1:2

po prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

13.01.2019, 16:00 • Arena Riga • Karel Jedlička

Tipsport: 2.09 3.87 3.09 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Čeljabinsk poráží Rigu podesáté v řadě, z toho popáté v prodloužení. Černou sérii tedy Lotyši nezlomili, přestože pro ně zápas začal snově a už v první minutě zakončil Marenisovu krásnou akci gólem McMillan. Zatímco úvodní část patřila Rize, ve druhé převzal otěže Čeljabinsk a právě Marenis si dal smolný vlastní gól, když bruslí srazil zpátky vyraženou střelu Stoy. Rozhodnutí přineslo až prodloužení a v něm bleskový gól Jonase Enlunda.
Statistiky zápasu:
Střely na bránu 25:22, vhazování 24:22, hity 5:10, čas v útoku 11:42-10:06, vyloučení 1:1, bez využití. (18:18:36)

60:14

60:14 Jonas ENLUND - 1:2

60:14

Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Prodloužení trvalo jen 14 vteřin, pak přišel zlatý hřeb dnešního zápasu – Bailenova nádherná žabička přes dvě pásma, kterou převzal JONAS ENLUND a ze samostatného nájezdu překonává Biljalova.
Asistence: Nick Bailen.

60:01

Třetí část rozuzlení nepřinesla, oba celky připisují do tabulky po bodu. Dlouho se hrál vyložený zanďour, v závěrečných minutách si přece jen Riga i Čeljabinsk vytvořily několik šancí, brankáři jsou ale dnes jednoznačně oporami a tak rozhodne až prodloužení.
Střely na bránu 9:5 (celkem 25:21). Vyloučení 0:0 (celkem 1:1), bez využití.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:25

Ilja Karpuchin mistrovským naznačením pohybu rameny oklamal obránce a vypálil švihem k tyči, kam se stačil přesunout pozorný Biljalov. Přerušuje se po 4 minutách a 49 vteřinách.

58:45

Popáté v zápase se hraje velmi dlouho bez přerušení, oba brankáři střídavě vyráželi rány, na které dobře viděli.

56:06

Riga je ve třetí třetině aktivnější, poměr střel na bránu je zatím 8:3.

54:36

Andris Džerinš dostal pas mezi beky od Maioneho, jednou rukou odstrčil hůl dotírajícího obránce, druhou zkoušel zvednout puk nad Děmčenkův beton, ten však končí v hrudi čeljabinského gólmana.

53:28

Kotouč zůstal někde ve výstroji ležícího Szczechury, což přinutilo rozhodčí přerušit hru.

52:57

Zápas se zase rozjíždí, Dugin zakončil rychlý kontr hostů dobře mířenou střelou na rameno z pravého kruhu, kterou Biljalov výtečným zákrokem kryje. Gubarev pak neudržel rovnováhu a skončil v síti místo puku sám.

52:45

Vzápětí protiútok lotyšského mužstva, Redlihs najížděl na bránu s McMillanem, přesně načasoval přihrávku a bekhend kanadského útočníka ze dvou metrů zůstal Děmčenkovi na čáře pod pravým betonem.

52:32

Po Thomasově přihrávce střílí z pravého kruhu pohotově, ale jen do brankáře Bergström.

51:41

Alexej Petrov a Gints Meija absolvovali v rohu tvrdý střet z plné jízdy, náraz přežili bez úhony oba.

50:36

Přes zahuštěné střední pásmo to nejde, tak to hráči zkoušejí nahazováním. Zakázané uvolnění se teď píská hostům.

49:38

Dinamovci si vyměnili puk v útočném pásmu, Šulenin na modré čáře nabil Gimajevovi a ten pumelicí vyzkoušel Děmčenkovu pozornost.

49:26

Dnešní utkání sleduje 7922 diváků.

48:47

Obrany ve třetí části jasně dominují, příležitost to změnit nyní dostanou hosté po zakázaném uvolnění Rigy.

47:10

Po šesti a čtvrt minutách nepřetržité hry zařídil komerční přestávku až Enlund, jehož střelu od modré čáry chytá Biljalov. Pro něj je to první zákrok po přestávce.

46:13

McMillan si z rohu kluziště obloukem nabruslil před bránu, jeho střelu po ledě vyřešil Děmčenko rozklekem a hraje se stále dál.

45:40

Už počtvrté dnes vidíme více než čtyřminutový úsek bez přerušení, to je hodně unikátní jev. Bojuje se u hrazení, oba celky hrají především zezadu.

42:55

Menší závar před branou Čeljabinsku, kotouč je ale na holích hostujících hráčů.

42:09

Úvod třetí třetiny je dost opatrný, zatím se oba soupeři navzájem pečlivě hlídají.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:40.
Prostřední část se od té první lišila jako noc ode dne. Otěže hry převzali do rukou hosté, kteří se dočkali vyrovnání, byť s velkou dávkou štěstí, když vlastního brankáře překonal bruslí Marenis. Stav zápasu je po 40 minutách vyrovnaný.
Střely na bránu 4:13 (celkem 16:16). Vyloučení 1:0 (celkem 1:1), bez využití.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:50

Tohle měl být gól do šatny! Marenis hezky uvolnil Zileho, který jel zprava sám na brankáře, jenže nevymyslel nic jiného než přímou střelu do jeho výstroje.

