Mistrovství Evropy

Portugalsko – Francie

0:0

po penal. (3:5) (0:0)

05.07.2024, 21:00 • Volksparkstadion Hamburg • Čtvrtfinále • Roman Zajíček (@RomanZajicek)

Tipsport: 3.4 3.04 2.47 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Díky za pozornost, to je z dnešního přenosu vše, přeji dobrou noc. (23:46:58)
A možná končí i jejich pestrá reprezentační kariéra. Portugalsko se rozhodně nemá za co stydět, odehrálo slušný turnaj, ale ambice byly určitě vyšší. Francie zase nedala gól ze hry a přesto se vydrápala mezi nejlepší čtyři týmy na turnaji. O finále se utká se Španělskem.
Je dobojováno. Noční zápletku zvládá lépe Francie, která byla v penaltách naprosto dominantní. Pro Pepeho, Ronalda a spol turnaj končí.

Theo HERNÁNDEZ

5. série 3:5

Theo HERNÁNDEZ proměňuje. Je hotovo, Francie s naprostým přehledem zvládla penaltový rozstřel a postupuje do semifinále.

Nuno MENDES

4. série 3:4

Nuno MENDES proměňuje. To byly nervy, ale Mendes zvolil pravou šibenici a vymetl v ní všechny pavučiny.

Bradley BARCOLA

4. série 2:4

Bradley BARCOLA proměňuje. Francie je blízko postupu, další penalta naprosto přesně kopnutá.

João FÉLIX

3. série 2:3

João FÉLIX neproměňuje. První špatně kopnutá penalta, Félix trefuje pouze tyč!

Jules KOUNDÉ

Jules KOUNDÉ proměňuje. Skvěle kopnuté, do levé šibenice, kam Costa neměl šanci doplachtit.

Bernardo SILVA

2. série 2:2

Bernardo SILVA proměňuje. Nechytatelná penalta do horních pater brány, šibenice a je srovnáno.

Youssouf FOFANA

2. série 1:2

Youssouf FOFANA proměňuje. Vystřelil přesně do středu brány, Costa šel na pravou stranu.

Cristiano RONALDO

1. série 1:1

Cristiano RONALDO proměňuje. Trošku to trvalo, rozběh měl velmi krátký, ale nakonec poslal míč přesně k tyči. Sice tam Maignan šel, ale neměl šanci reagovat.

Ousmane DEMBÉLÉ

1. série 0:1

Ousmane DEMBÉLÉ proměňuje. Věřil si a poslal míč přesně na opačnou stranu než kam šel Costa.

Střílení penalt začíná.
Oba kapitáni jsou u losu, začínat budou zřejmě francouzští fotbalisté.
Statistiky zápasu:

Střely na bránu: 4:5
Střely mimo: 5:8
Rohy: 11:3
Držení míče: 61:39 %
Ani prodloužení branku nenabídlo, za pár chvil půjdeme do penaltového rozstřelu.

120

Druhé prodloužení skončilo.

120

120. Mendes zakončoval akci, kterou sám založil. Střílel do středu brány.

120

Obrovská šance, ve které byl střídající Nuno Mendes. Jenže se svou pozicí naložil bídně, poslal slabou střelu přímo do rukavic Maignana. Portugalcům se otevřela slušná dálnice, ale v samotném závěru nerozhodli o svém postupu.

120

Už se hraje poslední minuta prodloužení.

119

Střídání v týmu Portugalsko:
ze hřiště odchází Vitinha, přichází Matheus Nunes.

118

Dembéleho roh dopadl podobně jako na druhé straně, také tam byl útočný faul.

118

Pro změnu roh na druhé straně. Vybojoval ho Ousmane Dembélé.

117

Vitinha odehrál míč od rohového praporku, ale píská se útočný faul na Upomecana.

116

Francisco Conceição vybojoval rohový kop.

115

Barcola si navedl míč přes dva obránce, v tísni se nakonec dostal i ke střele, ale vůbec mu to nesedlo.

114

Dlouhý centr Nevese neměl šanci Vitinha doběhnout. Pokračuje se od brány Maignana.

