HC Kometa Brno – Bílí Tygři Liberec

3:2

po prodl. (0:1, 2:1, 0:0)

20.11.2012, 18:00 • Kajot Arena • Simona Fischmeisterová

Konec dramatického zápasu si vzal na triko Dittrich, jenž rozhodl o vítězi. Brno bere dva body. (20:28:56)

64:43

Kometa právě vstřelila branku!

TOMÁŠ DITTRICH našlápl po levé straně, projel celým útočným pásmem a před bránou procedil puk přes Horáka. Rozhodl tak o vítězi utkání. Bez asistence.

64:33

Radčanský se tentokrát neprosadil. Ačkoliv to přímo před Horákem na několikrát zkoušel, nic.

63:06

Nápor domácích se přenesl i do přesilovky, ale veškeré palebné pokusy byly marné.

62:39

Oddechový čas pro domácí.

62:39

Adam Dlouhý (KOM) - 2 minuty za vysokou hůl.

62:30

Polovina nastaveného času je za námi. Větší tlak si vynutilo Brno.

61:52

Po krátkém výletu Tygrů se buly stěhuje do středního pásma.

61:00

Brno tlačí Liberec ve vlastním pásmu.

21:00

Liberec prodloužení započal zakázaným uvolněním.

60:01

Sic se odehrála hokejově bohatá třetina, rozuzlení duelu nepřinesla. Dvanáctá Kometa i šestnáctý Liberec berou po jednom bodu. Ke slovu se dostává pětiminutové nastavení.

60:00

59:30

Třetí třetina míří ke konci za nerozhodného stavu.

57:50

Rozhodčí po upozornění hráče svůj verdikt ze sekání změnil na vysokou hůl. Jan Boček (KOM) - 2 minuty za vysokou hůl.

56:40

Poslední minuty třetí třetiny se strhuje boj o tři body!

54:42

Buhaj je zpět na ledě - Kometa hraje ve čtyřech.

Jan Boček (KOM) - 2 minuty za vysokou hůl.

53:53

Naopak na druhé straně se po podobném zákroku bude, Kometa půjde do třech.
Vylučovat se nebude. Radčanský se naštěstí zvedá a na střídačku odjíždí po svých.

53:22

Častokrát zmíněný Radčanský se po tvrdém hitu svíjí na ledě.

52:20

Tomáš Buhaj (KOM) - 2 minuty za podražení.

52:07

Lašák při nedostatečné rychlosti sám najížděl na libereckého gólmana. Přihrávka z otočky na Radčanského sice vyšla, zakončení nikoliv.

51:50

Hra se přelévá z jedné strany na druhou, žádná výraznější akce se při liberecké přesilovce zatím neudála.

50:12

Jan Sedlák (KOM) - 2 minuty za hákování.

49:30

Oba týmy hrají v plném počtu.

48:09

Radčanský (KOM) - 2 minuty hrubost.
Dlouhý (LIB) - 2 minuty sekání.

48:01

Po dělovce Vlacha, parádně zlikvidovanou Klimešem, se Radčanský pustil hitem do Dlouhého.

47:06

Po volnější pasáži se Kometa znovu uvrhla do oslabení. Pavel Pospíšil (KOM) 2 - minuty za podražení.

45:30

Mrázek měl na hokejce navyšující gól, ale nedůrazně zakončoval nad beton Klimeše.

45:00

Dittrich to zkoušel mírnější střelou na pravou stranu brány hostujících, nicméně marně.

44:30

Kometa přečkala veledůležitou pasáž zápasu! Brněnští hráči se po úžasném střídání tak tak sbírali z ledu.

44:05

43:28

Kometa hraje ve čtyřech.

43:00

Mikyska našel před bránou volného Dlouhého, který z bezprostřední blízkosti před bránou těsně minul.

42:35

Obětavý zákrok si připsal Tomáš Dujsík, který se neohroženě vrhl do střely.

41:44

Brno si bude muset poradit bez dalšího hráče. Tomáš Dittrich se provinil podražením. Tým hostů na přesilovou hru proti třem reagoval oddechovým časem.

41:28

Kometa se provinila hrou v šesti, čehož si neomylný čárový všiml. Trest pro hráčskou lavici odpyká Marek Papp.

41:20

Bílí Tygři mají jasno: hlavně se držet v útoku. To zatím plní na jedničku.

40:30

Pavel Pospíšil se okamžitě po zblokování střely libereckého Říhy skácel k ledu. Tvrdou dělovku dostal do ruky.

