Ukrajina – Čína

9:0

konec (4:0, 2:0, 3:0)

30.04.2024, 11:30 • Avia Solutions Group Arena, Vilnius • 3. kolo • Mateo

Z tohoto zápasu je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase příště u dalších přenosů. Na počtenou. (13:58:32)
Střely na branku: 50:7
Ukrajina nakonec dokráčela k jasnému vítězství 9:0, když v poslední třetině ještě třikrát skórovala, když se ve 43. minutě podruhé v utkání trefil Lyalka, v 52. minutě se prosadil Denyskin a skóre zápasu uzavřel v 58. minutě druhou trefou v utkání kapitán Merežko. Ukrajinci tak naplnili roli favorita a kromě toho, že stále neprohráli, tak také stále neinkasovali. Uvidíme, jak se jim bude dařit v dalších zápasech. Čína naopak poprvé na turnaji narazila a prohrála, ale nutno konstatovat, že Ukrajina hrála celý zápas lépe a v utkání jasně dominovala. Její vítězství je tedy zasloužené.
Zazní ukrajinská hymna.
Nejlepší hráči zápasu: Čang Ce-sen (CHN), Pylyp Pangelov-Juldašev (UKR)

57:46

Ukrajina právě vstřelila branku! Ukrajina ještě navyšuje skóre. Po střele Zacharova puk vyplaval na levé straně u kapitána IGORA MEREŽKA, který pak z mírného úhlu poslal puk nad beton čínského brankáře. Asistence: Viktor Zacharov.

55:26

Puk skončil pod lapačkou Čchena a hra je přerušena. Vhazuje se před jeho brankou.

54:34

Tracht pálil tvrdě z levého kruhu, ale bránu minul.

54:01

Sü Lang – 2 min., podrážení.

53:27

Střelu Lyalky lapil Čchen do své lapačky a přerušuje hru. Buly před jeho brankou.

52:24

Do hry se dostal také sedmý bek Tolstuško, jehož rána z mezikruží minula bránu.

51:23

Po zákroku Čchena se vhazuje před jeho brankou.

51:06

51:06 DENYSKIN - 8:0

51:06

Ukrajina právě vstřelila branku! Po skrumáži před čínskou brankou se puk dostal na hůl ANDRIJE DENYSKINA, který ho dopravil za ležícího Čchena do odkryté brány. Rozhodčí ale celou situaci ještě zkoumají na videu, protože před gólem Denisenka došlo ke kontaktu jednoho z Ukrajinců s brankářem Čchenem. Gól nakonec platí, k nedovolenému bránění brankáři nedošlo. Asistence: Ivan Sysak a Jevhen Fadjejev.

50:36

Sü Lang pálil tvrdě od modré čáry, ale bránu Zacharčenka minul a nemusel ani zasahovat.

49:55

49:49

Ukrajinci vyhazují až za bránu Čchena.

48:57

Čeng Ming-ťü dostal dobrou nahrávku do mezikruží, ale jeho ránu vyrazil Zacharčenko.

47:55

Daniil Tracht – 2 min., nedovolené bránění.

47:00

Ukrajinci ostřelují čínskou branku, ale žádná střela se neujala. Zacharčenko na druhé straně je zcela bez práce.

46:01

Ofsajd Ukrajiny. Po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.

45:23

Čína není nic schopná vymyslet, a tak jen vyhazuje puky. Jako nyní.

44:13

Ukrajinci začínají další akci zpoza vlastní branky.

43:28

Po zásahu Čchena se vhazuje před jeho brankou.

42:11

42:11 LYALKA - 7:0

42:11

Ukrajina právě vstřelila branku! Ukrajina podruhé v utkání využívá přesilovku! Kryvošapkin dostal přihrávku do jízdy a od levého mantinelu pak přihrávkou přes osu našel VITALIHO LYALKU, který dostal puk do volné části branky. Asistence: Hleb Kryvošapkin a Pylyp Pangelov-Juldašev.

41:57

Číně se povedlo dostat puk alespoň do středního pásma.

41:02

Čchen C´-meng – 2 min., podrážení.