112

Ousmane Dembélé rozhodně oživil hru svého týmu. Nyní to vzal na sebe, s míčem se dostal až na střed velkého vápna, jenže pak napřáhl vysoko nad bránu.

111

Ronaldo neměl rychlost, souboj jeden na jednoho zvládl Theo Hernández, který mu nedovolil zakončit.

110

Deset minut do penalt, Diogo Costa ještě nepustil za svá záda jedinou.

110

U míče Mike Maignan, který rozehrává od své brány.

108

108. Félix si naběhl na centr Conceiçãa. Hlavičkoval do boční sítě.

108

Francisco Conceição hledal ve vápně naběhnutého Félixe, ale střídající hráč hlavičkou na zadní tyč trefuje pouze boční síť.

107

Výborný zákrok Koundého, který zastavil rozběhnutého Mendese.

106

ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází João Félix.

106

Je vidět, že Mbappé není v pořádku a musel střídat. Na střídačce si ihned začal chladit zlomený nos.

106

Střídání v týmu Francie:
ze hřiště odchází Kylian Mbappé, přichází Bradley Barcola.

106

Začalo druhé prodloužení.

105

První poločas prodloužení skončil.

105

Hráči čekají na hvizd sudího a výměnu stran. Alespoň něco se snažil vymyslet Francisco Conceição, jehož pokus zamířil vysoko nad bránu.

104

Blíží se závěr prvního prodloužení, které nenabídlo prakticky nic. Jinými slovy, nuda nuda, šeď, šeď.

102

Po dlouhých minutách, kdy se nic nedělo, se diváci konečně mohli zvednout ze sedadel. Rafael Leão zachytil míč, který k němu propadl, ale jeho střela byla sražená Upamecanem.

101

Na hřišti se toho mnoho neděje, oba týmy vypadají a snad čekají na to, až se budou kopat penalty.

100

Portugalsko je u míče, ale stále se nedokáže prosadit přes výbornou obranu Francie.

99

Rozehrávky obou týmů jsou kostrbaté, hraje se převážně ve středu hřiště.

98

Dembele udělal jednu kličku, druhou kličku a místo střely volil nahrávku na Mbappého, který jen vytloukl portugalské bloky.
Málem tady byl brejk pro Francii, ale Kantého ruka zastavila tento útok.

96

Aktivnější jsou v prodloužení Portugalci, ale těžko se prosazují přes pevnou obranu soupeře.

95

Prudký centr Thurama v pohodě kryje brankář Costa. Dle očekávání je to stále taktická bitva, ve které nikdo nechce udělat chybu.

93

93. Ronaldo po pohledné akci Conceiçãa vysoko přestřelil bránu.

93

Francisco Conceição poprvé v akci. Podařilo se mu pláchnout po pravé straně, naservíroval míč na malé vápno, kde byl Ronaldo, jenže i takový kanonýr netrefil míč ideálně.

92

Jdeme do prvního prodloužení. Dočkáme se gólu stejně jako v utkání Německa se Španělskem?

91

ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Youssouf Fofana.

91

Začal první poločas prodloužení.
Čeká nás dalších třicet minut a možná i penalty.
Druhá půle už byla daleko zajímavější, gól ovšem nepadl. Oba týmy k němu měly blízko, přesto se bude prodlužovat. Pro Portugalce už takový standard, Francie si v play-off tuto disciplínu vyzkouší poprvé.

90+3

Druhý poločas skončil.

90+3

90+3. Technický pokus Mbappého dolétl do rukavic Costy.

90+3

Costa drží svůj tým. Kylian Mbappé v samotném závěru vypálil z hranice velkého vápna, ale přímo do rukavic připraveného gólmana.

90+3

Blíží se to, co se dalo očekávat. Pokud se už nestane nic mimořádného, půjdeme do prodloužení.

90+2

ze hřiště odchází João Palhinha, přichází Rúben Neves.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty!

90

Bernardo Silva mohl být hrdinou, ale nepropálil clonící obránce. Posléze na druhé straně Pepe v běžeckém souboji generací ubránil mladého Thurama.

89

A vzápětí je tu další střela od Kantého, která však nemohla Costovi nadělat žádné problémy.

88

Ronaldo zachycen do ofsajdové pasti, pokračovat se bude od francouzské brány.

