Mistrovství světa žen

Švýcarsko – Německo

3:2

po prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)

13.04.2024, 17:00 • Adirondack Bank Center, Utica • O 5. - 6. místo • Vendula Zdražilová

Tipsport: 2.06 3.56 3.39 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (19:30:21)
Je dobojováno. Švýcarky v prodloužení vítězí 3:2 a zapisují tak poslední výhru na turnaji a končí na pátém místě.

64:07

64:07 Alina MÜLLEROVÁ - 3:2

64:07

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Je hotovo. Jako nůž máslem projela LINA MÜLLEROVÁ přes půl kluziště až před Abstreiterovou a poté ji švihem nedala šanci – 3:2. Asistence: Sinja Leemannová.

63:38

Alessia Baechlerová okopírovala útočné pásmo a poté se dostala do zakončení před Abstreiterovou, ale nepřekonala ji.

61:57

Alina Martiová dostávala přihrávku mezi kruhy do jízdy, ale na kotouč nedostáhla. Následně pak to zkusila ještě jednou před Abstreiterovou, ale nesupěla.

60:36

Obrovská šance na straně Švýcarska nekončí gólem, na druhé straně pak také Němky promarnily tutovku.

60:01

Základní hrací doba vítěze neurčila a na řadu tak přijde minimálně prodloužení.

60:00

59:58

Lara Stalderová dorážela kotouč u brankoviště, nakonec ho zastavila Sandra Abstreiterová a už to nikdo nestihne.

59:45

Další snaha Němek rozhodnout zápas, nepovedlo se a asi do poslední akce třetí třetiny se vydávají Švýcarky.

58:24

Němky měly nyní tlak před brankou Švýcarek, ale nezužitkovaly ho. Stále se ale drží v útočné třetině.

58:00

Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:40

Lara Stalderová nad kruhy napřáhla ke střele a tu zablokovala obrana Německa. Hned na to se narodila šance na druhé straně, ale nakonec i tak nekončí mezi třemi tyčemi.

55:15

Stále na ukazateli skóre svítí stav 2:2, zatím to vypadá, že by tento duel mohl dojít do nastavené hrací doby.

54:36

Zakázané uvolnění Švýcarska a hra se stěhuje před Maurerovou, kde se bude vhazovat. Ještě ale následuje znovu komerční pauza.

53:22

Lara Stalderová napřahovala ke střele na pravém kruhu, ale už toho měla dost a střela neměla takovou razanci a končí na obraně německého celku.

3:2

Branky a nahrávky: 18. Müllerová (Christenová), 33. Stalderová (Weyová), 65. Müllerová (Leemannová) – 31. Lu. Welckeová (Li. Welckeová, Feldmeierová), 39. Nixová (Klugeová, Eisenschmidová)

Švýcarsko: Brändliová (45. Maurerová) – Christenová, Baechlerová, Vallarioová, Büchiová, Wetliová, Rosselová, Leemannová, Herzigová – Weyová, Müllerová, Stalderová – Enzlerová, Martiová, Zimmermannová – Schaeferová, Ryhnerová, Quennecová – Jorayová, Ingoldová, Balzerová.
Trenér: Colin Muller

Německo: Abstreiterová (Hemmerleová) – Harková, Gleissnerová, Strobelová, Jobst-Smithová, Schaffrathová, Botthofová, T. Schmitzová, L. Schmitzová – Eisenschmidová, Klugeová, Nixová – Voigtová, Li. Welckeová, Lu. Welckeová – Schieferová, Feldmeierová, Haiderová – Wagnerová, Karpfová, Christofová.
Trenér: Jeff MacLeod

Rozhodčí: Hillerová (USA), Nearyová (CAN) – Gatauskasová (CAN), Welshová (CAN)

02:09 SUI 2 Martiová, hákování
09:32 GER 2 Christofová, nedovolený zásah tělem (ženy)
17:58 SUI 1:0 Müllerová (Christenová)