39:08

Konečně povedená akce Lotyšů: Dzierkalsův centr z rohu kluziště tečoval šikovně Džerinš a Děmčenko levým betonem vyráží.

38:30

Gegeris osvobozuje Dinamo za cenu dalšího zakázaného uvolnění.

37:30

Na pravý kruh dostal přihrávku zpoza brány úplně volný obránce Čeljabinsku Bailen a domácí zachránil Biljalov, který hřbetem ruky se štěstím vyráží puk přes horní tyčku.

36:25

Zakázané uvolnění Rigy, která je po přestávce jen stínem mužstva z první třetiny.

35:48

Až nyní si přijdou na své také sponzoři. Biljalov chytá střelu Igora Isajeva od modré čáry.

35:25

Zápas probíhá mimořádně plynule, za posledních více než 10 minut rozhodčí pouze jedinkrát pískali přerušení hry.

32:59

Darzinš provětral čeljabinskou obranu a předal puk Maionemu, jehož dělovku vyráží Děmčenko před sebe. Redlihs nedokázal odražený kotouč zpracovat.

32:08

Domácí hrají v plném počtu, Traktoru přesilovka moc nevyšla.

31:20

Domácí vyhazují přes všechny čáry a koná se všeobecné střídání.

31:01

Szczechurovu prudkou křížnou přihrávku promáchl Bergström.

30:08

Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Rihards Marenis – 2 min., držení). Naprosto zbytečný faul na Želdakova za soupeřovou bránou posílá lotyšský celek poprvé v zápase do čtyř.

28:50

Od vyrovnávacího gólu rozhodčí nemuseli pískat, hraje se ovšem bez šancí a obě mužstva jen nahazují kotouče podél mantinelu. Gólmani místo chytání jen pomáhají za bránami s rozehrávkou.

25:05

25:05 Ryan STOA - 1:1

25:05

Za zlepšený výkon jsou hosté odměněni šťastným vyrovnáním. Bergström přejel modrou čáru a prohodil puk do středu, kde sice RYAN STOA nepřekonal brankáře, jenže odražený puk si srazil bruslí do vlastní brány Marenis.
Asistence: Alexander Bergström, Ilja Karpuchin.

22:49

Frenks Razgals nahazoval puk, hostující obránci ho přizvedli do ochranné sítě. Domácí pak marně reklamují faul Stoy, který rižskému hokejistovi podpaždím doslova vytrhl hůl z ruky.

21:18

Timur Biljalov má po změně stran hodně práce, nejdříve kryl tvrdou ránu Šarova a po vyhraném buly ho za pár vteřin prověřil také McMillan.

20:44

Domácí se vrhli do útoku, jenže kotouč uvízl u obránců a z protiútoku příklepem přestřeluje Vitalij Kravcov.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:52.
Po úvodním dějství vedou díky gólu McMillana po Marenisově akci z první minuty domácí, kteří měli ještě několik dalších tutovek a pro hosty, kteří poprvé vystřelili na bránu v 18. minutě, je stav 1:0 celkem milosrdný.
Střely na bránu 12:3. Vyloučení 0:1, bez využití.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:45

Dinamovci jen přejeli červenou čáru a nahazují na zadní mantinel.

18:18

Vzápětí přichází první opravdová šance Čeljabinsku, na hokejce ji měl Rybakov, ze tří metrů švihem přes obránce mířil na zadní tyč a Biljalov předvedl vynikající rozštěp na čáře.

17:52

Na konci 18. minuty poprvé zasahuje Biljalov. Prudký dlouhý pas převzal napravo Thomas a zpětnou přihrávkou našel Bergströma, který vypálil do gólmanovy výstroje.

17:11

Zakázané uvolnění Rigy.

16:07

Redlihs zblízka pálí do Děmčenkovy výstroje, následuje komerční přestávka. Střely na bránu v tomto okamžiku 11:0.

15:28

Traktor předvedl nechtěnou "malou domů" z vlastního útočného pásma.

13:29

13:29 krásná akce Laurise Darzinše

13:29

Opatrnější pasáž náhle rozsvítil Darzinš nádhernou stahovačkou mezi nohami bránícího Dugina. Tím se lotyšský kanonýr dostal sám před Děmčenka, jehož zblízka nedokázal překonat.

11:38

Domácí vyhráli buly a hned rozjeli rychlý protiútok, na jehož konci Marenis bekhendem rozvlnil síť pouze z vnější strany.

11:27

Christian Thomas se rozjel na domácí svatyni z pravého křídla, bližší šibenici však zápěstím těsně netrefil a kotouč končí v ochranné síti.

10:21

Úvodní část se už překulila do druhé poloviny a domácí brankář stále nemusel zasahovat. Po zakázaném uvolnění Traktoru se naopak vrací hra před bránu hostů.

