03.05.2024, 11:30 • Twinsbet Arena • 5. kolo • Jan Volf

Střely na branku po celém zápase: 15 – 30 (13:44:52)

Španělsko – Alfonso García
Nejlepší hráči utkání:

Nizozemsko – Lennart Vosmer

Španělsko – Raul Barbo
Nizozemci bojovali, ale nezvládli udržet divizi I B. Příští ro je tak čeká ta o jedno patro nižší. JE to škoda, většinu zápasu byli lepší než soupeř, Hráli více hokejově, vypadali dobře, ale nevyšlo to. Udrželo se Španělsko a Nizozemsko padá.

Já děkuju za pozornost, přeji krásný víkend a někdy zase na počtenou!

59:58

Ještě jedna rána a dorážka domácích, ani nyní to nevyšlo a už to ani nevyjde, je totiž konec!!!
Poslední šance pro domácí. Nyní jestli to nezvládnou rychle sehrát, sestupují.

Oddechový čas pro tým Nizozemsko.

59:42

Zajímavá situace před Barbem. Nevyužita.

59:38

Domácí už blázní v útoku, chce to více klidu na hokejkách.

59:01

Nizozemci se snaží přehrát a obehrát hosty, je to ale bez nápadu a v křeči.

58:40

Jenže Španělsko hraje daleko od své brány.

58:18

Domácí v šesti hráčích v poli a bez brankáře.

57:55

Nizozemci v útoku, snaží se něco vymyslet, moc se to nedaaří.

57:27

Další nájezd na Oosterwijka, neúspěšný.

57:08

Španělé už hru kontrolují, muselo by se stát něco neočekávaného.

56:33

Teď se hraje daleko od branky Barba a to není dobré pro domácí.

55:41

Pyrenejci nahodili a dojíždějí, hra ta dostává spád a hosté tahají další vteřinky.

55:14

Co nyní? Vypadá to pěkně, ale není to efektivní.

54:49

No, Nizozemcům na vyrovnání moc čas nezbývá.

54:05

Španělé vyhráli buly, nyní obehrávají soupeře v jeho třetině.

54:04

Oosterwijk chtěl vyhodit puk z lapačky a rozehrát rychle, to se nepovedlo.

53:12

Španělé se snaží zdržovat hru v rozích. Čím dále od branky Barba, tím lépe.
Komerční pauza.

52:29

Španělé se vydali do útoku a tam chvíli dělali potíže domácím.

51:58

Dolování kotouče v rohu pásma Španělska.

51:03

Nizozemcům se už možná vkrádá myšlenka sestupu a s tou nebude lehké rát.

50:45

Domácím ubíhá čas a jsou stále bez vstřelené branky.

49:58

Oosterwijk důležitým dvojzákrokem podržel své druhy. Nyní dostat na 2:0 bylo by skoro po všem. SKvělý Oosterwijk.

49:09

Španělsko se vkrádá do pásma soupeře.

48:19

Nyní se hraje v dobrém tempu, bez kouskování hry.

47:54

Španělé u mantinelu přitvrdili a sestřelili hráče domácích.

47:14

Další atak domácích, ti najíždějí do kompaktní obrany.

46:39

Domácí se tlačí do koncovky, nedaří se však vystřelit.

45:46

Útok Nizozemců přes levé křídlo, už jsou v útoku, ale tam ne a ne se prosadit. Teď to budou mít těžké, Španělé se budou soustředit hlavně na defenzívu a bude těžké se od nich dostat.

45:06

Pyrenejci zakládají útok, chyba a musí se bránit. Dokázali to.

44:30

Nyní jsou v soubojích první hosté ze Španělska.

43:30

Jenže hráčům z Pyrenejského poloostrova narostlo sebevědomí a hrají úplně jinak.

43:02

Nizozemci do toho nyní musí šlápnout, aby nesestoupili z této divize.

41:45

41:45 TORRALBA - 0:1

41:45

Španělsko právě vstřelilo branku! Hosté využívají přesilovku. Tak to je velké překvpení, horší tým jde o vedení. Žádný pěkný gól. Přihrávka z levého křídla na levého beka, střlela zápěstím, která byla tečována hráčem před bránou. Autorem branky je ADRIAN TORRALBA.

41:36

Vyloučení v týmu Nizozemsko:
van Baarsen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

41:20

To je skvělý nápor Španělů, kteří se jakoby probudili a najednou mají ideální den, všechno vychází.

41:05

Střela hostů od modré, Ooesterwijk zase úspěšný. S tímto pokusem si poradil v pohodě.

40:40

Oosterwijk opět zasahuje, v permanenci na začátku třetiny.

40:32

Dobrý zákrok Oosterwijka.

40:12

Hosté jakoby chtěli rozhodnout už nyní a vrhli se do útoku.

.
Druhá třetin za námi a stále bez gólů. O sestupujícím bude třeba rozhodnout ve třetí části. Nizozemsko hraje lépe, je hokejovější chodí více do kombinace, hledá si prostory. Bohužel však zatím nenašlo cestu ke skórování. Jak to dopadne? Sledujte třetí periodu.

