Mistrovství světa do 18 let

USA – Švýcarsko

4:0

konec (0:0, 3:0, 1:0)

02.05.2024, 11:00 • Metro Arena, Espoo • Čtvrtfinále • Martin Augustin (@ogy_16)

Střely na branku – 35:17 (12:7, 16:6, 7:4) (13:28:53)
Hokejisté USA nedopustili překvapení a v úvodním čtvrtfinále přehráli Švýcarsko 4:0. Houževnatí Švýcaři drželi bezgólový stav až do 28. minuty, kdy při hře 4 na 4 otevřel skóre James Hagens. Švýcaři poté neproměnili ani téměř minutovou přesilovku 5 na 3 a před druhou přestávkou se duel zlomil definitivně. Nejprve se prosadil Christian Humphreys a na 3:0 zvýšil kapitán Brodie Ziemer. Ve třetí části se už favorizované Spojené státy nikam nehnaly. V 51. minutě ale přeci jen ještě dočkaly jednoho gólu, o který se postaral důrazným průnikem do brankoviště James Hagens. Ten s bilancí dvou gólů a asistence potvrdil postavení nejproduktivnějšího hráče turnaje.
Vyhlášeni byli nejlepší hráči zápasu z každého týmu. Za Švýcarsko si přijel pro cenu Loris Wey. Na straně USA byl oceněn brankář Nicholas Kempf, který pochytal všech 17 střel soupeře.

59:37

Loris Wey přenesl hru na pravý kruh, odkud přišla střela. Tu však pokryl brankáře Kempf.

59:01

Mischa Geisser se snažil dostat puk před branku, kde byl osamocený Jamiro Reber. Bránící Američan však ztečoval kotouč do hlediště.

58:32

Daniil Ustinkov se snažil obejít Kamila Bednarika, který mu tam nechal koleno. Ještě tedy švýcarská přesilovka.

58:00

Přesně dvě minuty před koncem přikryl Kirsch puk a přerušil hru.

57:46

Nyní už se hraje hlavně o čisté konto pro brankáře Nicka Kempfa. Švýcaři by se naopak ještě mohli pokusit o čestný úspěch.

56:42

Po ráně Logana Henslera od modré čáry zasáhl Kirsch. Ten dokázal puk přikrýt před dotírajícími Američany.

55:20

Střelecký pokus švýcarského obránce Basileho Sansonnense od modré čáry byl zablokován obranou.

54:47

Kevin Haas nedokázal pro Švýcary udržet útočné pásmo. Puk mu unikl za modrou čáru.

54:18

Utkání se už spíše dohrává. Hráči USA již rozhodli po svém postupu do semifinále.

52:44

Zakázané uvolnění Švýcarska.

52:06

Cole Hutson vystřelil z mezikruží a dobrý zákrok si připsal Kirsch.

51:56

Lucas Van Vliet orazítkoval z levého kruhu horní tyčku branky Švýcarska!

51:41

Kempf svým zákrokem proti střele jednoho ze Švýcarů přerušil hru. Čas na reklamní přestávku.

50:58

James Hagens má na kontě už 19 kanadských bodů (9+10) a útočí i na historické rekordy šampionátu do 18 let.

50:27

50:27 James HAGENS - 4:0

50:27

Spojené státy právě vstřelily branku!
Druhý gól v zápase a třetí kanadský bod zaznamenal JAMES HAGENS! Ten se z levé strany natlačil k brankovišti a na druhý pokus propasíroval kotouč kolem levého betonu Kirsche za brankovou čáru. Bez asistence.

50:13

Nyní tu máme reklamní přestávku.

49:43

Cole Eiserman si našel prostor pro zakončení na pravé straně. Kirsch secvakl betony k sobě včas.

48:59

Brodie Ziemer se natlačil do zakončení z levé strany. Puk poslal vedle bližší švýcarské tyčky.

48:13

Švýcaři zahráli na zakázané uvolnění.

47:27

Weber osvobodil Švýcary. Puk vyvezl, ale už potřeboval střídat a tak ho nahodil za branku soupeře.

