Dominika Cibulková – Donna Vekićová

1:2 7:5, 5:7, 6:7 (4)

20.04.2014, 13:13 • Branislav Bodnovič sk

6:7

Donna Vekičová nakoniec presným volejom končí tento napínavý zápas a po 175 minútach a výsledku 5:7, 7:5 a 7:6(4) prekvapujúcou zdoláva našu jednotku Dominiku Cibulkovú!

6:6

Áno, tajbrejk je skutočnosťou po skvelom servise Vekičovej.

6:5

Tak Dominikina hra si teraz zaslúži absolutórium! Vekičovej doslova nedala v tomto geme šancu a vedie v stratenom sete 6:5!

5:5

NESKUTOČNÉ!!!!! Dominika Cibulková ušla doslova hrobárovi z lopaty a vracia sa tak do už prehratého zápasu!

4:5

Bodom priamo z podania získava Dominika čistou hrou svoj servis a znižuje na 4:5! Podarí sa jej prelomiť súperkine podanie po druhýkrát za sebou?

3:5

Tak predsa! Dominika Cibulková ešte živí nádej na úspech! Berie súperke servis a znižuje na 3:5!

2:5

Dominika vyzvŕtala súperku, tá poslala loptičku v tiesni do autu a Domča znižuje čistou hrou na 2:5. Vekičová však o chvíľu bude podávať na víťazstvo v zápase!

1:5

Slabý Dominikin ritern vyzval Vekičovú k víťaznému úderu na sieti.

1:4

Dominika napokon predsa získava svoju prvú hru v treťom sete, pri pohľade na pohodu Vekičovej mám však obavy, či to nebude už neskoro.

0:4

Vekičová pri svojom podaní v treťom sete nestratila ešte ani fiftín a druhou čistou hrou potvrdzuje dablbrejk!

0:3

Absolútne nevydarený pokus o víťazný úder vystavuje Dominiku do zložitej situácie! Jej súperka má totiž v rozhodujúcom sete náskok už dvoch brejkov!

0:2

Čistou hrou potvrdzuje Vekičová brejk z úvodu tretieho setu a vedie 2:0!

0:1

Hneď svoj prvý servis Dominika stráca a tak musí podobne ako v predošlých setoch dobiehať náskok súperky!

5:7

Vekičová nenechala nič na náhodu a svojim ôsmym esom uzavrela druhý set, ktorý získala za 64 minút rovnakým pomerom, ako ten prvý stratila!

5:6

Zahlásený aut a Dominika tak stráca servis v tej najnevhodnejšej chvíli! Bude o chvíľu čeliť servisu súperky na zisk druhej sady!

5:5

Siedmym esom však Vekičová dala zabudnúť súperke na podobné myšlienky a máme tu stav 5:5!

5:4

Dominika vyhnala súperku mimo dvorec a tá namierila do autu. Domča je tak v podobnej situácii ako v prvom sete, dúfajme, že aj ten druhý dopadne rovnako!

4:4

Vekičová sa teraz viac rozčuľuje ako hrá, čo jej ale nepomôže nič na tom, že Dominika sa opäť dostáva do druhého setu!

3:4

Výborný Dominikin servis, vďaka ktorému sa dostáva k súperke opäť na rozdiel jedinej hry.

2:4

A šiestu hru nakoniec mladá Chorvátka získala a vedie 4:2!

2:3

Dominika si nakonie predsa ustrážila po prvýkrát servis a doťahuje sa na súperku na rozdiel jedného gemu.

1:3

Vekičová si nakoniec ako prvá ustrážila v druhom sete servis a vedie 3:1!

1:2

Tak séria brejkov v druhom sete pokračuje a Vekičová vedie 2:1!

1:1

Výborne! Dominika si okamžite berie späť stratené podanie a súperky sú na tom v druhom sete rovnako!

0:1

Donna Vekičová preráža Dominikin servis hneď v úvode druhého setu, keď poslednú výmenu zaklincovala opäť presným vinerom!

7:5

Výborne Domi!!! Hneď prvý setbal naša jednotka využíva, keď Vekičová posiela loptičku za základnú čiaru. Dominika víťazi v prvom sete za 46 minút v pomere 7:5!

6:5

Dominika presnými forhendmi zatlačila Vekičovú a na sieti pohodlne zakončila.

5:5

Vekičová Dominikinu čistú hru opláca rovnakou kartou a vyrovnáva na 5:5.

5:4

Vekičova zariternovala za základnú čiaru a Dominika sa čistou hrou opäť ujíma vedenia. Poméééé, Domi!

4:4

A je vyrovnané! Dominika tvrdou hrou núti súperku k chybám a berie si späť stratený servis z piatej hry!

3:4

Z druhého servisu protihráčky Vekičová riternovala do siete a tak ide Tildenov gem na konto slovenskej jednotky. Tá však stále stráca na súperku jeden brejk.

2:4

Druhý gembal však už Chorvátka využila a potvrdzuje brejk z predošlej hry.

2:3

Vekičová v piatej hre berie Dominike servis a po prvýkrát sa v zápase ujíma vedenia!