87

N'Golo Kanté po rychlém brejku vzal celou situaci na sebe a vypálil přízemní střelu přímo doprostřed brány, kde stal připravený Costa.

86

ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Marcus Thuram.

85

Ne, Ronaldo si vzal míč, ale napřáhl pouze do zdi. Následovala další akce, která končí sraženou střelou na rohový kop.

85

Saliba poslal k zemi Mendese a bude z toho nebezpečná standardka. Ronaldo už si pochopitelně chystá míč.

84

Žlutá karta pro tým Francie (William Saliba).

84

Na některých hráčích je vidět, že už toho mají plné zuby, přibývá ostřejších faulů a soubojů.

83

Francie rozhodla osmifinále v 85. minutě, byť po vlastní brance. Portugalci museli jít dokonce do penalt.

82

Něco kolem deseti minut do konce základní hrací doby, dočkáme se prodloužení? Pro Portugalce by to nebylo nic nového.

80

První žlutá zápasu je tady, João Palhinha sundal k zemi Mbappého a tady už nebylo co řešit. Pokud jeho tým postoupí dál, on si užije utkání na tribuně.

80

Žlutá karta pro tým Portugalsko (João Palhinha).

80

Centr prošel až k Maignanovi, ten si ale vše v klidu pohlídal.

79

Eduardo Camavinga si pohlídal centrujícího Ronalda a bude se kopat rohový kop.

78

Už to vypadalo, že Randal Kolo Muani bude prvním hráčem, který dnes dostane žlutou kartu, ale tato kolonka zůstává prozatím prázdná.

77

Ani Francie nechce udělat hrubku, která by mohla tento zápas ovlivnit. Taktické šachy pokračují.

76

U míče Portugalsko, které nikam nepospíchá. Asi počítá i s variantou prodloužení.

75

ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází Francisco Conceição.

75

ze hřiště odchází João Cancelo, přichází Nélson Semedo.

74

74. Střele Dembélého scházelo málo.

74

Chystá se hromadnější střídání, ale ještě předtím vyslal střídající Dembele technickou střelu k pravé tyči, o kterou se míč i otřel. Portugalci měli obrovsku porci štěstí.

73

Dembele z pravé strany poslal střílený centr a obrana Portugalska musela znovu vyhlásit stav nebezpečí.

72

Druhý poločas je na šance hodně zajímavý, oba týmy už mohly jít klidně do vedení, výsledek se však stále neposunul.

70

70. Camavinga mířil ve velké šanci těsně vedle vzdálenější tyče.

70

Střídající Dembele svými kličkami připravil výborný prostor pro Eduarda Camavingu, který se dostal ke střele a tady mnoho nechybělo. Portugalská brána se otřásala v základech, chyběl jen maličký kousek.

70

Dvacet minut do konce řádné hrací doby a asi by se člověk nedivil, kdyby tento večer končil kolem půlnoci.

69

Šance nám přibývají, stav ale stále nerozhodný 0:0. Rozhodčí zatím nemusel udělit žádnou kartu a Francie jednou střídala.

67

ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Ousmane Dembélé.

66

66. Velká příležitost Kola Muaniho zůstala neproměněna proto, že Dias balón tečoval těsně vedle tyče vlastní brány.

66

A obrovská šance i na druhé straně. Randal Kolo Muani dostal trestuhodně mnoho prostoru a opřel se ihned do míče. Jeho prudký pokus v hodině dvanácté tečoval Rúben Dias, od jehož nohou zamířil míč těsně vedle portugulské svatyně.

65

Portugalci jsou teď jasně lepší, byli dvakrát velmi blízko k otevření gólového účtu.

63

63. Leão připravil tutovku pro Vitinhu, který trefil Maignana. Gólman Francie pokryl také Ronaldovu dorážku patou.

63

Další tutovka pro Portugalsko. Vitinha dostal přesnou přihrávku na malé vápno, kde stačilo pouze zakončit a času na to bylo dost. Zakončení pak také přišlo, jenže míč zamířil přímo do hrudníku brankáře Maignana.