46:53

Nástřel Trevora Connellyho z levé strany propadl vedle vzdálenější tyčky švýcarské branky. Tam hlídkoval Christian Humphreys, jenž nedokázal včas zareagovat.

46:18

Kimi Körbler zkoušel najít před branku najíždějícího spoluhráče od levého mantinelu. Pomalý puk však snadno sebral obránce.

45:20

Po další nabídce Eisermana střílel z pravé strany Max Plante. Ten netrefil branku.

44:59

Cole Eiserman zavezl na levé straně puk dopředu. Následně hledal mezi kruhy najíždějícího Bednarika, který kotouč nezasáhl.

44:30

Zakázané uvolnění Američanů. Ti už nemusejí výrazněji pospíchat. Švýcaři to také přehnaně neotvírají. Jsou si vědomi, že to by nejspíše znamenalo debakl.

43:34

Jeden ze Švýcarů posunul puk směrem k americkému brankovišti. Kempf ho raději podržel pod lapačkou.

42:55

Pokus Colea Hutsona zablokoval obránce Meier.

41:54

Švýcaři byli v útočném pásmu. Johnson si ale netroufl na střelu a Noé Tarchini ztratil puk u mantinelu. Následoval tedy protiútok LJ Mooney se natlačil do zakončení z pravé strany a dobrý zákrok musel vytáhnout Kirsch.

41:27

Hráči USA už mohou hrát s větším klidem a od začátku třetiny si vytvořili nápor. Měli tam několik závarů. Nyní pálil z levé strany Max Plante. Dorážet se snažil Cole Eiserman, ovšem Kirsch skočil na kotouč a zalehl ho.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 12:51.
Střely na branku – 28:13 (12:7, 16:6)
Druhá třetina už výrazně napověděla o postupujícím do semifinále. Švýcaři drželi bezgólový stav do 28. minuty, kdy při hře 4 na 4 chyboval Antenen. Tomu sebral ve středním pásmu puk Ziemer a po jeho nahrávce otevřel skóre nejproduktivnější hráč šampionátu James Hagens. Evropský tým pak měl velkou šanci v oslabení, v němž ujel Haas. Poté navíc nevyužil téměř minutu dlouhou přesilovku 5 na 3. A za to přišel trest. Ve 36. minutě se totiž prosadil Christian Humphreys a dvě minuty před přestávkou zvýšil na 3:0 kapitán Brodie Ziemer, kterému asistoval Hagens.

40:00

39:58

Ještě střela Teddyho Stigy. Kirsch měl přímo před maskou Jamese Hagense, ale puk nepropadl do švýcarské branky.

38:03

A je tu třetí americký gól! Skvělou spolupráci předvedli James Hagens s BRODIEM ZIEMEREM. Hagens vjel s pukem do útočného pásma z levé strany a svou přihrávkou uvolnil Ziemera. Ten už byl sám před Kirschem a vyřešil to střelou k levé tyčce – 3:0. Asistence: James Hagens.

37:00

Švýcaři teď asi hodně litují nevyužité dvojnásobné přesilovky. Z takových příležitostí je třeba skórovat, pokud chcete tým jako USA potrápit.

35:22

35:22 Christian HUMPHREYS - 2:0

35:22

Dost možná uklidňující gól pro USA! Will Skahan se dostal z levé strany do blízkosti branky. Pak přenesl hru krosem na Trevora Connellyho. Ten dával kotouč do brankoviště, odkud ho Švýcaři odehráli jen na levý kruh ke CHRISTIANOVI HUMPHREYSOVI, který ho poslal za rozhozeného gólmana Kirsche – 2:0. Bez asistence.

35:10

Střelu z levé strany hřiště vyrazil Kempf na hole svých spoluhráčů.

34:30

Tým USA je v tuto chvíli kompletní.

34:21

Z mezikruží dokázal vystřelit Nolan Cattin. Zkoušel to z otočky a zamířil nad horní tyčku.

33:56

Evropský celek ještě pokračuje v klasické početní výhodě.

33:25

Stiga je už na ledě! Dvojnásobné přesilovce Švýcarska scházela lepší střela, která by prošla na branku.

