3:2

po prodl. (0:0, 2:1, 0:1)

27.09.2012, 14:00 • Omsk Arena • Jaroslav Keř

Unibet.com: 1.6 4.6 4.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Třetí třetina se nesla v duchu Novokuzněcku po vyrovnání, které jim poměrně náhodným nahozením na brankáře Rämöho stečoval do sítě Jefimov. Poté už byli oba soupeři vyrovnanými, ale nebezpečnější byli domácí, kteří opět nevyužili řadu šancí. Nakonec v prodloužení rozhodl o výhře Omsku Bělovov. Avangard na svého rivala vlétl hned od začátku a nebylo pochyb o tom, že jeden pokus skončí v bráně. (16:31:03)

60:40

Avangard právě vstřelil branku!
Po úvodní šanci Perežogina se Omsk schutí pustil do útočení a v rohu osamocený Frolov nahrál ANTONOVI BĚLOVOVI, který z ostrého úhlu prostřelil Lazušina. Asistence: Alexander Frolov.

60:01

60:00

59:45

Avangard v tlaku.

59:10

Omsk stále v tlaku, ale ke střele se nedostává a ve velké příležitosti na druhé straně.

58:57

57:48

A další střela Alexandra Frolova, netrefil bránu.

57:20

Omsk se usadil na přesilovku v třeleckých prostorech a střelu z mezikruží Lazušin kryje.

56:57

V obrovské šanci Omsk, zaváhání Lazušina, kterou chtěl vyřešit gólem Něstěrov, zastavil nedovoleně hostující Robitaille za hákování.

55:50

Hlavně Bumagin létá v závěru po ledě.

55:01

Přece jenom lze vyčíst, že domácí mají větší touhu po vítězství. Novokuzněck hrozí nebezpečnými výpady.

53:53

Oba týmy jsou vyrovnané, útok střídá útok.

53:31

Perežogin točí kolotoč v obranné území hostů a po dlouhé době v zápřahu Lazušin.

53:15

Nyní je hra velice neurovnaná, skončilo to zakázaným uvolněním hostů.

51:37

A ve velké šanci Metallurg. Rämö chytá.

51:07

Novokuzněck je pochopitelně na koni.

49:21

Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Obránce nahazoval na obsazeného ALEXEJ JEFIMOV, který stečoval puk do Rämövi svatyně, a je vyrovnáno. Asistence: Alexej Grišin.

48:47

Omsk vyčkává na soupeřovi výpady ve středním pásmu a s jedním útočníkem v jejich obranném pásmu. Úspěšně brání svoje vedení.

48:29

48:23

Domácí rozehráli přesilovkový kolotoč na jehož závěru byl Nikitin, Lazušin však jeho střelu chytá.

47:05

Omsk se nemůže usadit v útočném pásmu.

46:29

Tentokrát to ovšem obrana Novokuzněcku přehnala a za hákování dostává menší trest Bumagin.

45:21

I Omsk se snaží útočit, ale více snahy logicky nechává v obraně. Proto se opartně pouští do ofenzivních choutek, nebo v málo hráčích.

43:02

Hosté kontrolují hru. Omsk brání svoje střední pásmo a vyčkává. Metallurg se dostává do třetiny zásluhou Robitalla, který je ale zastaven.

41:59

Novokuzněck zlobí hodně nebezpečnými výpady. Omsk se chtěl vrátit ke své ofenzivní hře, ale hnedka se na něj řítili tři útočníci Metallurgu, kteří se i díky skvěle zahrané obraně ke střele nedostali.

