Mistrovství světa do 18 let

Kanada – Švédsko

5:4

konec (4:0, 1:2, 0:2)

04.05.2024, 17:10 • Metro Arena, Espoo • Semifinále • Šimon Rogner (@simonrogner)

Já vám děkuji za pozornost, loučím se z finského Espoo a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (19:56:30)
Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Viggo Nordlund (Švédsko) a Tij Iginla (Kanada).

Po utkání byli zároveň vyhlášeni nejlepší hráči obou týmů na celém MS. Za Švédsko to jsou brankář Love Härenstam a útočníci Linus Eriksson a Alexander Zetterberg. Za Kanadu pak gólman Carter George a forvardi Gavin McKenna a Porter Martone.
Javorové listy měly skvělý start do utkání – už v deváté minutě vedly o tři góly, po první třetině pak o čtyři. Švédsko ale ve druhé a třetí třetině zabralo, v obou periodách soupeře přestřílelo (16:7 a 13:7, celkem v zápase 35:26) a díky gólům Victora Eklunda ze 48. minuty a Huga Orrstena z 55. minuty se dostalo na rozdíl jedné branky. Vyrovnat už však nedokázalo a zítra ho čeká zápas o bronz se Slovenskem.
Ještě v úplně posledních vteřinách mohli Švédové zahrozit v útočném pásmu, ke střele se ale nakonec neprobojovali a Kanada tak i přes mohutný finiš severské reprezentace vítězí v semifinále 5:4 a postupuje do finále. To si zahraje zítra večer proti Spojeným státům.

60:00

Vyloučení v týmu Švédsko:
Lucas Pettersson – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

59:40

A opět musí Švédi do střední třetiny, Kanada dobře brání na modré čáře.

59:30

Puk je ve středním pásmu, Švédové znovu nahazují.

59:20

Kanadský kapitán Martone se snažil, seč mu síly stačily, píská se ale další icing jeho týmu.

59:07

Kanada mířila do prázdné branky, trefuje ale mimo. Po zakázaném uvolnění se hra vrací před George, vhazovat se bude po jeho pravici.

58:50

Kanada dobře brání ve středním pásmu, puk končí za bránou Švédů.

58:13

Kanada v plném počtu.

58:07

Jenom blok jednoho z Kanaďanů teď asi zabránil vyrovnání, které by měl po nahrávce Nordlunda na holi Lindberg. Puk se k němu ale nedostal.

57:19

Laxní hra v podání Erikssona a ztráta na pravém mantinelu znamená další vyhození Kanaďanů.

56:48

Eklund si najel na pravém křídle, George jeho střelu vyráží a Kanada se znovu aspoň na chvíli osvobozuje.

56:36

Kanada po vhazování vyhazuje a Švédsko začíná z vlastního pásma.

56:13

První kontroverzní zákrok Kanaďanů ve švédském obranném pásmu ještě rozhodčí nechali, podrážení v podání jejich kapitána Portera Martonea (CAN) na modré čáře už ale faulem je. Švédsko dostává v klíčovou chvíli zápasu přesilovou hru.

55:55

Důležitý zákrok Härenstama, jenž zastavil akci Kanaďanů po pravém křídle a pak znemožnil dorážku.

54:52

Švédi jsou už na dostřel jediného gólu a znovu v útočném pásmu.

54:19

54:19 Hugo ORRSTEN - 5:4

54:19

Švédsko právě vstřelilo branku!
Určitě přes minutu teď Švédové točili Kanaďany v jejich obranném pásmu. Jejich tlak končí vydřeným gólem HUGA ORRSTENA, který na hranici brankoviště nadvakrát dorazil vyraženou střelu Gustafssona. Asistence: Viggo Gustafsson a Adam Hesselvall.

52:39

Po prudkém centru Toressona se k puku v mezikruží málem dostal Eriksson, nakonec si ho ale nezpracoval.

52:11

Po dalším vhazování už Kanaďané dostali puk do středního pásma, přesto sekvence končí v jejich obranné třetině poté, co do ochranné sítě zblokovali nahození Sahlina Walleniuse.

51:34

A další střela hned po buly, o kterou se postaral Felix Öhrqvist. Další rozklek Cartera George.

51:31

Teď od jednoho nebyl daleko Pettersson, který po hezké kombinaci střílel sám z mezikruží. Hezký zákrok předvedl George.

