NHL

Calgary Flames – Vegas Golden Knights

4:1

konec (0:0, 0:1, 4:0)

15.03.2024, 02:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 3.34 4.16 1.98 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Statistika
Střely na bránu: 37 – 29 | Přesilová hra: 0/2 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 4

Kdo se postavil do brankoviště?
Dustin Wolf (CGY) – 28 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,6 %, odchytal 60:00
Adin Hill (VGK) – 33 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,7 %, odchytal 59:43

Česká a slovenská stopa
Martin Pospíšil (CGY) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 18:52

Tři hvězdy utkání
1. Dustin Wolf (CGY) 28 zákroků
2. Dryden Hunt (CGY) 0+2
3. Blake Coleman (CGY) 2+0 (04:48:18)
Vegas sice vedlo po dvou třetinách 1:0, ale Calgary dokázalo ve třetí třetině dát svému soupeři lekci z produktivity. Z 12 střel nasázelo hned čtyři góly a strhlo vítězství na svou stranu. Po výhře 4:1 ještě Flames nadále živí určitou naději, že by mohli přeci jen bojovat o postup do play-off, byť to mají k postupovým příčkám stále poměrně daleko.

59:24

Backlund byl dostatečně důrazný. První střelu mu sice zblokoval Hague, ale díky své dravosti se k puku zase dostal a nakonec nutí Hilla k přerušení hry.

59:01

Začala poslední minuta utkání.

58:08

Howden z pravého kruhu hledal prostor mezi Wolfovými betony, brankář Calgary jeho střelu vyráží mimo tyče.

57:02

57:02 Blake COLEMAN - 4:1

57:02 5/6

Calgary právě vstřelilo branku!
A už je definitivně hotovo. BLAKE COLEMAN ze středu kluziště poslal puk do prázdné branky soupeře. Asistence: Mikael Backlund, Andrew Mangiapane.
Backlund M., Coleman B., Weegar M., Miromanov D., Mangiapane A.
Eichel J., Stephenson C., Theodore S., Barbašev I., Karlsson W., Marchessault J.

56:52

Zakázané uvolnění Calgary.

56:45

Hill zůstává na střídačce před vhazováním v pásmu Flames.

56:45

Hostující Carrier zpoza pravého kruhu trefil puk přímo do Wolfa, jenž neměl velké problémy s přerušením hry. Komerční pauza.

56:15

Pachal a Kadri se snažili v dalším útoku Calgary přidat pojistku k vedení svého týmu, ale oba byli v rychlém sledu zblokováni.

55:18

Coleman se uvolnil do zakončení zpoza pravého kruhu. Hill jeho pokus vyráží mimo brankoviště.

54:45

54:45 Matt CORONATO - 3:1

54:45 5/5

Domácí dost možná rozhodují o tom, že si z dnešního zápasu odnesou dva body! Flames se povedl protiútok z vlastního pásma. Hunt zavezl puk do útočné třetiny po pravém křídle a povedlo se mu najít mezi kruhy MATTA CORONATA, jenž zvyšuje na 3:1. Asistence: Dryden Hunt, Jegor Šarangovič.
Backlund M., Hunt Dr., Coronato M., Weegar M., Miromanov D.
McNabb B., Pietrangelo A., Dorofejev P., Amadio M., Karlsson W.

53:54

Kadri tentokrát pronikl do útoku po pravém křídle a prudkou střelou z kruhu nutí Hilla přerušit hru.

52:55

52:46

Eichels se dostal ke dvěma střelám během dalšího postavení Rytířů v pásmu soupeře. Vyzrát na Wolfa se mu ale nepovedlo.

52:14

Zblokovaná střela hostujícího týmu, který opět přichází o útočné pásmo.

4:1

Branky a nahrávky: 44. Šarangovič (Dr. Hunt, Kylington), 51. Coleman (Kadri), 55. Coronato (Dr. Hunt, Šarangovič), 58. Coleman (Backlund, Mangiapane) – 38. Mantha (Theodore)

Calgary Flames: Wolf (Vladař) – Kylington, R. Andersson, Weegar (A), Miromanov, Ochoťuk, Pachal – Huberdeau, Kadri, Pospíšil – Mangiapane, Backlund (C), Coleman (A) – Dr. Hunt, Šarangovič, Coronato – Pelletier, Rooney, Duehr.
Trenér: Ryan Huska

Vegas Golden Knights: Hill (L. Thompson) – Hanifin, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Barbašev, Eichel (A), Marchessault – Howden, Stephenson, Mantha – Dorofejev, W. Karlsson (A), Amadio – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.
Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: McCauley, Dunning – Gawryletz, MacPherson

Diváci: 16998

03:30 VEG 2 Mantha, hákování
08:47 CGY 2 HL příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Coronato