40:01

Hráči jsou připraveni, nic nebrání začátku třetí třetiny.
Na začátku druhé části utkání, hraného na ledě Komety, si domácí stihli zvednout náladu otočením zápasu. Za pozornost stál především gól za spolupráce Lašák - Radčanský. Život jim ale rozhodně neosladil liberecký Klíma, který po třech minutách srovnával. Utkání zatím přineslo hodně vyloučených, za což poměrně výstižně vypovídá i osobní trest Miškovského. Co se třetí třetiny týče, máme se na co těšit, jelikož podívaná v Kajot Areně stojí za to!
Po siréně, ohlašující konec druhé třetiny, se Miškovský ještě slovně projevil směrem k sudím. Zřejmě se nejednalo o příjemnou rozpravu, jelikož liberecký hráč vyfasoval osobní trest na deset minut.

Další třetina začne přibližně v 19:37.

40:00

38:30

Ve vlastním oslabení z rychlého protiútoku ujel Miškovský na samotného Klimeše v kleci, ale střela po kličce do pravého rohu nevyšla.

38:09

Po ubráněné přesilovce si stejnou herní činnost mohou vyzkoušet i domácí. Ti zatím Liberec zatlačili do útočného pásma.

Vojtěch Havlas (LIB) - 2 minuty za držení.

36:50

34:41

Jakub Peslar (KOM) - 2 minuty za držení.

34:02

Liberec právě vstřelil branku!

Kometa se z otočení stavu moc dlouho neradovala. JAKUB KLÍMA se po obdržení puku ve středním pásmu prosadil střelou z pádu nad vyřážečku Klimeše. Asistence: Jiří Říha.

31:53

Po rychlém protiútoku a parádní spolupráci Kometa střetnutí s Libercem otočila. Lašák si při přečíslení tři na dva počkal na výhodnější pozici, ve které se vyskytl MILOSLAV RAČANSKÝ. Střelou nad beton Horáka je otočený stav na světě. Asistence: Jan Lašák, Filip Krejčiřík.

31:24

30:30

Liberec se znovu potýká se stejným problém. S brněnskou obranou.

29:18

V momentě, kdy šli hosté do pěti, jsou vyloučeni naopak domácí. Marek Papp je vyloučen na 2 minuty za podražení.

27:07

Daniel Myškovský (LIB) - 2 minuty za podražení.

26:42

Kometa v oslabení vyrovnává stav zápasu. Chyby libereckého obránce využil Račanský, jenž jej obral opuk. Následně našel před bránou volného JANA LAŠÁKA, který šikovnou tečí nasměřoval puk za Horákova záda. Asistence: Miloslav Račanský.

26:35

Klimeš si připsal důležitý zákrok, kdy vychytal tvrdou střelu od modré.

26:05

Liberec si neví rady s brněnskou obranou - hra se tak odehrává hlavně ve středním pásmu.

24:47

Jakub Peslar (KOM) - 2 minuty za nedovolené bránění.

24:17

24:00

Beneš se při brejku dostal před osamoceného Horáka, ale přestřelil vysoko nad břevno, tudíž stav zůstává nezměněn.

23:14

Při vlastní přesilové hře si Kometa připisuje zakázané uvolnění.

22:04

Radčanskému oplácel Pyrochta, za což si půjde na dvě minuty sednou za hrubost.

21:04

Horák vyrazil Dujsíkovu střelu jen před sebe, zblízka dorážel Raška. Ten ale nedokázal přestřelit beton ležícího brankáře.

20:20

Kometa druhou periodu nenavázala - zatím puk poslala jen na zakázané uvolnění.

20:01

Na řadě jsou poslední úpravy ledu a může se začít.
Liberec si po výborně odehrané třetině do kabiny odnesl jednogólové vedení. Výrazně se pod to podepsal i fakt, že si hosté v úvodním dějství zahráli tři přesilové hry. Kometa se ale nezahanbila a na konci první periody si vytvořila tlak. Uvidíme, zda to bylo předzvěstí k třetině druhé.
Další třetina začne přibližně v 18:48.

20:00

18:45

První přesilou hru na konci první třetiny si Kometa vylepšila reputaci z dosavadního průběhu utkání. Tlak na bránu je více než velký, ale stav zatím nezměněn.

17:45

Vojtěch Havlas (LIB) - 2 minuty za hákování.

17:00

Liberecký tlak na vlastní kůži pocítil i Raška, jenž se po tvrdém hitu skácel k ledu.

16:23

Radčanský sám ujížděl na Horáka, ale střela do blafáku mu nevyšla.

15:40

Nepřesná střela Miškovského Brno zachránila od dalšího inkasovaného gólu.

14:10

Kometa se poprvé v zápase dostává na delší dobu do útočného pásma.