Dnešní utkání sleduje 5802 diváků.
Druhá třetina začala jako ta první. Domácí měli převahu, kterou jim zkazilo až vyloučení Pujacse za sekání, v němž měli hosté obrovskou šanci Bumaginem, ale také Rämö podržel svům tým. Poté několikrát zahrozili hráči avangardu, a když si z toho hosté nevzali ponaučení proměnili svoji převahu v gólový výsledek. V 27. minutě se za brankou uvolnil Popov a předložil před branku do mezikruží nádhernou příhrávku Perežoginovi, který se nemýlil - 1:0. Novokuzněck byl očividně otřesen a další brankové příležitosti na sebe nenechaly dlouho čekat. Hned za necelé dvě minuty se prosadil Ivanov, kdy mu parádně poslal puk brankovištěm Volkov na druhou stranu. Nebylo možné toto neproměnit. V polovině zápasu už domácí měli velkou převahu a další šance rychle přícházeli s tím rozdílem, že výtečného Lazušina už nepřekonali. Za což přišel trest. Nečekaně se prosadil u mantinelu Slapyšev, vybruslil do střelecké pozice a nedal Rämömu šanci - 2:1.

40:00

38:55

Domácí se hned vrhli do útoku ale nic z toho nebylo naopak byli vyloučeni, Perežogin dostal menší dvouminutový trest za vysokou hůl, a hosté maji jedinečnou možnost na vyrovnání.

38:00

Novokuzněck nečekaně udeřil a překvapil v pohodě chytajícího Rämöho. Z rohu se uvolnil ANTON SLAPYŠEV, který se nemýlil. Asistence: Bez asistence.

36:47

Opět Zábroský z pravé strany. Jeho rychlé přechody dělají hostům velké problémy. Lazušin však jeho střely, které zatím vidí, chytá.

36:00

Z modré čáry střílel Žafjarov, Rämö v klidu chytá. Dál hostujícího útočníka domácí nepustili.

35:06

Novokuzněck je stále pod tlakem, jeho hráči jsou nejistí a utíkají jim kotouče z hokejek. Omsk využívá své převahy, ale zatím je včas zastavován.

34:10

Hosté se z tlaku vymanili. Domácí jsou pořád nebezpečnější a hrozí z každé akce.

33:30

A v další šanci Ivanov na dvakrát Lazušina nepřekonal. Perežokin znovu dorážel, ale to už má hostující brankář puk v rukavici. Metallurg je pod velkým náporem. A může děkovat svému brankáři, že je stav "pouze" 2:0.

32:20

Domácí v obrovské příležitosti dva na jednoho, ovšem Záborský nedal.

32:05

30:38

Ale zatím se do vážnější šance nedostali. Naopak jim unikl bránící útočník, který se řítil po pravé straně Lazušinovi ruky, obrana byla na místě včas.

30:05

Potrestáno domácí mužstvo za mnoho hráčů na ledě.

30:20

Hosté vylézají ze své ulity a zahrozili Rämömu.

28:31

ANDREJ IVANOV se prodral až k bráně Metallurgu, kde zůstal sám před Luzašinem a dostal překrásnou přihrávku na druhou tyčku - 2:0. Asistence: Igor Volkov

27:48

A další šance Omsku, Novokuzněck je ochromen nástupem další formace.

26:41

Hráči Omsku rozebrali hostující obranu do puntíku. ALEXANDR PEREŽOGIN dostal krásné přihrávku do mezikruží a prostřeluje Lazušina. Asistence: Alexandr Popov

25:28

Domácí Něstěrov s 6ereblovem kombinovali v útočné třetině, ale nic vážného pro hostující obranu. Lazušin nemusel zasahovat.

24:51

Ovšem Omsk se nenechává zatlačit a sám rozehrává útočnou akci a zavírá Metallurg v jejich třetině. Lazušin si připisuje první zákrok ve druhé třětině.

24:25

Novokuzněck je i po odehrané přesilovce stále v tlaku.

24:07

23:10

A v obrovské šanci Bumagin, ale Rämö zázračně vyrazil. Bumagin dostal puk z druhého mantinelu přímo na střelu. Domácí gólman podržel svůj tým.

22:07

Vyloučení domácího Pujacse za sekání.

21:26

Utkání se hraje především na polovině domácích.