51:25

Stejně jako ve druhé i ve třetí třetině mají Švédi zatím více střel (7:5) a také šancí. Na vyrovnání ale potřebují ještě dva góly.

51:25

Eriksson nahozením získal v útočném pásmu buly, které bude vhozeno po komerční přestávce.

Dnešní utkání sleduje 2808 diváků.

50:52

Po kontroverzním zákroku zakončoval z levého kruhu Spence, důležitý zákrok Härenstama.

48:40

Kanaďané se hned v dalším střídání snaží odpovědět, Härenstam si prostor u levé tyče pohlídal.

47:58

47:58 Victor EKLUND - 5:3

47:58

Švédové zužitkovávají tlak z úvodu třetí třetiny a dostávají se na dostřel dvou gólů. Nepřesnou rozehrávku Kanaďanů zachytil na modré čáře Sahlin Wallenius a posunul puk na Nordlunda, který efektní zadovkou našel u pravé tyče VICTORA EKLUNDA. Brankář George se sice puku dotkl, ten však nakonec skončil za čarou. Asistence: Viggo Nordlund a Leo Sahlin Wallenius.

46:48

Freij s Petterssonem kombinovali v útočném pásmu jako v přesilovce, do zakončení se ovšem nedostali.

46:01

Fernström na brankovišti neúspěšně dorážel nahození Berglunda, který pak z frustrace praštil hlavou do mantinelu.

45:52

Lucas Pettersson si najel do úniku, který ale podobně jako jeho spoluhráči na konci druhé třetiny nevyužil. Nutno podotknout, že kanadský gólman George neměl s jeho zakončením problém a puk bez elegantně schoval do lapačky.

45:10

Nordlundovi se ani nadvakrát nepovedlo dostat puk na spoluhráče. Švédi jsou ale na začátku třetí třetiny velmi aktivní, snaží se zmenšit kanadské vedení.

43:57

Toresson prudkým centrem před branku hledal Hesselvalla, větší nebezpečí však hrozilo v případě odrazu puku od dojíždějícího kanadského obránce.

43:07

Krásnou individuální akci předvedl Melvin Fernström, který se prokličkoval až před George, ten ale včas zaklapl betony.

42:57

Kanada přečkala pětiminutové oslabení a hraje znovu v pěti hráčích.

42:32

Pettersson zpoza branky našel od modré si sjíždějícího Eklunda, ten ale z pravého kruhu minul.

41:58

Berglund na hranici brankoviště dorážel Freijovu střelu, mezeru mezi betony George ale nenašel. Následně Kanada vyhazuje.

41:03

Fernström z pravého kruhu nastřelil kanadského obránce Aitchesona, který dostává puk do středního pásma.

40:27

První pokus o průnik do útočného pásma nevyšel, Spence vyhazuje ke švédské brance.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:11.
Druhá třetina semifinále mezi Kanadou a Švédskem byla rozhodně vyrovnanější než ta první. Seveřané ji dokonce vyhráli 2:1 na góly a 16:7 na střely. Obě jejich branky zařídil Viggo Nordlund, který nejprve po necelých čtyřech minutách od návratu ze šaten snížil, aby pak ve 29. minutě odpověděl na pátý kanadský gól, který ve 28. minutě vstřelil Henry Mews. Sečteno podtrženo, Kanada po 40 minutách vede 5:2.

Pro Švédsko ale rozhodně ještě není všechno ztraceno. Na konci druhé periody mělo dvě individuální úniky během půl minuty, vypracovalo si i další příležitosti. Své šance ale neproměnilo, Kanaďany navíc podržel brankář Carter George. Ten bude se spoluhráči na začátku třetí dvacetiminutovky čelit pokračujícímu pětiminutovému oslabení po vyloučení Marrelliho. Zbývají z něj bez tří vteřin tři minuty.

40:00

39:46

Valter Lindberg si před brankou klepl o nahrávku, kterou sice dostal, puk ale dokázal pouze lehce usměrnit na připraveného George.

39:17

Z levého kruhu pálil z první Fernström, trefil blokujícího Kanaďana. Javorové listy následně vyhazují zpátky do obranného pásma soupeře.

38:55

Minuta z přesilovky je pryč, Kanaďané ji zatím brání dobře.