61

61. Střelu Fernandese vyrazil Maignan. Další pokus Cancela pak minul vzdálenější tyč.

61

Po hodině hry sledujeme největší šanci zápasu. Byl v ní portugalský fotbalista Bruno Fernandes, který vypálil po pěkné přihrávce od Ronalda. Maignan na ránu musel rychle reagovat a prokázal výborný reflex. Následně
se do palebné pozice dostal João Cancelo, vypálil však hodně nepřesně.

61

Každopádně z toho byl další roh pro Portugalce, který soupeř bezpečně odvrátil.

60

Souboj obran pokračuje. Rafael Leão narazil Eduarda Camavingu, který ho k centru nepustil.

60

Máme za sebou hodinu hry, a že bychom sledovali nějaké střelecké galapředstavení, to se říct nedá. I na šance je to velmi chudé utkání.

58

Francie hrála chviličku bez svého kapitána, už je ale zpátky na trávníku a sleduje ofsajd svého mužstva.

57

João Cancelo centroval z pravé strany do vápna, kde byl ovšem připravený Maignan.

56

Prozatím je ošetřován na hřišti, masku si sundal a vypadá to, že bude pokračovat dál. Ale je jasné, že ho to bolí. Míčem dostal pořádnou šlupku.

55

Na hřišti zůstal ležet Kylian Mbappé, který dostal míčem do obličeje. A pokud to bylo do nosu, no tak to potěš pánbůh.

55

Cristiano Ronaldo vybojoval šestý roh pro svůj tým.

53

Zdá se však, že mírný tlak od svého soupeře znovu přežili. Nyní už jsou u míče a snaží se něco vymyslet před brankářem Maignanem.

52

Francie operuje v nebezpečném prostoru, centry létají z obou stran. Theo Hernández teď hledal někoho ze svých spoluhráčů a mnoho nechybělo, aby se dostal někdo do zakončení. Portugalci jsou momentálně v útlumu.

51

Dnešní zápas sleduje 47789 diváků.

49

Costa si připisuje svůj druhý zákrok, kdy na něj pálil Kylian Mbappé. Nebyla to ale nikterak nebezpečná rána, se kterou by měl mít problémy.

48

João Cancelo nabral na vidle Hernándeze a mělo se pískat. Rozhodčí Oliver ale standardku pro Francii nepíská.

47

Asi se nedá čekat, že se brankami ve druhém poločase roztrhne pytel, oba týmy se po celý turnaj docela slušně trápí.

46

Míč u portugalského obránce Pepeho, který rozvážně rozehrává. Francie napadala jeho rozehrávku, ale k míči se nedostala.

46

Vypadá to, že ani jeden z trenérů prozatím nemění svou úvodní jedenáctku, takže budeme pokračovat bez nějakých změn.
Hráči se vrací zpátky na zelený pažit, za pár chvil odstartuje druhé půle.
Statistiky prvního poločasu:

Střely na bránu: 0:1
Střely mimo: 1:1
Rohy: 5:1
Držení míče: 60:40 %
Druhý poločas začne přibližně ve 22:01.
Rozhodčí nenastavil ani minutu a končí tento první poločas, který nabídl vyrovnanou podívanou. Šanci k vidění mnoho nebylo, přesto se oba brankáři museli činit a být ve střehu. Fernandesova střela byla sražená těsně vedle, na druhé straně rána Hernándeze skončila zákrokem Costy. Několik centrů a standardek obrany obou týmů zvládly. Za nerozhodného stavu budeme pokračovat i ve druhém poločase.

45

45

A tak jsou u míče hráči Portugalska, kteří chtěji ještě něco vymyslet Fernandesem. Jeho centr ale správně odhadl gólman Maignan.

44

Jules Koundé se ochotně položil k zemi, rozhodčí Oliver ukazuje, že se bude pokračovat dál.

43

A následně zůstal Fernandes ležet na hřišti a hra je přerušena.

42

42. Ronaldo pustil k přímému kopu Bruna Fernandese. Ten netrefil bránu.

42

...tak nakonec to byl překvapivě Bruno Fernandes, který chtěl mířit do horních pater brány, jenže to bylo z jeho strany hodně nepřesné.

42

Bude to z nějakých pětadvaceti metrů...