20:20

Záborský se probíjel po levé straně, obrana Metallurgu ho ale hned zastavila. A sama podnikla protiútok stejným směrem a také byla zablokována.

20:01

Začátek zápasu jasně patřil domácímu Omsku, který se do vážnější šance ale nedostal. Hosté se až v polovině šesté minuty konečně dostali s kotoučem za polovinu. První šance přišla po vyloučení Robitailla z Novokuzněcku, který napadal za hranicí pravidel. A v největší příležitosti zápasu se domácí hráč Avangardu neprosadil, kdy se ocitl po vyražené střele Lazušinem před ním sám. Výborného brankáře však nepřekonal. Po ubráněném oslabení se hosté sami chopili iniciativy a začali přehrávat Avangard, za čož byli odměněny přesilovou hrou za vyloučení domácího Sjomina. Ala také vynikajícího Rämöho z Omsku nepřekonali. Závěr třetiny se nesl v duchu hlavně neinkasovat a tak se dohrála první třetina.

20:00

19:10

Třetina se dohrává, obě mužstva se už vidí v kabině.

18:26

Zápas je bezvážnějších šancí, sleduje se boj o střední pásmo a výhry obránců v rozích nad útočníky.

17:47

A vyráží k nebezpečným protiútokům. Hlavně Megalinskij dělá Avangardu velké problémy a byl jedním z hráčů domácích poslán důrazně k ledu.

17:08

Metallurg skvěle napadá až ve středním pásmu a s nahazovanými puky si dobře poradí.

16:46

Omsk těžko hledá přechod přes střední pásmo.

16:03

15:56

I v oslabení domácí zahrozili po pravé straně ujížděl slovák Záborský, kterého stačili hosté včas zastavit čistě.

15:28

Hosté stříli od modré jako před chvílí obránce Loginov, ovšem na dorážky, stínění brankáři, nikdo před bránou není.

14:54

Hosté se usadili po úvodním nezdaru na přesilovku. Rämö ale úspěšně zasáhl.

14:03

Za hákování vyloučené domácí Sjomin, který nedovoleně zastavil Megalinskija v úniku.

13:08

Hosté se ubránili tlaku a rozjíždějí své útoky. Žádná výraznější příležitost nepřichází ani pro jedno mužstvo. Obrany zatím vládnou zápasu.

12:30

Teď už si domácí kvalitněji a pozorněji hlídají přechod protivníka před střední pásmo a vrací se ke své ofenzivní hře. Náznakem vznikala šance pro Ivanova u pravého mantinelu. Ale Lazušin byl na místě.

10:14

Hosté nyní zavřeli Avangard v jejich třetině, znovu se snažili vykombinovat z rohu. Omsk si pečlivě hlídá střelecké prostory kolem své brány.

09:21

Metallurg v polovině 1. třetiny vyrovnává hru a snaží se i svým nasazením vyrovnat úvodnímu nátlaku soupeře.

08:35

Ale teďka Mitrjakova formace zavřela Omsk v jejich třetině, ovšem neprokombinovali se k žadé výraznější šanci.

08:02

Domácí jsou nebezpečnější, lépe bruslí.

07:43

07:37

A v další obrovské šanci domácí Semin, ale Lazušina nepřekonal.

06:50

Avangard topí hostům, kteří se jen se štěstím brání.

06:05

Ve velké šanci Omsk, ale samotný hráč před golmanem nedal.

05:43

První vyloučení Metallurgu své napadání přehnal Robitaille za vysokou hůl.

05:33

Novokuzněck se konečně dostává častěji do útočné třetiny.

04:25

Utkání utíká rychle, dlouho bez přerušení. Omsk zatím všechny protiútoky do své třetiny bezproblémově zastavuje. Až Jefimov se na chvíli dostal na dostřel Rämö. Ale obrana to rychle zarazila.

03:33

Metallurg se konečně vymanil ze své třetiny. A hraje se ve středním pásmu.

02:05

Novokuzněck jen vyhazuje na zakázané uvolnění a ztěžka se dostává s pukem za svoji polovinu.

