Play-off NHL

Winnipeg Jets – St. Louis Blues

3:4

konec (1:1, 2:2, 0:1) Stav série: 0:2

13.04.2019, 03:45 • Bell MTS Place, Winnipeg • Čtvrtfinále Z. konference • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 2.3 3.79 2.77 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (07:07:10)
St. Louis si tak ke dvěma domácím zápasům veze vedení z Winnipegu 2:0 a je ohromně blízko postupu. Kdo by to ještě před pár měsíci, kdy se Blues potáceli u dna Západní konference, řekl?
Tento vývoj série asi nečekal nikdo. Bylo jasné, že St. Louis bude nepříjemné a bude hrát o postup do konferenčního semifinále, avšak vedení 2:0 po dvou venkovních zápasech, v to ani hráči Blues nedoufali.

Vyrovnaný zápas byl po dvou třetinách srovnaný na skóre 3:3 a ve třetí třetině se očekávala tuhá bitva, jež by nasměrovala jeden z týmů k vítězství. To se nakonec do puntíku splnilo, jen rozhodující branka padla poměrně rychle. Už ve 44. minutě se prosadil O'Reilly, na jehož gól Winnipeg už odpověď nenašel, a to ani přes obří nápor, který začal zhruba sedm minut před koncem zápasu.

59:52

Hosté drželi puk v rohu kluziště a poté se jim daří poslat kotouč do neutrální zóny! Je rozhodnuto!

59:34

Binnington zastavuje svým zákrokem hru. St. Louis je blízko!

58:55

Pietrangelo obětavě vlétl do střely Byfugliena a nevypadá to s ním úplně nejlépe. Byl to vážně dělový projektil, hotová zbraň od obránce Winnipegu. Pietrangelo po přerušení hry (zakázané uvolnění) ztěžka odkulhal na střídačku.

58:30

Hostům se po buly podařilo poslat puk do středního pásma.

57:18

Binnington po zákroku proti ráně Trouby seděl na ledě a mohl jen čekat, co se stane. K jeho štěstí ale bezprostřední dorážka nepřišla a brankář se dokázal připravit na další střelu. Obrovská šance Winnipegu.

57:04

St. Louis se po vhazování dopustilo zakázaného uvolnění.

56:57

Rychlým průnikem do útoku se prezentoval Laine. Binnington jeho zakončení z pravého kruhu vyrazil do ochranné sítě.

56:30

Connor se v útoku neprosadil a hosté vytěsnili hru do neutrální zóny.

55:54

Další přerušení, tentokrát po střele Parayka. Perron, který byl před brankovištěm, schytal po hvizdu dost nepříjemný krosček do zad od Byfugliena. Nevylučuje se.

3:4

Branky a nahrávky: 13. Wheeler (Scheifele, Copp), 23. Laine (Wheeler, Byfuglien), 39. Scheifele (Connor, Byfuglien) – 6. Sundqvist (Bouwmeester, Schwartz), 27. Maroon (Thomas, Pietrangelo), 30. Sundqvist (Perron, Edmundson), 44. R. O'Reilly (Bouwmeester, Parayko)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Trouba, Morrissey, Byfuglien, Chiarot, T. Myers, D. Kulikov – Wheeler, Scheifele, Connor – Ehlers, K. Hayes, Roslovic – Laine, Little, Copp – B. Tanev, Lowry, P. Lindholm.

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo, Dunn, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Edmundson – Tarasenko, R. O'Reilly, B. Schenn – Perron, Sundqvist, Schwartz – Thomas, Bozak, Maroon – Steen, Barbašev, Sanford.

Rozhodčí: Rehman, Rooney – Kovachik, Daisy

Diváci: 15321

03:58 STL 2 R. O'Reilly, podrážení
04:55 WPG 2 Scheifele, nedovolené bránění
05:23 STL 0:1 Sundqvist (Bouwmeester, Schwartz)
07:58 WPG 2 Scheifele, nedovolené bránění