40

V závěru poločasu se chystá zajímavá standardka pro Portugalce, kterou bude kopat kdo? Pravděpodobně Ronaldo, pro kterého to bude ideální palebná pozice.

39

Pochvalu zaslouží i rozhodčí Oliver, který zatím hru pouští a prakticky do ní nezasahuje. Duel se mu nikterak nezvrtnul a snad to tak i vydrží.

38

Prudký centr do pokutového území od Fernandese, který chtěl najít Ronalda, ale ten byl úplně někde jinde.

38

Je to také očekávaná taktická bitva, nikdo nechce udělat nějakou fatální chybu.

37

Něco málo kolem deseti minut zbývá do konce prvního poločasu, pokud tedy budeme počítat i nastavení. Sledujeme prozatím pěkný fotbal, chybí tomu jediné, góly.

36

Souboj mezi Salibou a Ronaldem dopadl lépe pro prvně jmenovaného, který ho nepustil před sebe. Akce Portugalska tak záhy skončila.

35

Byl to mimochodem první roh pro Francii, soupeř jich má už pět.

34

Po kombinaci Francie se chystal zakončit Antoine Griezmann, portugalská defenziva mu však v hodině dvanácté míč odebrala na roh.

33

Centr z pravé strany poslal Jules Koundé, Pepe opět ve výskoku a celou situaci jistil. Francie však i nadále pokračuje v ofenzivních rejdech.

32

Možná se ptáte, kde je Ronaldo. Upřímně řečeno, není příliš vidět. Do hry se příliš nezapojuje.

31

Pepe i ve svých letech hraje fantasticky, zkušeně si počkal na Muaniho a nedovolil mu zakončit.

31

Máme za sebou něco přes třicet minut hry, na šance je to vyrovnané. A platí to i po akci Rafaela Leã, jehož centr na bližší tyč v pohodě lapil brankář Maignan.

29

Rozehrávalo se tentokrát na krátko, Bruno Fernandes se však do zakončení nedostal. Naopak na druhé straně po rychlém brejku Francie už ano. Eduardo Camavinga napřáhl, leč jeho rána pozdravila diváky na tribuně za bránou.

28

Jako třeba teď, kdy se chystá další roh Portugalska.

28

Zatím je to hodně vyrovnané utkání, chvíli jsou lepší Portugalci, teď to zase byli Francouzi, kteří dvakrát slušně zahrozili. Duel dvou fotbalových gigantů však má kvalitu a stále se něco děje.

27

Mbappé v jasném ofsajdu, Costa může v klidu rozehrát od své brány.

26

Míč z jeho kopačky šel na malé vápno a jen to v hledišti zahučelo. Costa musel do souboje a zvládl ho.

25

Pepe si také má co říct s anglickým rozhodčím. Vůbec se mu nelíbil zákrok na Camavingu. Díky tomu bude Antoine Griezmann rozehrávat nepříjemnou standardku.

24

Na hřišti zůstává ležet veterán Ronaldo, který si po souboji s Hernandézem drbe hlavu a nutno říct, že dostal malinko naloženo.

21

21. Pohledy na akci Mbappého a také projektil Hernándeze.

21

Kylian Mbappé centroval z ostrého úhlu do vápna, kde hledal svého spoluhráče Muaniho, ale Costa se natáhl a zabránil dalším problémům před jeho brankou. Navíc tam byla i drobná teč Mendese, která akci přibrzdila.

20

První nebezpečí v podání Francie. Z dálky napřáhl ostrý projektil Theo Hernández a brankář Costa se musel činit. Vše ale pozorně sledoval a míč vyboxoval od své brány.

20

Ani čtvrtý roh Portugalska nebyl úspěšný, obrana si vše pohlídala.

19

Útok neměl dlouhého trvání. Naopak aktivnější Portugalci vyrazili do další akce a zatím poměrně neviditelný Ronaldo zkoušel střílet. Rána mu nesedla.

19

Jaká bude odpověď Francie, která je teď v posledních minutách hodně zatažená.

18

Následoval roh Portugalska, ale dopadl podobně jako ty předchozí.