13:30

Stejný přečin si Liberec vybral i nyní.

13:00

Liberec se provinil zakázaným uvolněním.

12:20

Ve skrumáži před hostujícím gólmanem to zavánělo gólem, ale Mrázek svou akci do konce nedotáhl.

11:46

11:00

Stejně tak i v druhé polovině PP.

10:39

Začátek početní převahy Liberec přečkal znovu v obraně.

09:36

Tomáš Dittrich (KOM) - 2 držení

09:15

Hra se přelévá z jedné strany na druhou, brněnští mají ovšem co dotahovat.

07:40

Neprodleně po buly těsně přestřelil Říha.

07:10

Po Sedlákově pochybné rozehrávce se hosté dostali do vyložené šance, ale naštěstí pro domácí se Zacha z mezikruží netrefil.

06:22

06:00

První minuta přesilové hry hostům moc nevyšla. Odehrála se především v obranném pásmu.

04:22

Jakub Peslar (KOM) - 2 minuty za hákování.

03:18

Liberec jde po přesilové hře do brzkého vedení. Z levého rohu útočného pásma poslal Miškovský puk mezi kruhy na volného JOSEFA MIKYSKU, který střelou po ledě překonal Klimeše. Asistence: Daniel Miškovský, Dominik Vlk.

03:12

02:28

Hra zastavena kvůli zašlápnutému puku, vhazování ve středním pásmu.

02:00

Na začátku početní výhody střílel od modré Říha.

01:12

Adam Raška (KOM) - 2 minuty za podražení.

01:00

Raška se objevil ve výbornou pozici před brankářem, ale zastavil jej ofsajd.
Domácí hráči začali utkání za svojí bránou, nicméně se zde dlouho neohřáli: zamířili rovnou směr soupeřova brána.

00:01

Hráči nastupují na led, vše je připraveno k zápasu.

HC Kometa Brno: Klimeš (Oujezdský) - Šidák, Dujsík (C), Peslar, Sedlák, Vojáček, Vágner, Krejčiřík, Dittrich - Pospíšil, Račanský, Raška, Beneš, Mrázek, Papp, Lašák, Boček, Buhaj, Janoušek

Bílí Tygři Liberec: Horák (Sobotka) - Jandejsek, Slavík, Turek, Beránek, Říha, Pyrochta, Pálek, Pilař - Dlouhý (C), Miškovský, Vlk, Šimek, Mikyska, Žďárský, Havlas, Zacha, Klíma, Bittner, Vlach

Rozhodčí: Humpolíček - Hanzlík, Maťašovský.
První vzájemné utkání v letošní sezoně oba týmy sehráli v rámci prvního kola na severu Čech. Domácí se radovali díky jasné výhře 4:0, na domácím hřišti jim tedy Kometa má co oplácet.
HC Bílí Tygři Liberec jsou na tom ještě o něco hůře než domácí mužstvo. Mezi sedmnácti účastníky Noen extraligy jim aktuálně náleží až předposlední šestnácté místo, horší už je pouze nováček z Ústí nad Labem. V šestnácti zápasech nasbírali Severočeši pouze sedmnáct bodů. Ve statistice vstřelených branek si Tygři nevedou špatně, horší je to s jejich obranou. Ve zmíněných šestnácti utkáních Liberec inkasoval už šedesát šestkrát. Naposledy Bílí Tygři prohráli v Jihlavě, ta se doma radovala díky výhře 5:2.
HC Kometa Brno v letošní sezoně plní roli úřadujícího vicemistra a zrovna oslnivě si nevede. Po velké obměně kádru Brnu moc nevyšel vstup do sezony, následně výsledky přeci jen trochu konsolidovalo. Po šestnácti zápasech má Kometa na svém kontě dvacet dva bodů a v tabulce se nachází na dvanáctém místě. Avšak případné tři body z dnešního duelu by ji okamžitě vystřelily až na osmou příčku. V posledních dvou zápasech Brňané podlehli vždy o jednu branku Vítkovicím a Třinci, tedy týmům ze samého čela tabulky.
Přeji vám příjemný podvečer z brněnské KAJOT ARENY, která se stane dějištěm dohrávky osmnáctého kola Noen extraligy juniorů mezi brněnskou Kometou a Bílými Tygry Liberec. Oba celky tímto duelem vstupují do druhé poloviny základní části letošní sezony.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

3:2

Branky a nahrávky: 27. Lašák (Račanský), 32. Račanský (Lašák, Krejčiřík), 65. Dittrich - 4. Mikyska (Miškovský, Vlk), 35. Klíma (Říha)

Rozhodčí: Humpolíček - Hanzlík, Maťašovský