40:54

V úvodu třetí části zatím více drží puk Ukrajina.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 32:4
I ve druhé třetině se prakticky hrálo na jednu branku a Ukrajina přidala další dvě branky, kdy prosadil Lyalka ve 24. minutě, který tvrdou ranou nad beton překonal Čchena a ve 38. minutě pak skóroval podruhé v utkání Peresunko, který po křižné nahrávce Mazura mířil přesně do odkryté sítě. Brankář Ukrajiny Zacharčenko měl za druhou třetinu pouze jeden zákrok. Ukrajina je jasně lepším týmem a míří zcela v poklidu za dalším vítězstvím. Třetí třetina začne zhruba ve 13:09.

40:00

39:54

Puk dojel až k Zacharčenkovi, který ho ukryl pod svou lapačku. Buly před jeho brankou.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:54

Čínská branka vypadla ze svého postavení a hra je přerušena.

37:04

37:04 PERESUNKO - 6:0

37:04

Ukrajina právě vstřelila branku! Ukrajina krátce po nevyužité přesilovce zvyšuje skóre! Merežko od modré poslal puk dopředu na pravý kruh Mazurovi, který pak našel krásnou křižnou nahrávkou OLEKSANDERA PERESUNKA, který už jen poslal puk do odkryté branky. Asistence: Vadim Mazur a Igor Merežko.

36:30

36:18

U levého mantinelu napřáhl Lyalka, ale jeho rána skončila vedle Čchenovy brány.

35:46

A do třetice. Čína se zatím velmi dobře brání.

35:26

Čína znovu vyhazuje puk až k Zacharčenkovi.

34:46

Číňané ihned vyhodili puk až za Zacharčenkovu bránu.

34:30

Li Č´-chao – 2 min., podrážení.

33:46

Ukrajinci mířili do útočného pásma, kam se sice dostali, ale o puk nakonec přišli.

33:08

Ofsajd Číny. Buly ve středním pásmu.

32:48

Po zakázaném uvolnění Číny se vhazuje před brankou Čchena.

32:39

31:54

Tracht předvedl krásnou akci, když se protáhl přes tři čínské beky, a následně hledal zcela volného spoluhráče na druhé straně, ale ten se k puku nedostal.

31:18

Za svou bránou pomohl spoluhráčům s rozehrávkou brankář Zacharčenko.

30:47

Hned po vyhraném ukrajinském buly přišla další střela Ukrajiny, která ale znovu skončila v lapačce Čchena, takže se po komerční pauze bude vhazovat před jeho brankou.

30:43

30:31

Ratušnyho ránu od modré vyrazil Čchen betonem.

29:41

Deniskin se snažil protáhnout do útočného pásma, ale byl zastaven obránci Číny a přišel o kotouč.

28:22

Merežko se natlačil až před Čchena a zkusil poslat puk mezi jeho betony, ale Čchen celou situaci zvládl, ale protože skončil brankář Číny na ledě, byla hra přerušena. Vhazuje se před jeho brankou. Merežko ale vyloučen není, protože se nejednalo o faul.

28:00

Čína znovu čelí ukrajinskému tlaku, který skončil vyhozením puku od Číňanů do středního pásma.

27:23

Ofsajd Číny. Vhazování ve středním pásmu.

27:15

Hned po buly vyhodila Čína puk, ale jen do středního pásma.

26:59

Ratušny pálil tvrdě od modré čáry, ale Čchen jeho pokus viděl a má puk v lapačce. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.

26:20

Ukrajinci kombinují před čínskou brankou, ale ke střele se zatím nedostali.

25:32

Střelu Deniskina sebral Čchen do své lapačky a přerušil hru. Buly před jeho brankou.

25:09

Čína rozjíždí další akci zpoza vlastní branky.

23:38

23:38 LYALKA - 5:0

23:38

Ukrajina právě vstřelila branku! Ukrajina přečkala oslabení a přidává další gól. Sysak přejel s pukem modrou čáru, a pak ho posunul doprava na volného VITALIHO LYALKU, jehož tvrdá rána prošla nad betonem Čchena do sítě. Asistence: Ivan Sysak.

23:08

Nahození Číny na branku zastavil za brankou Zacharčenko a předal puk jednomu ze svých spoluhráčů.

22:33

22:08

Icing Ukrajiny. Buly před Zacharčenkem.

21:47

Cuo Tchien-jou číhal před brankou na přihrávku, ale nakonec se k němu puk nedostal.

21:09

Ukrajina měla šanci při vlastním oslabení, ale Čchen nakonec nemusel zasahovat a měl štěstí, protože jeden z Ukrajinců nedokázal uklidit puk do odkryté brány.