17

17. Fernandesovu střelu vychýlil mimo bránu tečí Saliba.

17

Bruno Fernandes napřáhl z dvaceti metrů a vidíme první větší šanci tohoto zápasu. Tvrdá rána portugalského hráče mířila do brány, jenže drobná teč zabránila gólu. Byl to Saliba, od jehož těla šel míč do bezpečí.

17

Vše napraveno, Maignan si došel pro centr na malé vápno a naprosto v klidu uklidil míč do své náruče.

16

Mike Maignan špatně odhadl situaci, nezpracoval míč po malé domů a bude z toho další roh pro Portugalce.

15

Držení míče zatím hovoří jasně pro Portugalce, kteří mají už téměř 66%. Přes doposud pevnou francouzskou bariéru se však nemohou prosadit. Tedy prozatím.

13

Muž s maskou Kylian Mbappé chtěl vybojovat roh pro svůj tým, ale byl to on, kdo se dotkl poslední míče.

13

Nuno Mendes unikl po levé straně, využil parádní přihrávku patičkou od Leã a zkoušel poslat ostrý centr na Maignana, ten ale zasahovat nemusel.

12

Fernadesův roh na přední tyč byl v pohodě uklizen obranou protivníka. Francie následně rychle odkopává míč do bezpečí.

11

Bruno Fernandes rozehrál nízký centr, který nemohl Maignana ohrozit, nicméně Portugalsko bude mít k dispozici pro změnu roh.

10

Bruno Fernandes vybojoval faul na Salibovi, Portugalci budou zahrávat velmi zajímavou standardku.

9

Pepe volí pomalou rozehrávku, hodně rozvážně dává míč od svých nohou. Je si vědom, že může rozhodovat každičká drobnost.

8

Každopádně úvodní nápor Francie je fuč, soupeř je aktuálně mnohem častěji u míče.

7

Nuno Mendes rozehrál velmi špatně, přičemž mohl volit přihrávku na pravou stranu. Rozhodl se centrovat, ale dopadlo to pro Portugalce prachbídně.

6

Dají se také očekávat ostré souboje, v rukavičkách se hrát rozhodně nebude. Jde přeci jen o hodně a nervozita bude k vidění určitě na obou stranách.

5

Není to vůbec špatný úvod zápasu, hra má tempo a oba týmy se snaží tvořit hru. V náběhu byl teď Nuno Mendes, který hledal Ronalda. Portugalci jsou i nadále u míče.

4

Bruno Fernandes hledal na levém křídle Leã, jenže to měl hodně těžké ve sprinterském souboji.

3

Zatím sledujeme sympatický tlak Francie, která se do svého soupeře již od úvodu slušně zakousla.

2

Jules Koundé centroval do vápna, kde hledal připraveného Muaniho, míč však k němu neprošel.

1

U míče Francie, která jde do první akce zápasu.

1

Vše je připraveno k úvodnímu hvizdu rozhodčího Olivera z Anglie. Oba kapitáni jsou u tradičního losu a pan Ronaldo si vybral podle všeho stranu, Kylian Mbappé bude rozehrávat.
Hráči obou týmů jsou na hřišti, zaznějí státní hymny obou zemí.
Prvním postupujícím je Španělsko, které v dramatickém prodloužení udolalo domácí Německo a nyní čeká na soupeře, který vzejde právě z vítěze tohoto duelu.
Ještě jednou krásný večer u sledování zápasu mezi Portugalskem a Francií. Zdravím všechny fanoušky "dovolenkáře", kteří nás sledují ať už v Chorvatsku, Řecku, Bulharsku a dokonce i v Kostarice.

Portugalsko: Costa – Cancelo, Pepe, Dias, Mendes – Vitinha, Palhinha, Fernandes – B. Silva, Ronaldo (C), Leão.
Náhradníci: Patrício, Sá – Semedo, Dalot, Ramos, Félix, Pereira, Inácio, J. Neves, Nunes, R. Neves, Jota, A. Silva, Neto, Conceição.
Trenér: Roberto Martínez

Francie: Maignan – Koundé, Upamecano, Saliba, Hernández – Kanté, Tchouaméni, Camavinga – Griezmann – Kolo Muani, Mbappé (C).
Náhradníci: Samba, Aréola – Pavard, Mendy, Giroud, Dembélé, Thuram, Zaïre-Emery, Fofana, K. Coman, Clauss, Konaté, Barcola.
Trenér: Didier Deschamps