32:28

Kamil Bednarik zasáhl soupeře vysokou holí a Švýcarsko má k dispozici přesilovku 5 na 3!

32:18

Už v momentě, kdy byli Švýcaři v plném počtu, mohli Američané zahrozit. James Hagens však nedokázal přesně přihrát před branku Kamilovi Bednarikovi.

31:48

Nathan Borradori si s pukem vyjel na osu a poslal ho na branku. Kempf vyráží.

31:24

Teddy Stiga se natahoval po ujíždějícím Lorisovi Weyovi, kterého podrazil. Síly na ledě se vyrovnají.

31:04

Velká příležitost helvetského kříže ve vlastním oslabení! Kevin Haas se dostal do samostatného úniku. Jeho bekhendovou kličku však pokryl Nick Kempf!

30:40

Hráči Švýcarska sbírají cenné sekundy v rohu útočného pásma.

30:06

Mischa Geisser podrazil v rohu hřiště Hagense. Americká přesilovka začne po reklamní pauze.

29:45

Sam Laurila chtěl střílet od modré čáry, ale trefil jen brusle švýcarského hráče.

28:57

Christian Humphreys našel Trevora Connellyho, jehož střelu vyrazil Kirsch.

28:38

Střely na branku – 21:10

28:12

Oba týmy jsou již v plném počtu.

27:45

Další příležitost Američanů a před brankou byl opět Hagens! Tentokrát zasáhl pravý beton Kirsche.

27:11

27:11 James HAGENS - 1:0

27:11

Američanům možná pomohl větší prostor při hře 4 na 4! Osudovou chybu udělal Robin Nico Antenen, který ztratil puk ve střední pásmu. Hrací předmět sebral Brodie Ziemer, který v situaci 2 na 1 nahrál doleva JAMESOVI HAGENSOVI a proti střele do poloodkryté branky se už Kirsch natáhnout nedokázal. Osmý gól a sedmnáctý bod Hagense na turnaji. Asistence: Brodie Ziemer.

26:55

Švýcaři nepustili do šance Connellyho a sami se teď dostali k puku.

26:11

James Hagens u tyčky nedosáhl na přihrávku spoluhráče. Švýcaři následně založili rychlý brejk a Nolan Cattin se už dostával do samostatného úniku, v čemž mu nedovoleně zabránil Cole Hutson. Ten je vyloučen za držení.

25:40

Vyloučení v týmu Švýcarsko:
HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká David Bosson.

25:40

Kimi Körbler se objevil sám před americkou brankou, ale je pískáno! Rozhodčí napočítali příliš mnoho Švýcarů na ledě...

25:00

LJ Mooney střílel z levého kruhu, Kirsch byl připraven. Švýcaři jsou kompletní.

24:41

Puk ale končí u Kirsche, který přerušuje hru 13 sekund před koncem oslabení.

24:26

Američané v přesilovce utahují šrouby. Teď už kombinují kolem slotu.

23:31

Tohle Američané sehráli dobře. Proti ráně Colea Eisermana z pravé strany se však Kirsch hodně rychle přemístil a vyrazil kotouč nataženým levým betonem!

22:54

Shane Vansaghi spadl na švýcarského brankáře Kirsche a úplně nejevil zájem brankoviště opustit. Rozhodčí ale trestají švýcarského obránce Giana Meiera, který amerického hráče krosčekem zezadu postrčil.

22:30

Kevin Haas poslal puk na americkou branku z ostrého úhlu. Kempf ho má ve výstroji.

21:37

Obránce Will Skahan převzal puk na pozici falešného levého křídla. Vjel do pásma a poslal puk před branku, kde byl spoluhráč Christian Humphreys. Po jeho snaze zakončit je kotouč pod Kirschem.

21:04

Puk se dostal za americkou branku, kde pomohl spoluhráčům s rozehrávkou brankář Kempf.

