CROSSDOCK Extraliga

HBC Plzeň – HBT Vlašim

2:0

konec (0:0, 1:0, 1:0)

19.04.2014, 17:00 • Hokejbalová hala Plzeň • Jakub Vais (@KubaVais), Marek Kratochvíl (@marekratochvil)

Plzeň se nakonec probojovala k veledůležitému vítězství, které pro ni udržuje reálné naděje na boj o postup z nadstavbové skupiny. Ve vyhroceném závěru utkání přestála několik šancí a pološancí Vlašimi, aby v poslední minutě potvrdil dnešní výhru gólem do prázdné branky Ondřej Malý.

Vlašim tak zůstává na jedné výhře, stejně tak jsou na tom i Západočeši. Pardubice se dostávají do čela se dvěma vítězstvími.

Pro dnešek se s vámi z plzeňské haly loučíme a přejeme hezký zbytek víkendu. (18:53:06)
Střely na branku: 22 – 23

45:00

44:32

Plzeň právě vstřelila branku!
Pojistka je na světě a Plzeň dnes vyhraje! ONDŘEJ MALÝ se vydal napadat Duška, kterému sekl do hokejky, načež si vlašimský obránce míček poslal do vlastní branky – 2:0!
Bez asistence.

44:24

Po rychlé akci hostů se vhazuje před Markem. Hosté jsou opět bez brankáře!

44:13

Po vzájemné potyčce se síly vyrovnávají. Libor Topolánek (VLA) dostává 2 + 2 minuty za sekání a hrubost. Na straně domácích si jde sednout za hrubost Stanislav Valenta (PLZ).

43:59

Teď už jsou u míčku hosté. Straka jde z branky, Vlašim to zkusí v šesti!

43:40

Valenta se dostal k míčku a vyhazuje jej do bezpečí.

43:27

Oddechový čas pro hosty.

43:27

Jiří Benedikt (PLZ) je v koncovce utkání poslán na trestnou lavici – 2 minuty – vysoká hůl.

42:59

Další icing Vlašimi.

42:52

Horák naběhl do hry chvilku před vyhozením svých spoluhráčů. Píská se tedy zakázané uvolnění a Vlašim je v plném počtu.

42:16

Jiří Benedikt pálil bez přípravy od modré. Straka vyráží.

41:17

Krchovu střelu ze středního pásma někdo z hostů přizvedl do ochranné sítě. Pokračuje se vhazováním ve středovém kruhu.

40:47

Tomáš Horák (VLA) dostává dvouminutový trest za držení protihráče.

39:53

Polívka se dostal do dobré střelecké pozice, když si stáhl ze vzduchu míček ve středním pásmu a z běhu vypálil. Straka byl ale pozorný.

39:33

39:31

Dušek teď posílal výbornou přihrávku přes brankoviště na volného Horáka, Marek si ale dokázal míček v poslední možné chvíli sebrat.

39:00

38:43

Nejprve Střecha a poté tak Nýdl měli na holích vyrovnání! Druhý jmenovaný se dostal do gólové pozice během posledních deseti vteřin snad třikrát, obětaví obránci domácích ho ale nenechali přesně zakončit.

37:58

Hra se teď za plzeňskou brankou trochu vyostřila, rozhodčí ale zatím nepřerušují.

37:18

Po icingu domácích se bude vhazovat před Markem.

37:00

Stejným prohřeškem se provinil také Adam Herwig (VLA), když zasáhl Jaroslava Kejře. Poměr sil na hrací ploše se tak vyrovnává.

36:42

Ondřej Kejř teď prokázal své individuální schopnosti, když se prodral k míčku, ušetřil několik cenných vteřinek a pak jej poslal do bezpečí.

36:15

Plzeňané vyhrávají buly a opět vyhazují.

36:09

Vlašim se zatím neprobojovala zpět do pásma.

35:46

Zeman vystihl křižnou přihrávku soupeře, dostal se k míčku a vyhazuje jej ven z vlastní obranné třetiny.

35:33

Adam Vágner (PLZ) dostává trest na 2 + 2 minuty poté, co při bránění trefil holí do obličeje Libora Topolánka.

34:36

Krch se skrytou přihrávkou pokoušel uvolnit do střelecké pozice Pejchara, ten ale míček jen z prvního doteku protečoval za vlašimskou branku.

33:58

Vlašim teď svého soupeře na okamžik zamkla ve svém útočném pásmu, prosadit se ale nedokázala a domácí vyhazují na icing.