40:00

39:14

Krásná akce domácích, hráč si natáhl puk a rychle ho strhl pod sebe, poté zakončoval, nicméně však nevyřešil koncovku dobře, byl unráněn.

38:25

Nyní je to divoké, oba mančafty útočí, ani jeden se nesoustředí na defenzívu, na zadní vrátka, každý jakoby chtěl rozhodnout ještě před druhou srirénou.

37:23

Hosté dobyli pásmo a pálili do tyče!!! No, to je velká škoda, mohli přetočit skóre n svou stranu.

36:46

Obrovský tlak Nizozemska!!! Nevyužit.

36:13

Domácí se utrhli a tahají vše do útoku. Nicméně zatím je to bez úspěchu.

35:38

Co teď Španělé? Bohužel nic, Oosterwijk je vychytal nastavenou lapačkou!!! Krásný zákrok pro diváky.

35:00

Hosté pořád zkouší štěstěnu a nyní mají tlak, ten je však takový platonický.

34:40

Pyrenejci ještě v útoku, nic se však nedaří.

34:33

34:21

Hosté nejsou schopni něco vymyslet, jsou dnes prostě horším týmem na kluzišti.

33:47

Španělsku moc přesilová hra njede.

32:59

Hosté mají přesilovku, už jsou usazeni v útoku, hledají cesty ke gólu.

32:33

Speel – 2 min., podrážení.

32:15

Domácí mají nápor, ale nepřetavili ho v něco většího.

31:40

Už už se rýsoval únik domácích, zachránil to poslední bek Španělska.

31:13

Hosté drží pásmo a hledají mezírky v obraně Nizozemců.
Hra je stále přerušovaná a rozkouskovaná.

30:40

Pyrenejci neudrželi pásmo a musí znovu zakládat útok.

30:33

Icing domácího týmu

29:49

Stále jsme na bezbrankovém stavu, ovšem zdaleka to není nudné, defenzivní utkání.

28:55

Tvrdé souboje u mantinelu v pásmu Nizozemska, hra se přitvrzuje, mančafty chtějí oba vyhrát.
de Bonilla se neudržel a oplácel faul na svého spoluhráče, kvůli tomu také obdržel trest za hrubost. Tím pádem jeho tým nebude mít přesilovku.

27:41

Vyloučení v týmu Španělsko:
de Bonilla – 2 min., hrubost.

27:41

Huisman – 2 min., vražení na hrazení.

27:41

Huisman doslova narval Guerru na mantinel a také za t o obdrží trest od hlavního sudího. To byl jednoznačný faul.

27:14

Hosté v útočné třetině, rozdali si kotouče, příležitosti ale neproměnili.

26:08

Španělsko vyhrálo buly v útočném pásmu, nic z toho ovšem nevytěžilo.

26:05

25:48

Střela hostů, Oosterwijk pozorný a na místě.

25:22

Pyrenejci stále v útoku, zkouší se dostat ke střele, Oosterwijk je ale skvělý, neprůstřelný.

24:49

Hosté se rozestavili v útoku a dobře zatlačili domácí ten tlak ale netrval dostatečně dlouho, aby vedl ke gólu.

24:18

Španělé musí pro puk do své třetiny, domácí se osvobodili.

24:05

can Gorp – 2 min., hákování.

24:04

Jenže Španělsko se ocitlo tváří tvář brankáře domácích, nedokázalo puk dostat za jeho záda.

23:28

Oosterwijkův dobrý zákrok. Rutinní.

22:42

Hráči ze země Beneluxu jsou prostě lepším týmem, Španělsko dnes hraje druhé housle. Uvidíme, zda to Nizozemci vyjádří i gólově.

22:10

Domácí stále navezeni v útoku a zkouší si vybojoval lepší pozici ke střele.

21:39

20:55

Velká šance v přesilovce!!! Krásná nahrávka do slotu, gólman byl vyjetý a zmenšil úhel, díky tomu to dopadlo pro Španělsko dobře. Hráč Nizozemska netrefil branku.

20:15

Nizozmeci zakládají útok, končí nahozením do pásma a vybojováním tohoto území.

20:01

Úvodní buly pro Španěly.

20:01

Za malou chvíli začíná druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 12:18
.
První třetina je za námi. Nizozemci hráli lepší, nátlakovější hokej. Byli rychleji u puků a hosté nevěděli, kam dřív skočit. Španělsko mělo největší šanci v 18. minutě, kdy ujel Carbonell, únik ale neproměnil a tak se hraje stále za stavu 0:0. Kdo nakonec získá v této skupině černého petra a spadne do divize II A? Sledujte a dozvíte se.

20:00

19:47

Domácí hned rozestavili šiky a mačkají soupeře. Gól nevytěžili a tak budou mít kus přesilovky ještě ve druhé třetině. Uvidím, zda jí využijí.

19:39

Muratet – 2 min., podrážení.

19:25

Ještě jeden útok domácích, pěkně se probojovali až před Barba, ten ale nemusel zasahovat, nýbrž šel puk vedle branky po zakončení bekhendem.