37:56

Gabriel Marrelli (CAN) míří předčasně do sprch za nedovolený zásah do oblasti hlavy a krku proti Adamu Hesselvallovi. Švédsko si zahraje pětiminutovou přesilovku.

37:44

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Kanada:
Porter Martone – 2 min., hrubost.

Viggo Gustafsson – 2 min., hrubost.

37:33

Po několika střídáních v obranném pásmu se Kanaďané vrátili do útočného pásma. Střela Marrelliho skončila po bloku v ochranné síti.

36:20

Akci tří Švédů zakončoval před chvíli vzpomínaný Öhrqvist, při střele byl ale v mírném záklonu. Aby tyto nevyužité příležitosti Švédy nemrzely…

35:45

Kanadská obrana je teď děravá jako cedník, sám proti jejímu gólmanovi najížděl Pettersson. George jeho bekhendový blafák přečetl.

35:32

Viggo Nordlund dostal výbornou průnikovou nahrávku od Felixe Öhrqvista, v úniku ale na George nevyzrál a hattrick tak alespoň prozatím nezavršil. Öhrqvist nevyužitou šanci nese nelibě a při příjezdu na střídačku se viditelně vztekal.

34:05

Velká příležitost pro Lucase Petterssona, který mohl být na konci úspěšné švédské kombinace. Zakončit ale těsně před kanadskou brankou nedokázal.

33:51

Berglund se snažil využít příhodného odrazu kotouče a hledal skulinku u pravé tyče.

32:59

Střídání nepovedených individuálních akcí z obou stran, oba týmy by potřebovaly více kombinovat.

31:40

Tij Iginla se objevil nehlídaný mezi kruhy, puk přizvednut do ochranné sítě.

31:27

Ritchie našel před brankou volného Luchanka, jeho střelu Härenstam vyráží.

30:48

Spence zpoza branky naslepo hledal některého ze svých spoluhráčů, puk jen prosvištěl do středního pásma.

29:01

Švédští fanoušci se zlobí kvůli odpískanému ofsajdu, do kterého se dostal útočník Berglund. Ten mohl po levém křídle ujíždět sám na brankáře, je ale pravda, že dlouhý pas Annborna mírně ztečoval jeden z kanadských beků.

28:29

28:29 Viggo NORDLUND - 5:2

28:29

Osmdesát dva vteřin po pátém kanadském gólu přichází druhý švédský. VIGGO NORDLUND si hezky narazil puk s Freijem a z mezikruží dává svůj druhý gól v utkání. Asistence: Alfons Freij a Linus Eriksson.

27:07

27:07 Henry MEWS - 5:1

27:07

Kanada právě vstřelila branku!
Kanada znovu ukázala, proč je na šampionátu tak dominantní. Ztrátu Švédů na útočné modré v rychlém protiútoku trestá HENRY MEWS, kterému připravili gólovou střelu před brankou Desnoyers a Martone. Asistence: Caleb Desnoyers a Porter Martone.

26:47

Härenstam puk raději podržel, následuje komerční pauza.

26:22

25:59

Nahození Sahlina Walleniuse vyrazil kanadský gólman před sebe k Eklundovi, který z bezprostřední blízkosti puk do sítě dorazit nedokázal.

25:10

Fernström čeká na Ovečkinově místě na levém kruhu. První střelu vyrazil George, druhou zblokovali jeho obránci.

24:22

Malcolm Spence – 2 min., podrážení.

23:53

23:53 Viggo NORDLUND - 4:1

23:53

Švédští mladíci na začátku druhé třetiny dávají důležitý první gól. Na jeho začátku byl dobrý forčeking a ztráta kanadského obránce Marrelliho, jemuž sebral puk Linus Eriksson a křižnou nahrávkou našel na pravé straně volného VIGGA NORDLUNDA. Asistence: Linus Eriksson.

23:35

Eklund se jako jeden z mála Švédů dokáže vymotat od kanadských hráčů a dostat se do šance. Z dobré pozice v mezikruží trefil beton Georgeho.

23:20

Kanaďané se nakonec v početní výhodě dostali k dvěma nebezpečným střelám, ty však nebyly přesné. Švédsko už mezitím hraje zase v pěti hráčích.

22:28

Teď Švédům paradoxně přitížila nahrávka jednoho z jejich vlastních hráčů, která se z obranného pásma Kanady odrazila přímo do jízdy Beaudoinovi. Ten ale tváří v tvář Härenstamovi neuspěl.

