Petra Kvitová (8) – Coco Vandewegheová

2:1 6:1, 5:7, 6:4

24.06.2013, 18:27 • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.07 8.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Petra Kvitová se ve druhém kole utká s kažašskou Jaroslavou Švedovovou. Já Vám děkuji za pozornost a pro dnešek se loučím! (20:58:09)
Petra Kvitová udolala po 2 hodinách a 24 minutách 108. hráčku světa Coco Vandewegheovou po setech 6:1, 5:7 a 6:4. První set vyzněl jednoznačně pro českou tenistku, ale pak se ze zápasu vyklubalo obrovské drama. Obě hráčky předvedly skvělé momenty, ale také spoustu nevynucených chyb – Kvitová 31, Vandewegheová 25. Američanka si také vynutila rozhodující třetí sadu, ve které byla přeci jen šťastnější favorizovaná Petra Kvitová. Rozhodující okamžik přišel v pátém gemu tohoto setu, ve kterém Kvitová soupeřku brejkla. V závěru ještě přišlo drama, kdy se již Češka radovala z vítězství, ale její soupeřku v utkání udrželo Jestřábí oko. V další hře však Kvitová dokázala dopodávat zápas do vítězného konce.

Konec zápasu

6:4

Game, set, match. Petra Kvitová po obrovském dramatu postupuje do druhého kola Wimbledonu!

40-0

Tři mečboly pro Kvitovou!

30-0

Kvitová dva míčky od postupu...

15-0

Obrovská chyba Vandewegheové! Američanka byla na síti a měla před sebou zcela volný kurt. Místo winneru ale poslala balónek nepochopitelně do autu.

5:4

Petra Kvitová jde podávat na vítězství.

5:4

Kvitovou moment s Jestřábím okem evidentně rozhodil a Vandewegheová tuto hru získává!

40-A

A Američanka rázem ve výhodě!

40-40

A i druhý mečbol odvrácen také!

40-30

Už se zdálo, že utkání končí. Kvitová se radovala, ale Američance pomohlo Jestřábí oko, které ukázalo, že míček dopadl na lajnu!