20:07

Hra byla rychle přerušena. Puk se totiž dostal mimo hrací plochu a na řadě je další buly ve středovém kruhu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 11:58.
Střely na branku – 12:7
V první třetině se podařilo Švýcarům zkrotit ofenzivní potenciál Američanů. Do kabin se tedy jde za bezgólového stavu. Hráči USA byli aktivnější. První nebezpečné střely si připsali při úvodní přesilovce. Tlak si pak vytvořili také v závěrečných minutách periody, ovšem pozornou obranu a gólmana Kirsche zatím neprolomili.

20:00

19:35

Nyní šance Američanů! Brodie Ziemer dostal puk před branku na Teddyho Stigu, který ho zblízka neprotlačil za záda Kirsche.

19:01

Začala už poslední minuta první třetiny.

18:45

Spíše propagační pokus Nathana Borradoriho od levého mantinelu odrazil vyrážečkou americký brankář Kempf.

18:12

Logan Hensler byl nepřesnou přihrávkou vytlačen do středního pásma. Američané musejí rozjet útok ještě jednou.

17:10

James Hagens se uvolnil na pravé straně útočného pásma. Projel až za brankovou čáru a bekhendem vracel puk do ohně. Shane Vansaghi ho nezvedl přes Kirsche, který si v brankovišti lehl!

16:39

Jamiro Reber se dostal do zakončení na druhé straně a zasahovat musel i Kempf.

15:38

Opět Christian Humphreys. Ten nyní střílel z ostrého úhlu. Brankář Kirsch pokryl prostor u bližší tyčky.

15:20

Na druhé straně to zkoušel zleva Christian Humphreys, jehož střela si nenašla cestu za Kirsche.

15:03

Kevin Haas zavezl puk do pásma z levé strany. Pak ho posílal mezi kruhy, ovšem spoluhráč se tam nedokázal protlačit ke střele.

14:20

Americký brankář Nick Kempf vyjel za branku a odehrával puk po mantinelu. Ten vypadl do hlediště, ale rozhodčí hned signalizují, že to bylo s tečí. Následuje další z reklamních přestávek.

13:20

Švýcaři teď sbírají nějaký čas v útočném pásmu. Hrají ale po mantinelu.

12:06

Brodie Ziemer pálil z pravého kruhu na vzdálenější tyčku, ovšem Kirsch zasáhl vyrážečkou. Do branky nezamířila ani následná rána Teddyho Stigy z levé strany.

11:46

Střely na branku – 8:4

11:08

Christian Humphreys se z levé strany natlačil až před branku. Měl tam i spoluhráče, ale Kirsch dokázal vyrazit kotouč do bezpečí.

10:32

Neprosadil se ani nejproduktivnější hráč turnaje James Hagens. Ten chtěl projít středním pásmem, ale neobehrál protihráče v bíločerveném dresu.

10:01

Švýcaři přežili úvodních deset minut a zatím drží proti velkému favoritovi bezgólový stav.

09:20

Tým USA je v plném počtu.

08:57

Američanům se nyní podařilo vyhodit.

08:43

Od modré čáry vystřelil Robin Nico Antenen a Kempf svým zákrokem přerušil hru.

07:51

Na přihrávku před brankoviště si sjížděl Loris Wey a zasahovat musel Kempf.

07:18

Po reklamní přestávce si zahraje přesilovku také Švýcarsko. Dvě minuty za podrážení dostal Lucas Van Vliet.

06:57

Švýcaři v plném počtu. Brankář Kirsch zvládl oslabení dobře. Na kontě má už sedm zákroků.

06:44

U brankoviště se do sebe pustili právě Trevor Connelly a Paul Mottard. Oba dostali tresty za hrubost.

06:38

Trevor Connelly se z pravé strany natlačila ž k brankovišti. Po jeho zakončení drží puk Kirsch.

06:04

Wey výborně zasáhl na obranné modré a vyhnal Američany do středního pásma!

05:34

Švýcaři přežili několik ošemetných závarů a už jsou alespoň ve čtyřech!

04:56

Jamiro Reber odehrál puk jen do hlediště a dostal trest za zdržování hry! Američané budou hrát přesilovku 5 na 3!

04:30

Švýcaři vyhazují na zakázané uvolnění.

03:32

Mischa Geisser – 2 min., nedovolené bránění.

02:59

Zakázané uvolnění USA.