20:45

Ukrajinci vyhodili puk až za branku Čchena.

20:33

Igor Merežko – 2 min., podrážení.

20:01

Oba týmy už se vrací zpět na ledovou plochu.
Střely na branku po 1. třetině: 20:3
Je za námi první třetina, která patřila zcela jednoznačně Ukrajině, která dala hned čtyři branky. Postupně se trefili Merežko, Peresunko, Pangelov-Juldašev a v přesilovce Vorona. Na využití přesilovky stačilo Ukrajině jen šest vteřin. Čína toho naopak moc nepředvedla směrem dopředu a Zacharčenko v brance Ukrajiny tak žádnou velkou práci v této třetině neměl. Čína ale zatím vůbec nestíhá tempo hry, které nastolila Ukrajina a nutno říct, že Ukrajina vede zcela zaslouženě. Uvidíme, zda se obraz hry změní ve druhé části. Druhá třetina začne zhruba ve 12:19.

20:00

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:19

Lyalka se chtěl protáhnout před branku do zakončení, ale nakonec o kotouč přišel.

17:34

Pangelov-Juldašev pálil od modré, ale trefil jenom mantinel za čínskou brankou.

17:08

Ukrajina střídá a rozjíždí akci zpoza vlastní brány.

16:26

Čína po delší době zahrozila. Přihrávku do jízdy dostal Li Ming-šen-chao a vypálil z mírného úhlu. Zacharčenko ale jeho střelu viděl a raději ji přikryl pod svou lapačku, takže se po komerční pauze bude vhazovat před jeho klecí.

15:16

Z úhlu to zkusil Zacharov, ale puk jen projel kolem čínské branky.

14:45

Ukrajina zatím jasně dominuje a Čínu moc k ničemu nepouští.

13:18

13:18 VORONA - 4:0

13:18

Ukrajina právě vstřelila branku! Za šest vteřin využívá Ukrajina přesilovku! Mazur našel na modré Merežka, jenž vypálil. Čchen jeho ránu ale pouze vyrazil před sebe, kde byl nekrytý OLEXI VORONA, který doklepl puk do odkryté brány. Asistence: Igor Merežko a Vadim Mazur.
Po komerční pauze začne druhá ukrajinská přesilovka.

13:12

Wang Kang – 2 min., podrážení.

11:33

11:33 PANGELOV-JULDAŠEV - 3:0

11:33

Ukrajina právě vstřelila branku! Ukrajina rychle navyšuje náskok! Tentokrát se prosazuje PYLYP PANGELOV-JULDAŠEV, který dostal nabito na levý kruh a tvrdou střelou ke vzdálenější tyči nedal Čchenovi šanci zasáhnout. Asistence: Olexi Dachnovsky a Jevhen Fadjejev.

09:46

09:46 PERESUNKO - 2:0

09:46

Ukrajina právě vstřelila branku! Je tu druhý ukrajinský gól! Čína ztratila puk ve středním pásmu a Ukrajinci předvedli rychlou souhru, na jejímž konci vyslal Dachnovsky do brejku OLEKSANDERA PERESUNKA, který z mezikruží zamířil přesně. Asistence: Olexy Dachnovsky a Pylyp Pangelov-Juldašev.

09:09

Mazur dostal nabito do pozice před brankou, ale jeho zakončení skvělým zásahem vyrazil Čchen.

08:42

Číně odpískán ofsajd. Buly ve středním pásmu.

08:15

Další buly před Čchenem po jeho dalším zásahu.

08:05

Ukrajinci se nedokázali usadit v útočném pásmu a přišli o puk.

07:11

Čína chtěla vyhodit puk, ale dostala ho jen do středního pásma.

06:38

Po komerční pauze se vhazuje před brankou Čchena.

06:25

Po zakázaném uvolnění Číny se vhazuje před Čchenem.

06:11

Ukrajinci sice nevyužili přesilovku, ale i po ní pokračují v tlaku.

05:05

04:46

04:31

Závar před čínskou brankou gólem neskončil. Nikdo z Ukrajinců nedokázal puk dostat do sítě.

03:41

Čína vyhodila puk až k brance Zacharčenka.

03:05

02:08

02:08 MEREŽKO - 1:0

02:08

Ukrajina právě vstřelila branku! Je tady první gól zápasu! Ukrajinci rychle přešli do útočného pásma. Vorona pak zpoza brány našel před brankou zcela volného IGORA MEREŽKA a ukrajinský kapitán poslal puk nad betonem Čchena do sítě. Asistence: Olexej Vorona a Jevhen Fadjejev.

