Pohár Billie Jean Kingové (krytý tvrdý povrch)

G. Dabrowská, S. Fichmanová – J. Husárová, K. Schmiedlová

1:2 4:6, 7:5, 9:11

20.04.2014, 21:32 • Michal Bakoš (@bako_baks) sk

0:0

Dievčatám sa napokon podarilo zlomiť vyrovnané stretnutie na svoju stranu a pre Slovensko vybojovali aspoň čestný bod. Vo štvorhre triumfovali 11:9 v tajbrejku. Pre Annu Karolínu Schmiedlovú to bola po boku skúsenej Janette Husárovej obrovská škola. Pre druhá menovanú čochvíľa 40-ročnú tenistku sa zas dosť možno jednalo o posledný zápas v reprezentácii.

V Kanade sme bez trojice našich najlepších hráčok teda stratili svetovú skupinu, o ktorú budeme musieť opätovne bojovať na budúci rok. Ďakujeme vám za pozornosť počas oboch dní a prajeme ešte pekný zvyšok veľkonočných sviatkov. Pri tenise niekedy nabudúce do videnia. (23:08:33)

0:0

Stav rozhodujúcej fázy tohto stretnutia je stále vyrovnaný, konkrétne teraz 6:6.

0:0

Zatiaľ je stav vyrovnaný 3:3 a na podaní naša najskúsenejšia tenistka Husárová.

7:5

Ten premienilia rozhodli tak o tom, že o osude tohto stretnutia bude musieť rozhodnúť supertajbrejk, ktorý sa hráva namiesto tretieho setu.

A-40

Kanadské tenistky sú na sieti suverénne. Teraz si tam dokázali vybojovať setbal.

40-40

Zhoda.

30-40

Dôležitú výmenu naše dievčatá zvládli a majú gamebal. Súperky zatiaľ k možnosti setbalu nepúšťajú.

30-30

Loptu získava Husárová, Schmiedlová.

30-15

Schmiedlová bojovala, no fiftínu súperiek nezabránila. Kanadské tenistky dve loptičky od zisku setu.

15-15

15-0

Fichmanová chytila počas priebehu druhého setu veľké sebavedomie, verí si na zakončovanie na sieti, čo dokázala aj v tomto prípade.

6:5

Kanadská dvojica má už v tomto sete istotu minimálne tajbrejku. Práve o skrátenú hru budú naše dievčatá bojovať po prestávke pri podaní Janette Husárovej.

40-30

Dabrowská si to fantasticky pripravila tvrdým servisom a sama aj zakončila na sieti.

30-30

Naše dievčatá to mali skvelo rozohraté, prišla však nevynútená chyba z rakety Schmiedlovej.

15-30

Husárová v správny moment priskočila na stred siete, kde jej zakončenie nerobilo problémy.

15-15

Fichmanová sa na sieti presadili agresívnym volejom.

0-15

5:5

Husárová prenechala zakončenie smečom svojej mladšej kolegyni. tá to zvládla síce s menšími ťažkosťami, no predsa. Vyrovnané.