9:11

V závěru přesilovky zachránila hosty břevno, které napálil z mezikruží Kristaps Sotnieks!

8:44

Darzinšova nenápadná střela po ledě prošla Děmčenkovi mezi betony, rozhodčí však rozpažuje – kotouč doklouzal vedle.

7:45

Sotnieksovu tvrdou ránu od modré chytá Děmčenko do lapačky.

7:38

Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Christian Thomas – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

7:22

Děmčenko přikryl nahozený kotouč lapačkou na ledě, po komerční přestávce se bude vhazovat před bránou Traktoru.

6:53

První nepatrný náznak hrozby Čeljabinsku: Rybakov zleva naservíroval kotouč mezi kruhy Kokujovovi, ten však při pokusu vypálit z pokleku smolně promáchl.

5:47

Skoro pět minut se od úvodního gólu hrálo bez přerušení, Traktor se ještě nedostal ke střele a až teď se rozlehl rižskou arénou hvizd píšťalky, která ohlásila hostům ofsajd.

3:08

Dinamovci vyhráli souboj o puk na útočné modré čáře a Uvis Balinskis měl dost prostoru i času na střelu, bránu však minul.

0:55

0:55 Brandon MCMILLAN - 1:0

0:55

Riga právě vstřelila branku!
Marenis obkroužil s pukem útočné pásmo, odolal několika atakům a prudce nahodil před bránu, kde si odražený puk našel BRANDON McMILLAN a zvedl ho nad Děmčenkovu vyrážečku.
Asistence: Richards Marenis, Kristaps Sotnieks.

00:01

Domácí hrají tradičně v purpurových dresech, hosté oblékli bílé dresy a černé kalhoty.

Dinamo Riga: Biljalov (Gudlevskis) – Ališauskas, Zile, Sotnieks, Balinskis, Gimajev, Šulenin, Maione – Gegeris, Meija, Batna – Darzinš, Redlihs, Razgals – Myttynen, Marenis, McMillan – Dzierkals, Džerinš, Gillies – Berzinš.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Suchačov) – Rjasenskij, Bailen, Isajev, Petrov, Karpuchin, Borodkin, Želdakov – Szczechura, Enlund, Kravcov – Šarov, Rybakov, Kokujov – Bergström, Thomas, Stoa – Gubarev, Dugin, Šolochov – Jerofejev.

Rozhodčí: Lavrenťjev, Judakov – Ivanov, Černyšov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy
Traktor je pro lotyšský celek přímo noční můrou. Poslední výhra Rigy ve vzájemných soubojích se datuje do prosince 2013, od té doby odešla devětkrát (!) za sebou poražena a jen slabou útěchou je, že posbírala čtyři body za prohry po prodloužení.
Také letos pokaždé těsně zvítězili hokejisté Čeljabinsku (3:1, 2:1 po prodloužení a 1:0).
Dinamo Riga absolvuje už pátý zápas venkovního výjezdu. Tam třikrát za sebou dovedlo zápas do prodloužení, po výhře na ledě moskevského jmenovce podlehlo shodně 3:2 v Čerepovci i v Ufě.
Celková bilance (14-5-8, 20, 98:120) je o bod lepší než v případě Čeljabinsku, v nabitější Západní konferenci to ale zatím na boje o Gagarinův pohár nestačí, Lotyši jsou pod čarou o čtyři body.
V dresu Rigy září druhý nejproduktivnější obránce KHL Matthew Maione (9+27), bodování klubu vede Švéd Linus Videll (21+20) a velmi dobrá čísla nasbíral také domácí Lauris Darzinš (12+22).
Traktor Čeljabinsk se bude chtít rehabilitovat za výprask na ledě lídra KHL CSKA Moskva, kde mu zazpíval tenisový kanár. Kuriozitou výsledků Traktoru je, že posledních šest zápasů vždy odehrál s nulou na kontě, z toho jen dvakrát to bylo konto inkasovaných branek, čtyřikrát naopak vyšel střelecky naprázdno. Celkově se Traktor (13-8-3-23, 82:123) drží těsně na hraně postupu do play-off.
Nejproduktivnějším hráčem klubu je Ryan Stoa (10+12), na záda mu dýchá další zámořská posila, obránce Nick Bailen (5+15).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

1:2

Branky a nahrávky: 1. McMillan (Marenis, Sotnieks) – 26. Stoa (Bergström, Karpuchin), 61. Enlund (Bailen)

Dinamo Riga: Biljalov (Gudlevskis) – Ališauskas, Zile, Sotnieks, Balinskis, Gimajev, Šulenin, Maione – Gegeris, Meija, Batna – Darzinš, M. Redlihs, Razgals – Myttynen, Marenis, McMillan – Dzierkals, Džerinš, Gillies.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Suchačov) – Rjasenskij, Bailen, Isajev, A. Petrov, Karpuchin, Borodkin, Želdakov – Szczechura, Enlund, Kravcov – Šarov, Rybakov, Kokujov – Bergström, Thomas, Stoa – Gubarev, Dugin, Šolochov.

Rozhodčí: Lavrenťjev, Judakov – Ivanov, Černyšov