01:35

A po zásahu Zacharčenka se vhazuje před jeho klecí.

01:22

Od modré čáry vypálil Pangelov-Juldašev, ale brankář Čchen Š´-feng má puk ve své výstroji. Buly před jeho brankou.

00:54

00:26

Zacharčenko zpoza vlastní brány rozehrál.

00:01

Oba týmy už jsou na ledě. Ukrajinci nastoupí ve žlutých dresech, Čína v červených.

Ukrajina: Zacharčenko (Dyačenko) – Sysak, Merežko (C), Pangelov-Juldašev (A), Dachnovsky, Andrejkov, Ratušny, Tolstuško – Tracht, Mazur, Peresunko – Kryvošapkin, Zacahrov, Lyalka (A) – Deniskin, Fadjejev, Vorona – Borodaj, Sadovikov, Morozov – Janiševsky
Trenér: Dmytro Chrystych

Čína: Čchen Š. (Sun) – Čang Ť (A)., Čang P., Čchen C. (C), Jen, Cung, Wang, Li, Sü – Chou, Wang Ť (A)., Čeng – Cuo, Čang C., Kuo – Čang J., Jen Ť., Kuo S. – Li Č., Chu, Li M.
Trenér: Spiros Anastasiadis

Rozhodčí: Hansen (NOR), Piragič (CRO) – Muzsik (HUN), Ozolinš (LAT).
Zdravím všechny hokejové příznivce! Tradičně před startem velkého MS probíhají mistrovství světa nižších divizí a my se společně zaměříme na souboj Ukrajiny s Čínou v rámci MS 1. B divize, které letos hostí litevský Vilnius. Pouze první tým tohoto turnaje postoupí do vyšší divize, tedy na MS 1. A divize v příštím roce. Ukrajina má zatím na tomto turnaji za sebou dva zápasy a v obou ani jednou neinkasovali. Estonce porazili Ukrajinci 8:0 a Nizozemce 4:0 a díky lepšímu skóre je Ukrajina se šesti body na 1. místě. Čína má také šest bodů, ale vinou horšího skóre je v tabulce druhá. Tento zápas tak bude přímým soubojem o první místo a jeden z týmů udrží neporazitelnost. Čína nejprve porazila Nizozemsko 3:0, a pak Španěly 7:1. Nejlepším střelcem Číny je Čou Jujang, který nastřílel 2 góly a přidal 3 asistence. Na straně Ukrajiny je nejproduktivnějším hráčem útočník slovenského Popradu Alexander Peresunko, jenž má zatím bilanci 2+2. Pro českého fanouška je nejznámějším jménem v týmu Ukrajiny útočník Stanislav Sadovikov, který působí ve Zlíně. Kapitánem Ukrajiny je zkušený bek Igor Mereško, který působí ve Spišské Nové Vsi. Oba týmy se spolu utkaly 23. dubna 2023 na MS divize 1. B, kdy Číňané zvítězili 5:4 po prodloužení. Úvodní buly bude v Avia Solutions Group Areně ve Vilniusu vhozeno v 11:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

9:0

Branky a nahrávky: 3. Merežko (Vorona, Fadjejev), 10. Peresunko (Dachnovsky, Pangelov-Juldašev), 12. Pangelov-Juldašev (Dachnovsky, Fadjejev), 14. Vorona (Merežko, Mazur), 24. Lyalka (Sysak), 38. Peresunko (Mazur, Merežko), 43. Lyalka (Kryvošapkin, Pangelov-Juldašev), 52. Denyskin (Sysak, Fadjejev), 58. Merežko (Zacharov)

Rozhodčí: Hansen (NOR), Piragič (CRO) – Muzsik (HUN), Ozolinš (LAT)

02:08 UKR 1:0 Merežko (Vorona, Fadjejev)
03:05 CHN 2 Kang, podrážení
09:46 UKR 2:0 Peresunko (Dachnovsky, Pangelov-Juldašev)
11:33 UKR 3:0 Pangelov-Juldašev (Dachnovsky, Fadjejev)
13:12 CHN 2 Kang, podrážení
13:18 UKR 4:0 Vorona (Merežko, Mazur)
20:33 UKR 2 Merežko, podrážení