33:10

První vážnější zákrok si ve třetí třetině připisuje také Marek. Bude se vhazovat.

32:54

Ondřej Benedikt se dokázal prosadit po pravé straně a vyzkoušel Strakovu pozornost.

32:12

Burda tentokráte neměl nárok doběhnout dlouhý lob za obranu domácích a Vlašimi je opět pískán icing.

31:15

Nahození ze středního pásma nepředstavovalo pro Marka žádný větší problém.

30:49

Poskakující míček se teď hráči obou týmů snažili zkrotit doslova rukama nohama. Nakonec byli úspěšnější hráči Vlašimi, kteří tak mohou vyrazit do útoku.

30:13

Nepřesná rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním.

30:01

Ve druhé třetině jsme se v Plzni konečně dočkali úvodní branky a k radosti slabší stovky přítomných diváků ji zaznamenal plzeňský obránce Michal Slanec, který propálil Straku tvrdou ranou po vyhraném buly v útočném pásmu. Vlašim měla k dispozici přesilovou hru hned po inkasování, na rychlou odpověď se ale nezmohla.
Další třetina začne přibližně v 18:14.

30:00

29:49

Rozhodčí nakonec přerušují hru. Ještě jednou se tedy bude vhazovat v útočném pásmu Plzně.

29:35

O balonek se bojuje v rohu hřiště za brankou hostů.

29:05

Střecha to přehnal s důrazem, když se pokoušel Markovi ztížit situaci a místo klasické clony si na něj lehl.

28:39

Icing Plzně.

28:07

27:41

Valenta se dostal do útočného pásma a ještě od modré prověřil Strakovu pozornost.

26:59

Průchova střela od modré si s přesností nepotykala.

26:45

Domácí se dlouhým výhozem osvobozují.

26:07

Michal Edl (PLZ) dostává menší trest za nedovolené bránění.

25:41

Tak nakonec se domácí přece jen dostávají do vedení! Po několika nevyužitých šancích to vzal na sebe MICHAL SLANEC, který zachytil Krpalem vyhrané vhazování mezi kruhy a tvrdou ranou poslal míček nad Strakovo rameno – 1:0.
Asistence: Ondřej Krpal.

25:37

Zakázané uvolnění Vlašimi. Vhazuje se před Strakou.

24:19

24:15

Malý se dostal k dorážce po nepovedené Vágnerově střele, v dobré pozici ale opět neseřídil mířidla a vlašimskou branku minul.

24:07

Poté, co balonek vylétl za mantinel, se bude vhazovat ve středním pásmu.

23:24

Plzni se zatím nedaří vrátit zpět do útočné třetiny.

22:36

Horák se dostal k odraženému míčku a posílá jej pryč z pásma.

22:19

Ondřej Kieler vyloučen za nedovolené bránění.

21:35

Plzeň je v přesilovce usazená v útočném pásmu, ale zatím chybí lepší zakončení.

20:08

Průcha nahodil míček od modré, Marek vyráží do rohu.

20:02

19:49

Za hrubost vyloučen hostující Libor Topolánek.

19:21

Kavalír se dostal k míčku a došel s ním do útočného pásma.

19:08

Vlašim zatím nedokáže rozehrát svojí početní výhodu.

18:39

Poslední vteřiny se rozhodně nehraje v rukavičkách, ale hodně se v soubojích přitvrdilo.

18:02

Za držení vyloučen domácí kapitán Jiří Benedikt.

17:45

Na hrací ploše zůstal ležet hostující Střecha, těžko říci na dálku, co přesně se mu přihodilo.

16:24

Hosté se dostali až před Marka, ten si však se střelou z mezikruží věděl rady.

15:49

Zakázané uvolnění, kterého se dopustili hosté ve snaze nahodit míček do útočného pásma.

15:31

15:22

Rána Jiřího Benedikta skončila pouze na betonech Straky.

15:01

Je za námi úvodní část, ve které jsme se branky nedočkali, ovšem zajímavých šancí bylo k vidění dostatek. Domácí sice měli v úvodní části o osm střel méně než hosté, ale rozhodně jejich šance nebyly vůbec nezajímavé. Hosté ze své střelecké převahy nedokázali vytěžit nic i díky výbornému gólmanovi Markovi.
Další třetina začne přibližně v 17:37.

15:00

14:48

Vlašim se s obtížemi dostává zpátky do útočného pásma, Plzni se daří bránit přesilové hry soupeře velmi dobře.

14:32

Průcha se objevil v obrovské šanci, dokázal si položit i gólmana Marka, jenže ještě se mu postavil do cesty kapitán Jiří Benedikt.

