Play-off NHL

Winnipeg Jets – St. Louis Blues

3:4

konec (1:1, 2:2, 0:1) Stav série: 0:2

13.04.2019, 03:45 • Bell MTS Place, Winnipeg • Čtvrtfinále Z. konference • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 2.3 3.79 2.77 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (07:07:10)
St. Louis si tak ke dvěma domácím zápasům veze vedení z Winnipegu 2:0 a je ohromně blízko postupu. Kdo by to ještě před pár měsíci, kdy se Blues potáceli u dna Západní konference, řekl?
Tento vývoj série asi nečekal nikdo. Bylo jasné, že St. Louis bude nepříjemné a bude hrát o postup do konferenčního semifinále, avšak vedení 2:0 po dvou venkovních zápasech, v to ani hráči Blues nedoufali.

Vyrovnaný zápas byl po dvou třetinách srovnaný na skóre 3:3 a ve třetí třetině se očekávala tuhá bitva, jež by nasměrovala jeden z týmů k vítězství. To se nakonec do puntíku splnilo, jen rozhodující branka padla poměrně rychle. Už ve 44. minutě se prosadil O'Reilly, na jehož gól Winnipeg už odpověď nenašel, a to ani přes obří nápor, který začal zhruba sedm minut před koncem zápasu.

59:52

Hosté drželi puk v rohu kluziště a poté se jim daří poslat kotouč do neutrální zóny! Je rozhodnuto!

59:34

Binnington zastavuje svým zákrokem hru. St. Louis je blízko!

58:55

Pietrangelo obětavě vlétl do střely Byfugliena a nevypadá to s ním úplně nejlépe. Byl to vážně dělový projektil, hotová zbraň od obránce Winnipegu. Pietrangelo po přerušení hry (zakázané uvolnění) ztěžka odkulhal na střídačku.

58:30

Hostům se po buly podařilo poslat puk do středního pásma.

57:18

Binnington po zákroku proti ráně Trouby seděl na ledě a mohl jen čekat, co se stane. K jeho štěstí ale bezprostřední dorážka nepřišla a brankář se dokázal připravit na další střelu. Obrovská šance Winnipegu.

57:04

St. Louis se po vhazování dopustilo zakázaného uvolnění.

56:57

Rychlým průnikem do útoku se prezentoval Laine. Binnington jeho zakončení z pravého kruhu vyrazil do ochranné sítě.

56:30

Connor se v útoku neprosadil a hosté vytěsnili hru do neutrální zóny.

55:54

Další přerušení, tentokrát po střele Parayka. Perron, který byl před brankovištěm, schytal po hvizdu dost nepříjemný krosček do zad od Byfugliena. Nevylučuje se.

55:38

Komerční přestávka.

55:38

Po hodně dlouhé době se k útočné akci prodrali i hosté. Thomas střelou od modré trefil Hellebuyckovo rameno, ten puk vyráží do ochranné sítě.

55:10

Blues se snaží ze všech sil bránit své těsné vedení, nápor domácích začíná gradovat.

54:41

Další dělovku od modré posílá na zadní mantinel Lowry.

54:30

Winnipeg je dál u puku. Má ho za vlastní brankou a trpělivě čeká s rozehrávkou.

53:45

St. Louis se teď pouze brání a snaží se alespoň zahánět soupeře do neutrální zóny.

53:20

Další útočný výpad domácích. Byfuglien ránou z první od modré rovněž míjí Binningtonovu klec.

52:18

Rychlý průnik do útoku se pokusil také rychle zakončit Tanev, ale z levého kruhu pouze orazítkoval zadní mantinel.

51:28

Winnipeg zahrál na zakázané uvolnění. To jim v tuto chvíli moc nevyhovuje, potřebují se natlačit do útočného pásma.

50:25

Komerční přestávka. Hellebuyck drží kotouč po střele O'Reillyho ve své moci.

49:57

Hra je přerušena a Bortuzzo míří do kabiny, zdá se, že má tržnou rán na ruce a musí na šití. Jestli se jedná o následek předchozího souboje není jisté.

49:39

Bortuzzo střílel od mantinelu v pádu. Po zakončení do něho vlétl Lowry, který ho doslova rozdrtil o mantinel. Hostující hráč se ale prát nechtěl a okamžitě mířil pryč, a to i přes to, že si ho Lowry chytil za dres. Blues se snaží hrát hodně disciplinovaně a nenechat se za tohoto stavu vyprovokovat.

