4:2

konec (2:1)

28.04.2024, 17:00 • Stadion Svépomoc / tráva • 24. kolo • Matyáš Hampl

Tipsport: 1.4 4.15 4.66 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Utkání dvacátého čtvrtého kola je u konce! Táborsko poráží svého soupeře po velké bitvě 4:2, rozhodující branku vstřelil v sedmdesáté sedmé minutě Jakub Kubovský a vítězství potvrdil z penalty Jakub Kopřiva. Za hosty se prosadil ve druhém poločase pouze Rostislav Baďura. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (18:53:21)

90+3

Dnešní utkání sleduje 350 diváků.

90+1

Střídání v týmu FC Táborsko akademie:
ze hřiště odchází Pavel Osmančík, přichází Petr Javorek,
ze hřiště odchází Patrik Schramhauser, přichází Marek Novák.

90+1

Ještě jedno hostující střelecké zakončení končí mimo branku.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90

Po jednom ze zákroků zůstal ležet na hrací ploše jeden z hostujících hráčů, hlavní rozhodčí Lovětínský jde zkontrolovat jeho stav.

89

Míč skončil nakonec v rukavicích Lukeše, který ještě nakopává míč na útočnou polovinu.

88

Po dalším zákroku v pokutovém území míč nakonec dojel až za brankovou čáru. Následuje rohový kop pro domácí.

88

88. Jakub KOPŘIVA - 4:2

88

Tým Táborsko akademie právě vstřelil branku!
Penaltu si vzal sám pro sebe JAKUB KOPŘIVA a poslal brankáře Písku na druhou stranu a střelou k levé tyči z bílého puntíku nejspíše rozhoduje dnešní utkání – 4:2!

87

Po zákroku Lukeše byl před brankou sražen jeden z domácích hráčů a hlavní rozhodčí Lovětínský nařizuje pro domácí pokutový kop!

86

Velká šance Táborska! Táborsko mohlo jít do vedení o dvě branky Po skvělé zahraném rohovém kopu, ten si na malém vápně našel jeden z domácích fotbalistů a zakončil do středu branky, parádní zákrok si připisuje brankář Petr Lukeš.

83

Střídání v týmu FC Písek:
ze hřiště odchází František Belej, přichází Marek Maroušek.

82

Žlutou kartu za nějaké řeči dostává ještě hostující trenér Milan Nousek.

80

Rozhodčí ještě uklidňuje vášně v předbrankovém prostoru a až teď dává pokyn na rozehrání.

79

Domácí z dalšího útoku vybojovali další rohový kop.

77

77. Jakub KUBOVSKÝ - 3:2

77

Domácím vyšel další protiútok a vrací se jim už potřetí v tomto klání vedení! JAKUB KUBOVSKÝ unikal společně se svým dalším spoluhráčem do velkého protiútoku, následně proti němu vyběhl brankář Lukeš, táborský útočník zachoval chladnou hlavu, udělal mu kličku a parádně vymetl pavučinky v pravém horním rohu Lukešovy branky – 3:2!

75

Rohový kop odrazila obrana Písku do bezpečí.

74

Domácí fotbalisté se snaží o další vítězný gól. Pomoct jim k tomu může vybojovaný roh.

71

ze hřiště odchází Jakub Matoušek, přichází Jakub Kubovský,
ze hřiště odchází Jakub Kopáček, přichází Adam Špaček.

71

71. Rostislav BAĎURA - 2:2

71

Písek právě vstřelil branku!
Tlak hostujícímu celku vyšel a hosté srovnávají skóre utkání! ROSTISLAV BAĎURA si převzal přihrávku za pokutovým územím, naběhl si směrem do něj a odhodlal se ke krásné střele, kterou zavěšuje míč za háčky – 2:2!

69

Další dlouhý míč za obranu Táborska dokázala obrana domácích zachytit a vyvézt mimo nebezpečí.

68

Rozehraný rohový kop od levého praporku končí hlavičkou mimo branku.

67

Další přetažený centr na zadní tyč ze standardní situace byl sražen na rohový kop. Tlak Písku sílí.

66

Ten byl přetažený na zadní tyč a k žádné větší šanci naštěstí pro domácí nedošlo.

65

K odraženému míči se na levé straně pokutového území dostal jeden z hostujících hráčů, se střelou dlouho otálel, a tak byl jeho následný pokus zablokovaný. Následuje roh.

