Pohár Billie Jean Kingové (krytý tvrdý povrch)

Samantha Stosurová – Angelique Kerberová

1:2 6:4, 0:6, 4:6

20.04.2014, 04:56 • Brisbane, Austrálie • Petr Kašpárek

4:6

Skvěle ukonečený zápas! Angelique Kerberová vytáhla ze svého rukávu své čtvrté eso v zápase, kterým poslala německý Fedcupový tým do finále!

4:5

Samantha Stosurová je na koni, který se Kerberové příliš nelíbí. Německá hráčka ale má stále k dispozici jeden brejk, který ještě musí Australanka odvrátit, pokud myslí na vítěství v utkání.

3:5

Kerberová se už možná viděla ve sprše, do které to ale má ještě daleko. Tento gem německá hráčka naprosto nezvládla, Stosurová snížila na 3:5 z jejího pohledu.

2:5

Ajajaj, Stosurová zbytečně zkazila snadnou smeč, po které balónek pouze rozvlnil síť. Tímto se Kerberová výrazně přiblížila k vítězství, ke kterému Němce chybí už pouze jeden gem.

2:4

V téhle hře si Stosurová lidově řečeno "ani neškrtla", čistá hra pro Němku, která jde zpět do vedení o dva gemy.

2:3

Perfektní podání Stosurové znamená snížení stavu ve třetím setu na 2:3. Podávat však po krátké přestávce a výměně stran půjde německá tenistka.

1:3

Po dvaatřiceti minutách hry ve třetí sadě uniká Angelique Kerberová do vedení 3:1. Na podání však jde její soupeřka z Austrálie.

1:2

Výrazné "C´mon" doprovodilo vítězství Angelique Kerberové v tomto gemu. Forhend Samanthy Stosurové totiž dopadl pár centimetrů mimo dvorec.

1:1

Stejně jako v prvním gemu, tak také nyní servírující hráčka darovala své sokyni podání po dvojchybě. Zápas je opět vyrovnaný a na podání jde Stosurová.

0:1

Tak za tohle si Stosurová od svých spoluhráček asi pochvalu nevyslechne, Australanka předvedla svou šestou dvojchybu.

0:6

Zatímto úvodní sada trvala téměř 50 minut, tak v tom druhém stačilo Kerberové k zaznamenání kanára minut šestadvacet. Hned co se obě hráčky vrátí zpět z útrob stadionu, tak se vrhneme do třetí a jistě rozhodující sady tohoto zápasu.

0:5

Ten už je využitý, Stosurová poslala balónek pouze do autu. Pro Australanku nežádaný kanárek už je pomalu ale jistě na cestě.

0:4

Až jestřábí oko muselo prozradit, že podání Angelique Kerberové dopadlo kouskem míčku na čáru. 4:0!

0:3

Oproti prvnímu setu je v tom druhém jasně lepší Kerberová, která křižným bekhendem ukončila tento gem.

0:2

Ten je také náležitě využitý, Stosurová předvedla vynucenou chybu a poslala tak Kerberovou do vedení 2:0 ve druhém setu.

0:1

Třetí brejkbol už byl využitý, Kerberová vstoupila do druhé sady lépe a hned na úvod prolomila podání soupeřky.

6:4

První pokus o prohoz se sice neujal, ten druhý už ale ano. Samantha Stosurová po devětačtyřiceti minutách hry ukončila první sadu, kterou pro sebe získal Fedcupový tým Austrálie.

5:4

Forhend Stosurové dopadl na zem až za základní čárou na druhé straně. Dlouhý gem domácí hráčka nakonec nezvládla a první set zatím skvělého zápasu tak bude pokračovat podáním Angelique Kerberové.

5:3

Další výměna se musel, Stosurová si správně vzala na pomoc jestřábí oko. Následnou výměnu ukončila domácí hráčka stylovým vítězným bekhendem na returnu.

4:3

Skvělá výměna s lepším koncem pro Angelique Kerberovou, které se poprvé v utkání povedlo prolomit podání Stosurové.

4:2

Na druhý pokus už byla Kerberová úspěšná, obě hráčky si nyní na servisu počínají velice pohodově.

4:1

Rychlá a pohodová hra pro Samanthu Stosurovou, která si připisuje čistou hru a opět uniká do vedení o tři gemy.

3:1

Další gembol už je využitý, Angelique Kerberová si udržela podání a snížila na 1:3 z jejího pohledu.

3:0

Další skvělý úder v podání Samanthy Stosurové, která ukončila třetí gem zápasu nekompromisním forhendem do protipohybu Kerberové.

2:0

Ten druhý už nikoliv, Kerberová z krkolomné pozice trefila pouze pásku, což znamená rychlé vedení Stosurové o dva gemy.

1:0

Opět si Stosurová pomohla kvalitním podáním, díky kterému jde úvodní hra zápasu na domácí stranu.