49:20

Čas teď ubíhá Winnipegu hodně rychle. Domácím se navíc nepodařilo v této herní pasáži vůbec usadit v útočném pásmu. St. Louis se po nepřesné přihrávce dopustilo zakázaného uvolnění.

47:45

Chiarot napálil od modré čáry horní tyč, od níž se puk odráží do ochranné sítě! Komerční pauza.

47:20

Myers, který měl čerstvé nohy ze svého působení na trestné lavici, se zmocnil ve středním pásmu puku a vyrazil směrem na Binningtona. Ani nadvakrát z bekhendu ho však nepřekonal.

47:11

46:52

Teď už se Winnipeg brání mnohem lépe. Další vyhození kotouče.

46:25

Jets se po vyhraném buly daří vyhodit puk.

46:17

Tarasenkovu střelu z pravého kruhu se Hellebuyckovi podařilo zachytit. Domácí brankář přerušil hru, aby spoluhráči mohli prostřídat.

45:50

Winnipegu se nedaří vyhodit puk, St. Louis se tlačí do dalších a dalších zakončení. Spousta puků ale létá mimo.

45:23

Perronovu střelu z mezikruží Hellebuyck vytěsnil na zadní mantinel.

45:11

Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Tyler Myers – 2 min., hrubost).

45:11

Domácí se dostali do kratší strkanice u mantinelu, kde si trochu vylili frustraci. Ale přesilovce St. Louis tím nezabrání.

44:55

Bude se vylučovat na straně Jets. Hosté mají výhodu.

44:10

St. Louis znovu vyrazilo do útoku, ale dopustilo se postavení mimo hru.

43:46

43:46 Ryan O'REILLY - 3:4

43:46

St. Louis právě vstřelilo branku!
Blues strhli vedení na svou stranu! Parádní trefou zpoza pravého kruhu se prosadil RYAN O'REILLY, který po střele na vzdálenější tyč podstřelil brankáři Hellebuyckovi ruku s vyrážečkou. Asistence: Jay Bouwmeester, Colton Parayko.

42:23

Zblokovaná střela domácích vylétla do ochranné sítě.

42:16

Hra se zatím ve třetí třetině docela kouskuje. Laineho střelu od mantinelu se podařilo Binningtonovi chytit a hru přerušit.

41:23

A zakázané uvolnění i na druhé straně ledu.

40:58

Zakázané uvolnění Winnipegu.

40:34

Lowryho nahození ze středního pásma Binnington raději ukrývá do lapačky.

40:01

Další třetina začne přibližně v 05:40.
Hostům se vystřelit nepodařilo a stav 3:3 zůstává. Druhá třetina nabídla hned 4 góly. Napřed se do vedení 2:1 dostal Winnipeg, který dotáhl obrat, který započal už v první třetině. Poté ovšem přišel zvrat a St. Louis se po trefách ve 27. a 30. minutě vrátilo do jednobrankového vedení. Pouhých 65 vteřin před koncem druhé dvacetiminutovky se však Scheifelemu podařilo využít přesilovku a vyrovnat.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:59

Ještě se bude vhazovat. Čas se vrátil na 00:01,2. Binnington šel na střídačku a St. Louis je v šesti.

39:59

Hellebuyck ještě v samém závěru předvedl napřed zákrok betonem a poté, když se nalepil na pravou tyčku, zastavil i zakončení Tarasenka, který se snažil najít z boku mezírku mezi betony.

39:24

Hellebuyck si poradil s nahozením Bouwmeestera a přerušuje raději hru.

38:55

38:55 Mark SCHEIFELE - 3:3

38:55

Winnipeg právě vstřelil branku!
Bleskově využitá přesilovka! MARK SCHEIFELE zaujal postavení mezi kruhy, kam také doputovala přihrávka od pravého mantinelu. Domácí útočník si puk zpracoval, podíval se, kde stojí brankář, a vystřelil na Binningtona, jemuž puk proletěl kolem vyrážečky do sítě. Asistence: Kyle Connor, Dustin Byfuglien.

38:33

Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Thomas – 2 min., hákování).

38:07

Hellebuyck chytá ránu Pietrangela od modré čáry do lapačky a přerušuje hru.

