase získal bod konečne aj Lukáš Lacko.

15-0

A Jack Sock pokračuje vo výbornom výkone aj pri Lackovom podaní, ten pôsobí mierne bezradne.

5:5

A je vyrovnané 5:5. Lukáš Lacko doslova prehajdákal vedenie 4:1.

40-0

A už je to 40:0, Lacko nemal na delové podanie absolútne žiaden nárok.

30-0

Sock v týchto chvíľach dominuje, vedie už 30:0.

15-0

Lukášovi sa teraz ale vôbec nedarí. Sockove prvé podanie mierilo do siete, loptičku z druhého podanie poslal Slovák ďaleko do autu.

4:5

Nuž a stalo sa presne to, čo sme nechceli. Jack Sock znižuje na 4:5 v prvom sete a bude podávať na vyrovnanie.

40-15

To sa aj potvrdzuje, Sock má k dispozícii dva breakbally.

30-15

Kanaďan sa už dostáva do vedenia 30:15, Lukáš má v týchto momentoch problémy s podaním.

15-15

Ani Jack Sock však nechce dať svoju kožu zadarmo, motivovaný prítomnými fanúšikmi začína hrať skutočne dobre.

0-15

Lukáš Lacko však začína výborne a ujíma sa vedenia 15:0.

3:5

V geme víťazí Sock.

40-0

Jack Sock znižuje na 3:5, Lukáš Lacko ide podávať na víťazstvo v prvom sete.

40-0

A už je to 40:0, tak toto bola skutočne séria výborných podaní od kanadského tenistu, ktorý v tomto geme už zjavne vsadil všetko na jednu kartu.

30-0

I druhé podanie v tejto hre má podobné parametre.

15-0

Začína výborne, na jeho nekompromisné podanie Lacko nestíha reagovať.

2:5

Dámy a páni, Lukáš Lacko získava čistú siedmu hru prvého setu a Jack Sock bude následne podávať na udržanie sa v prvom sete.

0-40

Lukáš Lacko vedie už 40:0 a je na najlepšej ceste získať čistú hru.

0-30

Lukáš Lacko ide jasne za svojim cieľom, kombinácia podanie – volej slávi úspech.

0-15

Svoje podanie začína Lacko výborne.

2:4

Výborné podanie Kanaďana, ktorý tak znižuje v prvom sete na 2:4.

40-30

Pri vlastnom podaní sa Sock dostáva na dohľad od získania bodu, loptička z jeho rakety dopadla presne na postrannú čiaru.

30-30

Nuž, publikum fandí Sockovi a ten sa nevzdáva.

15-30

Krásny úder Lukáš Lacka po čiare, to bola tenisová lahôdka v podaní mladého Slováka.

15-15

Dlhá výmena, v ktorej Lacko ešte stihol vykryť rázny volej Socka, no na následný kraťas za sieť už reagovať nestihol.

0-15

Jack Sock začína šiestu hru prvého setu dvojchybou a tak bod získava Lukáš Lacko.

1:4

Síce s problémami, ale predsa získava Lukáš Lacko svoj štvrtý bod v prvom sete, Jack Sock má počas krátkej prestávky nad čím premýšľať.

30-40

Tak a je to už 40:30 v prospech tenistu zo Slovenska.

30-30

Lukáš sa však nevzdáva a posiela loptičku rázne k ľavej čiare.

30-15

Dlhá výmena končí presným returnom až na základnú čiaru, Lacko sa po loptičke márne naťahoval.

15-15

Výborné podanie von z kurtu, Sock nestíha reagovať.

15-0

Na podaní Lacko chybuje, Kanaďan sa ujíma vedenia.

1:3

Je to tak, Kanaďan Jack Sock podával v tejto hre vynikajúco a zaslúžene tak nedovolil Lukášovi Lackovi získať ani jedinú loptičku.

40-0

Jack Sock začína výborne podávať, rysuje sa nám prvá čistá hra v zápase.

30-0

Výborné podanie a je to 30:0 v prospech Socka.

15-0

Pri druhom podaní už bol opatrnejší a získava bod na svoju stranu.

0:3

Úvodné podanie štvrtej hry prvého setu Sock pokazil.

0:3

Dámy a páni, je to tu. Lukáš Lacko zahral výborný krížny forhand, Sock nestíha reagovať a tak náš tenista vedie v prvom sete už 3:0. To je skutočne výborný úvod stretnutia.

15-40

Nuž, Lukáš Lacko však neponecháva nič na náhodu a už len jedna lopta ho delí od zisku tretej hry v prvom sete.

15-30

Ľahká chyba Lukáš Lacka, loptu získava Jack Sock.

0-30

Sock nevie zatiaľ nájsť účinnú zbraň na podanie 26-ročného Slováka, ten vedie už 30:0.

0-15

Lacko začína svoje druhé podanie v zápase a ide mu to skvele.

0:2

Výborný úder presne na základnú čiaru a Lukáš Lacko vedie v prvom sete už 2:0.

30-40

Lacko je blízko k zisku druhého bodu v sete, má jeden breakball.

30-30

Obaja po 30, v tejto hre Lukáš Lacko môže zísť brejk súpera.

30-15

Výborný winner po čiare od Socka, Lacko nemal nárok.

15-15

Loptička po tvrdom údere Lukáša Lacka skončila presne na čiare, čo potvrdilo aj jastrabie oko, obaja tenisti po päťnásť.

15-0

Výborný krížny úder a Jack Sock sa ujíma vedenia v hre.

0:1

Lukáš Lacko začína výborne a vedie v prvom sete 1:0.

15-40

Ešte jedna lopta delí Lukáša Lacka od zisku prvého bodu v zápase.

15-30

Dobré podanie Lukáša Lacka je základom získanej loptičky.

15-15

Obaja po pätnásť.

15-0

Úvodné podanie Lukáš Lacka, loptičku získava však Sock.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.
Obaja tenisti už sú na kurte, začína sa krátka rozcvička, po nej sa už začne samotný zápas.
Príjemný dobrý večer, v Atlante je už všetko pripravené na začiatok zápasu medzi domácim borcom Jackom Sockom a slovenským tenistom Lukášom Lackom.