27.05.2024, 20:30 • Merkur Spiel-Arena • Baráž • Matěj Skula

Tipsport: 2.08 3.97 3.39 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek už vše, přeji dobrou noc a třeba zase někdy na počtenou. (23:27:16)
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 14:17. Rohy: 14:8. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:21.
Bochum dokázala v baráži o Bundesligu skoro nemožné – po úvodní prohře 0:3 dnes zvítězila ve stejném poměru a nakonec rozhodla o setrvání v nejvyšší německé soutěži v penaltovém rozstřelu.
V prvním poločase se hosté prosadili poprvé, a to přesněji v 18. minutě, když si naskočil na přesný centr Stögera Philipp Hofmann a bylo to 1:0. Ve zbytku první půle jsme ještě viděli několik šancí, hlavně před brankou Fortuny, ale gól už nepadl.
Ve druhé části dokázala Bochum v rozmezí dvou branek vstřelit další dvě branky a po druhém gólu Philippa Hofmanna a brance Kevina Stögera z penalty vyrovnala celkový stav dvojzápasu na 3:3.
V prodloužení jsme dlouho na jakoukoli příležitost čekali, dočkali jsme se až v 118. minutě, kdy měl na noze postup Düsseldorfu ligu výše Jona Niemiec, ale jeho pokusy skončily díky skvělým zákrokům od obránců Bochumi jen na brankové čáře, a tak musel rozhodnout až penaltový rozstřel.
V něm byl stav dlouho vyrovnaný, a to až do sedmé série, ve které poslal balon vysoko nad branku domácí Takaši Učino a protože Wittek předtím svou penaltu proměnil, udržela Bochum svou příslušnost v Bundeslize i pro příští ročník. Naopak Düsseldorf bude muset zkousnout hodně hořkou porážku a i v příštím ročníku bude hrát jen druhou ligu.

Takaši Učino selhal, Bochum zůstává prvoligová

7. série 5:6

Takaši Učino poslal balon nad branku, Bochum se udržela v elitní Bundeslize!

Drama pokračuje, Maximilian Wittek je ale dalším úspěšným zakončovatelem.

6. série 5:5

Dává ale i Jona Niemiec, který se prosazuje tvrdou ranou doprostřed branky.

6. série 4:5

Keven Schlotterbeck suverénně proměňuje.

Christos Tzolis vyrovnal na 4:4

5. série 4:4

Brankář Luthe sice byl blízko střele Tzolise, ale nakonec na ni nedosáhnul a rozstřel pokračuje.

5. série 3:4

Kevin Stöger ale take s přehledem dává, exekutor Fortuny teď musí dát.

4. série 3:3

Tim Oberdorf ale proměňuje také, stav penaltové série je stále vyrovnaný.

4. série 2:3

Jako čtvrtý v pořadí zahrával penaltu Takuma Asano, který proměňuje ranou do protipohybu brankáře Düsseldorfu.

3. série 2:2

Domácí Yannick Engelhardt vyrovnává stav rozstřelu, brankář Luthe byl na jeho přízemní ránu krátký.

Erhan Mašović neproměnil

3. série 1:2

Erhan Mašović zkusil střelu doprostřed branky, kde však nechal ruku gólman Kastenmeier a tento pokus vyrazil!

2. série 1:2

Ísak Bergmann Jóhannesson si sice vybral stejnou stranu jako brankář Luthe, ale jeho rána byla dost razantní a končí až v síti.

2. série 0:2

Slovenský záložník Matúš Bero také s přehledem proměnil, a to když poslal brankáře na druhou stranu.