01:32

Novokuzněck se pouze brání a vyhazuje puky do středního pásma. Omsk proniká do útočné třetiny po mantinelech a nahazovanými puky obtěžuje hostujícího brankáře.

00:54

Avangard začíná první ohrožovat branku soupeře, počáteční zákroky Lazušina.

00:01

Avangard Omsk: Rämö (Reizvikit) - Bělov, Salmela, Pivcakin, Nikitin, Ljamin, Pujacs, Valentěnko - Záborský, Perežogin, Popov - Frolov, Sjomin, Kurjanov - Něstěrov, Taratuchin, Pěrvušin - Ivanov, Mozer, Volkov - Žerebcov.

Metallurg Novokuzněck: Lazušin (Ključinkov) - Megalinskij, Metljuk, Loginov, Kuklov, Sopel, Arzamascev, Romanov, Grišin - Kagarlickij, Robitaille, Bumagin - Lazarev, Vyglazov, Islamov - Slapyev, žafjarov, Černych - Mereskin, Mitrjakov, Jefimov.

Rozhodčí: Bulanov, Naumov - Kuchava, Novikov.
METALLURG NOVOKUZNĚCK:
Hosté přijíždějí do Omsku s výhrou proti Minsku, kterou budou chtít tady také potvrdit. Chtějí využít slabé produktivity soupeře a naopak zužitkovat své příležitosti. Jejich bilance z posledních šesti utkání hovoří za vše, podařilo se jim zaznamenat šestnáct branek v těchto duelech. Své slabé místo mají v obraně, kde naopak v šesti zápasech osmnáctkrát inkasovali, ale Avangard má hodně slabou produktivitu. Hosté hlavně sázení na svoji zahajovací útočnou sílu, kterou vede Robitaille s křídly Bumaginem a Kagarlickij.
Svůj desátý zápas v této sezóně otevřou domácí Avangard Omsk, který vyzve svého souseda v Chernyshevovi divize Metallurg Novokuzněck. Oba soupeři jsou od sebe nedaleko i ve Východní konferenci, kde je od sebe dělí čtyři body. Omsk trápí velice zoufalá bilance z posledních pěti utkání, ve kterých neuhrálo ani bod. Obrovským problémem se zdá být pro tým vstřelení branky. Během těchto pěti utkání vsítili pouhých pět gólů, což je na tým takových to kvalit hodně zoufalé. Novokuzněck také neoplývá nějakou velkou formou, ale dokáže poměrně pravidelně sbírat cenné body a ve vhodném okamžiku zabrat. Hlavně je vyzdvihuje statistika vstřelených branek na počet střel vyslaných na soupeřova brankáře. Pro tento zápas můžeme očekávat zarputilý boj o každý kus ledu, jelikož domácí se budou chtít vytáhnout před svým publikem a Novokuzněck příliš nepociťuje tíhu venkovního stadionu. Nenechte si ujít prestižní měření sil mužstev z Východní konference. Začínáme v 14:00 hodin.
AVANGARD OMSK:
Jak již bylo níže řečeno Omsk se potácí ve velkých výkonnostních problémech. Která je zapříčiněna hlavně slabou produktivitou týmu. A nedokáže ani na vlastním ledě využít své pracně vybudované střelecké příležitosti. Elitní formace vedená Perežoginem a Popovem na křídle tvoří údernou sílu Avangardu. Domácí brankář Karri Rämö je také poměrně pevnou stálící.
V sestavě Omsku můžeme najít českého reprezentačního obránce Martina Škoulu a útočníka ze Slovenska Záborského, který tvoří spolu s výše jmenovanýma první lajnu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

3:2

Branky a nahrávky: 27. Perežogin (Popov), 29. Ivanov (Volkov), 61. Bělovov (Frolov) - 38. Slapyšev, 50. Jefimov (Grišin)

Rozhodčí: Bulanov, Naumov - Kuchava, Novikov