37:40

Další přerušení hry, tentokrát po zahrání domácích vysokou holí, po čemž se bude vhazovat ve středním pásmu.

37:26

Blues se dopustili zakázaného uvolnění.

37:06

Hra se po delší době přesunula před Binningtona, kde byla také přerušena. Bude se vhazovat po levici hostujícího brankáře.

36:15

Kvůli přihrávce rukou je hra vykázána z útočného pásma St. Louis do neutrální zóny.

35:35

Zatímco v první polovině druhé třetiny měli více ze hry domácí, nyní je to St. Louis, které nejen, že otočilo skóre zápasu, ale ještě vytváří na své soupeře výrazný tlak.

35:30

Takřka okamžitě se to pokusil změnit Tarasenko, který výborně pronikl do útočného pásma podél pravého mantinelu a stočil se v pravém kruhu směrem k brance. Jeho střelu Hellebuyck vyrazil před sebe a poté zastavil i dorážku O'Reillyho, po které hru přerušil.

35:10

Druhá třetina odpočítává své poslední minuty. Tempo po poslední přestávce mírně povadlo.

34:14

Postavení mimo hru hostujícího týmu. Komerční pauza.

33:23

Trouba zblokoval zakončení Steena a odrazil puk do ochranné sítě.

33:12

Hellebuyck ramenem odrazil nepříjemnou střelu zpoza kruhů, kterou vyslal Tarasenko.

33:05

Rychlý útok hostů zastavil až svým zákrokem Hellebuyck, který musel zastavit i Bortuzza, který byl Troubou postrčen do brankoviště a zboural domácího brankáře.

32:29

Kotouč po vyhození Blues ze svého pásma končí na střídačce domácích. Vhazovat se bude před Binningtonem.

31:36

Nikým nebráněný Schwartz se z mezikruží nedokázal prosadit. Jeho rychlé zakončení Hellebuyck vyráží.

31:06

Zakázané uvolnění St. Louis.

30:57

Postavení mimo hru domácích. Komerční pauza.

30:28

Blues, kterým se podařilo strhnout vedení na svou stranu, se znovu tlačí do útoku. Maroon však přestřelil.

29:50

29:50 Oskar SUNDQVIST - 2:3

29:50

Hosté se vrací do vedení! OSKAR SUNDQVIST dostal přihrávku za modrou čárou na střed, sjel si až mezi kruhy a přesně zacílenou střelou zápěstím překonal brankáře Hellebuycka. Asistence: David Perron, Joel Edmundson.

28:24

O'Reilly se dnes poprvé dostal ke střele. Jindy mnohem aktivnějšímu hráči St. Louis se zatím v tomto střetnutí moc nedařilo, v první třetině navíc spálil velkou šanci.

28:05

Kotouč po souboji ve středním pásmu vylétl na střídačku St. Louis.

27:30

Hra je přerušena. Komerční přestávka.

26:42

26:42 Patrick MAROON - 2:2

26:42

Hellebuyck neudržel puk po zakončení Maroona z prostoru před brankovištěm pod svým betonem, a důrazný PAT MAROON se nenechal odstavit, viděl puk a podařilo se mu ho doklepnout se štěstím do branky! Asistence: Robert Thomas, Alex Pietrangelo.

25:51

Laineho vstřelená branka nabudila. Tentokrát ale míjí branku.

25:21

Na druhé straně kluziště naopak prudce vypálil od modré Little. Binnington vytěsnil puk do strany.

25:09

Změnit se to z mezikruží pokusil Tarasenko, ale jeho střela byla zblokována obranou.

24:30

Rychlý kontr hostů zastavilo postavení mimo hru. St. Louis ještě ve druhé třetině nevystřelili na branku.

24:23

Connor se proddral až k brankovišti, ale nevměstnal svou teč mezi tři tyče.

23:14

Jets se znovu tlačí do útoku a také do zakončení. Střelu od mantinelu poslal Kulikov do Binningtona.

22:49

22:49 Patrik LAINE - 2:1

22:49

Domácí využívají přesilovku! Střelou z levého kruhu se prosadil PATRIK LAINE, který dal svůj druhý gól v této sérii. Winnipeg otáčí vývoj utkání. Asistence: Blake Wheeler, Dustin Byfuglien.

22:30

Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., nedovolené bránění).

22:08

Bortuzzo přestřelil od modré čáry domácí klec.