19:00

Poslední minuta první periody.

18:35

Domácí v náporu, Španělé nejsou schopni vyhodit.

18:01

Hráči ze země Beneluxu napadají a získávají kotouč v útočné třetině, mají menší a kratší tlak.

17:52

Pyrenejci se opět vydávají do útoku, nicméně jsou chyceni ve středním pásmu, v pasti.

17:15

Pozor brejk Španělů, Carbonell ujel sám na branku, chtěl prostřelit Ooesterwijka mezi betony!! NEpovedlo se, ten je sklapl a nepustil kotouč za brankovou čáru.

16:32

Schoningh zavezl a rozdal. NIzozemsko vytváří nápor na hostujícího brankáře.

15:53

Španělé jako vyměnění, teď hrají dobrý hokej.

15:19

Pyrenejci dobře zatlačili protivníka v pásmu, přitvrdili hru a přikovali ho do obrany.

14:37

Pozor hosté pálí od modré, Oosterwijk nepřekonán!

14:01

Pyrenejci se ocitli v útočné třetině, jenže nic v ní nevydolovali, jen chvíli zamačkli protivníka.

13:06

12:45

Španělsko vyhrálo buly a dostalo puk z pásma, zaútočilo, ale jen na chvíli, už je NIzozemsko zpět v pásmu soupeře.

12:32

Pěkná kombinace domácího týmu, ale chyběla lepší koncovka, velká škoda, vykombinovali to nádherně.

11:58

Útok Nizozemska vedený přes levou stranu, domácí zavezli a rozjeli kombinaci.

11:31

Jenže Nizozemci zase neudrželi pásmo. Velká chyba.

11:25

Barbo chytá hození zápěstím od modré do lapačky a přerušuje tak hru.
Máme tu další početní výhodu domácích.

11:06

10:25

A hosté znovu vyhodili, tak to je hodně neúspěšná přesilovka.

09:51

Domácím se nedaří usídlit v pásmu soupeře a rozjet přesilovkovou kombinaci.

09:18

Pyrenejci útočí v oslabení, jdou za pukem, nedostali ho před Oosterijka.

08:53

Muratet – 2 min., hákování.

08:24

Španělé před brankou Nzozemska!! Zatím Oosterwijk s čistým kontem.

07:46

Obraz hry se vyrovnal a Španělsko je nyní aktivnější, hokejovější.

07:17

Oosterwijkův zásah, úspěšný.

06:50

Pyrenejci se tlačili dopředu, byli zablokováni obranou protivníka.

06:35

Barbo kryje šanci soupeře.

06:27

Filippini měl šanci jako hrom, stačilo puk nasměrovat do poloodkryté klece, bohužel se to nepodařilo.

06:06

Co nyní hráči ze země Beneluxu? Akce se nevydařila, alespoň ne gólově.

05:26

Španělé se vydali na zteč, útok byl zastaven v zárodku.

04:54

Domácí nahodili a dojíždějí kotouč, nevybojovali ho.

04:01

Španělé se dostali do pásma soupeře a tropí tam neplechu, zatím však Oosterwijk zůstal nepřekonán.

03:26

Domácí zase v útočné třetině, vymýšlí ofenzivní akce před brankou BArba.

02:26

Bek Nizozemců si vybruslil do lepší pozice a pálil, Barbo ovšem chytá jeho střelu.

01:54

Domácí tým tvoří hru, Španělé jsou trochu pod tlakem.

01:03

Španělský hráč, pravé křídlo, zastaven v postupu na branku.

00:23

Země Beneluxu zase v útoku, tentokráte dobyla pásmo a zkouší gólmana a obranu soupeře.

00:12

Nizozemci jeli do útoku, puk ale ztratili na útočné modré a je po ataku.

00:01

00:01

Souboj o záchranu v divizi 1 B může začít.
Hráči již nastupují na led.
Nizozemci nastoupí v tmavě modrém, Španělé v bílé variantě.

Nizozemsko: Oosterwijk (Leeuwesteijn) – van Gorp, Loginov, Doop, Borgman, van Baarsen, Kronenburg, Jongmans – Huiman, Sars, de Bonth – Collard, Filippini, Timmer – Schoningh, Nordemann, Tjin a Ton – Roodenburg, Speel, Vosmer
Trenér: Doug Mason

Španělsko: Barbo (Hernandez) – Baldris, Garcia, de Bonilla, Guerra, Fernandez, Encinar, Escartin – Muratet, Zaballa, Donath – Granell, Carboneli, Rubio – Brugos, Capillas, Torralba – L.J. Hernandez, Gonzalez, Mendizbal – Pantoja
Trenér: Luciano Basile

Rozhodčí: Bloyer, Steingross – Jonsson, Muzsik.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

0:1

Branky a nahrávky: 42. Torralba (Baldris, Burgos)

32:33 NED 2 Speel, podrážení
41:36 NED 2 Baarsen, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
41:45 ESP 0:1 Torralba (Baldris, Burgos)