20.04.2014, 01:10 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Martin Švejkar

Tipsport: 1.84 4.0 3.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

81:10

Columbus právě vstřelil branku!
Tak to je studená sprcha pro Tučňáky! Dubinsky přihrával zpoza brány na Atkinsona, jehož střelu vyrazil Fleury jen k MATTU CALVERTOVI, který nadvakrát dokázal překonat ležícího brankáře Pittsburghu a zařizuje tak historicky první výhru Columbusu v bojích o Stanley Cup! Asistence: Cam Atkinson, Brandon Dubinsky.

79:14

Crosby ani Martin netrefili puk v dobré pozici!

78:33

Blake Comeau dostává dvě minuty za nedovolené bránění a Pens si tak na samém konci prvního prodloužení zahrají přesilovou hru.

76:08

Dvě velké šance Pittsburghu! Nejprve si nerozuměli ideálně Crosby s Kunitzem, který neposlal úplně přesnou přihrávku a následně si svoje role vyměnili se stejným výsledkem, po kterém ještě z dorážky těsně minul Stempniak!

70:25

Přesilová hra pro Pittsburgh! Jack Johnson dostává menší trest za podražení.

62:15

Velký zmatek před Fleurym, který ztratil hokejku, ale hosté toho nevyužili!

61:50

Šance pro Columbus! Paul Martin dostává menší trest za vysokou hůl.

58:11

Martin pálil od modré těsně vedle tyče Bobrovského branky!

53:59

Další nabídnutou přesilovku už hosté využívají! Columbus si vytvořil přesilovkový tlak, z něhož obránce JACK JOHNSON vyrovnává na 3:3! Asistence: Ryan Johansen, Boone Jenner.

53:31

Tučňáci se ovšem budou muset dál bránit, protože těsně před vypršením Scuderiho trestu odchází na trestnou Letang, který se provinil nedovoleným bráněním.

46:11

Obrovský závar před Fleurym! Blue Jackets si vytvořili obrovský tlak a domácí brankář ani nevěděl, jakým způsobem se mu podařilo v leže odolat všem střelám Dubinského a Atkinsona.

45:09

Adams atakoval hokejkou gólmana Bobrovského, kterému sundal masku. Situace nezůstala bez odezvy a Adams dostává menší trest za vysokou hůl.

40:55

Dubinsky si odsedí dvě minuty za vražení.

38:37

Calvert střelou orazítkoval tyč Fleuryho branky!

29:14

Calvert se opět řítil ve vlastním oslabení na Fleuryho, ale tentokrát si se situací neporadil tak dobře, jako minule.

28:42

Blake Comeau na ledě po vypršení svého trestu moc dlouho nepobyl a už se vrací zpátky za katr. Tentokrát to budou dvě minuty za nedovolené bránění.

27:31

Aktivní přístup v oslabení se hostům vyplácí a v početní nevýhodně nakonec dávají kontaktní branku! MATT CALVERT zavezl kotouč do útočného pásma, kde celou dobu pohledem hledal spoluhráče na přihrávku, čímž zmátl obránce i Fleuryho, kterého pak zblízka překonal povedenou ranou pod víko. Asistence: Artem Anisimov, David Savard.

26:25

Blake Comeau (CBJ) – 2 minuty za hrubost. Další příležitost pro Tučňáky.

22:16

Přesilovku si nyní zahrají domácí. Umberger si odsedí dvě minuty za krosček.

20:58

Po Dubinského střele se ozvala tyč Fleuryho brány!

20:00

Na samém konci první třetiny se ještě odehrála potyčka, po které je na 2 minuty vyloučen za hrubost Chris Kunitz.

17:52

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Domácí se trochu kostrbatě dostali do útočného pásma, kde Crosbyho přihrávku jen tečoval Martin na modrou k MATTU NISKANENOVI, který se napřáhl od modré a parádní ranou propálil vše co mu stálo v cestě! Pittsburgh tedy nakonec využívá přesilovku a ujímá se dvougólového vedení. Asistence: Paul Martin, Sidney Crosby.

16:53

Dubinsky si odsedí dvě minuty za sekání a Pittsburgh má k dispozici další přesilovou hru.

13:01

Přesilovka pro Pittsburgh. Ťjutin si odsedí dvě minuty za držení protihráče.

05:09

Tak to je úžasný úvod utkání! Hosté nakonec využívají svou přesilovku, ve které před chvíli inkasovali! Fleuryho nejprve zachránila tyč, ale Columbus zůstal u puku a následná střela RYANA JOHANSENA už skončila za zády gólmana Pittsburghu. Asistence: David Savard, Ryan Murray.

04:24

Tak to je neuvěřitelné představení BRIANA GIBBONSE. Útočník Pittsburghu si připisuje druhý gól v dnešním utkání, poté co ve vlastním oslabení ujel hostující obraně a po samostatném úniku překonal i brankáře Bobrovského. Asistence: Paul Martin, Brooks Orpik.

04:08

Joe Vitale (PIT) – 2 minuty za nedovolené bránění.

03:30

Crosby se řítil do dobré pozice, ale puk mu trochu ujel, takže musel objet bránu a následně přihrál na modrou Niskanenovi, který se nijak nerozpakoval a okamžitě vypálil ránu, kterou těsně před Bobrovským tečoval BRIAN GIBBONS, po jehož teči spadl kotouč za Bobrovského záda a Tučňáci tak jdou do vedení! Asistence: Matt Niskanen, Sidney Crosby.

3:4

Branky a nahrávky: 4. Gibbons (Niskanen, Crosby), 5. Gibbons (Martin, Orpik), 18. Niskanen (Martin, Crosby) – 6. Johansen (Savard, Murray), 28. Calvert (Anisimov, Savard), 54. Johnson (Johansen, Jenner), 82. Calvert (Atkinson, Dubinsky)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Martin, Orpik, Letang, Scuderi, Niskanen, Maatta – Bennett, Crosby, Kunitz – Neal, Malkin, Jokinen – Stempniak, Sutter, Glass – Adams, Vitale, Gibbons

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Wisniewski, Murray, Johnson, Ťjutin, Savard, Nikitin – Skille, Johansen, Jenner – Atkinson, Dubinsky, Calvert – Comeau, Anisimov, Umberger – Tropp, Letestu, MacKenzie

Rozhodčí: Jackson, O'Rourke – Brisebois, Murray