21:43

Domácí se chtěli vrátit do útočného pásma, jejich nahození však končí v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

21:20

Další rána zamířila jen na mantinel za Binningtonem. Tentokrát se do puku opřel Byfuglien.

20:43

Wheeler se dostal sice z ideálního úhlu, ale přesto zkusil vystřelit. Puk však poslal pouze na zadní mantinel.

20:15

Domácí vlétli do druhé třetiny po hlavě a střelu Lowryho od modré se vydal před brankoviště dorážet Lindholm. Binnington jen s velkým úsilím zastavil betonem puk.

20:01

Další třetina začne přibližně v 04:40.
Do konce první třetiny se už nic nestačilo a utkání je po prvních dvaceti minutách vyrovnané 1:1. Skóre otevřel v šesté minutě hostující Sundqvist, na jehož trefu našli domácí odpověď na začátku 13. minuty po střele Wheelera.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

18:52

Laine přestřelil Binningtonovu klec po prudké ráně zpoza pravého kruhu.

18:31

Útok hostů zastavilo postavení mimo hru.

18:03

Stejně dopadl na druhé straně kluziště od modré Trouba.

17:35

Schwartz se to pokusil změnit, ale byl zablokován domácím Wheelerem.

17:15

Útoky obou týmů začaly v posledních minutách hodně šetřit se střelbou. Hraje se sice v poměrně rychlém tempu, ale prosadit se při akci v útočném pásmu se stává trochu problémem.

16:37

Kotouč opustil ledovou plochu a skončil mezi diváky. Komerční pauza.

15:55

Binnington si připisuje další zákrok. Ehlers pálil od modré.

15:20

Velký tlak na branku Binningtona. Tanev svou střelou z mezikruží přinutil jít brankáře hostů na led a společně a hned dva jeho spoluhráči před brankou bojovali o dorážku. Puk se ale zamotal v klubku hráčů mezi brusle a nakonec se hostující obraně podařilo vyhodit do bezpečí.

14:35

Blues se sice natlačili do útočného pásma, ale nedaří se jim vymanit od mantinelu.

13:17

Copp, tentokrát po postavení u modré čáry, poslal tvrdou střelu na brankáře hostí. Binnington puk chytá a přerušuje hru. Komerční pauza.

12:01

12:01 Blake WHEELER - 1:1

12:01

Je vyrovnáno! Po soubojích na zadním mantinelu se podařilo domácím vybojovat puk, přihrát před branku a BLAKE WHEELER pohotovou střelou překonal z prostoru mezi kruhy Binningtona. Asistence: Mark Scheifele, Andrew Copp.

11:41

10:50

Domácí vyrazili v oslabení do přečíslení! Myers to na pravém křídle vzal na sebe, Binnington ale jeho zakončení z kruhu vyráží.

10:27

Střela Schenna byla sražena bránícím Lowrym do ochranné sítě.

10:16

Pietrangelo z levého kruhu napálil tyč Hellebuyckovy klece!

09:58

Scheifele se vrací na led, domácí jsou ve čtyřech.

09:52

O'Reilly potřeboval střílet z první, po rychlé přihrávce na něho zívala zčásti odkrytá klec, ale v pravém kruhu špatně zpracoval a bylo po šanci.

09:41

Winnipeg bude hrát 17 vteřin ve třech. Copp u mantinelu krosčekoval O'Reillyho.

09:17

Vzápětí se musel Hellebuyck blýsknout těžkým zákrokem, při němž se Pietrangelovu střelu snažili hosté dorážet.

09:06

St. Louis je zpět v útoku. Tarasenko z levého kruhu mířil k tyčce, Hellebuyck vytěsnil lapačkou.

08:27

Domácí, po zablokované střele soupeře, vyrazili do útoku, ale jejich snahu o přečíslení zhatila nepřesná přihrávka na levé křídlo.

07:58

Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mark Scheifele – 2 min., nedovolené bránění).

07:14

Hosté znovu vyrazili do útoku. Zakončení Steena však bylo zablokováno dobře postaveným Tanevem. Komerční přestávka.

06:55

06:35

Winnipegu se povedlo poslat puk přes všechny čáry.

05:23

Blues při hře ve čtyřech otevírají skóre. OSKAR SUNDQVIST se dostal do přečíslení dvou proti jednomu s Bouwmeesterem, ale rozhodl se na pravé straně zakončit sám. Střelou pod ruku s vyrážečkou Hellebuycka se mu povedlo domácího brankáře nachytat. Asistence: Jay Bouwmeester, Jaden Schwartz.

