Tenis

ATP Barcelona (antuka)

Radek Štěpánek – Dominic Thiem (Q)

0:2 4:6, 4:6

21.04.2014, 14:51 • Real Club de Tennis Barcelona, Pista 1 • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.7 2.14 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek pondělí a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (16:09:21)
Statistiky

Esa: 5:5
Dvojchyby: 5:3
První servis: 69 % : 50 %
Vyhrané fiftýny: 58:62
Délka utkání: 1:11
Zápas je u konce a z postupu do druhého kola turnaje v Barceloně se raduje Dominic Thiem. Rakouský mladík podal velice povedený výkon, nezlomil ho ani nepříznivý stav 1:4 ve druhém setu a pěti vyhranými gemy v řadě otočil do konečných 6:4. Pro Radka Štěpánka tak turnaj končí, Dominic Thiem se ve druhém kole střetne se čtrnáctým nasazeným, domácím Marcelem Granollersem.

Konec zápasu

4:6

Druhý mečbol už Dominic Thiem využil, vyhrál druhý set 6:4 a tím pádem i celý zápas.

15-40

Ten první Štěpánek odvrátil, jenže jeho soupeř má ještě dvě další příležitosti.

0-40

Páté Thiemovo eso znamená tři mečboly!

0-30

A po další povedené výměně už jen dva.

0-15

Thiemovi schází k vítězství už jen tři míčky.

4:5

Ajajaj, Radek Štěpánek udělal dnes svou pátou dvojchybu, ztrácí další servis a to znamená, že Thiem vede 5:4 a bude podávat na vítězství v celém utkání.

40-A

Další brejkbolová příležitost rakouského reprezentanta.

40-40

Štěpánek ho odvrací – shoda.

30-40

Bohužel však bude muset bojovat, neboť Thiem má brejkbol na 5:4.

30-30

Výborně, získává ji pro sebe český hráč!

15-30

Thiem opět ve vedení, opět se bude hrát velmi důležitá výměna.

15-15

Doufejme, že Radek Štěpánek v sobě najde morální síly a zastaví svého momentálně dominantního soupeře.

0-15

Dominic Thiem je teď jako rozjetý vlak, nedokáže ho nic zastavit...

4:4

Čtvrtým esem vyrovnal Thiem na 4:4!

0-40

Tři gemboly pro rakouského hráče.

0-30

A už je to 30:0, nadějný Štěpánkův náskok se rozplývá.

0-15

Thiem je teď hodně rozjetý a i v tomto gemu začíná lépe, než jeho soupeř.

4:3

Hned ten první využil, získal zpět své ztracené podání a je to už jen 4:3.

15-40

Bohužel pro českého hráče jej získal Thiem a ten tak má dva brejkboly.

15-30

Naštěstí se ale Radek zvedá a snižuje. Teď to bude veledůležitý míček.

0-30

Ojoj, tohle už ale není příliš dobrá situace...

0-15

Tohle není povedený začátek, Štěpánek udělal dvojchybu,

4:2

Druhý gembol už Thiem využil a snížil na 4:2.

30-40

Radek se ovšem nevzdává a první z dvojice gembolů umazává.

15-40

A prakticky ihned si získává dva gemboly.

15-30

Hraje se stále ve velkém tempu, Thiem opět vede.

15-15

Radek ale hraje v pohodě, pryč je první set, kdy se mu nedařilo tlačit.

0-15

Thiem musí bojovat a vyhrát tento servis, jinak jeho situace bude v setu velmi kritická.

4:1

Bravo. Tuto šanci si už nenechal ujít a díky tomu jde do velice nadějného vedení 4:1.

A-40

Třetí gembolová příležitost pro Radka.

40-40

Bohužel se nepodařilo využít ani ten druhý – shoda.

40-30

Dvojchyba první gembol hatí, je tu ještě ten druhý.

40-15

Po dalším nekompromisním servisu tu jsou dva gemboly.

30-15

Páté Štěpánkovo eso!

15-15

Teď už to ze strany českého reprezentanta bylo o mnoho lepší a je vyrovnáno.

0-15

Radek musel využít druhého podání a menší rychlosti využil jeho sok k zisku fiftýnu.

3:1

Výborně! Hned ten první využívá a jde do trháku 3:1!

40-15

Teď dokonce přichází dvojchyba a to znamená jediné – Štěpánek má dva brejkboly.

30-15

Thiemovi teď ale razance trochu odchází a nabízí Štěpánkovi nadějný stav.

15-15

Srovnáno, opět je to o výborných servisech.