64

Přetažený míč na zadní tyč vracel jeden z hostujících hráčů do ohně, kde míč odrazil na další roh brankář Kerl.

63

U pravé postranní čáry ztratili fotbalisté Táborska míč a do útoku se řítili hráči hostů, akce nakonec končí pouze rohovým kopem.

61

ze hřiště odchází Jan Mach, přichází Ondřej Praveček.

60

Přímý volný kop z poloviny hřiště končí útočným faulem, následuje střídání.

59

Další útočná akce skončila v rukavicích Lukeše.

58

Fotbalisté Táborska pokračují v útočných šancích, na vápně se ke střele dostal jeden z domácích útočníků, ale o dobré tři metry netrefil hostující branku, na tu rugbyovou by to nejspíše stačilo.

57

Další útočná akce aktivnějšího Táborska skončila neúspěchem. Hosté budou opět odkopávat od branky.

56

Míč je u brankáře Táborska Kerla, jenž rozehrává kulatý nesmysl na své spoluhráče.

55

Rychlý protiútok Táborska dokázal ubránit jeden z hostujících hráčů, který skluzem vybojoval míč pro svůj tým.

54

Centr z pravé strany do pokutového území nikoho v modrém dresu nenašel. Hosté mají odkop od branky.

53

A byla z toho velká šance! Centr z pravé strany našel na zadní tyči volného hostujícího hráče, jenž se srazil s domácím brankářem, ale dokázal i tak zakončit, ale přestřelil branku.

52

Po faulu u pravé postranní čáry budou hosté rozehrávat standardní situaci.

51

Rána z místa, kde brankář Lukeš chytil míč do rukavic skončila nad hostující brankou.

49

Po zmatcích v pokutovém území brankář Lukeš chytil míč do ruky po přihrávce od svého spoluhráče a je pískána „malá domů" a nepřímý volný kop pro Táborsko!

48

Další pokus z levé strany pokutového území znovu vyrazil brankář Lukeš do bezpečí.

47

K nebezpečné ráně z levé strany v pokutovém území se odhodlal jeden z domácích hráčů a nádherná střela skončila zákrokem Lukeše.

46

Druhý poločas rozehráli na míči fotbalisté Táborska. První nákop skončil až u brankáře Lukeše.

46

ze hřiště odchází Ondřej Dohnal, přichází Rostislav Baďura,
ze hřiště odchází Tomáš Arzberger, přichází Martin Voráček.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:04.
První poločas tohoto duelu je u konce! Velice aktivnější Táborsko zatím zaslouženě po brankách Jakuba Matouška a Patrika Schramhausera 2:1. Za Písek se prosadil Adam Pech.

45+2

45+2

K balonu se následně dostal Písek s útočné snažení po pravé straně končí neúspěchem.

45+1

V nastavení drží míč opět fotbalisté v modrých dresech a vytváří další útočnou akci po levé straně.

45

Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45

Běží poslední minuta prvního poločasu, uvidíme, kolik minut hlavní rozhodčí nastaví.

44

Po rozehrávce se míč rychle dostal k hostujícímu brankáři, jenž rozehrává opět na své spoluhráče.

43

43. Patrik SCHRAMHAUSER - 2:1

43

Domácí jdou těsně před koncem prvního poločasu znovu do vedení! Nejdříve jeden z domácích neproměnil samostatný únik, míč se poté dostal pryč od hostující branky, ale následně si ho převzal daleko od branky PATRIK SCHRAMHAUSER a parádní ránou k levé tyči vrací Táborsku vedení – 2:1!

43

Dlouhý míč za táborskou obranu pohlídal obránce domácích pro Kerla, který rozehrává na své spoluhráče.

42

Ten byl opět odhlavičkovaný domácí obranou, ale Písečtí zůstanou na míči, protože se píská faul.

41

Roh odvrátila domácí obrana za vápno, odkud jeden z hostů poslal míč na levé křídlo a zkusil odcentrovat, ale míč končí sražený dalším rohovým kopem.

40

Hosté po vyrovnávající brance oživili svou hru a po další útočné akci vybojovali roh.

39

U postranní čáry dokázala obrana Písku vybojovat autové vhazování.

38

38. Adam PECH - 1:1

38

Písečtí náhle srovnávají skóre utkání! Postupný útok zakončil po kličce z pravé strany jeden z hostujících hráčů a střílenou přihrávkou našel na zadní tyči volného ADAMA PECHA, pro kterého bylo zakončení do prázdné branky lehkou záležitostí – 1:1!