04:55

Je po přesilovce. Domácí Scheifele totiž vyfasoval trest za nedovolené bránění.

04:37

Hostům se podařilo vyhodit puk ze svého pásma.

04:06

Laine se dostal k rychlému zakončení z levého kruhu, Binnington jeho střelu chytá a raději přerušuje hru.

03:58

Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Ryan O'Reilly – 2 min., podrážení).

03:43

03:04

Dělovka hostujícího Dunna šla vedle branky domácích. Ti dostávají puk ze svého pásma.

02:20

První střelecký pokus domácího týmu. Rychlá kombinace v útočném pásmu skončila na modré čáře, odkud pálil Byfuglien. Binnington zapisuje první zákrok.

01:17

Další střela St. Louis. Hosté se do toho od úvodních desítek vteřin pořádně obuli. Barbašev se vedle brankoviště neprosadil.

01:04

Schwartz zpoza levého kruhu trefil brankáře Hellebuycka, jenž si připisuje úspěšný zákrok a přerušuje hru.

00:23

Tarasenko se dral k první střele utkání, ale jeho snaha byla zablokována Morrisseyem, jenž pomohl brankáři Winnipegu s tímto útokem.

00:01

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Trouba, Morrissey, Byfuglien, Chiarot, T. Myers, D. Kulikov – Wheeler, Scheifele, Connor – Ehlers, K. Hayes, Perreault – Laine, Little, Copp – B. Tanev, Lowry, P. Lindholm.

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo, Dunn, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Edmundson – Tarasenko, R. O'Reilly, B. Schenn – Perron, Sundqvist, Schwartz – Thomas, Bozak, Maroon – Steen, Barbašev, Sanford.

Rozhodčí: Rehman, Rooney – Kovachik, Daisy.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Má-li Winnipeg ve druhém utkání, potažmo celé sérii, uspět, musí nutně probudit svou ofenzivu, která v základní části byla sedmá nejlepší. Proti St. Louis s Binningtonem v brance se totiž jedním, dvěma góly k vítězství probít nedokáží. Obzvlášť ne při formě, jakou Blues mají.
Blues se opírají hlavně o spolehlivé výkony pětadvacetiletého Jordana Binningtona, který v únoru vychytal osm výher v řadě a z posledních 10 zápasů, včetně toho s Winnipegem, se radoval z vítězství hned 9x.
Jenže už před sérií bylo jasné, že Winnipeg asi horšího soupeře potkat nemohl. Není to tak dávno, co St. Louis dokonce paběrkovalo u dna Západní konference. V posledních měsících se však natolik zvedlo, že si suverénně dokráčelo pro postup do play off a skončit v prvním kole pro ně není na pořadu dne.
Winnipeg má ve druhém utkání série proti St. Louis hodně, co napravovat. V úvodním duelu Jets dlouho vedli díky trefě Laineho, stav 1:0 ale navýšit nedokázali a nepovedlo se jim ho ani ubránit. V rozhodující dvacetiminutovce se Blues prosadili hned dvakrát a otočili vývoj zápasu na svou stranu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

3:4

Branky a nahrávky: 13. Wheeler (Scheifele, Copp), 23. Laine (Wheeler, Byfuglien), 39. Scheifele (Connor, Byfuglien) – 6. Sundqvist (Bouwmeester, Schwartz), 27. Maroon (Thomas, Pietrangelo), 30. Sundqvist (Perron, Edmundson), 44. R. O'Reilly (Bouwmeester, Parayko)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Trouba, Morrissey, Byfuglien, Chiarot, T. Myers, D. Kulikov – Wheeler, Scheifele, Connor – Ehlers, K. Hayes, Roslovic – Laine, Little, Copp – B. Tanev, Lowry, P. Lindholm.

Rozhodčí: Rehman, Rooney – Kovachik, Daisy

Diváci: 15321

03:58 STL 2 R. O'Reilly, podrážení
04:55 WPG 2 Scheifele, nedovolené bránění
05:23 STL 0:1 Sundqvist (Bouwmeester, Schwartz)
07:58 WPG 2 Scheifele, nedovolené bránění
09:41 WPG 2 Copp, krosček