14:10

Dobrá souhra Vlašimi nyní přinesla míček pro Nýdla, který tvrdě pálil prakticky pod červené.

13:58

Hra přerušena kvůli posunuté brance, vhazuje se ve středním pásmu.

13:31

Za napadení vyloučen domácí Ondřej Benedikt.

12:54

Slanec se snažil uklidit míček mimo pásmo, nakonec ho poslal jen mimo hřiště.

12:35

Průcha zamíchal s míčkem před brankou a byla z toho hodně nebezpečná akce, po které trefuje břevno.

12:22

11:31

10:53

K dobré dorážce se dostal Pejchar, ale odkrytou branku nedokázal přesněji zasáhnout!

10:49

Slanec zazvonil na tyčku Strakovy branky!

10:22

Hostů bylo na hřišti příliš a přichází trest. Trest odpyká Pavel Dušek.

09:55

Plzni se daří vyhodit a už jsou domácí ve čtyřech.

09:31

Pro domácí nástávají krušné chvíle, 24 vteřin ve třech.

09:31

Za hákování vyloučen domácí Jaroslav Kejř.

08:57

Vlašim se zatím v přesilovce trápí, Plzni se daří dobře bránit.

08:08

Rána Wróbela od pravého mantinelu nebyla přesná.

07:55

Za zdržování hry vyloučen domácí Martin Němec.

07:27

Topolánek se znovu zmocnil míčku, ale na Marka nevyzrál.

07:05

Průcha se snadno dostal k míčku ve středním pásmu a ještě nebezpečně vypálil.

06:03

Z otočky dokázal po buly vystřelit Wróbel, trefil jen boční síť.

05:59

Po hře vysokou holí buly po Markově levici.

05:36

Wróbel si udělal dobře prostor na střelu, na teč byl před brankou připravený ještě Topolánek, ale míček nedokázal usměrnit.

04:25

Plzeň se snaží dostat před Straku, ovšem prvotním úkolem je vybojovat míček.

03:15

Jiří Benedikt zachytil nepřesnou rozehrávku Vlašimi, jenže jeho střela byla taktéž dost nepřesná.

02:47

Domácí formace se nyní dostala pod tlak nejúdernější vlašimské formace, nakonec míček skončil ve skrumáži před Markem.

02:03

Ondřej Benedikt se dral za míčkem, ale nakonec se mu jej nepovedlo získat, navíc se dopustil postavení útočícího hráče v brankovišti.

01:49

Dobré nahození od modré čáry trochu skočilo před Strakou a hostující gólman raději míček přikryl.

01:07

Plzeň se dostává do útočného pásma, ale míček nakonec domácím utíká do rohu.

00:44

První formace hostů se dostala k rychlému přečíslení, které nakonec nezakončil Topolánek ideálně, ale brankáře Marka ohrozit dokázal.

00:01

HBC Plzeň: Marek (Návara) – J. Benedikt, Vágner, Slanec, Kavalír, Edl, Němec, Hofmeister – Malý, Krch, Pejchar, O. Kejř, J. Kejř, Krpal, Krásný, Benedikt, Valenta, Gřonka, Pravda, Polívka, Tůma.

HBT Vlašim: Straka (Šupík) – Blažek, Čičatka, Špale, Nýdl, Kieler, Gärtner – Topolánek, Burda, Průcha, Střecha, Bartejs, Horák, Dušek, Wróbel, Herwig, Juráček, Slanina.

Rozhodčí: Koskuba, Pečený.
HBC PLZEŇ

Západočeši se opět probojovali do play-off a ze sedmé pozice se zařadili do nadstavbové skupiny A. K prvnímu zápasu vyjeli mečouni do Pardubic, kde dlouho sahali po vítězství, to se ale rozplynulo ve třetí třetině, kdy domácí hokejbalisté třemi brankami otočili výsledek ve svůj prospěch (5:3).
HBT VLAŠIM

Vlašim útočí na zlatý hattrick a v nadstavbě za ním vykročila dobře, Jihlavu totiž Středočeši porazili v prvním kole na domácí půdě 3:1, se stejným soupeřem se utkali také v závěru základní části a na jeho půdě tenkrát vyhráli 3:2.
Druhé kolo nadstavby přináší další souboj prvního se sedmým. Další, protože oba celky se v plzeňské hale potkaly poměrně nedávno, a sice v předposledním kole základní části. Tehdy mečouni podlehli obhájci titulu 3:6.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.