15-0

Štěpánek začíná při soupeřově podání tím nejlepším způsobem.

2:1

Další Štěpánkovo eso a jde tak do vedení 2:1!

40-0

Tohle je opravdu rychlé, tři výborné servisy a Štěpánek má tři gemboly.

30-0

Eso!

15-0

Oba hráči teď mají výborný první servis a podle toho vypadá i hra. Hraje se rychle, bez delších výměn.

15-15

Srovnáno. Snad to bude vyrovnaný gem se zdárným koncem pro českého hráče.

0-15

Thiem začíná své podání dobře a vede.

1:0

Tuto situaci už dotáhl do zdárného konce a je to 1:0 ve druhém setu.

A-40

Dobré první podání a Štěpánek má další gembol.

40-40

Thiem bojuje o dalši brejkbol a srovnává na shodu.

40-30

Z 0:30 je tu stav 40:30 a gembol.

30-30

A dokázal se dostat z nejhoršího, momentálně panuje vyrovnaný stav.

15-30

K brejkbolům však nedochází, český hráč snižuje.

0-30

A stejně jako v prvním setu ztrácí Štěpánek hned v úvodu první dva fiftýny.

0-15

Druhý set začíná Štěpánek dvojchybou.

0:0

O osudu prvního setu rozhodl hned úvod, Radek Štěpánek si prohrál hned úvodní servis a pak už nedokázal tuto nepříznivou situaci zvrátit. Dominic Thiem sadu v relativním poklidu dopodával.

4:6

Ten bez problémů využil a první set tak získává v poměru 6:4.

30-40

A vzápětí si vybojoval setbol.

30-30

Thiem musel jít přes druhé podání, přesto se po delší výměně může radovat ze zisku míčku.

30-15

Radek má ale hromadu zkušeností, neměl by se nechat rozházet. Na svého soupeře opět dobře zatlačil.

15-15

Thiem má ale dobrou formu, bude to velmi těžké.

15-0

Poslední šance Radka na prodloužení prvního setu. A vstup má dobrý.

4:5

Tento gem Radek Štěpánek zvládl bez větších problémů a snižuje na 4:5.

15-0

Radek musí tento gem bezpodmínečně vyhrát, pokud chce pokračovat v tomto setu a začíná dobře.

3:5

A na rozdíl od Štěpánka tuto šanci využil a díky tomu vede 5:3!

40-A

Nyní je tu gembol, Thiem má šanci ukončit tento gem.

40-40

Tak ještě ne, Thiem hrozbu ztráty náskoku odvrací a je tu další shoda.

A-40

A je to brejkbol!

40-40

Ani tu ale nevyužil a to znamená shodu. Nyní se bude bojovat o gembol, nebo další brejkbol.

30-40

Prní je pryč, Thiemovi zbývá druhá příležitost.

15-40

To už teď ale neplatí, Thiem má dva gemboly.

15-30

Zatím se hráči v zisků fiftýnů střídají.

15-15

Radek ale ví, že v tomto setu už moc příležitostí na zvrat nebude a bojuje.

0-15

Thiem pokračuje v prozatím velice povedeném výkonu a svůj další servis začíná úspěšně.

3:4

Čistá hra a Radek Štěpánek snižuje na 3:4.

40-0

Tři gemboly, zatím to jde bez zádrhelů.

30-0

Teď se Radkovi daří servis a díky tomu si buduje náskok.

15-0

Dobrý první servis, Štěpánek začíná v dobrém stylu.

2:4

Rakouský tenista si s menšími problémy drží své podání a jde do vedení 4:2.

40-A

Hra má teď rychlé tempo, Thiem má výhodu.

40-40

I ta ale zůstává nevyužitá – shoda.

A-40

Výborně, přichází druhá brejkbolová příležitost.

40-40

Radek bojuje, cítí šanci na získání svého ztraceného servisu a je tu další shoda.

40-A

Rakouský hráč otáží průběh gemu a má výhodu.

40-40

Brejkbolová šance mizí. Alespoň prozatím.

40-30

Šance pro českého tenistu, má brejkbol!

30-30

Opět musel Thiem přes druhé podání, tentokrát se z toho ale vyhrabal a zase tak srovnal.

30-15

Dvojchyba, dnes už Thiemova druhá.

15-15

Thiem se ale nenechává zahanbit a okamžitě srovnává.

15-0

Dobrý Štěpánkův vstup do šestého gemu první setu.

2:3

Eso! Radek Štěpánek snížil na 2:3.

40-0

Opět dobré první podání a jsou tu tři gemboly.