02:36

První zákrok má také americký brankář Micholas Kempf, který si sáhl lapačkou pro nahození Niklase Blessinga od modré čáry.

02:07

Nyní Kirsch u své pravé tyčky přikryl volný puk a přerušil hru.

01:49

Cole Hutson poprvé prověřil švýcarského brankáře Chrstiana Kirsche, který puk vyráží.

01:11

Noé Tarchini vyrážel ještě se spoluhráčem do náznaku protiútoku. Puk si ale dal moc daleko od hole a vypíchl mu ho bránící hráč.

00:32

Můžeme asi očekávat úvodní tlak Američanů, kteří budou chtít pokračovat ve své ofenzivní produkci na turnaji a budou se snažit rychle získat nějaký gólový polštář.

00:05

Úvodní buly vyhrál Loris Wey a Švýcaři se tak v úvodu dostávají ke kotouči.

00:01

Nyní už ale jdeme na to. Vše se chystá na úvodní buly zápasu.
Utkání začne se zpožděním, jelikož ho vysílají také zámořské televizní stanice. A ty mají vlastní program včetně pásem pro reklamy.

USA: Kempf (Parsons) – Hutson, Emery, Skahan, Hensler, Laurila, Rheaume-Mullen, Whipple – Stiga (A), Hagens, Ziemer (C) – Eiserman, Bednarik, Plante (A) – Connelly, Humphreys, Mooney – McMorrow, Baker, Vansaghi – Van Vliet.
Trenér: Nick Fohr

Švýcarsko: Kirsch (Lachat) – Sansonnens, Meier, Blessing, Ustinkov, Johnson, Geisser (A), Kurt – Antenen (A), Wey, Körbler – Ponzetto, Reber, Weber – Bosson (C), Tarchini, Cattin – Borradori, Mottard, Haas – Wehrli.
Trenér: Patrick Schöb

Rozhodčí: Druseiks (LAT), Wedin (SWE) – Jedlička (SVK), Puff (AUT).
USA:
Američané na šampionátu zatím podávají dominantní výkony. Postupně přehráli 9:0 Slovensko, 8:2 Norsko, 7:1 Lotyšsko a na závěr skupinové fáze dokázali přestřílet 9:4 i silné Finsko. Není tedy divu, že Spojené státy jsou asi hlavním aspirantem na zlato.

Fantasticky si na turnaji vede James Hagens, který ve čtyřech duelech nasbíral 16 bodů (7+9). Na 10 bodů (5+5) se dostal Teddy Stiga. Z brankářů byl ve skupinové fázi nejvytěžovanější Nicholas Kempf.
Švýcarsko:
Švýcaři uhráli ve skupině B čtyři body a do play-off postoupili jako čtvrtý tým tabulky. Šampionát začali porážkou 0:3 s Českem. Poté porazili 5:2 Kazachstán, což jim v podstatě zajistilo čtvrtfinále. Následoval debakl 1:8 od Kanady, ovšem poté hráči s helvetským křížem na dresech obrali o bod Švédy, kterým podlehli 2:3 až v prodloužení.

Nejproduktivnějším hráčem týmu na turnaji je paradoxně obránce
Gian Meier, který nasbíral čtyři body (2+2). Brankářskou jedničkou Švýcarska je Christian Kirsch. Tomu kryje záda Phileas Lachat.
Vítám tu všechny milovníky kvalitního hokeje! Světový šampionát hráčů do 18 let ve finských městech Espoo a Vantaa má na programu čtvrtfinálové souboje. Ten první obstarají týmy USA a Švýcarska. Úřadující šampióni ze Spojených států budou velkým favoritem utkání. Skupinovou fází prolétli naprosto suverénně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

4:0

Branky a nahrávky: 28. Hagens (Ziemer), 36. Humphreys, 39. Ziemer (Hagens), 51. Hagens

Rozhodčí: Druseiks (LAT), Wedin (SWE) – Jedlička (SVK), Puff (AUT)

Diváci: 1249

03:32 SUI 2 Geisser, nedovolené bránění
04:56 SUI 2 Reber, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
06:44 USA 2 Connelly, hrubost