22:08

Přesilovka ale Kanadě opět příliš nejde, Švédové díky dobré obraně znemožňují delší kombinaci.

21:34

McKenna našel křižnou nahrávkou Martoneho, který prudkou střelou z první prověřil rychle se přesunuvšího Härenstama.

21:04

Alfons Freij – 2 min., hákování.

20:33

Kanaďané znovu aktivnější na startu druhé třetiny, jejich druhý útok ale na bránu nevystřelil.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:09.
Také ve druhém semifinále míří zámořský favorit za postupem. Podobně jako v prvním utkání obou týmů ve skupině i tentokrát Kanaďané dali Švédsku v první třetině čtyři góly. Ve třetí minutě otevřel skóre Liam Greentree, v osmé minutě ho zvýšil nejproduktivnější hráč týmu na turnaji Gavin McKenna, další trefy pak přidali Tij Iginla a minutu a půl před sirénou Ryder Ritchie.

Kanaďané kromě skóre vedou i na střely (12:6) a na ledě jasně dominují. Švédi hrozili spíše sporadicky z protiútoků, k vážnějšímu ohrožení branky se ale zatím nedostali.

20:00

19:57

Poslední pokus o útok žlutomodrých zastavuje tři vteřiny před koncem první periody ofsajd.

19:23

Možná nejaktivnější Švéd úvodních dvaceti minut Eklund se po buly ocitl sám na levém kruhu, bránu ale minul.

18:25

18:25 Ryder RITCHIE - 4:0

18:25

O půl minuty později přesto Kanada skóruje a přidává před první přestávkou čtvrtou branku. Frankie Marrelli si do mezikruží dojel pro svoji zblokovanou střelu a připravil gól pro u levé tyče nehlídaného RYDERA RITCHIEHO. Asistence: Frankie Marrelli a Tij Iginla.

17:55

Jeden ze švédských hráčů nahrál místo spoluhráči přímo do jízdy Luchankovi, který sice ujížděl sám na bránu, neměl ale rychlost. Navíc se včas vrátil švédský bek Annborn a v zakončení mu zabránil.

17:22

Kanadský brankář George po delší době ve střehu. Nejprve čelil zakončení Berglunda, pak si musel dávat pozor na dorážku po střele od modré.

15:21

Öhrqvist tvrdě narazil na mantinel kanadského obránce Mewse, který se jen těžce zvedá. Rozhodčí hru přerušují, na video se tentokrát podívat nepůjdou.

15:03

Rychlé brejky na obou stranách. Ten švédský se kvůli finální nahrávce nepovedl, po kanadském musel zasahovat Härenstam. Následuje komerční pauza.

13:55

Beaudoin nabral rychlost a najel si na dobrou střeleckou pozici z levého křídla. Bránu těsně minul.

12:56

Současně vyloučeni kanadský útočník Luchanko (za podrážení) a švédský obránce Eliasson (za nesportování chování). Pokračovat se bude v pěti hráčích na každé straně.

12:56

Jett Luchanko – 2 min., podrážení.

Gabriel Eliasson – 2 min., nesportovní chování.

12:40

Poslední vteřiny patří opět Kanadě, v jejímž dresu mohl znovu zakončovat Iginla. Z dobré pozice na vrcholu kruhů ale promáchl.

12:15

Martone se zády k brance snažil dorážet Kashawnovo nahození od modré čáry, Härenstam puk raději podržel.

11:19

Hesselvall zůstal v levém rohu útočného pásma úplně sám a proti třem protihráčům puk nemohl udržet dlouho.

10:11

Švédsko se zatím nemůže dostat k systematičtějšímu ohrožení kanadské branky, z nemalé části i proto, že nehraje kombinačně. Akce jako teď třeba průnik Nordlunda totiž končí velmi rychle ve spárech zámořských obránců.

09:21

Po třetím gólu Kanaďanů zahrozili i Švédové, George ale zasahovat nemusel. Teď hru přeruší komerční přestávka.

08:10

Oddechový čas pro tým Švédsko.

08:10

08:10 Tij IGINLA - 3:0

08:10

Tenhle gól si švédský brankář za rámeček nedá, byť Kanaďané znovu ukázali svoji rychlost a drajv. Schaefer po vjetí do útočného pásma shodil puk na levé křídlo na TIJE IGINLU, který nepříjemnou, ale chytatelnou střelou poslal puk do sítě. Asistence: Matthew Schaefer a Ryder Ritchie.