30-0

Radek si vylepšuje statistiky prvního servisu a to mu napomáhá i při zisku míčků.

15-0

První fiftýn pátého gemu patří Štěpánkovi.

1:3

Gembol je využit, Thiem vede 3:1.

30-40

Už to vypadalo, že by si Štěpánek mohl vybojovat brejkbol, Thiem byl ovšem proti a je to on, kdo má k zisku gemu blíže.

30-30

A vzápětí Štěpánek srovnává!

15-30

Jenže i on se ne vždy trefí do servisu a po dvojchybě je tak sníženo.

0-30

Rakouský reprezentant je zatím na svém servisu velice dominantní a nepouští Štěpánka do útoku.

0-15

Thiem posílá na druhou stranu své dnešní druhé eso.

1:2

Zatím nejdelší výměna zápasu, Štěpánek ji získal pro sebe a čistou hrou snížil na 1:2.

40-0

I přes nutnost druhého servisu přichází tři gemboly na snížení!

30-0

Opět se mu zadařilo a rychle je ve vedení o dva fiftýny.

15-0

Do svého druhého servisu už Radek vstoupil mnohem lépe a vede.

0:2

Stylově esem zakončil Thiem druhý gem prvního setu a vede 2:0.

30-40

První hrozbu Štěpánek odvrátil.

15-40

A díky dobrému prvnímu servisu má dva gemboly.

15-30

Thiem je opět blíže potvrzení svého brejku.

15-15

Teď musel rakouský tenista přes druhé podání a Štěpánek toho dokázal využít.

0-15

Thiem pokračuje v dobrém úvodu a jde do vedení i při svém podání.

0:1

Jenže Radek Štěpánek spáchal dvojchybu a to znamená, že Thiem jde do vedení 1:0.

15-40

První dokázal Štěpánek odvrátit, další dva ale zbývají.

0-40

A hned v úvodu si Thiem vybojoval na Štěpánkovi tři brejkboly.

0-30

Radkovi se úvod utkání zrovna nedaří, ztrácí i další míček a je ve velmi nepříjemné pozici.

0-15

První fiftýn utkání patří rakouskému hráči.

0:0

Jak Štěpánek, tak Thiem jsou již na kurtu, zápas za pár okamžiků začne.
Na kurtu jsou stále Inigo Cervantes a Aleksandr Nedověsov, takže začátek našeho utkání se posouvá na cca 14:45.
Utkání se odehraje na druhém největším kurtu areálu s názvem Pista 1 a začátek je naplánován na 14:00. To se ale samozřejmě může změnit v závislosti na předcházejících zápasech. Vy si ale vystoupení českého reprezentanta v souboji s nastupujícím mládím nenechte ujít. Jste zváni.
Pro hráče to bude jejich vzájemná premiéra, zatím neměli tu čest se na kurtu střetnout.
Dominic Thiem (80. na žebříčku ATP) je mladým, nastupujícím hráčem, který má obstojné výsledky – letos zatím nasbíral pět výher a sedm porážek. I on hrál v minulém týdnu v Monte Carlu, zde ovšem skončil už v prvním kole na raketě Nicolase Mahuta v poměru 6:4, 3:6, 2:6. Antuková sezóna mu tedy nezačala nejlépe, o to více se tak bude snažit to zvrátit už zde v Barceloně. Vloni zde nehrál, je to jeho zdejší premiéra, kterou si vychutnává už od kvalifikace, kterou prošel bez ztráty setu. Nejprve porazil Stevena Dieze z Kanady 6:3, 6:3 a poté i Martona Fucsovicse z Maďarska 7:5, 6:3. Do hlavního turnaje tak vstupuje dobře rozehrán.
Radek Štěpánek (41. na žebříčku ATP) do tohoto turnaje vstupuje s letošní bilancí sedm výher a sedm proher. Po jednom zářezu z každé strany si připsal minulý týden, kdy se zúčastnil tisícovkového turnaje v Monte Carlu, kde nejprve smetl Iva Karloviče 6:1, 6:2, ale v dalším kole nestačil na tenisovou legendu, Rogera Federera, kterému podlehl 1:6, 2:6. Nyní míří na další tradiční antukovou záležitost kde bude opět chtít ukázat, že se s ním musí stále počítat a také vylepšit loňské vystoupení, které skončilo prohrou už v prvním kole.
Dobré pondělní odpoledne u dalšího turnaje série ATP, nyní konaného v Barceloně. V rámci jeho prvního kola se střetnou Radek Štěpánek a Dominic Thiem z Rakouska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:45.