37

Domácí opět obléhají písecké pokutové území a snaží se zvýšit své vedení. Centry do vápna jim ale zatím moc nevychází.

35

Po šanci Táborska zůstal v pokutovém území hostů ležet jeden z hostujících hráčů, hlavní rozhodčí Lovětínský přerušuje hru a jde zkontrolovat píseckého fotbalistu.

34

Arzberger se při návratu do obrany provinil faulem a rozhodčí mu domlouvá, že by toto dělat neměl!

33

Lehce se teď dostali hosté do pokutového území, přihrávka pod sebe našla jednoho z píseckých fotbalistů, jehož rána byla zablokována a sražená do autu.

32

Další tutovka domácích! Centr z pravé strany si na malém vápně našel hlavou jeden z táborských útočníků a hlavičkou namířil míč pouze těsně vedle pravé tyče Lukešovy branky!

31

Na středové čáře byl podražený jeden z píseckých fotbalistů. Hosté zůstanou na míči.

30

Další písecký pokus založit útočnou akci končí neúspěchem, jelikož jeden z domácích hráčů vybojoval míč a přihrál ho svému brankáři.

29

Dlouhý vzdušný balon na levé křídlo končí zvednutým praporkem a odpískaným ofsajdem. Hrát můžou domácí.

29

Ten následně opět odpaluje do bezpečí obrana Táborské akademie.

28

Z přímého kopu domácí šanci nevyprodukovali, na druhé straně se ale do zakončení z malého vápna dostal jeden z hostujících hráčů, obrana míč ale zablokovala a srazila na roh.

27

Za faul u půlící čáry vidí první žlutou kartu tohoto zápasu Ondřej Sajtl.

26

Centr z přímého kopu do vápna odvrací domácí obrana.

26

Po faulu na levé straně budou mít hosté nebezpečnou standardní situaci.

25

Dlouhý míč na levou stranu nezpracoval jeden z domácích hráčů a míč končí v autu. Nakonec ne! Je dopísknutý ofsajd, rozehrávat budou nicméně fotbalisté Písku.

24

Ten byl přetažený až na zadní tyč, ale větší šance z něho nevznikla. Domácí jsou nicméně stále na míči.

23

Centr od rohového praporku z pravé strany byl odvrácen na další rohový kop.

22

Domácí vybojovali další rohový kop a jsou výrazně aktivnější než jejich dnešní soupeř.

21

Na míči jsou momentálně fotbalisté Táborska.

20

20. Jakub MATOUŠEK - 1:0

20

Domácí jdou do vedení po dvaceti minutách do vedení! Po autovém vhazování se dostal k centru z pravé strany jeden z domácích hráčů a krásným míčem našel ve vápně volného JAKUBA MATOUŠKA, jenž svou palicí poslal míč nechytatelně do sítě – 1:0!

18

Další sražený centr z pravé strany končí rohovým kopem.

17

Na míči jsou aktivnější fotbalisté akademie Táborska, ale do žádné výraznější tutovky se zatím nedostali.

16

Po rohovém kopu se míč odrazil k zadní tyči, odkud ho do ohně vracel ještě jeden z domácích fotbalistů, ale následné zakončení stehnem skončilo vedle pravé tyče.

15

Střela z hranice pokutového území skončila sražená nad břevno hostující branky, následuje rohový kop.

13

Rozehraný rohový kop odvrátila hostující obrana mimo nebezpečí.

12

Ve dvanácté minutě budou domácí fotbalisté kopat další rohový kop.

11

Rohový kop odrazil rukavicemi brankář Lukeš a následně míč odkopl jeden z hostujících obránců až na útočnou polovinu, kde si míč sebral jeden z domácích hráčů.

10

Další útočná akce po pravé straně a zmatcích v pokutovém území hostů končí dalším rohovým kopem.

9

Střílený centr Nešického nebyl vůbec povedený a brankář Lukeš vude rozehrávat od své branky.

8

Po nedovoleném zákroku pár metrů za vápnem Písku budou domácí rozehrávat nebezpečnou standardní situaci.

7

Po dalším útočném snažení Táborska se k míči dostává hostující obrana a vyváží míč směrem kupředu.

6

První velká šance Písku! Centr do pokutového území našel napravo úplně volného hostujícího hráče, jehož následná rána byla vyřazená brankářem Kerlem mimo nebezpečí.

5

Centr z pravé strany do hostujícího vápna byl odhlavičkovaný přesně k Nešickému, jehož následné zakončení končí mimo.