Rozhodčí: Michael Oliver – Stuart Burt, Dan Cook (všichni ENG).
Portugalsko bude chtít v pátečním čtvrtfinále Eura zopakovat finále z roku 2016, kdy díky gólu Edera ze 109. minuty porazilo právě Francii 1:0. Pokud se podíváme na minulé utkání na šampionátu, střetnutí Portugalska s Francií se v roce 2021 změnilo v souboj dvou velkých jmen historie Realu Madrid. Karim Benzema i Cristiano Ronaldo se trefili dvakrát, remíza 2:2 posunula oba do osmifinále. Po čtyřech letech se oba týmy potkávají v důležité čtvrtfinálové bitvě.
Utkání v Hamburku budou řídit angličtí rozhodčí, zkušený Michael Oliver – jeho asistenty budou Stuart Burt a Dan Cook. U videa budou vše jistit Szymon Marciniak z Polska a také Van Boekel z Nizozemska.
Francie:

Dá se říct, že Francie zrovna nehraje nikterak záživný fotbal. Sice turnajem velmi slibně proplouvá, ale že by to byl nějaký srdcervoucí zážitek, to se říct nedá. V základní části skóre 2:1 a ani jeden gól ze hry. To platilo i v osmifinále.

Francouzi narazili na Belgii a rovněž se i po dalším velmi nepřesvědčivém výkonu dostali do čtvrtfinále evropského šampionátu a stále žijí svůj sen o evropském titulu. Znovu nepadl gól ze hry, ba naopak. O postupu rozhodla vlastní branka Jana Vertonghena. Zkušený belgický obránce si v 85. minutě srazil do sítě nepovedenou střelu Randala Kola Muaniho a rozhodl o francouzském postupu. Francouzům k postupu mezi osm nejlepších dosud stačily dva vlastní góly soupeřů, proměněná penalta Mbappého a jinak se nadále nedokázali nijak prosadit.
Portugalsko

Odehrálo dramatické osmifinále, které nakonec rozhodly penalty. V základní hrací době diváci sledovali nezáživný průběh, naopak další průběh už přinesl daleko výživnější zážitky.

Nejprve ke konci první půle prodloužení neproměnil penaltu Ronaldo. Trest mohl přijít v té druhé, kde mířil po chybě Pepeho sám na branku Šeško, jenže na skvělého Costu nevyzrál. Proto zápas nabídl penalty, ve kterých Slovinci selhali a neproměnili ani jednu a naopak trojice Ronaldo, Fernandes a Silva byla úspěšná. Po vítězství na penalty tak šlo do čtvrtfinále EURA Portugalsko.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký večer u sledování možná předčasného finále mezi Portugalskem a Francií. Oba týmy to v cestě do play-off neměly vůbec snadné. Zatímco Francie skončila ve skupině druhá a nevstřelila ze hry ani branku, Portugalci skupinu vyhráli i přesto, že padli 0:2 s Gruzií. Vše už je ovšem zapomenuto a dnes budeme sledovat duel dvou fotbalových velikánů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

0:0

Karty:   80. Palhinha (POR) – 84. Saliba (FRA)

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:8. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:11.

Portugalsko: Costa – Cancelo (75. Semedo), Pepe, Dias, Mendes – Vitinha (119. Nunes), Palhinha (90+2. R. Neves), Fernandes (75. Conceição) – B. Silva, Ronaldo (C), Leão (106. Félix).
Náhradníci: Patrício, Sá – Dalot, Ramos, Pereira, Inácio, J. Neves, Jota, A. Silva, Neto.

Francie: Maignan – Koundé, Upamecano, Saliba, Hernández – Kanté, Tchouaméni, Camavinga (91. Fofana) – Griezmann (67. Dembélé) – Kolo Muani (86. Thuram), Mbappé (C) (106. Barcola).
Náhradníci: Samba, Aréola – Pavard, Mendy, Giroud, Zaïre-Emery, K. Coman, Clauss, Konaté.

Rozhodčí: Michael Oliver – Stuart Burt, Dan Cook (všichni ENG)

Diváci: 47 789