07:07

07:07 Gavin MCKENNA - 2:0

07:07

Rychlá kombinace Kanady končí druhým gólem v síti Härenstama. Schaeferovu rozehrávku z vlastního pásma Martone pouze lehce přiklepl do jízdy GAVINU MCKENNOVI, který šlápl na plyn, vyhnul se několika Švédům a forhendovým blafákem překonal brankáře. Asistence: Porter Martone a Matthew Schaefer.

05:57

Lucas Pettersson na nic nečekal a po přejezdu modré čáry okamžitě přes obránce pálil na kanadského brankáře.

05:33

Tři korunky dobře napadaly a vynutily si zakázané uvolnění. Vhazování po pravici George.

05:09

Švédsko v plném počtu.

04:40

Švédi brání oslabení velmi dobře, soupeři ještě nedovolili se usadit v pásmu.

03:41

Hugo Orrsten na modré čáře zablokoval nahrávku Kanaďanů a vydal se do brejku. Z pravého křídla se natlačil před branku, zakončoval už ale příliš blízko před Georgem.

03:09

Victor Eklund – 2 min., vysoká hůl.

02:18

Rozhodčí rozpažil, což ale neznamená neuznání gólu, nýbrž neudělení trestu kanadskému bekovi Aitchesonovi. Branka tak platí, Kanada vede 1:0.

02:18

Ale pozor, rozhodčí jdou zkoumat na video zákrok obránce Aitchesona, který asi půl minuty před inkasovaným gólem srazil k zemi jednoho ze Švédů. Pokud by šlo o faul, tak by gól nebyl uznán.

02:18

02:18 Liam GREENTREE - 1:0

02:18

Kanaďané se podobně jako ve vzájemném utkání ve skupině dostávají rychle do vedení, tentokrát už ve třetí minutě. Nahrávka zpoza branky propadla do prostoru mezi kruhy, odkud obránce Gill našel na pravém kruhu LIAMA GREENTREEHO, který ranou z první našel skulinku u bližší tyče. Asistence: Spencer Gill a Ollie Josephson.

01:34

Freijovu střelu od modré George vyrazil před sebe, k dorážce se ale žádný z jeho spoluhráčů nedostal.

00:33

Týmy si vyměnily úvodní pozdravy, oba brankáři střely vyrážejí.

00:01

Kanaďané i Švédi už přijeli na led, zápas za několik minut odstartuje.
Hezký podvečer, znovu vás vítám u on-line přenosu, který budeme přenášet přímo z finského Espoo. Ve druhém semifinále MS do 18 let v něm nastoupí hráči Kanady a Švédska. Ti mají za sebou rozbruslení a za několik minut nastoupí na led. Zápas by měl začít okolo 17:10.

V prvním semifinálovém duelu si Spojené státy podle očekávání poradily se Slovenskem, které ve čtvrtfinále vyřadilo Čechy. USA se do vedení dostaly už ve 4. minutě, ve 13. minutě pak odskočily na rozdíl dvou gólů. Slováci pak sice snížili, soupeř ale dal dalších pět branek. Konečné skóre 2:7 v poslední minutě pouze korigoval Tomáš Chrenko.

Kanada: George (Leenders) – Schaefer, Elick, Mews, Marrelli, Aitcheson, Brunicke, Gill – McKenna, Martone (C), Desnoyers – Luchanko, Ritchie, Iginla – Massé, Josephson, Greentree – Spence (A), Wetsch (A), Beaudoin – Vanacker.
Trenér: Gardiner MacDougall

Švédsko: Härenstam (Liv) – Sahlin Wallenius (A), Annborn, Öhrqvist, Freij, Eliasson, Gustafsson, Wernquist – Pettersson (A), Fernström, Lindberg – Nordlund, Eklund, Eriksson (C) – Berglund, Wozniak, Hesselvall – Toresson, Sterner, Orrsten.
Trenér: Johan Rosen

Rozhodčí: Lindner (USA), Wuorenheimo (FIN) – Ankerst Jerne (DEN), Williams (USA).