4

První střelecké zakončení absolvovali fotbalisté Písku, střela z vápna ale netrefila domácí branku.

3

Následný protiútok dokázala hostující obrana odkopnout do autu a domácí fotbalisté budou vhazovat.

2

Hosté ze začátku zápasu obléhali pokutové území Táborska, ale ke střeleckému zakončení se zatím nedostali.

1

Rozehrávku měli na starost hráči Písku, kteří hrají ve žlutých dresech, domácí fotbalisté na sobě mají tradiční modrou sadu dresů.

1

Oba týmy společně s rozhodčími nastupují na hrací plochu, za chvíli začínáme.

FC Táborsko akademie: Kerl – Šplíchal, Brabec, Kopřiva, Schindler, Schramhauser, Kopáček, Nešický (C), Osmančík, Matoušek, Mach.
Náhradníci: Mrzena – Kubovský, Novák, Špaček, Sojka, Javorek, Praveček.
Trenér: Lukáš Zeman

FC Písek: Lukeš – Vokurka, Arzberger, Pech, Belej, Běloušek (C), Dohnal, Sajtl, Štěch, Bartizal, Koreš.
Náhradníci: Lerch – Matoušek, Kašpar, Voráček, Baďura.
Trenér: Milan Nousek

Rozhodčí: Lovětínský – Havlík, Janíček.
Letošní vzájemný zápas

Oba týmy se v dosavadní historii střetly spolu pouze jednou, a to letos na podzim. Ve dvacáté druhé minutě tohoto klání otevřel skóre písecký František Belej, čtyři minuty po návratu z šatny zvýšil na 2:0 Ondřej Bicenc a vítězství potvrdil Adam Pech gólem ve třetí minutě nastavení. Písek porazil svého dnešního soupeře 3:0 a Táborsko by určitě chtělo vrátit Písku tento zápas.
FC Písek

Fotbalisté Písku jsou na tom o něco hůře než jejich dnešní soupeř. V tabulce se tým z Písku nachází na desáté pozici, ale pouze o dva body za svým dnešním soupeřem, takže pokud hosté vyhrají, dotáhnou se na svého soupeře. V posledních zápasech se jim ale nedaří, z posledních pěti utkání vyhráli pouze jedno, které vyhráli 23.3., poté třikrát prohráli a naposledy remizovali 2:2 s rezervou Českých Budějovic. Nejlepším střelcem Písku je Martin Voráček s šesti brankami na svém kontě.
FC Táborsko akademie

Akademie Táborská se v tabulce České fotbalové ligy nachází na osmé příčce a drží klidný střed tabulky. V posledních pěti utkáních dokonce čtyřikrát remizovali a jednou vyhráli, neporazitelnost tedy drží už 9 zápasů a budou ji chtít určitě prodloužit. Naposledy remizovali 3:3 na hřišti Bohemians B, kde v zápase dokonce třikrát prohrávali a i přesto dokázali dotáhnout skóre. Nejlepšími střelci Táborské akademie jsou Aleš Nešický a Pavel Svatek s šesti góly.
Krásný nedělní podvečer všem fotbalovým fanynkám a fanouškům. Vítám vás u dvacátého čtvrtého kola České fotbalové ligy skupiny A a společně budeme sledovat utkání mezi týmy FC Táborsko akademie a FC Písek. Prostřednictvím textového on-line přenosu Vás provedu zápasem mezi tabulkovými sousedy, dnešní utkání začíná v 17 hodin.

4:2

konec (2:1)

Branky: 20. Matoušek, 43. Schramhauser, 77. Kubovský, 88. Kopřiva (pen.) – 38. Pech, 71. Baďura

Karty:   27. Sajtl (PIS), 82. Nousek (PIS)

FC Táborsko akademie: Kerl – Šplíchal, Brabec, Kopřiva, Schindler, Schramhauser (90+1. Novák), Kopáček (71. Špaček), Nešický (C), Osmančík (90+1. Javorek), Matoušek (71. Kubovský), Mach (61. Praveček).
Náhradníci: Mrzena – Javorek.

FC Písek: Lukeš – Vokurka, Arzberger (46. Voráček), Pech, Belej (83. Maroušek), Běloušek (C), Dohnal (46. Baďura), Sajtl, Štěch, Bartizal, Koreš.
Náhradníci: Lerch – Kašpar.

Rozhodčí: Lovětínský – Havlík, Janíček