ŠVÉDSKO U18

Cesta Švédů do semifinále MS byla hodně krkolomná. V základní skupině prohráli dva zápasy (s Kanadou a Českem), přesto se mohli v utkání se Švýcarskem dostat na druhé místo a zajistit si schůdnějšího soupeře pro čtvrtfinále. V posledním zápase skupiny ale vyhráli až v prodloužení a druhé místo nakonec zůstalo Česku. To, jak známo, však papírově lehčího soupeře v podobě Slovenska neporazilo.

Švédsko se tak muselo na play-off stěhovat do Espoo, navíc se postavilo Finům. Ty ale před domácím publikem zaskočilo, už ve třetí minutě se dostalo do vedení a díky trefě Jacka Berglunda z 37. minuty zvítězilo 2:1. Ve třetí třetině navíc dovolilo soupeři pouze čtyři střely a vedení i postup uhájilo. Do semifinále tak seveřané vstupují v euforii, proti Kanadě to ovšem budou mít složité. Klíčem k úspěchu bude jak pohlídat start utkání, tak zejména udržet na uzdě hvězdy soupeře.

KANADA U18

Kanadští mladíci jsou společně se Spojenými státy jako jediné dva týmy MS do 18 let zatím bez porážky. Javorové listy suverénně ovládly skupinu B, v níž si kromě Česka (6:0), Švýcarska (8:1) a Kazachstánu (11:3) poradily hned na úvod se Švédskem, které je čeká i nyní v semifinále. Připomeňme, že Kanada v zápasu se severským soupeřem už po první třetině vedla 4:1, a přestože Švédové dokázali ve druhé části snížit na rozdíl jedné branky, vedení a konečnou výhru 6:3 si nakonec pohlídala. Dvěma góly včetně toho vítězného se v duelu prezentoval její zatím nejproduktivnější hráč Gavin McKenna (6+9).

Ve čtvrtfinále Kanaďané narazili na nepříjemné Lotyšsko. To sice v utkání nakonec neskórovalo, podalo ale houževnatý výkon a prohrálo „pouze“ 0:4. Kromě našlapané ofenzivy, kterou kromě zmíněného McKenny táhnou také kapitán Porter Martone, Tij Iginla nebo kat Čechů v prodloužení finále loňského Hlinka Gretzky Cupu Malcolm Spence, by se Kanada měla odrazit i od dobré hry dozadu a využít toho, že Švédsko dalo více než tři góly zatím v jediném zápase šampionátu.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u semifinále mistrovství světa do 18 let mezi hokejisty Kanady a Švédska. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:00 na led Metro Areny v Espoo ve Finsku. Zápasem vás provedeme přímo z místa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

5:4

Branky a nahrávky: 3. Greentree (Gill, Josephson), 8. McKenna (Martone, Schaefer), 9. Iginla (Schaefer, Ritchie), 19. Ritchie (Marrelli, Iginla), 28. Mews (Desnoyers, Martone) – 24. Nordlund (Eriksson), 29. Nordlund (Freij, Eriksson), 48. Eklund (Nordlund, Sahlin Wallenius), 55. Orrsten (Gustafsson, Hesselvall)

Diváci: 2808

02:18 CAN 1:0 Greentree (Gill, Josephson)
03:09 SWE 2 Eklund, vysoká hůl
07:07 CAN 2:0 McKenna (Martone, Schaefer)
08:10 CAN 3:0 Iginla (Schaefer, Ritchie)
12:56 SWE 2 Eliasson, nesportovní chování
CAN 2 Luchanko, podrážení
18:25 CAN 4:0 Ritchie (Marrelli, Iginla)
21:04 SWE 2 Freij, hákování
23:53 SWE 4:1 Nordlund (Eriksson)
24:22 CAN 2 Spence, podrážení
27:07 CAN 5:1 Mews (Desnoyers, Martone)
28:29 SWE 5:2 Nordlund (Freij, Eriksson)
37:44 SWE 2 Gustafsson, hrubost
CAN 2 Martone, hrubost
37:56 CAN 5+20 OK Marrelli, nedovolený zásah do hlavy nebo krku+nedovolený zásah do hlavy nebo krku, odpyká Vanacker
47:58 SWE 5:3 Eklund (Nordlund, Sahlin Wallenius)
54:19 SWE 5:4 Orrsten (Gustafsson, Hesselvall)
56:13 CAN 2 Martone, podrážení
60:00 SWE 10 Pettersson, nesportovní chování